İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Rumuz değişim ücretliymiş..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yahu ne varki bunda sonuçta olay rumuz değiştirme yani normalde gereksiz bir işlem, forum yöneticiside önüne gelen rumuzunu hadi değiştireyim (aç kapa artema misali) demesin diye , önlem amaçlı malum ortalık çoluk çocuk dolu, ortaya para mevzuu koymuş. bende olsam aynı şeyi yapardım.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
1. rumuz değiştirme; aç kapa olayı gibi olmayacak, 3-4 ayda bir yapılıyor zaten, bir önceki Allah bilir kaç ay/yıl önceydi.
2. iyinet şu an siteyi satarım, bedeli 10-20bin lira diyorsa bizim gibi kullanıcıların sayesindedir. eğer o fiyata herhangi bir kişiye satarsa, bize bir şey verecekmi ki binlerce forumdan biri olan iyinet'de sadece isim değiştirmek gibi 15 saniyelik bir işlem için sembolik de olsa ücret istensin.
3. Yöneticilere soru sormak da paralı olacak mı yakında? Ne de olsa zorlama yok, randevu filan da alırız belki soru sormak için.

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar unutulan birşey var, kimse kimseyi silah zoruyla bu foruma gireceksin diye zorlamıyor, beğenmeyen girmez bu kadar basit.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar unutulan birşey var, kimse kimseyi silah zoruyla bu foruma gireceksin diye zorlamıyor, beğenmeyen girmez bu kadar basit.

oooo ne güzel yaklaşımlar bunlar.
peki begenmedigimiz yönleri (forum için olumlu şekilde) değiştirsek yada begenilmeyen yönetimin degişmesi daha mantıklı degilmi ?

zaten yakında forumu sevsek yada begensekte gitmek zorunda kalacağız..
bu ya sev ya terket tavırlarını sergileyen sizlerde günde 3 başlık açıp 2şer mesaj atmayla kendi aranızda inler ve cinler halısaha maçına kalıcaksınız.
sonra şu anda bizim yazdıklarımızı siz yazdığınızda birileri size "begenmiyorsan git kardeşim kim zorla tutuyorki sizi" tavırları sergileyecek ve bu döngü böyle devam edecek...

raincu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
oooo ne güzel yaklaşımlar bunlar.
peki begenmedigimiz yönleri (forum için olumlu şekilde) değiştirsek yada begenilmeyen yönetimin degişmesi daha mantıklı degilmi ?

zaten yakında forumu sevsek yada begensekte gitmek zorunda kalacağız..
bu ya sev ya terket tavırlarını sergileyen sizlerde günde 3 başlık açıp 2şer mesaj atmayla kendi aranızda inler ve cinler halısaha maçına kalıcaksınız.
sonra şu anda bizim yazdıklarımızı siz yazdığınızda birileri size "begenmiyorsan git kardeşim kim zorla tutuyorki sizi" tavırları sergileyecek ve bu döngü böyle devam edecek...

dediklerinde haklı olabilirsin. ama bunu kafaya takacak kadar veya bunun üzerinde kafa patlatacak kadar rahat değilim. ayrıca bir önceki mesajım kişisel fikrimdir forum yöneticilerinin bu konudaki fikirlerini bilemem, ben sadece kişisel fikrimi söyledim. Belirtmedende geçemeyeceğim her türlü fikrede saygı duyarım, sonuçta herkes istediği gibi yorumlayabilir olayları ve durumları. herkese kolay gele...

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok uzatılmış 5 dolar vermek istemiyorsan değiştirme olsun bitsin ne gerek varkı bu kadar uzatmaya

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Her zaman "beğenmeyen gitsin", "kurallar böyle, beğenmeyen gitsin" gibi tavırlardan nefret etmişimdir.

Biz buraya emek harcamışız, insanlar tanımışız.

Biz olmasak bu forum nasıl hit alacak?
Biz olmasak bu forum nasıl reklam alacak?

Şunu unutmayın ki forumun bu hale gelmesinden sonra gitmeyen kesim, iyinet'e gönülden bağlı kesimdir.

Biz yeni şeyler istiyoruz, nick değişikliğine para istiyorlar.

Komik hakikaten.

Sanki bu forumda harıl harıl konu açılıp mesaj yazılıyor, adminler forum ayarlarından başını (pardon elini) kaldıramıyor.
Öyle yoğunlar ki, onbinlerce üyenin nickini değiştiremiyorlar.

