İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Nixcon.com.tr Datacenter ı Zıyaret Ettim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

echo

Misafir
Not:bu nıkın sahıbı ben degılım

Her Sey 4.30 da msn konusmalarıyla basladı
Kısının Adını acıklamak ıstemıyorum x kısı olarak sayın

Msn Konusmaları :
PHP:
X kişi says:
Abi
X kişi says:
Nixcon dolandırıcı çıktı
X kişi says:
Acil bak..
Ugur @ Ns1turkey.com .says:
heh 
sule
geldım
buyur
X kişi says:
Nixcon dan hemen taşınmamız lazım
neden ?
X kişi says:
Arkadaşım geldi
X kişi says:
Adam 7 ay çnce
X kişi says:
Nixcon da çlaışıyordu
X kişi says:
Ve dediki
X kişi says:
Salih
X kişi says:
Levent
X kişi says:
Kaan erenek
X kişi says:
Hepki
X kişi says:
Renor otomativin sahibi İlhan beyin oğlu Orkun Gider dedi
X kişi says:
Böyle hiç bir adam yok dedi
X kişi says:
ve Nixcon u ara
X kişi says:
Hep aynı adam cıkıyor
X kişi says:
Serdar A MSN den TC Kimlik no nu ver dedim
X kişi says:
Cevap vermiyor
X kişi says:

X kişi says:
Arkadasım tam 1 sene calıstı bu adamla
X kişi says:
V
X kişi says:
e
X kişi says:
Renor otomativin
X kişi says:
2 Odasını kullanıyorduk dedi
X kişi says:
ve sadece 10 Server var dedi
ne ?
sıkma lem
X kişi says:
Allah belamı versin
X kişi says:
Olum sence 150 Çalışanın
X kişi says:
1500 Sunucunun oldugu yerde
X kişi says:
Desteğe hep aynı adammı cıkar
X kişi says:
?
X kişi says:
Hepsi Renor Otomativin Sahibinin oglu Orkun
dun aradım muhammet dıye bırı cıktı
4 gun once aradım kenan cıktı
bılıyorum onu
X kişi says:
Abi hepsi aynı ton ses

You have failed to receive file "nixcon.zip" from X kişi.

X kişi says:
Abi bende inanmadım ama
X kişi says:
Arkadaşım onla çalıştı
X kişi says:
X kişi:
Peki sen oradayken kaç bişi çalışıyordunuz
X kişi:
Kiş
X kişi:
i
xxxx:
ben ve orkun
xxxx:
sonra bi çocuk geldi
xxxx:
grafiker
xxxx:
1 ay sonra ben çıktım
X kişi says:
Abi 
X kişi says:
Valla benim şüphelerim dogru cıktı
X kişi says:
Dostum oldugun içinde sana soyledim
X kişi says:
Bu gece Almanyaya taşınıyorum ben
tamam kardes
ama su bi gercek bıldıgım baya bır kısı var
vede konustugum
X kişi says:
TC Kimlik No iste..
kanka pekı
yanı mesela
10 sunucu var
ıse
bunlar neyle ugrasıyolar
boyle
e
1.5 senedır varlar
X kişi says:
Abi Nixconun fazla bi müşterisi yok
X kişi says:
Toplasan 50
X kişi says:
Orkunla yaşayan adam söylüyor bunu
X kişi says:
Arkadaşım adam 
pekı orkun kımdır
?
X kişi says:
Oyle biri yok diyor
X kişi says:
Orkun o
X kişi says:
Salih de Orkun
X kişi says:
Kaan Erenekde
X kişi says:
Orkun
X kişi says:
Nixconun Sahibi 
X kişi says:
gözüküyor
X kişi says:
Şirket Levhasında
X kişi says:
Bak
X kişi says:
Nixconun adresine git
X kişi says:
Renor Otomativ var deniyordu
X kişi says:
Ve arkadaşımda sunu diyor
X kişi says:
Evet Renor otomotivdi
X kişi says:
2 ODasını Nixcon yapmıslardı
X kişi says:
Orada Host satıyorduk dedi
X kişi says:
Ve en cok
X kişi says:
Serdar ile
X kişi says:
Salihi kullanıyordu dedi
pekı bu renorun sahıbının oglumu yapıyordu bunu 
X kişi says:
evet
X kişi says:
Renorun sahibi
X kişi says:
İlhan Bey
X kişi says:
Ogluda Orkun
pekı zengın cocugumu
X kişi says:
Evet abi
X kişi says:
Orkun İlhanın paralarını yiyormuş
X kişi says:
Bak
X kişi says:
Serdar'a deki
X kişi says:
İlhan Amcanın Selamı var de
X kişi says:
Cevap vermiyor 
X kişi says:
Geçen serverlar gitti
X kişi says:
Trafo yandı dediler
X kişi says:
1500 Sunucunun oldugu yerde Trafo sorunumu olur allah askına
X kişi says:
AMerikada LayeredTech de olsa CNN de Manşet cıkar a.q.
X kişi says:

