İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

önereceğiniz firmalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crazyboy__

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar önerebileceğiniz teknik desteği dört dörttlük ve güvenli olan yabancı veya türk firmalar varmı

I

iyiyiz

Misafir
turkticaret.net opsss :) ben en güvenilir olmayani,insani yari yolda birakani,teknik destegi anca telefon ile oda sira gelirse ahhh hat koptu baglanti kesildi denilmedigi takdirde olan,domainleri calinan cok zengin en taninmis webmaster düsmani firmalari söylermisin sandim pardon.

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sakın ola labina.net ten host alma yazık edersen. Ben de burdan birilerinin tavsiyesi ile ordan aldım onlara yolladığım paraya göre hesabım 18 inde kapanacaktı adamlar dün tamamıyla kapadı arto sormadan db şifrelerimizi değiştirdiler. Ftp erişiminide kapadılar artı panelide kaç gündür 3000 tekilli sitem onların yüzünden kapalı ve ayda 50 dolar veriyordum sakın ola kanıpta labina.net ten hçbirşey alamayın hem kazık hem teknik destekleri yok hemde üçkağıtçı.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bilemiyorum..
ben 3 senedir çalışıyorum. 20 ye yakın host gezdim daha iyisini görmedim. eylülde ödemem gereken host ücretini de daha ödemedim.
ayda 50 dolara ne aldın ordan?

Türkiyede 2 tane yer vardır biri labina biri radore. ikisiylede 2 senedir çalışıyorum. böyle yerler dediğin şeyleri yapamazlar yoksa biterler. kusura bakma o yüzden hiç inandırıcı gelmedin bana..

L

LabinaHosting

Misafir
Sayın hayalet77,

Çalıştığımız süre içerisinde karşlılık verilen emeklere karşın hakkımızda teknik destek yok, üçkağıtçı diye konuşmanız bizi gerçekten çok üzmüştür.

Öncelikle bazı gerçekleri açıklayarak yazıma başlayacağım;

Siteniz olan www.kalpyeri.com anlık 300-350 online ziyaretçisi olan asp programlama dili ile kodlanmış, MSSQL veritabanı kullanan bir sitedir.
Siteniz hiçbir zaman durdurulmamıştır. Sadece MSSQL veritabanınız offline edilmiştir. Siteniz, e-mailleriniz hiçbir zaman durdurulmadı. Sitenize sunucu değişikliği ile ilgili index sayfası koymanız da bunun kanıtıdır.
Bu konuda sitenizin hesap sahibi olan Recep Bey'e MSSQL veritabanınız offline edilmeden saatler önce konu hakkında bilgi verilmişti. Web sunucumuzun işlemcisini %99 kullandığı kendisine gerekli kanıtları ile gösterilmiştir ( Screenshot ve IISTracer araçılığı ile ). Siz uyarılarımızı dikkate almayarak aynı şekilde devam ettiğiniz için, SQL sunucumuzda da aynı şekilde %99 işlemci kullanımı yarattığınız için MSSQL veritabanınız offline edilmiştir. Bu konuda da size e-mail gönderilmiştir. Hatta MSSQL veritabanınız size görevimiz olmadığı halde hem MSSQL Backup hem de Access olarak sıkıştırılmış bir halde teslim edilmişti.

Sunucu kiralama hizmeti almadığınız sürece aylık ne kadar ödüyor olursanız olun bu size sunucunun tüm kaynaklarını kullanma hakkı vermez. Diğer firmalardan da aynı şekilde uyarı aldığınızda bizi anlayacaksınız.

Keşke tüm hesabınızın kapatıldığı sanan bilgisiz elemanlarızdan önce bize bazı şeyleri sorsaydınız sanırım bu kadar bize karşı bilenmezdiniz.
1 GB Web Alanınız;
Anlık 300-350 Online Ziyaretçiniz,
535 MB MSSQL Veritabanınız,
100 GB Aylık trafiğiniz
ile umarım aylık 50 dolardan az ödeyerek kaliteli hizmet alırsınız.

Saygılarımla
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi
http://www.labina.net

F

fenerli

Misafir
LabinaHosting' Alıntı:
Sunucu kiralama hizmeti almadığınız sürece aylık ne kadar ödüyor olursanız olun bu size sunucunun tüm kaynaklarını kullanma hakkı vermez. Diğer firmalardan da aynı şekilde uyarı aldığınızda bizi anlayacaksınız.

Çok haklısın bu konuda ve shared hosting kullananların düştüğü birinci hata bu, hosting kavramını sadece web alanı ve aylık bant genişliği olarak görülmemesi gerektiren en önemli faktör.

