İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PKK gazetesini kuran, KanalTürk'lü çıktı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw anlamıyorum Fethullah'çı ki ben sevmem oncu buncu demeyi suçmu ki böyle açıklama yapıyorlar? ben o dediğinizdenim hadi ne oldu suçmu ? ben nurcuyum ben nakşiyim ben tarikatçıyım ben şeriatçıyım ee ne var bunda hepsi islamın içinde yer alan şeyler. yasak mı? nerde tck hangi maddede yazıyor? şeriat=din yani dindar deyince güzelde şeriatçı deyince mi suç .. bırakın bu kelime oyunlarını arkadaşlar hepiniz kafanız çalışan adamlarsınız bu devirde böyle yobazlık bağnazlık olur mu ya ...

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw anlamıyorum Fethullah'çı ki ben sevmem oncu buncu demeyi suçmu ki böyle açıklama yapıyorlar? ben o dediğinizdenim hadi ne oldu suçmu ? ben nurcuyum ben nakşiyim ben tarikatçıyım ben şeriatçıyım ee ne var bunda hepsi islamın içinde yer alan şeyler. yasak mı? nerde tck hangi maddede yazıyor? şeriat=din yani dindar deyince güzelde şeriatçı deyince mi suç .. bırakın bu kelime oyunlarını arkadaşlar hepiniz kafanız çalışan adamlarsınız bu devirde böyle yobazlık bağnazlık olur mu ya ...

o zaman İranla Türkiye arasında bir fark yok gibi görünüyor :) Di mi ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kanun kaçkınlarını savunacak pozisyona da geldiniz demek

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo işin hukuki boyutunu konuşmayalım. Fethullah Gülen, yargılandığı davalardan beraat etmiştir. Kanun kaçağı falan değildir. Ortaya boş laf atma, hukuki bir delil getir.

Konuya dönecek olursak, işte savunduğunuz adamın o gazetede çalıştığına dair delil:

http://medya.zaman.com.tr/2007/05/04/merdanyanardag-1.jpg

Bu resim herşeyi yeteri kadar anlatıyor...

Saygılarımla.
Kerem

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tuncay'la Merdan'ın maskeleri düşmüş, yazık çok yazık:(

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fethullah Gülen'inde bir gün Tuncay Özkan gibi maskesi düşecek, ama durun bakalım, baya güçlüler o yüzden Tuncay Özkan kadar çabuk düşmez.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Senden iyi provekatör olur arkadaşım. konu başlığına bak konunun geldiği yere bak.
şimdide kanun kaçakçısı olarak suşluyorsun.Kanun kaçakçısı kime derler söyleyeyim. hüküm verilmiş ve hükme rıza göstermeyene derler. hakkında hüküm verilmemiş ayrıca savcının iddiası kaaale alınmamış inandırıcı bulmamış mahkeme beraat etmiş savcı şimdide temyize götürmüş bir süreçte sen kanun kaçakçısı diyorsun.
seni bu şekilde tanımak bana üzüntü verdi doğrusu
al izle
http://www.youtube.com/watch?v=BVkzz3yf3IE

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Sponsored by fethullah media and associates.

Üstad saygını yitirtme ya senden bu kelimeleri duymak şaşırtıcı ve üzücü senki kimse ile dalga geçmez kimseye elinde delil olmadan birşey söylemeyecek insansın ki biz öyle biliyoruz..

Kanun Kaçağı dediğin adam konusunda BERAAT etmiştir ARTI suç işliyorsun burası kayıtlara geçen bir yer

egitimsart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo ; Sen de konuyu çarptirdın. biz yorum yazınca silip ve de ceza veriyorsun.
neyse konuya gelince.
Bugun Kanalturkun eski sahibi dava açtı. Adam diyorki ; Kanal türk Chp nin.
Fetullah Gülen'e laf atanlar, bu ülkeye onun kadar hizmet ettiler mi gerçekçi bir şekilde oturup düşünsünler.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Derin bilginizle bence tartışmayın burada kendinize saklayın siyaset forumu değil burası kimin ne olduğu eninde sonunda çıkar bu her iki taraf için de geçerli..

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Karşılıksız yardımların yanında her öğrenciden 2 milyar para alayım bende açarım o kadar kursu okulu.

Bir cemaat biliyorum. O cemaatte fetullah gülen in öğrencilerden aldığı paranın 4/1 i alınır ama onlardan çok daha fazla gerek dini gerekse dünyevi dersler verilir. Sormak istiyorum 4/1 oranında alınana parayla bu işler yürüyorsa(ki fetullah gülen in yurtları çok daha fazla yardım alıyordur) bu öğrencilerden alınana farklar nereye gidiyor?

dinler arası diyalog saçmalıklarına mı gidiyor yoksa:)

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu başlığından uzaklaştı. konunun kapatılmasını rica ediyorum. Angelo vicdanınla baş başa kal

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Danıştay : NURCULUK SUÇ

Isparta'da bir sokak ve caddeye Said-i Nursi adının verilmesi davasında Danıştay ; "Said-i Nursi bir bölücüydü. Propagandasını yapmak Anayasal suçtur." kararını verdi.

Danıştay 8. Dairesi, Isparta'da Said-i Nursi'nin yaşadığı evin bulunduğu Nur Sokak isminin "Said-i Nursi" Sokak olarak , 115. Cadde isminin ise "Bediüzzaman Caddesi" olarak değiştirilmesine ilişkin Isparta Belediye Meclisi kararını , "Nurculuk'un suç olduğu" gerekçesiyle oybirliğiyle iptal etti.