Olayın uzerıne nx e konu ıle ılgılı tıcket actım sınırden kıvılcımlar cıkmaktaydı.aradan 10 dk kadar gectı serdar bey benı aradı su an nerdesınız dedı istanbuldayım dedim dc zıyaretı ve konu hakkında gorusmek ıcın benı cagırdı 30 dk sonra ordayım dedım (Mecidiyekoy) un yolunu tuttum ali samiyen stadyumunun oraya varınca benı kendısı tekrar aradı.adresı verdı beyler nixcon mecidiyekoyun ortasında murat muhallebıcısının 2 yanında edu tıme ın yanındakı bına toplam 8 kattan olusmakda herkatı 1440m2 kolpa dıyen kısıler adına kapak olması manasında

gelelım konuyo 3. kata asansor ıle cıktım kapıda guvenlık karsıladı gırıs kısmında 2 kamera mevcut + kapı yok otomatık kepenk var once kepenkler acıldı sonra kursun gecırmez kapı ıcerıye gırdık 2 adım atıyım dedım hemen 2 adım gerı xray cıhazından gectık lazer ıle yukardan assagıya kadar taradılar sol kısımdakı guvenlık elemanlarına neyım var neyım yok teslım ettım sıgara dısında beklemeye basladım serdar bey geldı sonunda benı musterıler ıle gorusulen odaya goturdu kapıyı acar acmaz bı de ne olsun sol kısım komple cam ıcerıde sunucular sayamadım ama sadece sola dogru 121 tane ıdı her sıradada 100 u gecıkdı cok guzel bı ortam bı yandan cayınızı ıcıyosunuz bı aradan muabbet karsınızdada sunucular 1 saate yakın nx hakkında sunucular hakkında gızlılık hakkında baya muabbet ettık cıkarken tekrar esyalarımı aldım kapıya kadar guvenlık arkadaslar eslık ettı.benden 4 saat once bıl hostu agırlamıslar.hafta ıcındede tr nın onde gıden kısılerı agırlanıcak ısım belırtmek ıstemıyorum kendınız gorursunuz.

not:sımdı kolpa cı arkadaslar nıxcon guvenlık geregı bu sekılde yapmıs gıttım makınaları gordum toplam 4 katlar gezdım dolasdım.musterılerı arasında ulakbım odtu tr nın onde gelen dc dedıgımız kısılerı mevcut.kabınler ıcınde rıpe den ıp lerı kendı fırması adına kayıt edıp nx dekı sunucuları yonlendıren coook babayıgıtler var ama aynı yerden cıkıyolarmıs
sımdı nx cok yakında gazetelerde dergılerde gorucez turkıye genelınde kablosuz ınternetı getırıyolar bılgınız olsun
bu gunden ıtıbaren nx turkıyenın en buyuk datacentırıdır.

Resımlere geldık ıcerde o kadar bagırıp cagırmama ragmen resme ızın vermedıler yonetım tarafından resımler cekılmıs steye eklenıcek ben sadece bınanın resmını cekıyorum boyle bır bınanın hıc yoksa aylık kırası mec ortası en azından 300 mılyardır gerısını sız dusunun

01.jpg

02.jpg

03.jpg

Not ıcerıdekı sunucular bas dondurucu sayıda sıstemnet ı gordum yanında fıs turktıcaret ı saymıyorum zaten gerısını sız dusunun.

edit: kişinin açıklamaları bunlar resimlerde burda dahada atılacak bişey kalmadı hadi sizde kabül edin artık :D

son gorusme
beyler en sonunda geldık sadece cıkıs anında resımlerı cekebıldık gelen arkadaslar goruslerını paylasıcaklardır elbet resımlerı yayınlıyorum sadece kapı kısmı devamı yasak o kadar ugrastık olmadı kusura bakmayın

1
image057ub3.jpg

2
image058dd0.jpg

3
image059uc4.jpg

ben daha oncekı konumdada belırttım gelen arkadaslar geldı gordu daha fazla uzatmanın anlamı yok :)

R

RevenuE

Misafir
şu cümleden sonra ciddiye almayı bıraktım
" aylık kirası en az 300 milyardır " :D:D
8 katlı diyorsun her katın kirası 50 milyarmı akmerkezde katmı kapatıyosun arkadas ne yapıyorsun :D

