İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon bu kadar ciddiyetsiz mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
Bu arada Nixcon Kağıthane'de değil diyenlere de bir cevap.Nixcon DC Kağıthane'de değil.DC başka bir semtte.Genel yönetim ve kriptoloji bölümü Kağıthane'deymiş.

Lütfen üstteki mesajımı dikkatli okuyun.

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
Hakikaten öküz altında buzağı arıyorsunuz.

Ben müşterileri olduğum için benim ulaşım masrafımı karşılıyorlar.Mesajları dikkat edersen MedyaGraf'ı da davet ettiklerini görebilirsin.Başvur seni de davet etsinler.

Hem beni çağırmalarında ne gibi bir art niyet olabilir ki?Bana oraya gidince

"Barış Bey ya nolur bizi idare edin.Biz bu küçücük yerde iş yapıyoruz.Sunucular Fizan'da.Forumlarda gerçekleri yazan olursa bize yalancı şahitlik yapın" mı diyecekler?

Dün Serdar Bey bana güvenliği anlattı sadece şok geçirdim.Şimdi detaylara inmiyorum.Gidip gözlerimle görünce herşeyi bir bir anlatacam.

Bu arada Nixcon Kağıthane'de değil diyenlere de bir cevap.Nixcon DC Kağıthane'de değil.DC başka bir semtte.Genel yönetim ve kriptoloji bölümü Kağıthane'deymiş.

Neyse şimdi ne yazsam boş.Umarım gördükten sonra yazacaklarıma da uyduruyor demezsiniz.

Mesajımı iyi okursanız, sizin "uydurduğunuza" dair bir ibare ya da ima olmadığını görebilirsiniz. Tam tersine sizin doğru söylediğiniz varsayılıp, bu durumda nixcon un yaptığı işin mantık kurallarına aykırı olduğunu yazmışım. Fakat nedense siz bu konuda epey hassas davranıyorsunuz. Yani sizin aleyhinize herhangi bir şey söylenmemişken ve aslında nixcon aleyhine de bir şey söylenmemişken. Sadece neden bu şekilde davranılıyor diye soru sorulmuşken, bu şekilde savunmaya geçmeniz ilginç.

Sizin davet edilmeniz sizin yaptığınız bir davranış değil, nixcon un yaptığı bir davranıştır ve yazımda bunun mantıksız olduğunu söyledim? Başkasının mantıksız davranışını neden savunuyorsunuz? Burada olması gereken nixconun kendisinin, veya siz savunmak istiyorsanız sizin bu işin mantığını açıklamanızdır.

Tekrar söyleme gereği duyuyorum yukarıdaki tüm mesajlarımı okuyabilirsiniz hiçbirinde sizin için nixcon için yada başka biri için, "uyduruyor", "kandırıyor", "yalan söylüyor" vs bir şey yazılmamıştır.

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ya Human'cım :)
heking hiç başına gelmedi mi senin ? Gelirse birgün şifre güvenliği neymiş anlarsın.

Ama koskoca ripe'da bu şekilde bir değişiklik! yuh yani açıkcası. kötü olmuş..

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
comma' Alıntı:
Neden istanbulda bu kadar kişi varken, ya da ben telefonda ısrar ettiğimde reddediyorlarda, sizi başka bir şehirden uçakla getiriyorlar?

Kusura bakmayın ama üstteki yazıdan ben bunu anlıyorum.Sanki beni davet etmelerinde bir art niyet varmış gibi bir anlam çıkıyor.

Ben de buna karşı herkesin davet edildiğini ancak sadece müşterilerin ulaşım masrafının karşılandığını söylemek istiyorum.

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Nixcon'un sitesinde yapılmış bir açıklama:
RIPE Whois Bilgileri ( 07.08.2006 )

Maalesef, firmamızın verdiği hizmetleri 'çekemeyen' ve bu kadar ilgi ve kaliteli hizmetten rahatsız olan bir çok şahıs ve firma bulunmaktadır. Bugün saat 22:30 civarlarında firmamıza ait olan #004 IP bloğuna ait olan IP whois'lerinin 'şifre sormayan' adres bölümleri izinsiz olarak değiştirilmiştir. Konu ile ilgili RIPE 'den izinsiz olarak bilgileri düzenleyenlerin IP adresleri alınmıştır. IP whois bilgileri eski haline getirilmiştir.

Saygılarımızla
Nixcon A.Ş

L

LNWServers.com.tr

Misafir
Konunun Bu Kadar Uzamasına Gerek Yok Bir Çok Büyük Firma Küçükte Olsa Büyükde Olsa Hatalar Yapabilir Yaşanabilir Bu Kadar Uzatılması Lüzumsuz. Bunlar Göz Ardı Edilebilecek Şeyler Yaşanıldı Ve Düzeltildi.
Saygılar.

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
Kusura bakmayın ama üstteki yazıdan ben bunu anlıyorum.Sanki beni davet etmelerinde bir art niyet varmış gibi bir anlam çıkıyor.

Ben de buna karşı herkesin davet edildiğini ancak sadece müşterilerin ulaşım masrafının karşılandığını söylemek istiyorum.

Bu durumda yanlış anlaşılma olmuş, konuyu kapatıp bekleyelim her zaman yaptığımız gibi.

webabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm dostlara merhaba.......

Tüm datacenterler firmamıza özel davetiye gönderirken ve fiyat politikalarını belirtirken sadece ve sadece bir datacenter (NixcoN) bizim bayilik konusunda mesajımızı bile yanıtlamamıştır...

Dakik hosttan Batuhan beyle bir gün sıra ile tüm data centerleri sıra ile gezdik (Nixcon) hariç hepsi bizler için çeşitli sunumlar hazırladılar...

Ama hazırladıkları sunumlar sadece bizlere asla ve asla uygun değildi... En ucuz fiyat veren firma ( ciddi firma ) 1 mbit için 217 $ + Kdv idi.... Yani 360 gb aylık veri transferi için aylık 385 YTL gibi....

Unutmayınız ki bunun içinde panel ve sistem yazılım ücretleri dahil değildir...
ve tüm Tr deki tüm firmalar ile 150 serveri taşımak adına pazarlık yaptık... Ama hiç kimse çözüm bulmadı çünki hiç biri cpanel desteklemiyordu....ve cpanel için çözüm üretimiyorlardı... Kaldı ki biz çözüm bulmuştuk.....Aylık 30-35 $ lisans ile tüm müşterilerimize cpanel verdik... ( Tr de bir data center bunu vermek istemedi veya veremedi......

Bu bir açık tekliftir ki 150-160 Serverimiz var kim derki + 10 sizin sunucularınızı aynı şartlarda bir barındırız +10 razıyız aynı özelliklerde biz kabul ediyoruz ve sizler huzurunda imzalıyoruz......

Özet: Türkiyede yüksek band tüketen siteleriniz varsa.... Asla ve asla Türkiyede barındırmanız söz konusu değildir..Kimse kimseyi kandırmasın...
Paranız çok ise Ev1 ... yok ise Fdc veya Netdirect yada layered....

Ps : Fiyat vermek isteyen ve ilgilen firmalara server dökümleri gönderilecektir....( Toplam 200 Server )

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
webabi' Alıntı:

Tüm datacenterler firmamıza özel davetiye gönderirken ve fiyat politikalarını belirtirken sadece ve sadece bir datacenter (NixcoN) bizim bayilik konusunda mesajımızı bile yanıtlamamıştır...

Dakik hosttan Batuhan beyle bir gün sıra ile tüm data centerleri sıra ile gezdik (Nixcon) hariç hepsi bizler için çeşitli sunumlar hazırladılar...

Ama hazırladıkları sunumlar sadece bizlere asla ve asla uygun değildi... En ucuz fiyat veren firma ( ciddi firma ) 1 mbit için 217 $ + Kdv idi.... Yani 360 gb aylık veri transferi için aylık 385 YTL gibi....

Unutmayınız ki bunun içinde panel ve sistem yazılım ücretleri dahil değildir...
ve tüm Tr deki tüm firmalar ile 150 serveri taşımak adına pazarlık yaptık... Ama hiç kimse çözüm bulmadı çünki hiç biri cpanel desteklemiyordu....ve cpanel için çözüm üretimiyorlardı... Kaldı ki biz çözüm bulmuştuk.....Aylık 30-35 $ lisans ile tüm müşterilerimize cpanel verdik... ( Tr de bir data center bunu vermek istemedi veya veremedi......

Bu bir açık tekliftir ki 150-160 Serverimiz var kim derki + 10 sizin sunucularınızı aynı şartlarda bir barındırız +10 razıyız aynı özelliklerde biz kabul ediyoruz ve sizler huzurunda imzalıyoruz......

Özet: Türkiyede yüksek band tüketen siteleriniz varsa.... Asla ve asla Türkiyede barındırmanız söz konusu değildir..Kimse kimseyi kandırmasın...
Paranız çok ise Ev1 ... yok ise Fdc veya Netdirect yada layered....

Ps : Fiyat vermek isteyen ve ilgilen firmalara server dökümleri gönderilecektir....( Toplam 200 Server )
Çok mantıklı yazmışsın hocam eline sağlık. Ayrıca server4you ve theplanet ide unutmamak lazım.

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim anlamadığım bazı arkadaşlar Nixcon un avukatlığını yapmaları herşey ortada Maliyet belli şartlar belli peki hala neden savunuyorsunuz. Açıkca Yanlış beyanat veren bir firma ne kadar iyi hizmet verirse versin sizce hatalı değilmidir ? Nixconla bir alıp veremediğim yok ayrıca beni de ilgilendirmiyor fakat burda nixcon hakkındaki bir topic en az 50 mesaj yazılıyor ve aynı şeyler dönüp dolaşıyor. Bu nixcon içinde normal sunucu kiralamayı düşünen kişiler içinde pek yararlı olduğunu düşünmüyorum.

