İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

nofallow un zararı

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
linklere elenen nofallow tagının siteye herhangi bir zararı varmı

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nofollow dur orijinali :p

İzleme manasına geliyor. Yani backlink olarak algılama. He google buna ne kadar uyar bilmiyorum. Hiç kullanmadım bu tagı. Kullananlar var.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
nofollow dur orijinali :p

İzleme manasına geliyor. Yani backlink olarak algılama. He google buna ne kadar uyar bilmiyorum. Hiç kullanmadım bu tagı. Kullananlar var.

evet nofollow da olabilir:D Google basbayaa backlink olarak kabul etmiyor bu tag eklenen linkleri:( ve benim bikaç link eklediğim yer bu tagı kullanmaya bşalamış . Yeni moda galiba

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nofollow'un ekleyen domaine faydası vardır. Sizi spamcı ve banlanmış domainlerin zararlı etkilerinden korur.

Eklenen linkteki domaini asla lekemez. Bu domain spamcı v.b. anlamına da gelmez. Sadece arama motoru spider'ına bu linke gitme, bu linki takıp etme manasını taşır. Ayrıca Page Rank hesaplamalarında nötür etkisini yaratırır.

Domaine zararı olsa, wiki, YouTube ve WordPress yorumlarda kullanılmazdı.

Ayrıntılı ingilizce bilgi: http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
nofollow'un ekleyen domaine faydası vardır. Sizi spamcı ve banlanmış domainlerin zararlı etkilerinden korur.

Eklenen linkteki domaini asla lekemez. Bu domain spamcı v.b. anlamına da gelmez. Sadece arama motoru spider'ına bu linke gitme, bu linki takıp etme manasını taşır. Ayrıca Page Rank hesaplamalarında nötür etkisini yaratırır.

Domaine zararı olsa, wiki, YouTube ve WordPress yorumlarda kullanılmazdı.

Ayrıntılı ingilizce bilgi: http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow

+repini verdim , Bu sonuca göre olan bana oluyo yani:) Ayrıca deneyimin varsa google ın bu tag ı takıp takmadığını söylermisin (pr demişsin ama bi sorayım yinede)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hayır pagerank' a olumsuz bir etkisi yoktur, bunun etkisi sadece ben linkteki sitenin içeriğinden emin değilim, güvenmiyorum değil ama bilmiyorum.
Size birisi taksime giden otobüsleri sordu sizde gösterdiniz yerini ama göstererirkende eklediniz ben şöforü tanımıyorum, yolcu siz tanımıyorsunuz diye ulen ne kötü şöformüş diye düşünürmü?
Ancak nofollow eklenen siteden gelecek olan olumlu etkiyi düşürür bunu olumsuzluk olarakta göremezsiniz... Genelde blog, forum, ziyaretçi defteri gibi sitelerde uygulanır bunun nedenide eklenen linklerin site sahiplerinin bilgileri dışındada eklenebileceğindendir...

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nötür etkisi vardır. Link değişimi yapılmışsa eklenmemelidir. Çünkü PR transferi gerçekleşmez. Google bu tagı feci tanır ve takar ;)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ona nötr derken etkisizlikten bahsediyorsan doğru, etki yok yani o tag kullanıldığında sanki link orada yokmuş gibi algılar... Noneffective daha bi Türkçe gibi :p
Birde şu var, google nofollow linkleri takip etmesede google analytics ile baktığınızda nofollow linkleri backlink olarak görmekte olduğunu göreceksiniz... Buda bir çelişki..

D

d-l-n

Misafir
Bu konuda benim söyle bir düşüncem var.Mesela ornek sozluk sitesini düşünelim.sozluk sitesinde aratılan bütün kelimeler bir sayfadır ve google bu sayfaları indexler ki normalde gereksizdir.insanlar sözlük sitesinde aratacakları kelimeleri google a yazıp aratmazlar sözlük sitesi aratırlar o yuzden o sayfaların var olmasının bir sebebi yoktur ve google db sinin şişirmenin spam yapmanın anlamı yoktur.gereksiz alt sayfaları nofollow yaparak ana sayfa degerine yonlendirmek bu tür konularda mantıklıdır diye düşünüyorum.

N

necro

Misafir
Bu konuda benim söyle bir düşüncem var.Mesela ornek sozluk sitesini düşünelim.sozluk sitesinde aratılan bütün kelimeler bir sayfadır ve google bu sayfaları indexler ki normalde gereksizdir.insanlar sözlük sitesinde aratacakları kelimeleri google a yazıp aratmazlar sözlük sitesi aratırlar o yuzden o sayfaların var olmasının bir sebebi yoktur ve google db sinin şişirmenin spam yapmanın anlamı yoktur.gereksiz alt sayfaları nofollow yaparak ana sayfa degerine yonlendirmek bu tür konularda mantıklıdır diye düşünüyorum.

ekşi sözlük google dan milyonlarca hit aliyor? sence herkes ek$i sözlük diye mi aratıyor?

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ona nötr derken etkisizlikten bahsediyorsan doğru, etki yok yani o tag kullanıldığında sanki link orada yokmuş gibi algılar... Noneffective daha bi Türkçe gibi :p
Birde şu var, google nofollow linkleri takip etmesede google analytics ile baktığınızda nofollow linkleri backlink olarak görmekte olduğunu göreceksiniz... Buda bir çelişki..

Hayır tam anlamı nötür etkisi. Çünkü amaç o etkiyi yaratmak. Varolan bir link var, bu linki nötür yapmak istiyorsunuzdur. O zaman nofollow tagını ilave edersiniz ve link nötürlenir ;)

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=notr

Google Analytics backlink saymaz, refree takip eder.

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ekşi sözlük google dan milyonlarca hit aliyor? sence herkes ek$i sözlük diye mi aratıyor?

