İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Küçük Webmasterler.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Merhabalar;

Başlıktan anlıyacağınız gibi büyük insanlar nasıl webmaster olmak istiyorsa veya olduysa küçük webmasterlerde olmaya çalışıyor veya gerçekten oluyor..

Bir kaç gündür gerçekten beni çok bunaltan ve üzen nedenler karşıma çıkıyor. Öyle birnevi içimi dökmek amaçlı aslında makale yazayım dedim.
Küçük webmasterler veya adaylarının çektiği sorunlar hakkında bir kaç şey yazacağım..
attachment.php

Evet yaşımız ufak ve çoğu kişi için yaş önemlidir. Çünkü 12-13-14-15 yaşında birini herkes gözünde çocuk görür. Neden yaşı ufak o hiç birşey yapamaz.. Nerden bilecekki böyle şeyleri diyip geçerler.

Birde şöyle insanlar vardır; Fessatırlar küçükleri kandırmaya çalışırlar bu işlerin içinde olarak görmezler. Misal kendimden bir örnek vereyim bir firmamamı desem dolandırıcımı desem orda çalıştım aslında bana şirket denildi. İlk baş hakkında güzel şeyler vardı 1 tane kötü şey duymadım sonradan adam milleti dolandırıp tel nomu verdi. Nede olsa bu çocuk mantığı ile birşey yapamaz gibilerinden fakat ben pişman ettim. 7 yaşından beri sanaldayım. İlk pc alındığında abim knight online diye bir oyun oynuyordu web tabanlı oyunlar nasıl kurulur, online oyunlar nasıl kurulur diye araştırırken domain,hosting meselesine denk geldim öyle öyle merak ettim derken bu işlerde buldum kendimi. Mesela iyinet'te mod alımları var şuanda fakat yaş önemli olduğundan giremiyorum. Neyse inşallah artık bu küçük webmasterlerin yaş sorunları kalkar.

Saygılarımla;
Emir Karuç

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Hiçbir zaman kalkamadı yaş sorunu. 12 yaşındayım özel forumlarda web site kurulumu yapıyorum her müşteri %80 yaşımı soruyor söyleyince gülüyor. Bu yaşta bile aklımda sürüyle proje varken yaşım buna engel oluyor ve bu benim zoruma gidiyor. Örnek ben iyinete geldiğimde ki konuda bile yaş sorunu ile karşılaştım. Gazetelerde 6 yaşında ki microsoft mühendisini görünce herkes aferim yaptı , çok zekidir dedi övdü vs... Biz kendi çapımızdada olsa sadece normal webmasterlar gibi saygı duyulmasını istiyoruz hele ki biriyle iş yaparken yaşımın dikkatte alınmasını hiç istemiyorum çünkü sonuçta biryerden yaşla ilgili bir alaycı tavırla karşılaşıyorum...

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Hiçbir zaman kalkamadı. 12 yaşındayım özel forumlarda web site kurulumu yapıyorum her müşteri %80 yaşımı soruyor söyleyince gülüyor. Bu yaşta bile aklımda sürüyle proje varken yaşım buna engel oluyor ve bu benim zoruma gidiyor. Gazetelerde 6 yaşında ki microsoft mühendisini görünce herkes aferim yaptı , çok zekidir dedi övdü vs... Biz kendi çapımızdada olsa sadece normal webmasterlar gibi saygı duyulmasını istiyoruz hele ki biriyle iş yaparken yaşımın dikkatte alınmasını hiç istemiyorum çünkü sonuçta biryerden yaşla ilgili bir alaycı tavırla karşılaşıyorum...

Şuda var bazende öyle insanlar denk geliyorki ilk kurulumunu herşeyini yapıyorum adam ne isterse ilk abi diyor bana yaşımı söylüyorum helal olsun diyor.
O zaman insana dahada nasıl derler hani enerji geliyor.
Ama böyle yaş sorununu göze alanlar olunca bütün hevesi kaçıyor insanın.