Yahu zaten iyinet'e her gün takılan en fazla 30 kişi var.
Bu rakam kafadan atma falan değil.
30'dan çok fazla olduğunu sanmıyorum.

Yani kaldı ki bu 30 kişinin kaçta kaçı nickini değiştirmek isteyecek?
İsteyenler, anında nick'inin değişmesini mi istiyorlar?

30 kişi yüzünden mi yoğunsunuz ve nick değiştirmek için 5 dolar alıyorsunuz?

Madem sembolik, 1 dolar alın.

Ayrıca bu forumdaki herkesin paypal'ı yok, madem isteyen değiştirebiliyordu, ben nasıl değiştirebilirim?

Geçin bunları ya.

Forum gitgide 0'ın altına düşüyor.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
1. rumuz değiştirme; aç kapa olayı gibi olmayacak, 3-4 ayda bir yapılıyor zaten, bir önceki Allah bilir kaç ay/yıl önceydi.
2. iyinet şu an siteyi satarım, bedeli 10-20bin lira diyorsa bizim gibi kullanıcıların sayesindedir. eğer o fiyata herhangi bir kişiye satarsa, bize bir şey verecekmi ki binlerce forumdan biri olan iyinet'de sadece isim değiştirmek gibi 15 saniyelik bir işlem için sembolik de olsa ücret istensin.
3. Yöneticilere soru sormak da paralı olacak mı yakında? Ne de olsa zorlama yok, randevu filan da alırız belki soru sormak için.
İyinet 20.000 liraya sana subdomain bile vermez.
Forum için 120.000 dolar istiyor.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ücret alınmasına karşı çıkanlar nedense forumun başka bölümlerinde yazılarını göremediğimiz kişiler.siz böyle diyorsanız bende sizinle aynı fikirde olmayan biri olarak sırf buraya ortalığı karıştırmaya geldiğinizi düşünüyorum.benim bildiğim birşey istemek veya itiraz etmek forumda yeri olanlar için geçerli.dün üye olan veya aylardır yıllardır foruma yazmayan uğramayan birinin o öyle olmaz diye çığırtkanlık yapması çok saçma

error açmış başlığı.74 mesajı var.forumda takılmıyor.birden gelip milleti galyana getiricek bir başlık açıyor.samimiyetinize inanmıyorum.

bu kadar kendinize sıkıntı yapacak bir durum yok ortada.

ama şunu bilinkide 20 veya 30 kişi dediğiniz takılanlar bu muhabbetlerle gitmez.

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
günde değişim isteyen yüzlerce veya binlerce üye sayısı tam olarak nedir?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Biz olmasak bu forum nasıl hit alacak?
Biz olmasak bu forum nasıl reklam alacak?

site sahibi olmasa, uğraşmasa, masrafları karşılamasa ne yapacaksın ?
site sahibi olmasa, uğraşmasa, masrafları karşılamasa idi nasıl öğrenecektik ?

Çok yanlış düşünüyorsunuz.

Kendi adıma konuşayım, "Yönetim ne kadar kötü bir hale gelmiş olsa dahi, içinde durulamaz bir hal almış dahi olsa..." (Şuan için demiyorum.) sonuçta ben ne olduysam burası sayesinde oldum ! Bunu hiç bir şekilde göz ardı edemem ve her defasında da söylemekten çekinmem. İyinet'in ve kullanıcılarının emeğini hiç bir zaman unutamam. Bunun içinde saygısızlık yapmamam gerekliliğini düşünürüm. Görüşleri bildirmek ayrıdır bunu saygısızlık olarak gerçekleştirmek ayrıdır.

İsim değiştirmede belli bir ücret istenmesini ben uygun gördüm. Olmasa idi neler olabilirdi diye düşünüyorum.

Eminim ki bir çok kişi değiştirme talebinde bulunacaktı. Büyük bir çoğunluğu da "aaa bak böyle bir uygulama var mış bende değiştireyim" görüşü içinde...

Bunun da bizim gibi bir forum için pek uygun kaçacağını düşünmüyorum, birçok kişinin ismini değiştirmesi. Hani "Lay Lay Lom" forumu olsa tamam derdim. "Bu ne be kardeşim" diyebilirdim.