M

MasterTR

Misafir
hahah yemin ediyorum beni guldurdunuz bu resimlerle :)

millet bakin gorun iste burasiymis biz sanayinin icinde hatta yer altinda ariyoduk.. ne oldu biran da yer ustune cikarmayami karar verdiniz dc yi? $imdide 8 katli bina oldu iyimi sanirim bu dc $ekilden $ekile giriyor :D:

ne diyelim size allah akil fikir versin emi

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
öyle böyle nixcon is real :) konuyu uzatmaya gerek yok

F

fatihhk

Misafir
İrtibat Bilgilerimiz:

Nixcon Networks Türkiye
Email: [email protected]
Adres: Kağıthane, İstanbul 34418 Türkiye
İletişim: Tel: +90-0212-283-1711 Fax: +90-0212-283-1712
Pazartesi-Cuma 10:00 - 18:30 / Cumartesi 13.00

kendi sitelerinden alınmış adres bilgileri:)
bunuda mı adresi gizlemek için yapmışlar? dünyadaki en önemli kurumların bile adresi yayınlanırken,sayın nixcon'un adresini gizlemesi ürkütücü:D

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu:işte Nixcon A.ş gerçeği cevap veriyorum.

arkadaşlar mecidiyeköyde demişler.söyledikleri yeri çok iyi bilirim.bilgisayar firmaların bulundugu caddeye doğru gider orda edutime bilgisayar kursu var ve arkasında 5000m2 bırak bir araba zor geçiyor.nerde kaldı datacenter kurulacak.yer altı deseniz o zor çünkü üstünde yol geçer ve hemde ali samiyene giden yol.resimlere gelince bence hiç belli etmiyor biraz bulanık ve oteli anımsatıyor. :D

E

echo

Misafir
türkiyedemi türkiyede ? o kadar makina o kadar alanda varmı ? var

yeraltında veya üstünde olmuş bırakın bunları artık kanıtlandı türkiyede olduğu daha neye laf yetiştiryorsunuz anlamadım.o akdar hizmeti o kadar fiyata veirolar işte derdiniz ne? acaba yediremedinizmi türkiyede olduğuna? kendi lafınızın altında kaldınıza mı yanıorsunuz? susup özür dileyin o kadar laf attınız bitti artık.

Caesar' Alıntı:
öyle böyle nixcon is real :) konuyu uzatmaya gerek yok

bitti :D

E

echo

Misafir
IndexServers' Alıntı:
Konu:işte Nixcon A.ş gerçeği cevap veriyorum.

arkadaşlar mecidiyeköyde demişler.söyledikleri yeri çok iyi bilirim.bilgisayar firmaların bulundugu caddeye doğru gider orda edutime bilgisayar kursu var ve arkasında 5000m2 bırak bir araba zor geçiyor.nerde kaldı datacenter kurulacak.yer altı deseniz o zor çünkü üstünde yol geçer ve hemde ali samiyene giden yol.resimlere gelince bence hiç belli etmiyor biraz bulanık ve oteli anımsatıyor. :D

2. kattan sonra full onların

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
olay bitmiştir isteyen gidip binaya bakabilir araştırması çok kolay; isteyen baksın merak eden.

F

fatihhk

Misafir
resimden anlaşılanlara göre nt kırtasiye ve genpatech magazasının bulunduğu bina.

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün akşam saatlerinde bir telefon geldi nixcon dan aradılar. Kiminle görüştüğümü hatırlayamıyorum isim olarak, telefonda problem var sanırım herneyse. Arayan nixcondan bir yetkiliydi iyinet te yazmış olduğum nixcon başlığındaki mesajıma itafen aradılar sanırım. (telefonumu nerden bulduklarını sonradan anladım neyse.) Ziyaret etmeyi düşünüyormusunuz diye sordular ben şu an için müsait olmadığımı söyledim. Gerçektende vaktim yok vaktim olsa gitmeyi düşünürdüm. Eğer gelmek isterseniz, istediğiniz zaman formu doldurarak datacenterimizi ziyaret edebilirsiniz dedi telefondaki beyfendi. Zaten datacenteri ziyaretçilere açtıklarını söyledi bende zaten giden arkadaşlar olursa ben arkadaşlara güvenirim o açıdan sunucu kiralamayı düşünürüm dedim. Peki dedi eğer gelmek isterseniz belirttiğim gibi formu doldurarak datacenteri ziyarete gelebilirsiniz dedi. Neyse kapattık ben şaşırdım epey telefon mevzusuna...

Valla gelin görün dediklerine göre hatta telefonumu bulup arama zahmetinde bile bulunduklarına göre...

