İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paranızı Almadan İş Yapmayın

F

fatihhk

Misafir
Ben yaptım üzgünüm.
Bildiğiniz gibi imzamda ki adsense sitelerinin satışını yapıyorum.
Bundan 1-1.5 hafta önce deja-vu nickli arkadaşımız siteleri almak istediğini söyledi.Bende banka bilgilerimi verdim ve bana ödemeyi EFT olarak yaptığını söyledi.Bankalar farklı olduğu için ertesi gün en geç 15 te hesabıma geçmesi gerekiyordu.Dosyaların boyutu çok büyük olduğu için bir an önce indirsin, o zamana kadar beklemesin diye kendisine gerekli bilgileri verdim.
Fakat ertesi gün akşam olduğunda baktım hesabımda hiçbir değişiklik yoktu.Birşey yapmadım bir sorun çıkmıştır diye bekledim.Fakat 1 gün daha geçti ve yine ödeme yoktu.Kendisine ödemeyi alamadığımı herhangi bir sorun olup olmadığını sordum.
Bana forumda olmasına ve devamlı dolaşmasına karşın(son hareket tarihi.......) yaklaşık 2-3 saat sonra bir mesaj attı ve "bağlantıda sorun var sabah 4 gibi girebileceğim dedi",ertesi gün oldu bir mesaj daha attım bu sefer hiçbir karşılık gelmedi,ertesi gün tekrar mesaj attım bu seferde PM de sorun olduğunu hiçbir mesaj gelmediğini söyledi.Kendisine ödemeyi alamadığımı bildirdim.Yine mesaj karşılık gelmedi.Daha sonra forumda "AWSB denemek isteyenler" diye bir başlık açtı ve kendisine buradan PM lerimi cevaplamasını söyledim.Bana bir PM atarak PM lerde sorun olduğunu hiçbir mesaj gelmediğini ödemeyi 2 kere yaptığını istersem akşam dekontu tarayıp yollayabileceğini söyledi.Akşam oldu.: ) Mesaj attım dekontu tarayıp yollamasını rica ettim.İsterse kendisine hesap dökümümü yollayabileceğimi söyledim.Dekontu tarıyorum diye cevap attı.2 saat geçti dekont yoktu.

Aramızdaki son mesajlaşma : ( dün gece)

deja-vu' Alıntı:
fatihhk' Alıntı:
Tekrar merhaba,
Dekontu taradıysanız yollamanız mümkün mü?
Artık bu işi bitirelim istiyorum.5 YTL de değilim fakat aldatılmak ve oyalanmaktan rahatsız olurum.
Lütfen dekontu yollayınız.İsterseniz hesap dökümümü yollayabilirim.
Aksi taktirde konuyu foruma intikal ettireceğimi üzülerek belirtmek istiyorum:(
Selamlar,
Fatih

slm hesap no nu tekrar atarmısım bu mesaj kutusununda ta . paso hata verıyo

[email protected] a hes no nu atarmısın forumdanda at

Dediğini yaptım ve hem mail adresine hem PM olarak hesap bilgilerimi bir kez daha yolladım.Ve bugün az önce hesabıma baktım bir umutla ama yine yok: )
İnanın o 5 YTL nin peşinde değilim.Umurumda bile değil 5 YTL.Hatta bu forumda bir çok kişiye hediye etmişimdir o siteleri.
Fakat insanların bu şekilde aldatmacalar yapması ve kandırılmak zoruma gidiyor.
Yorumu size bırakıyorum.Birdaha paranızı almadan işi yapmayın.Mesaj sayısı repi vs. hepsi hikaye...
Şuanda yine başka bir işten dolayı paramı almaya çalışıyorum.Bakalım bunu alabiliriz inşallah.Demekki bu kadar iyiniyetli olmamak gerekiyorumus:(
Deja-vu yada ALLAH kalbine göre versin diyorum sadece....

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
gecmiş olsun fatih gerecektende iyiniyet i suistimal eden cok oluyor yapılmaması gereken bir davranış 5 ytl adamı ne oldurur neden guldurur konu gercektende para deil konmu guven meselesi

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu tur alisverislerde her 2 tarafin birbirine guvenmesi cok zor!
Cok dolandirma oldugu gibi, pekcok sorunsuz islemde gerceklesiyor.
Bu tur islemlerde guvendiginiz bir kisiyi devreye sokarak aracilik yaptirin, bu isleme escrow deniyor.

1. yontem(riskli): Satici elindeki mali, alici da mal bedelini escrow yapan kisiye verir, bu kisi de her iki tarafa ayni anda mali ve parayi iletiyor iletiyor (Malin bozuk olma olasili var)
2. yontem(az risksli): Satici elindeki mali, alici da mal bedelini escrow yapan kisiye verir. Mal alici tarafindan inceleniyor, alici onayinca bedel saticiya iletiliyor. (Mal iyi oldugu halde, alici mali onaylamayabilir, ornegin dosyalari kopyalar ama begenmedim der!)
3. yontem(risksiz): Satici elindeki mali, alici da mal bedeli ile birlikte siparis verdigi malin tanimini iceren yazili bir belgeyi escrow yapan kisiye verir. Mal onaylanmaz ise, alicinin verdigi para tutulur ve mal incelenmek uzere bir uzmana iletiliyor. Uzman malin, alicinin istedigi mal olduguna karar verirse, para saticiya iletilir.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben internetten paramı yolladığımda netten verilen dekontu ödediğim kişiye güven maksadıyla gösteririm.
Kasem ederim biri bana 10 bin ytl gibi bize göre büyük rakamları yanlışıkla ödeyip geri istese dahi geri gönderirim.Bu tamamen ahlak meselesi

De-javu iyi bir arkadaş.Bence bir hata olmuştur.Dediğin rakam 5 değil 100 ytl olsa gene öder paranı.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu kişi geçenlerde bedava host dağıtıyodu yanlış hatırlamıyosam dediklerin anlattığın şekildeyse o sitelerin sahiplerine de şimdiden geçmiş olsun diyelim burdan bari.

iyinet o escrowu da bulmak zor (bi de imzana paypal bozma linkini de ekleseydin)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yoo ben onun reseller müştersiyim memnunum . her geçen gün geliştiriyo kendini. bence mutlaka bi yanlış anlaşılma vardır

D

deja-vu

Misafir
pembekedi' Alıntı:
bu kişi geçenlerde bedava host dağıtıyodu yanlış hatırlamıyosam dediklerin anlattığın şekildeyse o sitelerin sahiplerine de şimdiden geçmiş olsun diyelim burdan bari.

iyinet o escrowu da bulmak zor (bi de imzana paypal bozma linkini de ekleseydin)

kıme gecmıs olsun pembe kedı herkezın stelerı acık ???????

+ tekrar attım bu 2 oldu ıs bankası atm den ıs cıkısı gonderdım tekrar atıyorum sımdı gıdıp atm ye 3. olucak :)

B

BEBEX

Misafir
Açıkcası deja-vu dan böle bişi beklemem çünkü bende onunla çalışıyorum ve ortada kaldıgım zamanda bana cok yardımcı oldu güvenilir birisi bir aksilik yüzünden olmuştur bende ondan reseller aldım ve hiç bir şekilde sorun görmedim istediklerimi hemen karşılıyabildi ve benden script istemişti para istememe ragmen ödeme yapmak istedigini belirtti 3-5 $ ın hesabı onun işi değil.. saygılarımla

F

fatihhk

Misafir
deja-vu' Alıntı:
kıme gecmıs olsun pembe kedı herkezın stelerı acık ???????

+ tekrar attım bu 2 oldu ıs bankası atm den ıs cıkısı gonderdım tekrar atıyorum sımdı gıdıp atm ye 3. olucak :)

buyrun hesap dökümüm.zaten isimleri görünen arkadaşların tamamı bu forumdan...
[Sanırım yeterince kişi gördü]:D

D

deja-vu

Misafir
yapı kredıden ruen onlıne attı pm ıle resmı attım garantı bank onlıne danda sımdı bır daha atıldı bende atm den attım tekrar kontrol edermısın :) yuh yanı daha ne yapıyım

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yahu yanlış anlama olmasın ben eğer dediğin gibi bişey varsa anlattığın gibiyse eğer olay then ...... şeklinde yazdım. yani anlatıldığı gibi bişey yoksa sorun da yok. anlatabildim mi?

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yapı krediden attım ben şidmi 2 saat sonra banka hesabı varsa baksın . yarın gider para..

D

deja-vu

Misafir
pembekedi' Alıntı:
yahu yanlış anlama olmasın ben eğer dediğin gibi bişey varsa anlattığın gibiyse eğer olay then ...... şeklinde yazdım. yani anlatıldığı gibi bişey yoksa sorun da yok. anlatabildim mi?

ok sorun yok orda yazınca gecmıs olsun stelerede seklınde yazınca ınsan delı oluyo bı anda arkadasa tekrar yolladım artık halen yok denırse elımden gelen bı durum yok :) yakınız zaten ıs cıkısı elden verırım artık

N

NoDRaC

Misafir
VALLA deja-vu yu ben sahsen tanıyorum böle birşey yapacağını sanmıyorum mutlaka bir aksilik işlemlerde bir gecikme olmuştur umarız en kısa zamanda her 2tarafında sorunu hallolur

F

fatihhk

Misafir
bakın tekrar söylüyorum 5 YTL nin peşinde değilim.
Olay burada insanlara güven meselesi.5-6 kere attık diyorsun hesap dökümümü gönderdim.Hesabıma para gönderen arkadaşlar hangi hesaba yolladıklarını biliyorlar zaten tek bir hesabım var.Ve 1.5 hafta olmuş ilk defa bir dekont ve bu kadar ilgilendiğini görüyorum.(Az önce PM olarak dekont yollamıştır.)
Gönderdiğiniz Yapı Kredi dekontuna göre yarın 15 te geçmesi lazım hesabıma.Eğer geçmezse arada başka bir sorun var derim.Ayrıca Garantiden yolladık demişsiniz 21.54 'te attığınız mesajda havale 5 dakika içinde geçiyor hesaba oda yok.
Ve PM'nizde korkma bende paran kalmaz demişsiniz. sizde korkmayın bende de kimsenin parası kalmaz.Buna emin olabilirsiniz.Eğer dediğiniz gibi 6 kere yolladıysanız son kuruşuna kadar hakkım olmayan parayı geri öderim.
Ve inşallah ben yanlış düşünmüşümdür ve ben mahcup olurum.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eğer gece onlinesan internet hesabın varsa gece 00 dan sonra burdan bildirirsen sevinirm.Şimdiye kadar hep internetten yolladım paraları hiç hata olmadı. şimdi dejavunun 5 ytl yi bide benim hesaptan yolladık. bakalım nolcak

D

deja-vu

Misafir
tamam beklıyorum eger halen gelmezsse lutfen adresınızı pm ıle bıldırın 5.30 ıs cıkısı zıyarete gelıyım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5