İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal Dolandiricilik Girisimi - Muratfb - Aman Dikkat!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iyi gunler,

Bu forumda paypal islerim Allah razi olsun, iyi gidiyor. Cok iyi paypal bozuyorum. Hem paypal bozan ve bozduran arkadaslara basimdan gecen bir dolandiriclik olayini aktarmak istiyorum. Sizleri uyarmak benim forum uyeligimin bir parcasi sayilir.

R10.net tede bu ise baslamak istedim. Ilk isimi o forumda Muratfb ile yaptim. Daha onceden burayada uye oldugunu bilmiyordum.

Neyse r10.net te yeni uye oldugumu ve guven yaratmak icin ilk odemeyi Is Bankasina yap dedi. Yaptim. BAna paypal ile 55 dolar gondermesi gerekirken 5 dolar gonderdi. MSN deki konusmada 55 gonderdigini, hatanin paypaldan kaynaklandigini iddia etti. Gonderdigi screnshotta photoshop ile oynama yapmis... 5 dolarlik odemesinin yerine 55 dolar yazmis, birde sorun bende degil, sen r10 forumlarinda yenisin, ben iyinet ve r10 da onlarca kere paypal bozdurdum dedi. Sorunu tamamen benden kaynaklandigini aktarmaya calisti...

Neyse r10 da bu konuda topic actim. Sonunda hatanin kendisinden kaynaklandigini kabul etti. Hata dedigide paypal screenshotunu alip, photoshop ile uzerinde oynama yaparak, gonderdigi 5 dolari 55 dolar yapmak, sonrada ben sana 55 dolari gonderdim, sorun senin tarafindan kaynaklaniyor demek....

Neyse konu surada... Dileyen okuyabilir... http://www.r10.net/e-gold-paypal-2co-internet-bankacilik-islemleri/21959-paypal-hakem-istegi-tarafsiz-biri-araniyor.html

Su anda parayi gonderdi. Ama topic acildiktan sonra, admin ve moderatorlerin onu suclu bulmasindan,ve photoshopta oynama yaptigini ispatladiktan sonra.

Bu arkadasla is yaparken dikkatli olun... MSN de konusurkern iyinette paypal bozdurdugunu soylemisti... Iki kere dusunun. Yarin birgun basiniz yanmasin.... AWBS satiliga cikarmis ve domain satiyormus... Haberiniz ola.

Parami aldim ama isin pesini birakmayacagim. Pazartesi gunu adli islemleri baslatacagim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Konu ilgili yere tasindi.

Kendisiyle benim de ozel mesajlasmam oldu, yakin zamanda bir istegi icin, yogunluktan ulasamamistim daha, umarim bir aciklama yapar kendisi konu ile ilgili.

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Batan geminin kaptanı nerde merak ediyorum mallari denize döküldü bunlar batan geminin paypallari

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu ilgili yere tasindi.

Kendisiyle benim de ozel mesajlasmam oldu, yakin zamanda bir istegi icin, yogunluktan ulasamamistim daha, umarim bir aciklama yapar kendisi konu ile ilgili.

Angelo yapmasina gerek yok... Zaten http://www.r10.net/e-gold-paypal-2co-internet-bankacilik-islemleri/21959-paypal-hakem-istegi-tarafsiz-biri-araniyor.html topicin 5. sayfasinda yaptigi dolandiriciligi kabul etti... r10 daki admin ve moderatorlar screenshotlar uzerinde oynama yaptigini gosterdi.

1. Gonderdigi resimde account balanca kisminda havada ucan -$ 55.00 var. Copy paste yapmis, unutmus.
2. Amount kisminda -$ yapacakken, - isaretini yukariya koymus.
3. $ isareti ile 55 arasina bosluk birakmis. Normalde paypalda yada amerikan finans sisteminde arada bosluk olmaz.
4. Paypal amount kismindaki parayi saga dayali hale getirir. Bu arkadas ordaki rakami silip, kendi kafasina gore yazdigi icin o satiri ortalamis.
5. Gonderdigi resimdeki iki rakamin fontlari birbirinden farkli...

Bu forumdada paypal bozdurdugu icin paypal ana konusunun altina koymustumki, butun paypal bozanlar ne yaptigini bilsin...

Sizden ricam topici tekrar paypal forumuna tasimaniz... Simdiden tesekkurler... CUnku bu protesto degil, paypal bozanlari uyarmak icin acilmis bir topic. Ortadaki suc zaten yapan tarafindan kabul edilmis durumda.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bu arkadasla is yaparken dikkatli olun... MSN de konusurkern iyinette paypal bozdurdugunu soylemisti... Iki kere dusunun. Yarin birgun basiniz yanmasin.... AWBS satiliga cikarmis ve domain satiyormus... Haberiniz ola.

evet iyinetteki awbs topiğine sabah rastlamıştım, hayırlısı.Bilgilendirme için tşk.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tüm yazıları okudum. bu arkadaşın isim soyismi Murat Balkan. Dolandırıcı olduğu ilk mesajdan son mesaja kadar açık. Ipni tespit ettim, bankadan havale iptalini istedim denildiğinde 50$ daha yolluyor. Forumdan banlanmasını talep ediyorum. Ayrıca ismini de insanların not etmesinin yararı var kara listenize alırsınız.

protos78, sana da geçmiş olsun diyorum. böyle insanlarla uğraşmak ne zor iştir :(

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
protos78, sana da geçmiş olsun diyorum. böyle insanlarla uğraşmak ne zor iştir :(

Tesekkur ederim... Ben bu isi adli makamlara pazartesi gunu iletecegim. Daha bu mesele bitmedi. Yarin birgun ise girse, oradakilerede ayni seyi yapabilir. Son dereceli sakat bir durum...

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gelmiş geçmiş olsun, herşeyi anladım da bu kadar basit bir girşim nasıl yapılır anlamadım:) direk komedi, kendi dahi inanamamıştır ki seni inandırabilsin hehe

sadece komik ve de yazık.

Netmira.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun, gerçekten komedi olmuş.
Böyle sahtekarların fişlenmesine çok seviniyorum.

H

hknylmz

Misafir
bence olay foruma lanse edilmeden kendi aranızda cozseniz daha saglıklı olurdu

herkesin bir gururu var arkadas ne kadar hata yapmıssada onun rezil edilmeside ayrı bir hatadır

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dolandırıcılık hata mı?
Bırak bu işleri.Giden senin paran olmayınca rahat rahat yazabiliyorsun.Daha çok insanımı dolandırsın ?

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence olay foruma lanse edilmeden kendi aranızda cozseniz daha saglıklı olurdu

herkesin bir gururu var arkadas ne kadar hata yapmıssada onun rezil edilmeside ayrı bir hatadır

MSN de soyledim zaten... Paypalda arkadasin sadece 5 dolar gonderdigini teyit etti... MSN de zaten sanirim yanlis gonderdiniz dedim, kulaginin uzerine yatti, hayir ben 55 dolar gonderdim diye israr etti. Kusura bakma ama goz gore gore ne kadar az miktar olsada parayi kaptirmaya pek niyetim yok... r10 forumlarindaki ilk mesajlarinda bile yanlis gondermisim, duzelteyim deseydi, bosuna bu hallere dusmezdi.

Adam ustune ben su anda kadar hic sorun yasamadim, niye hep sorunlu adamlar beni buluyor diye utanmadan trip atiyor... r10daki ortam biraz daha sert, birisi yeni paypal bozmaya baslayinca toplu linc oluyor, bir guruh paypal bozani kotulemek icin elinden geleni yapiyor... Yine ayni seyin yasanacagini dusundu, zaten ilk mesaklarinda simdiye kadar hic sorun yasamadim, 5 dakikada paypal bozdurdum diyip duruyordu...

Sonucta onu rezil etmek icin topic acmadim, ben parami almak icin konu actim. Kendi kendisini rezil etti.

H

hknylmz

Misafir
vallaha arkadaslar bazen universite mezunu insanlar banka soyuyor neden cunku artık o duruma kadar dustukleri icin belki bundan birsey cıkarabilirsiniz

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vallaha arkadaslar bazen universite mezunu insanlar banka soyuyor neden cunku artık o duruma kadar dustukleri icin belki bundan birsey cıkarabilirsiniz

Durum şartlarına göre adam dolandırılabilir hırsızlık yapılabilir öyleyse?
Yada bir gencin canı ilişki çekince istediği gibi yapabilir.Sonuçta canı çekmiş ortamda müsait değil.
Felsefeniz biraz garip.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hknylmz:
arkadaş topic açmasın da başkaları da mı dolandırılsın? üniversite mezunu da hırsızlık yapabilir. evet ama sonra siciline işlenir, sicil temiz kağıdını alamaz, işverenler iş vermez o adama. bu da böyle işte forumda bu aradaşla iş yapacak olan adını aratır , bu threadi bulur ve iş yapmaz.

ayrıca arkadaş pardon 5 göndermişim dese zaten olay olmayacak. çok amatörce paintle editlemiş (ne font tutuyor, ne büyüklük, ne boşluklar, ne hiza) dolandırmaya yelteniyor.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
neden son günlerde bu kadar çok böyle çirkin olaylara tanık oluyoruz anlamıyorum.
çakılı çivi mi kalmadı yoksa inek sütü içen mi :(
yönetimin bu konularda sessiz kalmasının da etkisi var sanırım. forum da adımını atsan dolandırıcı var ve bunlar hala da üyeler! yönetim bu konuda birşeyler yapmalı.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Batan geminin kaptanı nerde merak ediyorum mallari denize döküldü bunlar batan geminin paypallari

Yazilarindan zaten karekteri belliydi. Foruma kim davet etti merak ediyorum.
Buradan tüm arkadaslarada sesleniyorum. Lütfen davetiye vermek icin davetiye vermiyelim.

H

hknylmz

Misafir
herkes anasının karnından esit dogmuyor

biri trilyoner babanın oglu biri cöpcunun oglu

bence cöpcünün oglu trilyoner babanın malını calabilir calıyorsada helal olsun

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
herkes anasının karnından esit dogmuyor

biri trilyoner babanın oglu biri cöpcunun oglu

bence cöpcünün oglu trilyoner babanın malını calabilir calıyorsada helal olsun

ne alakası var. dolandırıcılığın kılıfını da hemen bulmuşsunuz bakıyorum.
o zaman başkasının kız arkadaşı da güzel diye tecavüz edebiliriz!
bu ne biçim bir mantık. iğrenç!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5