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LabinaHosting' Alıntı:
Sayın hayalet77,

Çalıştığımız süre içerisinde karşlılık verilen emeklere karşın hakkımızda teknik destek yok, üçkağıtçı diye konuşmanız bizi gerçekten çok üzmüştür.

Öncelikle bazı gerçekleri açıklayarak yazıma başlayacağım;

Siteniz olan www.kalpyeri.com anlık 300-350 online ziyaretçisi olan asp programlama dili ile kodlanmış, MSSQL veritabanı kullanan bir sitedir.
Siteniz hiçbir zaman durdurulmamıştır. Sadece MSSQL veritabanınız offline edilmiştir. Siteniz, e-mailleriniz hiçbir zaman durdurulmadı. Sitenize sunucu değişikliği ile ilgili index sayfası koymanız da bunun kanıtıdır.
Bu konuda sitenizin hesap sahibi olan Recep Bey'e MSSQL veritabanınız offline edilmeden saatler önce konu hakkında bilgi verilmişti. Web sunucumuzun işlemcisini %99 kullandığı kendisine gerekli kanıtları ile gösterilmiştir ( Screenshot ve IISTracer araçılığı ile ). Siz uyarılarımızı dikkate almayarak aynı şekilde devam ettiğiniz için, SQL sunucumuzda da aynı şekilde %99 işlemci kullanımı yarattığınız için MSSQL veritabanınız offline edilmiştir. Bu konuda da size e-mail gönderilmiştir. Hatta MSSQL veritabanınız size görevimiz olmadığı halde hem MSSQL Backup hem de Access olarak sıkıştırılmış bir halde teslim edilmişti.

Keşke tüm hesabınızın kapatıldığı sanan bilgisiz elemanlarızdan önce bize bazı şeyleri sorsaydınız sanırım bu kadar bize karşı bilenmezdiniz.
1 GB Web Alanınız;
Anlık 300-350 Online Ziyaretçiniz,
535 MB MSSQL Veritabanınız,
100 GB Aylık trafiğiniz
ile umarım aylık 50 dolardan az ödeyerek kaliteli hizmet alırsınız.

Saygılarımla
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilcisi
Zeybep hanım birincisi %99 kullandığımız yalan kendiniz yarı yarıya kullandınız dediniz ikincisi parayı hiçbir şekilde sorun etmedik üçüncüsü sormadan haber vermeden mssql hesabını kapadınız dördüncüsü siz hesabı kapayacaz dememiştiniz ve sizden sunucu kiralamak için anlaşmaya çalışıyorduk. Bunun aksini ıspatlayabilirseniz buyur edin.

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fenerli' Alıntı:
Çok haklısın bu konuda ve shared hosting kullananların düştüğü birinci hata bu, hosting kavramını sadece web alanı ve aylık bant genişliği olarak görülmemesi gerektiren en önemli faktör.
Arkadaşım ben 24 saat pci başında değilim günde enfazla 4 saat online olurum 24 saat hostingle uğraşamam umarım anlamışsınızdır.

F

fenerli

Misafir
hayalet77' Alıntı:
Arkadaşım ben 24 saat pci başında değilim günde enfazla 4 saat online olurum 24 saat hostingle uğraşamam umarım anlamışsınızdır.

seni haksız çıkarmak için söylenmiş değil, genel olan birşey, çünkü bizimde zaman zaman karşılaştığımız bir sorun, durumu izah ettikten sonra kullanıcı ikna oluyor, tabiki herkes bu durumu bilemeyebilir.

hayalet77

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fenerli' Alıntı:
seni haksız çıkarmak için söylenmiş değil, genel olan birşey, çünkü bizimde zaman zaman karşılaştığımız bir sorun, durumu izah ettikten sonra kullanıcı ikna oluyor, tabiki herkes bu durumu bilemeyebilir.
Özür dilerim ben yanlış anlamışım.Önceden haber verilse zoruma gitmezdi inanın. Daha yolladığım paranın zamanı bitmeden adamlar kapadı hesabımı üstüne üstlük sadece sohbet appleti vardı anasayfada.

L

LabinaHosting

Misafir
Merhaba Recep Bey,

Öncelikle bazı şeyleri tekrar açıklığa kavuşturmamıza gerek var,

Size saat 12:42:24'de sitenizin işlemci kullanımı sorunu olduğunu MSN'den söyledim ve ilgili ekran görüntüsünü size MSN'den gönderdim, siz de başarılı bir şekilde aldınız. Ayrıca Cemal Bey'in işlemci kullanımınız ile ilgili ekran görüntüsünü sitenizin içine koyduğunu size iletmiştim. İsterseniz sitemize tekrar %95 işlemci kullanımınızı gösteren ekran görüntüsünü koyabiliriz.