Bu açıdan mantıklı bir uygulama olarak görüyorum.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben şunu anlamıyorum, bu kadar basit bir konu nasıl olurda bu kadar büyütülebilir? Pire için yorgan değil, evi yakıyor insanlar çok garip...
Bu yönetim değişikliğinden beri bir taraf oluşumu var bunu dışarıdan herkes gözlemleyebiliyor, bu taraflar arasındaki çekişme özellikle her konuda yönetim suçlu, yönetim öyle, yönetim böyle demek çok yakışıksız.
Kurallar içinse şunu merak ediyorum, sitenize giren kullanıcıların söyledikleri şekildemi değiştiriyorsunuz herşeyi? Sitenizin ve sizin kurallarınız vardır ve ona göre değiştirilir, geliştirilir niçin birazda karşınızdakileri düşünmüyorsunuz?
Yönetim yada yönetim dışı, ne farkeder burada sorunlar sen yöneticisin "uzak dur" ah sen kullanıcısın "bizden" gibi bir tavır almak ne denli doğru? Yönetici olan kendisinin kullanıcıdan farksız görecek, kullanıcı olanda kendisini yöneticide farksız görecek tek çözüm bu. Bu şekilde davranırkende herşeyde problem çıkarmaya çalışmak doğru değil bence, mathiax.. için üzüldüm gerçekten sevdiğim birisiydi. Aslına bakılırsa buraya mesaj yazan herkes o kadar iyi insanlar ki, ama neden ve ne hikmetle çözemedim garip bir tartışma, garip bir çekişme var ve bu her iki taraf içinde çok yakışıksız.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bence rumuz değiştirmek yasaklansın her kes rahat etsin.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12

Kesinlikle doğru. Ben de aynı görüşteyim.

Ama anlatmak istediğim, yönetici ve üyeler birbirini tamamlayan şeyler. Yönetici istediği kadar uğraşsın, biz olmasak neye yarar? Yani iki tarafın da tatmin olması için üyelerin para mı ödemesi gerekiyor?

Yani burda önemli olan paranın büyüklüğü değil. 5 dolar değil de 100 dolar da olsa tepkim aynı olurdu.

Neyse bu konuda daha da konuşmak istemiyorum. Para konularında her zaman uzlaşmacı olmuşumdur bugüne kadar. Ama benim aklıma pek yatmadı bu fikir.

Umarım iki taraf için de en iyisi olur bu yeni sistem.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben şunu anlamıyorum, bu kadar basit bir konu nasıl olurda bu kadar büyütülebilir? Pire için yorgan değil, evi yakıyor insanlar çok garip...
Bu yönetim değişikliğinden beri bir taraf oluşumu var bunu dışarıdan herkes gözlemleyebiliyor, bu taraflar arasındaki çekişme özellikle her konuda yönetim suçlu, yönetim öyle, yönetim böyle demek çok yakışıksız.
Kurallar içinse şunu merak ediyorum, sitenize giren kullanıcıların söyledikleri şekildemi değiştiriyorsunuz herşeyi? Sitenizin ve sizin kurallarınız vardır ve ona göre değiştirilir, geliştirilir niçin birazda karşınızdakileri düşünmüyorsunuz?
Yönetim yada yönetim dışı, ne farkeder burada sorunlar sen yöneticisin "uzak dur" ah sen kullanıcısın "bizden" gibi bir tavır almak ne denli doğru? Yönetici olan kendisinin kullanıcıdan farksız görecek, kullanıcı olanda kendisini yöneticide farksız görecek tek çözüm bu. Bu şekilde davranırkende herşeyde problem çıkarmaya çalışmak doğru değil bence, mathiax.. için üzüldüm gerçekten sevdiğim birisiydi. Aslına bakılırsa buraya mesaj yazan herkes o kadar iyi insanlar ki, ama neden ve ne hikmetle çözemedim garip bir tartışma, garip bir çekişme var ve bu her iki taraf içinde çok yakışıksız.

dünden beri bir çok başlıkta anlatılmak istenen aslında kısaca şu ;

eğer ki yöneticiler (hangi yönetici olursa olsun) kendilerini kullanıcıların üstünde görüpte gerek ültimatomlar , gerek yaptırımlar , gerekse şahsi tavırlar için (kurallar harici davranışlardan bahsediyorum) ellerindeki yetkiyi kullanıyorlarsa ve üstüne üstlük bunu da maharet sayıyorlarsa bu ciddi bir hatadır.
ve forumun iyiye gitmesi için öncelikle yönetimin (balık baştan kokar atasözü örnek verilebilir. yada imam cemaat ilişkisi) biraz daha sabırlı ve biraz daha eş davranması gerekliligi ortadadır.

Sorun zaten $5 istenmesi degil yukarıda yazmış olduğum sorunların "sanki yokmuşcasına" davranılmasıdır.
kimsenin başka bir kimse ile birşey yarıştırması gerekmiyor. ve herhangi bir taraf tutmasına da gerek yok. aslında tek tarafı tutmalıyız fakat işte O taraf ortada yok.sorun belkide bu.

birileri isim degiştirmek isteyebilir birileri istemez. ama bu fikre karşı çıkanlarda olabilir , onlarıda saygı ile karşılamak gerekmezmi ?
neden sürekli "amaaan istemiyorsan git kardeşim" tavırları görmekte insanlar bunu cidden anlayabilmiş degilim.
yani sürekli birileri "aaa bizim yöneticilerimiz ne cici ne güzel gelin destekleyelim " mi demeleri gerekiyor. yönetimde hata varsa elbette dile getirilmeli...

bundan önceki yönetimlerde insanların (gerçekten emek sarfeden insanların) şahsi sebeplerden atıldıklarını görmedikmi ?
e o yönetim yok artık ... e peki o paylaşımlar? o giden insanlar? yazık olmadımı onlara ve onların yazdıklarından bir çok bilgiyi alan ve öğrenen insanlara ?
bunları görmek için taraf olmak gerekmiyorki ...

Not: Yönetici olan kendisinin kullanıcıdan farksız görecek, kullanıcı olanda kendisini yöneticide farksız görecek tek çözüm bu
tüm kalbimle katılıyorum

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bu sorunların altında başka şeyler yattığı aşikar, olan olaylar sarfedilen sözler... Ayıptır yani bu kadarıda, burada kimse kimseyi sevmek zorunda değil, kimse kimse için iyi yada kötü düşünmek zorunda da değil, ama illaki birşeyi art niyet ile görmek istiyorsanız size kimse yalvarmaz bu konuda ben bunu düşünüyorum.
Ben kimse için konuşmayayım ama kendim için konuşayım, yeri geldi iyinet yöneticilerine çok sinirlendim ve ağzıma ne geliyorsa söyledim, yeri geldi bir olduk, birlikte problemler çözdük ama her zaman yöneticiler ve kullanıcı olarak ben durulması gereken yerde durduk.
Ben şuna inanmıyorum, yönetici olan kişi burada ahkam kesip saldırganlık yaptığına inanmıyorum, benimde sitelerim var ve eminimki sizinde var, yönetim şekli beni ilgilendiriyor, kimseye kaba saba davranmıyorum ancak bir yönetim şekli var, kuralları var.
Ben CMYLMZ arkadaşımızın ciddi birisi olduğunu, foruma katkıları olduğuna inanıyorum, gitmesine çok üzüldüm ama yinede doğru bulmuyorum yaptığını keşke daha farklı olsaydı. Her zaman saygı duyduğumuz kişilerin bu şekilde davranması gerçekten üzücü, yönetim olsun kullanıcılar olsun eğer aralarında bir problem varsa bunu bu şekilde forum geneline yaymamalı, CMYLMZ çok insancıl, adam gibi bir adam ama yönetim değiştiğinden beri yönetimle ilgili sıkıntıları var anladığım benim. Bu işi temizlemesi gereken ne tek başına CMYLMZ ne de tek başına yönetim, her iki tarafta aynı olgunluğu göstermeli, ne kadar üzücü bunlar.
Şunu unutmamak gerekir kim giderse gitsin yerine mutlaka birileri gelir, kimse burada programlama yada tasarım gurusu değil, mutlaka herkesin bilgisine eşit insanlar var ve geleceklerdir buralara... Yani bırakıp gitmek heleki böyle ufacık problemlerin büyüyerek akıl almaz yerlere gelmesi ve bırakanların, atılanların olması ne kadar üzücü keşke böyle olmasaydı.

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yönetim değişmiştir. Buda iyinet sahibinin seçtiği kişiye bakarak bir çok şeyi göze aldığını düşünüyorum..

