İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

merhaba, yeniden sizleri dolandırmak istiyorum

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Şu teknolojik vurguncusu Semih Avcı'nın yazısını okudum gülmekten yerlere yattım bi o kadarda üzüldüm acaba bu insanlar düşündüğü kadar keriz mi? Yorum yapmaya hiç gerek yok aslında. Remotemach.com'dan bahsediyorum.

BEN DOLAR MİLYONERİYİM HULEYN, AMA ÜÇ DOLAR İÇİN KASAN Bİ MODEL İNSANIM. :eek:

işte diğer bir çok yalan dolan hostingcinin vur-kaç yapmadan önceki yazdıklarına bir örnek;

Ucuz domain konusunda şunları söylemek istiyorum dünyada en ucuza domain veren Onlinenictir ve sadece bayilik satışları yapar bireysel tekil satış yapmazlar en yüksek bayilik paketlerinde domaini satış fiyatları 6.66$ dır. Bizim domaini ucuz vermemizdeki temel sebep yatırım teşvike sahip bir firma olmamızdır. Web sitemizde belirttiğimiz kurumsal bilgiler dahilinde şirketimizi ve yapımızı araştırabilir ticari sicillerimize bakabilirsiniz. Biz sadece hosting üzerine çalışan bir firmada değiliz. nitekim
kyftriko
remotemach
everest tekstil
kyf iplik
pupilla collection
olarak bir çok dalda ithalat ve ihracat yapan bir firmayız. Bu sebepten dolayı T.C. kanunlarının verdiği bir hakka dayanarak biz domaini 4.99 a düşürebiliyoruz. şirketimizin ödenmiş sermayesi kadar yatırım teşvikten yararlanıp bu seviyeye kadar devlet şirketimizden kdv almamaktadır. domaini 4.99 dolar + kdv den verdiğimizi düşünürseniz biz zaten aradaki farkı kdv tutarları üzerinden karşılıyoruz. Son günlerdeki trakya bölgesi doğalgaz anlaşmasındada ihaleyi alan firmanın kar etmeden bu işi yaparım demesinin sebebi budur. umarım bu konuda yeterli bilgi verebilmişimdir.

Diğer bir konu Technolojik hakkında olan ve benim sanki teknolojik şirketinin sahibiymişim gibi gösterilmemden dolayı rahatsız olmuş bulunmaktayım. technolojik internet çözümlerinde 8 ay süresinde sistem mühendisi olarak görev aldım bir personel olarak şahsen hiç bir ortaklığım söz konusu değildir, nitekim şirketin ortağı olan biride kendi şirketinden istifa etmez. teknolojik internet çözümlerinin şirket sözleşmesini inceleyebilirseniz şirket sahibinin semih avcı değil bahadır eryigit olduğunu göreceksinizdir. yani kesinlikle semih avcı olarak veya remotemach olarak technolojikle bir alakamız bağımız yoktur. bir personel olarak technolojikte çalışmış bulunmaktayım nitekim eğer bir şirketin çalışanı şirketin yaptığı işlerden mesul ise star grubunda veya batık bankalarda personel olarak çalışan insanlarında suçlu olması gerekir. sonuç itibarıyle technolojikle bir bağlantımız bulunmamaktadır.

Şu an itibarı ile ticari sicil bilgilerimize internet üzerinden sanayi odalarından ulaşabilirsiniz. Bu alanda türkiyenin en büyük 2. ödenmiş sermayesine sahip olan bir firmanın dolandırıcılıkla işi olamaz. 500.000 ytl (370.000$) ile türkticaretin 1.200.000$ ödenmiş sermayesinden sonra ikinci büyük yatırım yapan firmayız.