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
echo' Alıntı:
türkiyedemi türkiyede ? o kadar makina o kadar alanda varmı ? var

yeraltında veya üstünde olmuş bırakın bunları artık kanıtlandı türkiyede olduğu daha neye laf yetiştiryorsunuz anlamadım.o akdar hizmeti o kadar fiyata veirolar işte derdiniz ne? acaba yediremedinizmi türkiyede olduğuna? kendi lafınızın altında kaldınıza mı yanıorsunuz? susup özür dileyin o kadar laf attınız bitti artık.
bitti : ))

hayır bence olmayan bişeyi var diyorsunuz.ya allah aşkıda konu kapansında şuna bir açıklık getireyim.
biri bu dedi bir şöyle dedi biri böyle.hiç birşey birbirini tutmadı.datacenterı ziyaret edenler daha doğrusu ziyaret ettim diyenlerin bile lafları bir birini tutmadı.yani her yerden bir laf geldi.şu konuları bir yerde toplasak roman olur. :D

lafın kısası nixcon halen esrarengiz bir dc ye sahip.şunuda belirteyim A.Ş. bir firma ofisin adresini saklamaz.

Kağıthane istanbul ben nerden bileyim kağıthanenin neresindesin belki bir bodrumda belki bir plazada gerçi kağıthanede plaza varmı bilmiyorum çünkü oraya gitmedim.

M

MasterTR

Misafir
datacenter yer altinda denmi$ti (eski postlara bakabilirsiniz) - dc 6 katli bir bina cikti (guya)
kagithanede bodrumdalardi - mecidiyekoy alisamiyenin kar$isinda cikti
bilmem kacyuz cali$an dendi - sadece 2-3 ki$iden olu$tugu ortaya cikti

tey tey teyyy yalan yalan yalan nereye kadar???

dipnot: host i$i yapmiyorum sadece yaptiginiz yalanlar canimi siktigi icin bunlari yaziyorum

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
marissoft' Alıntı:
olay bitmiştir isteyen gidip binaya bakabilir araştırması çok kolay; isteyen baksın merak eden.
neye bakacaz günde 10 defadan fazla ordan gelip geçiyorum.
nt kırtasiye edutime ha birde ilk başka bir muhallebici var onun altında olmasın :D

başka ne diyeyim.orda öyle bir şey olsa ilk ben gidecem kanıtlasa bende ordan alacam ama esrarengiz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
vallaha türkiyede en iyi hizmeti ben nixcondan alıyorum isterlerse ağrı dağında mağarada olsun lar umursamıyorum. @indexservers sen daha iyi hizmet veriyorsan kanıtla senle iş yapalım?

E

echo

Misafir
MasterTR' Alıntı:
datacenter yer altinda denmi$ti (eski postlara bakabilirsiniz) - dc 6 katli bir bina cikti (guya)
kagithanede bodrumdalardi - mecidiyekoy alisamiyenin kar$isinda cikti
bilmem kacyuz cali$an dendi - sadece 2-3 ki$iden olu$tugu ortaya cikti

tey tey teyyy yalan yalan yalan nereye kadar???

dipnot: host i$i yapmiyorum sadece yaptiginiz yalanlar canimi siktigi icin bunlari yaziyorum

ya bana şunu söyle kanıtlanırsa tükürdüğünü yalacakmısın? yeni bi konu açıp ben hhata yaptım abiler siz yapmayın diyecekmisin ? onun güvencesini ver bana

ben veriyorum

M

MasterTR

Misafir
echo' Alıntı:
ya bana şunu söyle kanıtlanırsa tükürdüğünü yalacakmısın? yeni bi konu açıp ben hhata yaptım abiler siz yapmayın diyecekmisin ? onun güvencesini ver bana

ben veriyorum
arkada$im bak bunlari yazan ben degildim tamam mi

yer altinda diyen nixcon du $imdi yer ustunde diyende sizsiniz nedir bu neyi kanitliyacaksin? eskiden yalan soyluyorduk dogrusu bumu diyeceksin??

iyineti bu tur insanlari destekledigi icin kiniyorum..

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Caesar' Alıntı:
vallaha türkiyede en iyi hizmeti ben nixcondan alıyorum isterlerse ağrı dağında mağarada olsun lar umursamıyorum. @indexservers sen daha iyi hizmet veriyorsan kanıtla senle iş yapalım?

ben artık bu işlerden elimi ayağımı çekiyorum son yıllık ödeme yapan müşteriler kaldı onlarda bitince bırakacam ha server istiyorsanız ben size hizmet vermiyorum ben size datacenter gösteriyorum amerikada pegasus dc si.kalitesi kanıtlanmış bir yer gitme gibi bir şansınız varsa gidin görün.benden almak istiyorsanız ben size baştan söylüyorum ben aracıyım.ondan alıp size veririm arasında bir fiyat farkı yok.sorun olursa ben yardım ederim yada onlar hiç fark etmez.fiyat farkı bazılarında olur oda şöyle bana bırakılan bir kar olursa onu düşürürüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5