L

_lancer_

Misafir
nixcon kullanıcılarından hepsi aldığı hizmetten memnun.Bu yüzdende nixconu savunmaları doğru.Bu güne kadar forumlarda herhangi bir nixcon kullanıcısının serverları hakkında kötü yorum yazdığını görmedim.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayin Webabi ; Bahsettiginiz acik teklife karsin turkiyede istediginiz cozumleri ureticek 1 datacenter'i yakinen tanimakta ve calismaktayim ,bahsettiginiz "Ama hazırladıkları sunumlar sadece bizlere asla ve asla uygun değildi... En ucuz fiyat veren firma ( ciddi firma ) 1 mbit için 217 $ + Kdv idi.... Yani 360 gb aylık veri transferi için aylık 385 YTL gibi..." cumlenize binayen bunun cok cok altinda hat ve almaktayim , ve acik teklifinize karsin sartlarinizi onayladigimizi belirtmek icin ,datacenter'in genel muduru ve sahsim size telefon actiysakta malasef ulasamadik ilginctir , ayrica fax numaraniza fax gecmek istedik boyle 1 fax numarasi mevcut degil , peki bu sartlarda 150 200 sunucu icin hardware + hat + sunucu yazilimlar icin teklif isterken bunu karsilayabilecek center yok derken , sizce siz webabi.com olarak bazi kriterleri firmanizda barindiriyormusunuz merak ettim , 150 200 sunucu icin teklif isterken henuz firmanizin telefonlarina cikan yok fax numaralariniz calismiyor.

Saygilarimla

ÇağdaŞ Aydoğdu

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webabi' Alıntı:

Mesajı düzeltmek istiyorum, teklif sunan firmalar arasında Nixcon'un bulunmama sebebi, bizim bu firmaya herhangi bir başvuruda bulunmamış olmamızdır. Daha sonra Nixcon'un çalışma prosedürüne uygun olarak, sipariş formları ve bayilik anlaşmasını yaparak 3-4 ay önce çalışmaya başladık.

Nixcon hakkında yanlış bir anlaşılma olmaması açısından bu mesajı yazıyorum. Türkiyede bir data center olarak en ilgili ve bize en uygun çözümleri sunan tek firma Nixcon'dur. Çalışmalarından ve sundukları imkânlardan ise son derece memnunuz.

Ayrıca, Türkiye'de bu imkânları sağladıkları için Türk kullanıcılarının bu firmaya minnettar olmaları gerektiğini düşünmekteyiz, şayet bizim düşüncemiz bu yöndedir.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
birisi gidip şu adamlara dese böle böle iyinet forumlarında 6 sayfa uzun uzun yazılar var hakkınızda nedir ne değildir bi yanıt verin dese olay kapanacak ama.. nerdee... biz burda konuşup dururuz..şuan çok acil olarak sunucuya ihtiyacım var.. nixcon diye tutturmuştum ama bu konu açıldığı günden beri takip odiyorum... ve karamsarlık içindeyim....

Ya doğruysa..
Ya yanlışsa..

ya ya...

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben onu dedim SargeT..Ancak kendileri forumlarda cevap vermek istemiyor.Kimseye laf yetiştirmek istemiyor.Adamlar hizmetleriyle kendilerini kanıtladılar bir kere.İnan bana eğer almayı düşünüyorsan hiç çekinmeden al.Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum.

Zaten yönetim çalışanların forumlarda açıklama yapmasını yasaklamış.Serdar Bey ile görüştüm bu konuyu.Sadece temsilcilerin bilgisayarlarından girilebiliyormuş forumlara.Diğer personellerin bilgisayarlarına ağdan erişim engellenmiş.Diğer personel forumlara giremiyor yani.Temsilcilere de yönetimden yasak var.Forumlara yazan temsilci anında işten çıkarılırmış kurallara göre.Bu yüzden cevap vermiyorlar.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet yönetim tarafından yasaklandıgını duymustum bende bu kadar hizmet alan kisi var forumda cekinmeden hizmet alabilirsin kanımca :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
cemadak' Alıntı:
evet yönetim tarafından yasaklandıgını duymustum bende bu kadar hizmet alan kisi var forumda cekinmeden hizmet alabilirsin kanımca :)

peki şöyle birşey sormak istiyorum.. şuan günde 20 gb a yakın bant yiyen bir sitem var... henüz bir aylık bir site ve yakın zamanda şöyle söyliyim 1-2 ay içinde bu rakamı 10 katlıyacak yani günlük minimum 200 gblık bir bant yiyecek.. bunu kaldırabilirmi acaba... nixcon kullanıyorsunuz sizinde bant ı çok yiyen siteleriniz varmı acaba barındırdığnız...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
kendi forumları var neden oraya yazıpda bir cevap almıyorsunuz arkadaşlar???

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu ana kadar o kadar bant kullanan müşterim hiç olmadı.Ama Nixcon'da barınan bir sunucunun MRTG grafiğini görmüştüm.Gerçekten 10mbps kullanabiliyorsun.Bu da yaklaşık 3-4 TB arası bir trafik yapıyor.

Bazı müşterilerine talep olursa 100mbps bile verebileceklerini duymuştum ama tam emin değilim.İstersen http://destek.nixcon.com.tr adresinden bir ticket aç.Daha sağlıklı yanıt alırsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5