nitekim türkiyenin büyük forumlarında büyük portallarında reklamları yayınlanan sadece reklama bile üç kağıtçı olarak adlandırılan firmaların cirolarının 4 katı para yatıran bir şirket ya büyük üç kağıtçıdır, yada gerçek bu işe ter döken emek ve yatırım yapan bir firmadır. bilmiyorum ne kadar büyük bir üç kağıtcı firma sadece bu ay için 17.000 ytl reklam ücreti öder.
reklamlar için
maxiasp.com
aspindir.com
ceviz.net
hostbul.net
msn messenger 3 ülke (ingiltere - amerika - türkiye) total bedeli 9200 ytl
aspin.com
hostsearch.com

diğer taraftan bannerın benzerliği konusunda bişey demiyorum banner zaten aynısı, ancak bunda kötü bir yön bulamıyorum nitekim bu durumda etik anlayışını sorgulayıp template kullanmaları gerekir. Sistemlerimizde yazılımsal sorunlar mevcut bulunmaktadır. ancak bunuda yine yazılımcı ekibimiz gece gündüz çalışarak aşmaya çalışıyorlar.

Bu güne kadar 1 müşterimiz bile bizden parasının iadesini istemişte alamamış değildir. taahhüd ettiğimiz tüm sorumluluklarımızın farkında ve bilincindeyiz nitekimde sonuna kadar arkasındayız. Bunun için önerim şudurki, çok zor olmayacağına inanıyorum, en ufak paketimiz 0.5$ isterseniz %20 fiyat farkıyla birlikte 0.6 dolar olarak aylık ödeme yapıp alabilirsiniz ve bu sayede herhangi bir problem veya dolandırıcılık durumu hissederseniz tüm yorumlarınızı manşet olarak yayınlayın. ama lütfen rica ederim. kullanmadığınız veya almadığınız bir hizmet veya lütfen şahsen tanımadığınız birini lekelemeyin. tanışmak öğrenmek bilmek için gerçekten içinizde istek varsa buyrun telefonla görüşelim maille görüşelim veya ofisimize gelin görüşelim. ama lütfen bu kadar yatırım yapan firmaları yersiz kaygılarımızla lekelemiyelim.

R

rolfy

Misafir
bu arkadaşlar hakkında ne yazılsa azdır diye düşünüyorum
bu arada semih avcı isimli şahıs gerçekten var mıdır bilemiyoruz ama bahadır isimli şahsın varlığı gerçektir, güvendiğim bir arkadaşım kendisiyle görüşmüştür host almadan önce. tabi yüz yüzeyken de farklı biri gibi davranıyorsa bilemeyeceğim :p

keşke bu şekilde faaliyet gösteren bir "firma" ile hiç muhatap olmasaydık. malesef buradaki çoğu kişinin bu şahıslar ile kötü bir tecrübesi var gibi gözüküyor.

hatalarımızdan ders alarak kendimizi geliştiririz demekten başka bir söz bulamıyorum

R

REdBuLL

Misafir
yav hostbul.net de yorumlarına baktım.
hepsi olumlu
acaba şimdilik böyle yapıp büyük bir vurgun mu yapacaklarki?

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi güzelde bu kadarda olmaz!.

Yazık..

sainteagle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben remotemach.com dan aldım 15 gün önce...

şu ana kadar bir sorun olmadı.. çok ağır eleştiri yapıyorsunuz...

yanlız semih bey inde yazılarını icraata geçirmesi lazım....

ben sanmıyorum sağlam olmadıklarını, neden sürekli kötülüyorsunuz anlamıyorum?

bütün yazıları inceledim, ortada delil yok dolandırmaya dair...

burada yaygara kopartıp benimde içime kurt düşürdünüz...

tamam yazdıkları yazılar pek iyi değil ama ben bi kötülüklerini görmedim görmekte istemiyorum....

umarım sizi haksız çıkarırlar......ölede olmak zorunda zaten....

R

rolfy

Misafir
şimdi arkadaşlar,

eskiler - yeniler gibi bir ayrım yapmak çok yanlış gelebilir, burada kimseyi tanımıyorum ama bu şahıslar hakkındaki düşünceleri %100 olumsuz olan kişilerin büyük bir çoğunluğunun uzun yıllardır bu işin içerisinde olduğunu düşünüyorum.

şimdi nasıllar hiç bir fikrim yok çünkü onlara minibüste paramı şoföre uzatması için vermeyecek kadar bile güvenmiyorum, asla çalışmam; ama zamanında gerçekten kötülerdi.

