İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon bu kadar ciddiyetsiz mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir iki gün önce 3-5 gb kadar zipli dosyası olan iki siteyi başka sunucuma aldım. 6.5, 6.7 MB/Saniye civarında bir hızla aktardı. 35-50 Mbit hızlarına çıktı. Her ne kadar 10 Mbit olsa da iki sunucununda bu duruma uymadığı açık.
msn den kendileri ile önceden 100 Mbit bağlantıyı değerlendirmiştik. Ancak ben talepte bulunmadım, onlar açtık demediler. Belkide sessizce kendiliğinden yapmışlardır diyorum.
Belki hala müşteri ilişkilerinde oturmamış taşlar vardır, belki daha bir çok strateji değişikliğine gideceklerdir ancak müşteri memnuniyetini ön planda tuttuklarını farketmemek mümkün değil. Bu anlamda her durumda geleceği bizim için daha iyi olacak diye düşünüyorum.
Diğer bir bakışla cpanel gibi, limitsiz trafik gibi ücretli verebilecekleri bir çok hizmeti bedava sağladıklarını görüyoruz. Bunlar şirketin bakış açısı hakkında bana çok şey ifade ediyor.

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- Datacenter Ziyaretçi Kabulü ( 31.07.2006 )
Sayın Kullanıcılarımız,

Datacenter'ımıza ziyaret başvuruları kabul edilen şahıs ve firmalar davet edilmeye başlanmıştır.

1/08/2006 - 8 Ziyaretçi davet edilmiştir.
2/08/2006 - 5 Ziyaretçi davet edilmiştir.
3/08/2006 - 6 Ziyaretçi davet edilmiştir.

Saygılarımızla
Nixcon A.Ş

Bu arkadaşlar DC ziyaretine gittikten sonra hiçbirinden henüz haber alınamamıştır. DC çok büyük olsa gerek.
Yollarını dört gözle bekliyoruz.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
unutmadan aklıma geldi bu DC açılacak felan deniyordu.. halen bekliyoruz bakalım. Gören varsa yazsın

M

MasterTR

Misafir
nixcon cok buyuktur

datacenter dedinmi bi google in var birde nixcon un ama nixcon un datacenteri google a 10 basar gormedim ama goren bi arkada$im soyledi cok guzelmi$

param olsun yapacagim ilk i$i nixconun bir parcasi olmak ve onlara 3-5 kuru$ para kaptirmak olacak emin olun

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
valla şu yazıları bastan sonra okudum ki bu 7 sayfayı tamamen okudugum nadır baslıklardandır herhalde....

bazı arkadaşlar sürekli kötülüyor ortaya birsey atıyor karsısındakıler bunu (bence) gayet güzel ve (yine bence) dogru bir sekilde cevaplıyor bu sefer AYNI arkadaşlar hadeee diyip başka bir konuyu öne sürüyor....

ben nixcon falan filan bilmem bildiğim tek şey bu memlekette insanlara güven kalmadığı....
Elin amerikalısına 150$ verirken hiç sorun olmuyo aynı şekilde sorgulanmıyor ama yaklaşık aynı makinelerire 150YTL isteyen firmalar tabiri caizse taşlanıyor... Bunun sebebi taşlamak için yeterli ingilizce olmamasımı yoksa öküzün altında buzağı aramak mı yoksa olmayan buzagıyı öküzün altına sokmaya çalışmak mı anlayamadım....

birde 6. sayfada Batu beyin yazısıda sanırım güzel bir cevap olmuş...

gelelim nixcon a hiç çalışmadım onlarla ticket aldım sadece ve verdikleri cevaplar ve cevap verme süreleri gayet iyiydi.... kötü yanları var mı yokmu bilmiyorum ama olsa da amerikalı bir firma kadar olacağını dşünmüyorum

saygılar....

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kötüleyenler, amacınızı söylermisiniz bazı seyleri kabul etmek yerine bu kadar zamandır neyin pesindesiniz gercekten anlam veremedim ?

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sonuna kadar okudum hitix denen arkadasın neler yaptıgını gördük kötü olmus 2. bi user la filan girmis... fetullah gülen e feytullah filan yazmıs vatan millet sakarya nidaları atmıs ama boş olmus snaırım konusmaları..

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selim61' Alıntı:
ben nixcon falan filan bilmem bildiğim tek şey bu memlekette insanlara güven kalmadığı....
Elin amerikalısına 150$ verirken hiç sorun olmuyo aynı şekilde sorgulanmıyor ama yaklaşık aynı makinelerire 150YTL isteyen firmalar tabiri caizse taşlanıyor... Bunun sebebi taşlamak için yeterli ingilizce olmamasımı yoksa öküzün altında buzağı aramak mı yoksa olmayan buzagıyı öküzün altına sokmaya çalışmak mı anlayamadım....
saygılar....