Isparta Belediye Meclisi, 17 Haziran 1996'da Nur Sokağı'nın isminin"Said-i Nursi" Sokak, 115.Cadde'nin isminin ise "Bediüzzaman Caddesi" olarak değiştirilmesine karar verdi. Bunun üzerine bir vatandaş kararın iptali istemiyle Antalya 2. İdare Mahkemesi'nde dava açtı.

Mahkeme, Isparta'da uzun yıllar ikamet etmiş, dini sahadaki çalışma , hizmet ve vaazlarıyla topluma mal olmuş Said-i Nursi'nin isminin , kendi mülkiyetindeki, ölünceye kadar ikamet ettiği evin bulunduğu sokağa verilmesinde mevzuata aykırılık bulunmadığı görüşüyle davayı reddetti.

Mahkeme, "Türkçe olmaması ve mevzuata uygunluk bulunmadığı" gerekçesiyle 115. cadde isminin değiştirilmesine ilişkin kararı ise iptal etti.

Başsavcılık iptali: Hükmün temyiz edilmemesi nedeniyle kesinleşmesi üzerine Danıştay Başsavcılığı, yerel mahkemenin kararının "Binaların numaralanması ile sokaklara isim verilmesi hakkındaki kanun" ile "Sokaklara ad veya numara ve bütün binalara numara verilmesi hakkındaki yönetmelik" e aykırı olduğunu gerekçe göstererek iptalini istedi.

Başsavcılık temyizinde idare mahkemesinin gösterdiği gerekçenin aksine Said-i Nursi'nin Isparta'da ölünceye kadar ikamet etmediği, Şeyh Sait isyanında sorumluluğu görülerek burada zorunlu ikamete tabi tutulduğu belirtildi. Temytiz kararında ,Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun 20.09.1965'te Nurculuk'un suç olduğuna karar verdiği anımsatılan kararda şöyle denildi:

"Şeriat hükümlereine ve islami esaslara dayalı hilafeti ve saltanatı geri getirmeyi amaçlayan, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne karşı çıkan ve bu yolda sürekli telkin, teşvik ve propaganda yayınlarda bulunan Said-i Nursi'nin , dini hizmet ve vaazlarıyla topluma mal olmuş bir kişi olarak nitelendirilmesi, isminin bir sokağa verilmesi, Anayasa'nın, Cumhuriyet'in niteliklerine ilişkin 2.maddesine , hukuka ve kamu yararına aykırıdır.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lütfen konu başlığından uzaklaştık. konunun kapatılmasını istiyorum.
iftira ve yalanlardan dolayı kusacam valla

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Fettullah Gülen Davası İddianamesi

NETİCE VE TALEP:
Sanığa isnat edilen suç yukarıda anlatılan delillerle sabit olduğundan 2845 sayılı kanunun 9 ve 20 nci maddeleri gereğince yargılamasının yapılarak,
Sanık Fethullah GÜLEN’in hareketine uyan 3713 sayılı terörle mücadele kanununun 1 nci maddesi delaletiyle aynı kanunun 7 nci maddesinin 1 nci fıkrasının 1 nci cümlesi, TCK.nun 31, 33, 40 maddeleri gereğince TECZİYESİNE (cezalandırılmasına ) ,Emanette bulunan suç eşyalarının TCK.nun 36 ncı maddesi gereğince MÜSADERESİNE (el konulmasına) karar verilmesi kamu adına İDDİA olunur.22.08.2000

Nuh Mete YÜKSEL
Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi
Cumhuriyet Savcısı
(19201)

http://rapidshare.com/files/19816603/Fettullah_Gulen_Davas__305__Iddianamesi.rar.html

rar şifresi : forumfor.biz

indirin okuyun, inanılmaz şeyler göreceksiniz

egitimsart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fettullah Gülen Davası İddianamesi

NETİCE VE TALEP:
Sanığa isnat edilen suç yukarıda anlatılan delillerle sabit olduğundan 2845 sayılı kanunun 9 ve 20 nci maddeleri gereğince yargılamasının yapılarak,
Sanık Fethullah GÜLEN’in hareketine uyan 3713 sayılı terörle mücadele kanununun 1 nci maddesi delaletiyle aynı kanunun 7 nci maddesinin 1 nci fıkrasının 1 nci cümlesi, TCK.nun 31, 33, 40 maddeleri gereğince TECZİYESİNE (cezalandırılmasına ) ,Emanette bulunan suç eşyalarının TCK.nun 36 ncı maddesi gereğince MÜSADERESİNE (el konulmasına) karar verilmesi kamu adına İDDİA olunur.22.08.2000

Nuh Mete YÜKSEL
Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi
Cumhuriyet Savcısı
(19201)

http://rapidshare.com/files/19816603/Fettullah_Gulen_Davas__305__Iddianamesi.rar.html

rar şifresi : forumfor.biz

indirin okuyun, inanılmaz şeyler göreceksiniz

iddianameye herşeyi yazıp dava açabilirsiniz. ama bu durum davalının suçlu olduğunu göstermez.
Ben de kafama gore dava açarım, bir sürü iddia uydururum, bu benim haklı olduğumu göstermez.
Fetullah gülen bu davaların bir çoğundan takipsizlik kararı aldı ve Beraat etti.
konuyu saptırdığın içinde ayıca kınıyorum seni..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5