Saat 13:44:11 de siz bize MSN'den sitenizin service unavaible yazdığını söylediniz, ben de size "%50 işlemci kullanımını aşınsa sunucu otomatik durdurmuştur" demiştim.

Bu gibi önlemlerle web sitenizin işlemci kullanımı kısıtlanabilse bile SQL sunucunun işlemci kullanımı kullanıcı bazında kısıtlanma olanağı olmadığı için SQL veritabanınız saat 15:35'de offline edilmiştir. Veritabanınız silinmemiştir ve şifreleriniz değiştirilmemiştir.

Eminim ki bu forumdaki hiçbir webmaster başka bir site için kendi sitesinin yavaşlamasını veya açılmamasını istemez. Sizi ilk uyardığımızdan itibaren 3 saat içinde sitenize bir index sayfası atıp, sitemizi kodlamasını geliştiriyoruz gibi yazı yazsanız eminim ki ne siteniz service unavaible hatası verirdi, ne de sql veritabanınız offline kalırdı.Bu 3 saat de sanırım bu işlem için yeterli bir süredir.

Para konusunda ise;

Tekrar ve tekrar söylüyorum, hesabınız silinmedi, hesabınız dondurulmadı sadece ve sadece sql veritabanınız offline edildi. Olayın gerçekleşmesi ardından sitenize attığınız "Sunucu değişikliği için kapalıyız" sayfası gibi sayfa host edebilirsiniz, ayın 18'ine kadar kodlarınızı test edebilirsiniz ( Normal site yayın hayatına sokulmadan), veya kalpyeri.com yerine başka bir siteyi ayın 18'ine kadar hesabınızda host edebilirsiniz.
Ayın 9'unda SQL veritabanınızı kapatıp, nasıl paranızın üzerine yatma davranışı gösterdiğimizi düşündüğünüzü hala anlayamadım.

Bu konuda bu kadar hassasiyet gösteriyorsanız, 30 günlük döneminizde kullanamadığınız 9 günlük ücretinizi size gönderebiliriz.

Saygılarımla
Zeynep Zengin
Müşteri Temsilci

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya ben bisey anlamadim getti bir site bir hostun yani bir firmanin %99 kapiyorsa bu nasil sirkettir firmadir demeki buyuk yer degilmis. Böyle hemen kapatmasi hic iyi degil ben Www.Delikanlim.Net sahibiyim ayni yerde chat yerimiz var suan kapatiniz icin kimse giremiyor bu resmen haksizlik. Böyle bisey bikere basimada geldi alman sirkete cok trafic yiyor dediler size baska paket suncaz dediler oke dedim anlastik ayrica o an oke demedim 2 gun sonra demeki turklerde degisikmis hemen kapatiyorlarmis. Hayalet arkadasim insalah hersey duzelir allah buyuktur böyle seyler yapan hic bir zaman dogru yolu bulmazlar hayirlisi diyip ben kenara cekilim.... saygilarimla Nihat

L

LabinaHosting

Misafir
Sayın Delikanlı,

Sorun trafik olsaydı hesap tabiki kapatılmaz, hesap sahibinden extra ücret talep edilirdi. Eğer sitenizin bir başka site yüzünden 2 gün boyunca erişilemez, aşırı yavaş kalmasını siz kabul edebiliyor misiniz? Kaldı biz kendisine Sunucu Kiralama opsiyonunu da sunduk.

BerkeSandal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence labina her şekilde haklı

İnsanların bazı konuları görmezden gelip hep bana diyerek bencil davranmaları, kendi hatalırını düzeltmeye çalışan kişileri bilgisizliklerinden dolayı suçlamaları kötü birşeydir.

labina bildiğim kadarıyla 3 senelik bir firma ve ben bu piyasayı çok iyi bilirim çoğu hosting firmasının sahiplerini tanırım onlara tasarımsal, programsal ve fikirsel destek veririm. 3 sene içinde labina ile ilgili (bir kaç küçük konu hariç) hiç bir şikayete rastlamadım.

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siz host şirketleri hep aynısınız en başında böyle konuşmazsınız sonra para az gelince site büyünce daha fazla para ala bilmek icin böyle yalanlar söylersiniz

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynen Wishmaster katiliyorum adam parani ödemismi öduyormu sende host buyut firmani buyut herkes memnun olsun demeki firmada tek kalpyeri.com varki yuzde 99 o kapiyormus :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5