Bir firmaya Data Centerının nerede olduğunu, Ofisinin nerede olduğunu sormak. Ne tür bir bağlantı kullandığını sormak bence o firmayı karalamak değildir. Olsa olsa hizmetler hakkında ve firma hakkında bilgi istemektir, bu her müşteri ya da müşteri adayının en doğal hakkıdır.

Elin amerikasında 50 dolara firmalar 10 - 20 Mbit dsl veya diğer bağlantı türleri sağlarken. Data centerların 150 dolara bol miktarda bağlantı ve iyi donanım sağlamalarında şüphelenecek bir şey göremiyorum. Ayrıca ciddi olanlarının hangisine sorarsanız size bir DC adresi, ofis adresi ve kullandıkları bağlantı türlerini tek tek söyleyeceklerdir.

Fakat Türkiyede, sektörün biraz içinde iseniz internet erişim maliyetlerini bilirsiniz zaten. Ayrıcı gümrük vs uygulamalar dolayısı ile donanımın da daha pahalıya geldiğini de bilirsiniz. Dolayısı ile bir şeyin maliyeti 2 lira iken 1 liraya vereceklerini iddia eden bir firma olursa, bunu nasıl yapacakları konusunda şüpheleriniz olması kaçınılmazdır.

Üstelik bir de her şeyleri "çok gizli" olunca bu merakınıza güvensizliğinde eklenmesi kaçınılmazdır.

Bazı arkadaşlar halihazırda hizmet alıyor olabilir, ve hizmet kaliteli de olabilir. Ama unutmayalımki bu bir "hizmet" ve devamlılık önemlidir. Yani bir defa alınıp sonra satıcı ile ilişki kestiğiniz bir şey değildir. O yüzdende satıcının hizmetini devam ettirip ettiremeyeceği önemlidir.

tolgatarim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam dostlar ;

benin nixcon la ilgili görüşlerim

türkiyede bulunan bazı datacenterler kabini tamamen kiralaybiliyor.Bununla ilgili anet ve natrodan teklif almıştım.Bu kabine istenilen düzeyde bir bağlantı çekebiliyorsunuz.örneğin 1 mb bknz :anet.net.tr co-location sekmesi

Sunucu Bulundurma Fiyatlarımız Aşağıdaki Gibidir;

256 Kbit/sec 65 USD
512 Kbit/sec 130 USD
1024 Kbit/sec (1 Mbit/sec) 200 USD
5120 Kbit/sec 900 USD
10240 Kbit/sec (10 Mbit/sec) 1.600 USD
20480 Kbit/sec (20 Mbit/sec) 3.000 USD

gibi daha sonra bu bağlantınızı istediğiniz düzeyde sunucu başına 15 ytl gibi bir ek ücret verip dağıtabiliyorsunuz. yani 10 mbit bağlantı alıp bunu kabinde 10 makiya kadar dağıtabiliyorsunuz.

ben tahminim ve hislerim bu tartışma konusu olan arkadaşlar (nixcon) sizin gönderdiğiniz yada kiraladığınız makinaları yüksek bir tahmin ile mecidiyeköy civarı natro yada anet te hostluyor.Üzerinede %20 %25 oranında kar koyuyor.DC lerini gösterememe sebepleri budur.

Bu nixconu iyi yada kötü firma yapmaz.Sonuçta DC lerde 7 / 24 kimse kimseye destek vermez velhasıl tek tehlikeli noktası asıl DC ile nixcon arasında oluşabilecek bir tartışma size yansıyabilir.Ama bunun onlarca örneğini yurt dışı dclerden alıp türkiyede satanlarda gördük.Yurt dışı daha problemli gibi.Nixconun üzerine bu kadar gidiliceğine başarılarını takdir de etmek gerek türkiyeden 3-4 girişimcinin var olması hepimizin başarısı olucaktır.

Sözün özü öyle yada böyle DC si olsun yada olmasın iyi bant genişliklerini iyi fiyatlara verdikleri bir gerçek ayrıca kullanıcısı olupta şikayet edenide çok az .

herkese iş yaşamında başarılar !!!

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
comma' Alıntı:
Bir firmaya Data Centerının nerede olduğunu, Ofisinin nerede olduğunu sormak. Ne tür bir bağlantı kullandığını sormak bence o firmayı karalamak değildir. Olsa olsa hizmetler hakkında ve firma hakkında bilgi istemektir, bu her müşteri ya da müşteri adayının en doğal hakkıdır.

Elin amerikasında 50 dolara firmalar 10 - 20 Mbit dsl veya diğer bağlantı türleri sağlarken. Data centerların 150 dolara bol miktarda bağlantı ve iyi donanım sağlamalarında şüphelenecek bir şey göremiyorum. Ayrıca ciddi olanlarının hangisine sorarsanız size bir DC adresi, ofis adresi ve kullandıkları bağlantı türlerini tek tek söyleyeceklerdir.

Fakat Türkiyede, sektörün biraz içinde iseniz internet erişim maliyetlerini bilirsiniz zaten. Ayrıcı gümrük vs uygulamalar dolayısı ile donanımın da daha pahalıya geldiğini de bilirsiniz. Dolayısı ile bir şeyin maliyeti 2 lira iken 1 liraya vereceklerini iddia eden bir firma olursa, bunu nasıl yapacakları konusunda şüpheleriniz olması kaçınılmazdır.

Üstelik bir de her şeyleri "çok gizli" olunca bu merakınıza güvensizliğinde eklenmesi kaçınılmazdır.

Bazı arkadaşlar halihazırda hizmet alıyor olabilir, ve hizmet kaliteli de olabilir. Ama unutmayalımki bu bir "hizmet" ve devamlılık önemlidir. Yani bir defa alınıp sonra satıcı ile ilişki kestiğiniz bir şey değildir. O yüzdende satıcının hizmetini devam ettirip ettiremeyeceği önemlidir.

arkadaşım haklısın sonuçta oraya para vermenin dışında host satarak sende birilerine karşı sorumluluk hissediyorsun ben soyledıklerınıze meraklarınıza birsey demiyorum soylemeye calıstıgım bu kadar agır ıthamlarla yargılamak yanlıs dıyorum
örneğin hitix diye bi arkadaş forumdaki mesajlarının yarısı nixcon aleyhinde konusmak sanırım ben buna kızıyorum bir firmadan sikayetçiysenız bır baslıga yazasın bu işle gercekten ilgilenen herkes o mesajınıumutlaka görür

vs vs vs

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixcon dc sini ziyaretcilere actı müsterilerinin yol parasını bile karsılıyorlar..

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selim61' Alıntı:
arkadaşım haklısın sonuçta oraya para vermenin dışında host satarak sende birilerine karşı sorumluluk hissediyorsun ben soyledıklerınıze meraklarınıza birsey demiyorum soylemeye calıstıgım bu kadar agır ıthamlarla yargılamak yanlıs dıyorum
örneğin hitix diye bi arkadaş forumdaki mesajlarının yarısı nixcon aleyhinde konusmak sanırım ben buna kızıyorum bir firmadan sikayetçiysenız bır baslıga yazasın bu işle gercekten ilgilenen herkes o mesajınıumutlaka görür

vs vs vs

Nixcon aleyhine konuşmak bana bir şey kazandırmaz. Tam tersine nixconun iyi bir hizmet veriyor olması işime gelir. Sanırım birçok insanında işine gelir. Fakat bir şey satın alırken satıcının dürüst olmasını beklerim. Bu yüzden sorular sorarım.

Eğer satıcı "Sunucularımız Türkiyededir" diyorsa, bunu ispat etmesi istendiğinde bence tepki göstermek yerine DC göstermesi daha makbuldür.

Yani burada sorun hizmet değil dürüstlüktür. Eğer sunucular yurtdışında ise bunu söylesinler, ben doğruyu bileyim gene gidip alabilirim onlardan.

İlk davet edildiği "iddia edilen" gurubun üzerinden 12 gün geçti. Nedir bu bir cumhurbaşkanının diğerini davet etnmesi mi? DC ziyareti bu kadar zor bir iş değil. Natro, Anet, Teklan veya herhangi birisini arayıp görebilirsiniz.

cemadak' Alıntı:
nixcon dc sini ziyaretcilere actı müsterilerinin yol parasını bile karsılıyorlar..

Gidecek olan arkadaşlar, fotoğraf makinesi almayı unutmasınlar bence. Tabii bu ziyaret günü bir gün gelecekse. Ama benim için daha önce dediğim gibi. Zaten nixcon müşteisi olanların değil, olmayanların gidip görmesi ve buraya yazması ikna edici olacaktır.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ziyaret günü gelmez.. bundan emin olabilirsin. 7200metrekare yeraltı DC'si ve 6Gbps hattı var Nixcon'un

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelmez gelmez dediğin gün geldi sayın hitix.Cumartesi günü Nixcon'dayım.Dönünce herşeyi anlatacam burada.

XYZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
Gelmez gelmez dediğin gün geldi sayın hitix.Cumartesi günü Nixcon'dayım.Dönünce herşeyi anlatacam burada.

Fotoğraf makinesi de alırsanız yanınıza bizde görmüş oluruz :)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana hiç boşuna makina getirmeyin güvenlik geçirmez dendi.Ama dışarıdan belki çekebilirim umuduyla götürecem bir tane :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5