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dostum adam 40.000 site barındıran türkiyenin en büyük firmasıyla rekabet ettiğini söyleyebilecek kadar "CAHİL" .

Sırada niobeweb var websahibi var ve o bunları hiç saymıyor bile.
2sunucu kiralar yurtdışından ayda maximum 500milyon öder.
Ama adam 500milyardan bahsediyor.

Hala bu insanın lafına inandığınızı söylemeyin lütfen..

R

rolfy

Misafir
@vazgectimsenden:

sanırım sen onlardan daha yenisin :D
bu kadar kişinin nasihatini görmezden gelmeyin arkadaşlar

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

sainteagle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyler ben aldım,

sorun çıkmamak zorunda, çıkarsa da gerekeni yaparım,

iyice bunalttınız beni de, bu kadar acımasızca yorumlar yapmayın,

bekleyip göreceğiz... ben memnunum şu anda....konu kapansın artık....

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen bu kişinin tüm laflarına hala inanıyor musun yoksa?
Bu adam 370.000$ yatırım yaptı sence öyle mi?

Ahh güzelim masum insanlar..

sainteagle' Alıntı:
beyler ben aldım,

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sainteagle' Alıntı:
beyler ben aldım,

neyi bekliyoruz yahu!

k*cına don alamayan adamlar, otuz b*kuz asarız keseriz buyuz şuyuz diye piyasaya giricek tokatıbasacak 3 gun sonra isim değiştirip gelicek biz de susucez? oldu ne ala memleket.

aldıysan aldın hayrını gör, herkez kendi avukatlığını yapsın (yapabiliorsa.) şuna da emin ol "sorun çıkarsa gerekeni yaparım" demişsin üstüneancak soğuk suiçersin daha evelden içenler gibi -ki zaten sen ya semihsin yada yandaşı- mağdur olamazsın dolayısı ile.

R

rolfy

Misafir
@sainteagle

sorun çıkmamasını gerçekten burada kimse istemiyor buna inan.

sana sormak istediğim bir şey var, elinde fatura var mı acaba? sorun çıkması durumunda yasal hakkın olması için ilk adım diyebiliriz bildiğim kadarıyla.. umarım vardır fatura?

R

rolfy

Misafir
@MustiX

HAYIR kesinlikle yanılıyorsun!

Yabancılara karşı bir tapma durumu söz konusu, çok yanlış. Tamam bu işi gerçekten iyi yapanları da var, ama onların içinde de çürük elmalar mevcut.

Yabancı forumlara takılanlarlar bilir, onların arasında da gerçekten kötüleri var, daha da kötüleri var hatta.

Türk host satıcıları kötü değildir asla, bazı kötü host satıcıları malesef türkiyede doğmuşlardır

Bu benim düşüncem :)

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MustiX' Alıntı:
en iyisi yabancılardan almak o zaman :cool:

gel ben yabancıyım :)
31host.com acicem yakında $69.000.000 sermayeli olacağı için açmadan müşteri bulup şeyetmeyi düşündüm. gel seni şeyettiklerimin arasına katim. müşterilerin yani yanlış anlama ;)

MKB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok doğru söyledin.

rolfy' Alıntı:
@MustiX

HAYIR kesinlikle yanılıyorsun!

Yabancılara karşı bir tapma durumu söz konusu, çok yanlış. Tamam bu işi gerçekten iyi yapanları da var, ama onların içinde de çürük elmalar mevcut.

Yabancı forumlara takılanlarlar bilir, onların arasında da gerçekten kötüleri var, daha da kötüleri var hatta.

Türk host satıcıları kötü değildir asla, bazı kötü host satıcıları malesef türkiyede doğmuşlardır

Bu benim düşüncem :)

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
senin bu adamlarla bi yakınlığın olduğu çok belli

ayrıca hostbul a aldanmayın adamlar kendiler yazıp milleti kandırıyorlar hostbul kadar dandik bi yer daha yoktur

aç bi host 3-5 domainin olsun hepsiyle görüş yaz al sana dev bir host şirketi. sonracığıma vur voleni kapat al bi 5 domaind daha tekrar hostbul a kayıt ol oh ne ala memleket

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5