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Şuda var bazende öyle insanlar denk geliyorki ilk kurulumunu herşeyini yapıyorum adam ne isterse ilk abi diyor bana yaşımı söylüyorum helal olsun diyor.
O zaman insana dahada nasıl derler hani enerji geliyor.
Ama böyle yaş sorununu göze alanlar olunca bütün hevesi kaçıyor insanın.
Aynen ben internetten para kazanma işine yani affiliate sektörüne girdiğimde hep iyi insanlarla tanıştım yaşımı söylediğimde takanlar değilde aferim tebirikler diyenler oldu ama bu website kurma işi çok sıkıcı oluyor herşeyi kurup teslim edersin adam biryeri bozar yanlışlıkla bozdum diyemez "senin gibi çocukların işi ney git top oyna" gibi sözler duydum ben benim zoruma giden oda değil madem ben çocuğum, madem ben beceremem neden geldin benden parayla aldın? Madem benden büyüktün neden para verip senden küçük birine website kurdurdun?

AsiMelek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) Bunlar sizi yıldırmamalı kardeşlerim. Geleceğinizin parlak olduğu yaptığınız işlerden ve kurduğunuz cümlelerden belli Zaten . .Gelecek çok uzağınızda değil sadece sabır ve sağlam alt yapı ,umarım bu yaşım ufak sendromunu atlatırsınız birşeylere engel olmamalı yaşınız. nice koca adamlar varki.. karşımızda minicik kaldılar. durmak yok yola devam..

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
:) Bunlar sizi yıldırmamalı kardeşlerim. Geleceğinizin parlak olduğu yaptığınız işlerden ve kurduğunuz cümlelerden belli Zaten . .Gelecek çok uzağınızda değil sadece sabır ve sağlam alt yapı ,umarım bu yaşım ufak sendromunu atlatırsınız birşeylere engel olmamalı yaşınız. nice koca adamlar varki.. karşımızda minicik kaldılar. durmak yok yola devam..
Bizim yaşımız ufak değil onlara göre küçük. Ben wordpress ile ilgili bir eğitim seti hazırlamayı düşünüyordum ama yaşım 12 olduğu için (sesim belli ediyor 12 yaşında olduğumu) iptal ettim neden? Başkalarının görüşleri. Fazla değil 17 yaşıma geleyim ondan sonra internette bol bol ismim dolaşıcak zaten...:ıslık:

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Bunlar sizi yıldırmamalı kardeşlerim. Geleceğinizin parlak olduğu yaptığınız işlerden ve kurduğunuz cümlelerden belli Zaten . .Gelecek çok uzağınızda değil sadece sabır ve sağlam alt yapı ,umarım bu yaşım ufak sendromunu atlatırsınız birşeylere engel olmamalı yaşınız. nice koca adamlar varki.. karşımızda minicik kaldılar. durmak yok yola devam..

Hele bu iyinet mod olayından sonra dahada çok çabalıyacağım.. İnşallah kaldırmaya çalışacağım bu sorunu.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Arkadaşlar, küçük webmasterler, böyle konulara çok da üzülmeyin. Biz abileriniz ve ablalarınız bilgisayar çocuklarıyız. Bizden sonra gelen kuşak bilgisayar çocuklarının çocukları tabii bizlere göre erken yaşta daha çok aşina oluyorlar bu işlere. İçlerinde sizin gibi zeki arkadaşlar da çıkıyor, buralara kadar geliyorlar. Bu bizler için pek alışkın olduğumuz durum olmasa da, sizleri tanıyıp neler yapabileceğinizi gördükten sonra kucak açıyoruz. Ama önyargı var, bunu inkar edemem.