Ayrıca google link indexlemez, directory değildir. Sayfaları olduğu gibi tarar ve saklar (sayfa kaynağı). Google cache ile ne kadar sayfanız varsa izleyebilirsiniz.

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nofallow Tag

Search Engine Journal, son aylarda en beğendiğim makalesini yayınladı. Son zamanlarda gereksizliğine daha da dikkat ettiğim nofollow tagının neden "sucks" olduğunu 13 maddede özetlemisler. (Bildiğiniz gibi nofollow tagı, doğru hatırlıyorsam 2005 senesinde Google ve diğer arama motorlarının (Yahoo hariç) blog yorumlarında verilen linklerin etkisini azaltmak için kullandığı bir etiketti.)
Nofollow tagı, bloglarda sitelerinin reklamını yapan insanları durdurmadı. Diğer spam koruma teknikleri daha çok işe yarıyor (matematiksel işlem yaptırmak vb.)
Eğer site sahibi yorumları denetimden geçiriyorsa, verilen linklerin de nofollow olmasına gerek yoktur.
Wordpress'de linkler otomatik olarak nofollow olduğu için, çoğu webmaster bu etiketin ne olduğunu bile bilmiyor. Kısacası beğendiği bir yazıya link verirken bile, o yazının arama motorları açısından olumlu etkilenmediğini farketmiyor bile.
Bildiğiniz üzere Yahoo dizininde sitenizin yer alması için bir kaç yüz doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Eğer verilen linkin değeri olmadığını biliyorsanız para öder miydiniz?
Bir kimsele "nofollow" tagı ile link vermek, ona güvenmediğinizin göstergesidir. Bu neye benzer; biriyle el sıkışıyorsunuz ama eldiveninizi de takmışsınız.
Arama motorlarının nofollow etiketinin nasıl ve ne zaman kullanılmasını istediğini bilmeyen webmasterlar, sitelerine gelen linklerin etkisini arttırmak için, genellikle bütün linklere "nofollow" etiketini ekliyorlar.
Nofollow etiketi, arama motorlarının kendi zafiyetlerinden ötürü ortaya çıkardıkları bir şeydir. Bundan sonra ne yapacaklar, başka siteye link vermeyin mi diyecekler? (Ayrıca bir kaç "spamcı" yüzünden de bütün internet dünyasının link verme şeklinin etkilenmesi de bana biraz garip geliyor.)
Bloglarda yorum yapan insanlar sizin yazınıza katkı yaparlar. Bu sayede sizin blogunuzdaki konu ile alakalı yazı sayısı artar. Böyle bir iyilik yapan kişinin linkini siteye eklemekten daha doğal bir sey ne olabilir ki?
Wikipedia'daki dış bağlantılara (linklere) nofollow etiketi eklemek, bir domuza parfüm sıkmaktan farksızdır.
Wikipedia'daki linklere nofollow etiketinin eklenmesi yerine, denetim mekanizmalarını iyileştirmeleri daha mantıklı olacaktı.
Linklere nofollow ekleyerek reklam verilmesi, sizin arama sonucunuzu etkilemeyecekse neden reklam vermemiz gerekiyor?
Wordpress'in sahibi bile nofollow etiketinin bir hata olduğunu kabul ediyor: "Teori olarak, bu etiketin mükemmel işlemesi gerekirdi, fakat bu etiket 2 sene önce blog yazılımlarına entegre edilmesine rağmen, şimdiki durum 100 kat daha beter."
Yahoo'nun nofollow etiketli linkleri backlink olarak gördüğünü SiteExplorer'dan görebiliyoruz. Eğer blogları kullanarak backlink yaratma düşüncesi içerisindeyseniz, neye göre blogunuzun değerini ölçeceksiniz?
Nofollow etiketi işe yaramazdır, siz de kontrol edin. Nofollow etiketi, paralı alınan linkleri tespit etmenin bir başka yolu mudur acaba?

Makalenin orijinalini buradan okuyabilirsiniz. Ingilizce bilmeyenler için çevireyim dedim elimden geldiğince ;)
Kaynak : Nofollow Tag

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
komsunet, benim yazdığım/çevirdiğim makaleyi utanmadan kendin yazmıs gibi yazıyorsun. tövbe tövbe.

D

d-l-n

Misafir
nofollow hakkında

sanırım ek$i sozluk sahibi sizsiniz veya yakın bir tanıdık hangi sonuclardan ne kadar aldıgını biliyorsunuz.Yani insanlar sözlük, sozluk, türkçe ingilizce sözlük, ingilizce türkçe sözlük fransızca sözlük italyanca sözlük sözlük indir sözlük bul sözlük download v.b converter bazında aratmiyorda söylemi aratiyor. "Baba nın ingilizcesi nedir" ek$i sozluk bir markadır zaten insanlar o siteye girer cevirilerini yaparlar.google da kelime veya cümle yazarak ceviri yapan insan gormedim, duymadımda.benim mantıgım egerki sitedeki binlerce url nin bir faydası yoksa bunu google a indexletmenin anlamı yok.

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sadece kaynak yazmadım saten bu konuyu r10 'da açtım ve kaynağımı belirtmişimdir burada onu eklmeyi unuttum ok sorun yok ploop yeniden özür

D

d-l-n

Misafir
nofollow

arkadaşlar sadece kaynak yazmadım saten bu konuyu r10 'da açtım ve kaynağımı belirtmişimdir burada onu eklmeyi unuttum ok sorun yok ploop yeniden özür

Ama arkadaş yazı yazması gerekiyorya illa girecekya konulara atlayacakya o yüzden boyle yapıyor.Takma boşver."Hatalar olabilir onemli olan bu hatayı güzel ve tatlı dille sahibine gostermektir erdemlik."

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi