İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

NEDEN SORF İnternet Hizmetleri ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba ; Her gun bu baslik altina onlarca kampanya yada , yeni firma duyurulari yapiliyor , kiminiz bunlari okuyor kiminiz okumuyor , kiminizde gulup geciyorsunuz , ben burada kisa birseye deginmek istiyorum , neden biz tercih ediliyoruz yada edilmeliyiz bunun hakkinda bazi kisa soru cevaplar yapmak istiyorum.

Turkiyede konumladigimiz ircd hosting pozisyonumuz : Bizim amacimiz , ircd sunucu acmak icin heveslenen hic bir birikimi ve altyapi bilgisine sahip olmayan sadece 1 2 aylik heves ugruna ircd sunucu acmak isteyen sahis yada sahislar bizim musteri portfoyumuzda bulunmuyor , yani bizde parayi veren bize musteri olur gibi bir kavram mevcut degil , peki biz kimlere hizmet veriyoruz ve vermek istiyoruz.? , biz belirli bir birikime sahip olmus ileriye donuk 2 3 aylik heves ugruna degil , senelerini bu ise vermis yada vermek isteyen dedicated sunucu alma duzeyine ermis , gelismis yada gelismekte olan ircd sunuculari bizim musteri icerigimize uymaktadir.

IRCD HOSTİNG'de neden biz?:50 100 dolarlik celeron sunucularla hem web hosting hem streaming (radyo) hemde ircd hosting hizmetleri vermiyoruz , SORF internet hizmetleri bu dagilimi 3 sunucuya paylastirmis sekildedir , yani her hizmetin sunucusu bizde farklidir.Bizim musterimizin hic bir zaman , ddos synflood bruteforce turevi saldirilardan oturu kesinti yasamaz o yuzden daima kafasi rahattir.

WEB HOSTİNG'dE NEDEN biz?:Web hosting sunucularimiz tamami Turkiyede location edilmektedir , http://www.sorf.org/referans bolumunden hostinglerimizin sayfa acilis hizlarina bakabilirsiniz , bu hiza ve uptime'ya karsin ucretlerimiz idda ediyoruz turkiye lokasyonlu hosting pazarinda en ucuz ve en kaliteli firmayiz diyebiliyoruz.

Sunucu ozelliklerimiz ve farkimiz ;

Sadece Web HOSTİNG icin Turkiyede bulunan kendimizin location ettigi 2 adet sunucumuzun ozellikleri,

-P4 3.2 cift islemci.
-2gb ram
-160gb hdd
-5mbit ttnet omurgasindan direk hat.

SADECE IRCD VE RADYO HOSTİNG icin Amerikada location edilen sunucumuzun ozellikleri ;

-AMD DUAL OPTERON 246 cift cekirdek 64bit islemci.
-2gb ram
-300gb hdd
-100mbit uplink
-Bruteforce , DDOS , SYNFLOOD turevi saldirilar icin daima guncellestirilen guclu firewall alt yapisi.

Son olarak , eger cidden A kalite bir hizmet 7/24 uptime garantisi , saldiridan dolayi sunucunuz kapandiginda size bunu mazaret gostermeyecek iyi zamanda kotu zamanda herzaman yaninizda profosyonel bir hizmet ariyorsaniz ve en onemlisi , evinden ceptelefonundan bu isi yapmayacak karsinizda sirket duzeyinde muhatap duracak bir firma ariyorsaniz , biz herzaman buradayiz.

Tel : 0 312 - 480 66 22 Fax : 0312 480 66 32

msn/mail iletisim : [email protected]

Not : İyinet forumlarina bir musterim davetiye gonderdi dolayisi ile yeni katildim , firmamiz 1 senelik'dir daha onceki alan adimiz gkhost.net olmakla beraber sorf.org alan adiyla 2 aydir hizmet vermekteyiz hostbulda gkhost.net alan adi ile kayitliyiz ve barindirdigimiz alan adi sayisi ve uptime bilgilerimiz aciktir.

Saygilarimla

Sorf İnternet Hizmetleri adina

Çağdaş Aydoğdu

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lütfen yanlış anlaşılmasın.Sadece merakımdan soruyorum.

Bugünlerde dikkatimi çekti çoğu kişi burada şirket olduğunu belirtiyor ama hepsinin banka hesapları şahıs adına.

Ayrıca telefonlar da şahıs adına.Gerçekten merakımdan soruyorum.Yani ben şirket olsam herşeyi şirket adına yaparım.Acaba şahıs adına yapmanın mali açıdan bir artısı mı var?

Gökhan~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

Çağdaş arkada$ım ho$geldin iyinet'e. Çağdaş arkada$ımı pek tanımasamda bu hosting firmasının ilk kurucusu gkhost.net ismiyle "Kadir ÇORAP" kardeşimi çok iyi tanırım.işlerinde hep özenli ve kaliteli olmak istemişlerdir.İşlerinde ba$arılar ve bol kazançlar diliyorum.

Saygilar
İyi Çalışmalar.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Bilhost" cumlenin icerisinde kendininde belirttigi gibi mali acidan bir artisi mevcut 15$ dolar sirket hesabina odeme gecen bir musterimizden bize kalan net rakam 7$ cunki sirket hesabina gecen x yada y rakam her ne olursa olsun sirket hesabina gitmisse maliyede bunun belirli bir payi mevcut , dolayisi ile talep halinde faturalari kargo ile adrese gondermekle beraber dikkat edildiyse fiyatlarimizda herhangi bir +kdv eklentisi mevcut degil yani ben musterime +kdv seklinde satmiyorken neden 15 20 $ ucreti sirket hesabindan alipta ben devlete kdv odeyeyimki hosting piyasayasinda zaten cok yuksek kar marjlari yok ya benimde ornek veriyorum bir turkticaret gibi 10$ paketimi 100$ yaparsam iste ozaman sirket hesabi kullanabilirim sanirim , kaldiki sirketimiz bir tek hosting uzerine olmadigi ve bilisim sekterundede boy gosterdigi icin , maliyenin bu durum pekte canini sıkmıyor yani vergimizide tam zamaninda devletimize oduyoruz.Telefon olayina gelince , 0312 480 66 30 - 0312 480 66 36 - 0312 480 66 22 hepsi sirketimize ait olmakla beraber sirket uzerinedir.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ordadaki yazi kasim 2005'i gosteriyor ve gkhost rumuzlu sahsin , firmamizla hic bir ilgisi bulunmamaktadir , kendisinin Kadir bey oldugunu zannediyorum kendisi suan askerdir , subat ayinda kendisinin vatani gorevi oldugu icin ismini vermeyecegim bir forumda musterileriyle beraber sistemlerinin satilik oldugunu beyan etti dolayisi ile musterleriyle beraber kendisinin sistemnet telekomda location ettigi makinalarini ve alanadini satin aldik , daha sonrada gkhost alan adiyla ilgili bazi musterilerin daha once yasadiklari problem ve on yargidan dolayi buna bu tur forumlardaki daha onceden elestri yapilmis postlarda dahil sorf.org olarak islerimize devam etmeye karar aldik dolayisi ile oradaki ve ona benzer yazilar beni ve sirketimi pek enterese etmiyor.

Saygilarimla

iyi calismalar.

L

LabinaHosting

Misafir
Sayın ,

Böyle forumlarda vergi kaçırdığınızı açık açık yazmayın. Hosting satıp fatura kesmeyip vergi vermiyorsunuz, vergi kaçırıyorsunuz. Eğer kar edemiyorsanız hosting piyasasına girmeyin. Vergi kaçırmanızın sebebi kar edememeniz olamaz. Bu gibi forumlarda bu tarz konuları konuşarak kendi kendinizi ihbar ediyorsunuz. Telefon numaranızdan bağlı bulunduğunuz vergi dairesi tespit edilip bir şikayet dilekçesi ile yüksek vergi cezaları yiyebilirsiniz.

Bakkallar, giyim mağazaları da zaman zaman fiş/fatura vermiyor ama sizin gibi gelip bunu ortalıkta söylemiyorlar...

abacus' Alıntı:
"Bilhost" cumlenin icerisinde kendininde belirttigi gibi mali acidan bir artisi mevcut 15$ dolar sirket hesabina odeme gecen bir musterimizden bize kalan net rakam 7$ cunki sirket hesabina gecen x yada y rakam her ne olursa olsun sirket hesabina gitmisse maliyede bunun belirli bir payi mevcut , dolayisi ile talep halinde faturalari kargo ile adrese gondermekle beraber dikkat edildiyse fiyatlarimizda herhangi bir +kdv eklentisi mevcut degil yani ben musterime +kdv seklinde satmiyorken neden 15 20 $ ucreti sirket hesabindan alipta ben devlete kdv odeyeyimki hosting piyasayasinda zaten cok yuksek kar marjlari yok ya benimde ornek veriyorum bir turkticaret gibi 10$ paketimi 100$ yaparsam iste ozaman sirket hesabi kullanabilirim sanirim , kaldiki sirketimiz bir tek hosting uzerine olmadigi ve bilisim sekterundede boy gosterdigi icin , maliyenin bu durum pekte canini sıkmıyor yani vergimizide tam zamaninda devletimize oduyoruz.Telefon olayina gelince , 0312 480 66 30 - 0312 480 66 36 - 0312 480 66 22 hepsi sirketimize ait olmakla beraber sirket uzerinedir.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanirim yalan soylenince daha cok makbule geciyor benim ulkemde , kimseden birsey saklayacak halimiz yok musterimiz bizden fatura istemedigi taktirde fatura kesmiyoruz +kdv 'de fiyatlarimizda mevcut degil fatura istendigi taktirde %18 kdvsini koyup adresine faturasini gonderiyoruz dolayisi ile kimseyi kandirmiyoruz , lakin devletle olan iliskimiz seni niye bu kadar alakadar ediyor anlamis degilim , evet adreslerimiz gayet acik ve net istedigin yere sikayetten bulunabilirsin , bunlari dusunmeyecek olsam bunu burda acikca yazmazdim sanirim bunun ceremesinide cefasinida cekecek biz oldugumuza gore seni enterese etmiyor.

iyi calismalar.

H

Hosteuropen

Misafir
Aslinda fatura vermemek bir nevi haksiz rekabete yol acmiyormu? x Firmalari hersekilde fatura kesiyor y firmalari fatura kesmemenin yollarini ariyor,buluyor bulmuyor vs.Bence ülkesini seven her firma fatura kesmeli.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yukaridaki postumu okursaniz sevinirim Sayin "Hosteuropen". ayrica labinahosting'in banka hesaplari neden kisisel onu anlayamadim sizdemi vergi kaciriyorsunuz ne garip.

Hesap Sahibi: Cemal Kaan Büyükdenizci
Hesap Numarası: 0156761
Şube: Kızılay Şubesi ( 0317 )
Hesap Tipi: YTL

iyi calismalar.

H

Hosteuropen

Misafir
Bakiniz sayin abacus,müsteriniz istesede istemesede fatura kesmek zorunda oldugunuzu bilmiyormusunuz? Yanlis anlamayiniz ben siz ve hizmetleriniz hakkinda yorum yapmiyorum.Hostingyardim da böyle bir konu görünce sormak istedim sadece sizde güzel bir sekilde aciklama yaptiniz tesekkür ederim.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elbette bu bir suctur , verilen her hizmetin bir kaydi tutulmalidir , bunu bizim yapmamizin sebebi sudurki bundan baska sektorel faaliyetlerimizde var bunlarda zaten faturamizi kesip devlete vergimizi milyarlarca oderken 15$ dolarlik bir paket alan musterimiz bunu sirket hesabina yatirdiginda kesintiden sonra bize dusucek rakam cok komik bir rakamdir simdi bazi diyecektirki ozaman bu ise girmeyin , bu da sanirim kimseyi enterese etmiyor , verdigimiz hizmet ve kalitemiz ortadayken devletle olan munasebetlerimiz sanirim kimseyi alakadar etmez cok vatanperver insanlarimiz varsa sikayette bulunabilirler hic bir yaptirim almayacagimizi garanti ederim ayrica sirketimiz tumden vergi kaciriyor degil yukarida soyledigim gibi baska sektorel faaliyetlerimizde bulundugu icin boyle bir durum yok, ayrica bu vergi konusuna deginen sayin labina hosting yetkilisinin web sayfalarinda neden kisisel hesap kullaniyorlar cok merak ettim.

Saygilarimla

Çağdaş Aydoğdu

S

sinangunay

Misafir
abacus' Alıntı:
Elbette bu bir suctur , verilen her hizmetin bir kaydi tutulmalidir , bunu bizim yapmamizin sebebi sudurki bundan baska sektorel faaliyetlerimizde var bunlarda zaten faturamizi kesip devlete vergimizi milyarlarca oderken 15$ dolarlik bir paket alan musterimiz bunu sirket hesabina yatirdiginda kesintiden sonra bize dusucek rakam cok komik bir rakamdir simdi bazi diyecektirki ozaman bu ise girmeyin , bu da sanirim kimseyi enterese etmiyor , verdigimiz hizmet ve kalitemiz ortadayken devletle olan munasebetlerimiz sanirim kimseyi alakadar etmez cok vatanperver insanlarimiz varsa sikayette bulunabilirler hic bir yaptirim almayacagimizi garanti ederim ayrica sirketimiz tumden vergi kaciriyor degil yukarida soyledigim gibi baska sektorel faaliyetlerimizde bulundugu icin boyle bir durum yok, ayrica bu vergi konusuna deginen sayin labina hosting yetkilisinin web sayfalarinda neden kisisel hesap kullaniyorlar cok merak ettim.

Saygilarimla

Çağdaş Aydoğdu

Haklı olduğunuzu düşünüyorum. Fatura kesipte hizmet vermeyen 1 firma olmaktansa, zırt pırt fatura kesmeyip ülkenin en kalitelisi olmayı tercih ederim :) "Bir müşterim bana faturalı hizmet aldığı yerden gelen 1 mailden bahsettide, ağzım açık kaldı"
Müşteri demiş ki işimiz var neden ilgilenmiyorsunuz, yanıt aynen böyle. "İşiniz bizi ilgilendirmez" oldu canım görürsen selam söyle vakkası..
(fatura kesmiyoruz anlamına gelmeyeceğini düşünüyorum)

Kişisel hesaplara fatura kesilmez diye biliyorum. Labinahosting şahsi hesaplarına nasıl fatura kesiyor bunu araştıracağım sonuçta muhasebeme güvenirim çalışıp didinip kazanıyoruz, kazancımızı onlara teslim ediyoruz kolay değil.

İyi çalışmalar.

H

Hosteuropen

Misafir
sinangunay' Alıntı:
Kişisel hesaplara fatura kesilmez diye biliyorum..

Sayin SinanGunay bu konuda yaniliyorsunuz,kisisel hesaplarada fatura kesilmesi zorakidir ayrica yapilan isin maliyeti ne kadar düsük oranda olursa olsun faturalandirmakda zorakidir.Kücük miktarli islerden az kar yapiyoruz diye faturanlandirmamak tabiki sizin eliniz ancak buda kabul edersinizki vergi kacirmak oluyor.

saygilarimla.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boyner'den alışveriş yaptığım zaman ismime fatura kesiyorlar. demek ki olabiliyor böyle bir şey.. yanlış anladıysam konuyu uyarın..

S

sinangunay

Misafir
Hosteuropen' Alıntı:
Sayin SinanGunay bu konuda yaniliyorsunuz,kisisel hesaplarada fatura kesilmesi zorakidir ayrica yapilan isin maliyeti ne kadar düsük oranda olursa olsun faturalandirmakda zorakidir.Kücük miktarli islerden az kar yapiyoruz diye faturanlandirmamak tabiki sizin eliniz ancak buda kabul edersinizki vergi kacirmak oluyor.

saygilarimla.

Pek tabii kazancın büyüğü küçüğü olmaz. Kesilmeyen her fatura kaçırılan vergi demektir bunda haklısınız.

Ancak kişisel hesaplara fatura kesilseydi, öğrencilerin hesaplarına yatan paralara, arkadaşlara gönderilen paralara, şahsi hesaplara giren her kuruşa dahi fatura kesmeleri gerekirdi, yanılıyor muyum?

En iyisi bunu muhasebeye sormak. Bilgilendiğim zaman sizinlede paylaşırım.

İyi çalışmalar.

S

sinangunay

Misafir
ploop' Alıntı:
boyner'den alışveriş yaptığım zaman ismime fatura kesiyorlar. demek ki olabiliyor böyle bir şey.. yanlış anladıysam konuyu uyarın..

Yok olay bu değil. Boyner'den alışveriş yaparsanız keserler normali budur. Ama şöyle düşünün. Boyner'den hizmet alıp ücreti firma sahibinin kişisel hesabına yatırırsanız fatura kesme gibi bir şart doğmamaktadır.

Diye biliyorum. en kısa sürede konuyu muhasebeye danışacağım.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cok enteresan yapilan bu yorum , bakiniz sayin " Hosteuropen " bir hizmete fatura kesilmesi icin sirketiniz olmaniz gerekiyor, o sirketinize ait banka hesap numaralarinizi ki bu bir sirket hesabidir maliyeye bildirmeniz gerekmektedir , sirket hesabiniza gelen her ucretten belirli bir oran vergiden kesilir bunu takibini maliye yapar , simdi size soruyorum kisisel hesaptan nasil sirket uzerine fatura kesilebilir? o girdiyi ciktiyi kim takip edicek , tamamen sirket yetkilerinin nazarindandir , bu tur gizli kapakli isler yapmaktansa ben acik yureklilikle isteyene fatura veriyoruz isteye vermiyoruz fiyatlarimizdada kdv yok diyorum , vergi kaciriyorum yada kacirmiyorum bu konu maliyeyi alakadar eder rahatsiz duyuyorsa hesaplarimizi incelemeye alir , bu kadar acik ve secik bir konuyu neden tartisiyoruz anlamadim , isin dahada garibi bunu buraya yansitan sayin labina hosting yetkilisi neden kisisel hesaplarini musterilerine veriyor ben onu anlayamadim kisisel hesaplari maliye denetlemez dolayisi ile yaptigi satislarida denetleyemez girdisini ciktisini da bilemez.

Not :Sayin Gunay beyin yaptigi yorum : "Ancak kişisel hesaplara fatura kesilseydi, öğrencilerin hesaplarına yatan paralara, arkadaşlara gönderilen paralara, şahsi hesaplara giren her kuruşa dahi fatura kesmeleri gerekirdi, yanılıyor muyum?"

oldukca acik ve seciktir.

Saygilarimla

iyi calismalar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5