Bir websitesi kurmak, bazı ayarları yapmak, bunlar güzel şeyler. Amatörce devam etmek istemiyorsanız kendinizi daha fazla geliştirmelisiniz, acele etmeden, derslerinize de iyi çalışarak. Özellikle yazılım konusunu düşünüyorsanız ingilizce ve matematiği çok iyi anlayarak ve benimseyerek.

Mod konusuna gelince, yine bu konuya üzülmemelisiniz. Burası bir paylaşım platformudur ve buradan sorumlu olan kişilerin de bazı bildikleri şeyler vardır. Bizler üyeler olarak geçiciyiz, geliriz, gideriz, ama burayı düşünmek zorunda olan ve bizden daha çok çaba harcayan insanlar var. Onları da anlayışla karşılamak gerekir.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Bizim yaşımız ufak değil onlara göre küçük. Ben wordpress ile ilgili bir eğitim seti hazırlamayı düşünüyordum ama yaşım 12 olduğu için (sesim belli ediyor 12 yaşında olduğumu) iptal ettim neden? Başkalarının görüşleri. Fazla değil 17 yaşıma geleyim ondan sonra internette bol bol ismim dolaşıcak zaten...

Ben 15 dakikalık bir eğitim seti yaptım wordpress herkes sesli yapsan iyi olurdu dedi.
Evet aynen öyle sessiz yaptım yazıyla uğraştım video yaparken yazdım,kurdum ve ayarlamaları yaptım..

AsiMelek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizim yaşımız ufak değil onlara göre küçük. Ben wordpress ile ilgili bir eğitim seti hazırlamayı düşünüyordum ama yaşım 12 olduğu için (sesim belli ediyor 12 yaşında olduğumu) iptal ettim neden? Başkalarının görüşleri. Fazla değil 17 yaşıma geleyim ondan sonra internette bol bol ismim dolaşıcak zaten...:ıslık:
şimdiden hazırlamaya başla bence , bende yeni öğrenen bir ablan olarak bu setten faydalanabiliyim.:melek:

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
şimdiden hazırlamaya başla bence , bende yeni öğrenen bir ablan olarak bu setten faydalanabiliyim.:melek:

Aslında yapıcam evet ya çıkarıcam eğitim setini. Ben hazırlıklarıma başlıyorum . Yaşımla sorunu olanlar almasın çokta tındı . Fiyatıda uygun tutacağım ki herkes faydalansın komisyonda düşecek ama olsun. :)

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Emir bugün çok dolmuşsun galiba kardeşim.Bizi küçük görenler , bizim yanımızda küçük kalanlardır.

AsiMelek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında yapıcam evet ya çıkarıcam eğitim setini. Ben hazırlıklarıma başlıyorum . Yaşımla sorunu olanlar almasın çokta tındı . Fiyatıda uygun tutacağım ki herkes faydalansın komisyonda düşecek ama olsun. :)

tamam Onur , ben takipteyim seni :)

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
tamam Onur , ben takipteyim seni :)

Tamam ama biraz yavaş olabilir. :) okullar açılcak benim orta okulda ki en zor senem olucak 7.sınıf o yüzden birazcık sonra çıkar bu. Benim en sevdiğim şey bir ürün veya birşey çıkarsam hiç reklam sıkıntısı çekmiyorum çünkü çoğu sitelerde ki abilerim tanıdığı için ilk günden reklamımı koyuyorlar sağolsunlar. :) :tili:yeho

AsiMelek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam ama biraz yavaş olabilir. :) okullar açılcak benim orta okulda ki en zor senem olucak 7.sınıf o yüzden birazcık sonra çıkar bu. Benim en sevdiğim şey bir ürün veya birşey çıkarsam hiç reklam sıkıntısı çekmiyorum çünkü çoğu sitelerde ki abilerim tanıdığı için ilk günden reklamımı koyuyorlar sağolsunlar. :) :tili:yeho

Önce ders Onur , ben beklerim ama çıktığı anda ilk müşterin olcam başarılar canım.. kesin tanıyorumdur abilerini bende sitelerimde reklamını yaparım hadi kolay gelsin.:ıslık:

Onur07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
Önce ders Onur , ben beklerim ama çıktığı anda ilk müşterin olcam başarılar canım.. kesin tanıyorumdur abilerini bende sitelerimde reklamını yaparım hadi kolay gelsin.:ıslık:

Teşekkürler bencede tanıyorsunuzdur. Gerçekten blogları iyi bir yere geldiği için çoğu kişi tanıyordur. :tili

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Arkadaşlar, küçük webmasterler, böyle konulara çok da üzülmeyin. Biz abileriniz ve ablalarınız bilgisayar çocuklarıyız. Bizden sonra gelen kuşak bilgisayar çocuklarının çocukları tabii bizlere göre erken yaşta daha çok aşina oluyorlar bu işlere. İçlerinde sizin gibi zeki arkadaşlar da çıkıyor, buralara kadar geliyorlar. Bu bizler için pek alışkın olduğumuz durum olmasa da, sizleri tanıyıp neler yapabileceğinizi gördükten sonra kucak açıyoruz. Ama önyargı var, bunu inkar edemem.

Bir websitesi kurmak, bazı ayarları yapmak, bunlar güzel şeyler. Amatörce devam etmek istemiyorsanız kendinizi daha fazla geliştirmelisiniz, acele etmeden, derslerinize de iyi çalışarak. Özellikle yazılım konusunu düşünüyorsanız ingilizce ve matematiği çok iyi anlayarak ve benimseyerek.

Mod konusuna gelince, yine bu konuya üzülmemelisiniz. Burası bir paylaşım platformudur ve buradan sorumlu olan kişilerin de bazı bildikleri şeyler vardır. Bizler üyeler olarak geçiciyiz, geliriz, gideriz, ama burayı düşünmek zorunda olan ve bizden daha çok çaba harcayan insanlar var. Onları da anlayışla karşılamak gerekir.
Biz geçiciyiz, kalıcı olan yaptıklarımız, adımız ... :aşık:

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Emir bugün çok dolmuşsun galiba kardeşim.Bizi küçük görenler , bizim yanımızda küçük kalanlardır.

küçük görmek derken sadece yaşı kastediyorsun dimi?
illa ki küçük yaşın sorunları olacaktır. webmasterlıkta bu oluşumundan beridir var. bu yargıyı kırabilecek bir wm forumu olacağını zannetmiyorum.
Emir, takma kafana kardeşim, yaş sorun olabilir ama biz senin ne olduğunu biliyoruz. Bak okullar yaklaşıyor. dikkatli olman lazım, herşey iyinet değil, adamakıllı derslerine çalış, öence meslek al eline, sürünme benim gibi... eğer web işleri ile uğraşmak istiyorsan ve bu işi gerçekten seviyorsan üniversiteyi bu yönde oku. ama unutma bu meslek adamı zayıflatır. ruhen ve bedenen, ayrıca çok masraflı bi meslek bu webmastercılık. paran varsa sende varsın. Unutma.

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Şöyle toplu bir cevap vereyim.
@AsiMelek abi beni eklersen bende yardımcı olurum bir çok eğitim setim var. [[email protected]]
bilgi,eif,depresan: Sizler forumda en değer verdiğim ve en sevdiğim kişilerdensiniz. Bilgi aslında ilk başlarda bana bayağı kötü davrandı peep'in döneminden demişti.
Eif:Her zaman yardımcı oldu. Ne zaman kötü durumdaysam hep benim düşüncemi değiştirdi bana destek oldu.
Depresan: Aslında pek bir şey konuşmadık fakat depresanada bir çok soru sorup rahatsız etmişliğim var.:D
Hepinize teşşekur ederim.

Konuya tüm yorum yapanlara. İçimi dökmek istedim çok doldum artık hep içimde biriktiriyorum.
Teşşekurler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5