Fakat para istenmesine karşıyım. Şu yapılabilirdi yoğunluk felanda yok malesef kimse kimseyi kandırmasın.. Foruma konu acılırdı herkes tek tek yazardı yavas yavas hepsi düzenlenidirdi. Hatta konu açılır dı ki eski üyelik adı ne olduğu her zaman bir yerde yazılı durması lazımdı..

Herkese 10 değiştirmek yerine sadece 1 defa değiştirme hakkı verilirdi.Yönetim sanırım 10 defa değiştirebilirsin ama ücretini ödersin diye düşünmüşler. Foruma ücretli üyelik var buna kimse birşey demiyor evet çünkü kimse zorunda olmadığı için ama belki ücretli üyelik her üye olana verilse idi karşı çıkılırdı..

Şunu forum hayatımda sevmedim yönetici olmak ve üyeleri farklı görmek..Bende söyledim ama söylenmese iyidir birileri gidiyorum ben demese ve bu lafa karşılık gidebilirsin senin yerine gelecek birileri vardır denmese.

Ama kalkıpta siz iyinetten para kazandınız ama 3 5 dolar vermemek için bir sürü yazıyorsunuz yada verseniz ne olur gibi ben sana para kazandırdım sende geri bana vermek zorundasın olayına döner yani seni ben adam ettim şimdide böyle yapıyorsun olur..

Malesef iyinet olmasa a veya b olurdu.. Böyle şeyler söylemezseniz sevinirim..Siz bizlere para kazandırıyorsunuz Allah razı olsun ama kalkıpta bizlerde foruma girerek sizlere birşeyler kazandırdığımızı göz ardı etmeyelim bu devirde bedava kimse kimseye birşey yapmayacağını burada herkes iyi biliyor.

PuLLuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben forumu sadece genel olarak okuyup gezen bir kullanıcıyım ama ben bile bu forumdan gunde 1000 lerce nick değiştirme talebi geleceğine inanmıyorum bir konu acılıp talepler oraya alınsaydı en fazla 100 kısıden gelırdı bu talep.

İş sembolik bağışa gelince bu forumdan ekmek yiyen cok insan var goruyorum yine bir konu ile sembolik bağış toplansaydı kımse o 5$ dusunmeden verirdi birlik sağlanırdı ama bu şekilde para toplanması hoş olmamış.

Şahsi gorusumdu sadece.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sivrisinek peki tamamda paralı yapılarak ne amaçlanmış olabilir sence? zengin olmakmi? iyinetin serverlarının 1 aylık giderini ödemekmi? ne olabilir? yanlış olduğu veya tasvip edilmediği söylenebilir herkesin hakkıdır görüşünü söylemek.ama böylemi söylenir."ben oynamıyorum ya siz kötüsünüz ben gidiyorum" gibi söylemek doğrumu? düzgün bir başlık açıp saptırmadan tepki vermekmi doğru yukardaki mesajlar gibi nick değişimine para kondu diye yerden yere vurmakmı? saçma şeyler bunlar inan.üstteki mesajları okursan zaten paralı olup olmaması tartışılmıyor.laf altından elli karalama yapılıyor.

diğer bi başlıktada ilk üç mesajı bariz siyasi yazışmak yasak kuralını çiğnedikleri için kapanan başlık için elli tane laf gürültü.ben inanmıyorum bu insanların verdiği tepkilere.kendilerininde söylediği bazı kinler veya içlerinde bazı sıkıntılar var.burayı karıştırmaya çalışıyorlar.görüyorlarki iyinette bir kıpırtı var.hemen dağatalım.iyiniyetli değiller bence.ben artık bunu anlıyorum.birde bunlara alet olup aynı şeyleri yapanlar var onların yazdıklarınada üzülüyorum.ama bunu herkes biliyorki kimse kimsenin sözüyle iyineti terketmez.iyinetinde 1-2 kişiye ihtiyacı yoktur.ben giderim kalan 20 kişide gider gibi küçümseyici havalı tavırların yorumu bellidir.bu kişileri açıkçası iyinetin eski ortamını özleyen, r10da bunu bulamayan ve iyinetin eski haline döneceğine inanmayıp kinlerini kusan bencil kişiler olarak görüyorum.umarım anlarlar yaptıkları ayıplarını.

SNØØPY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
  • Reklamdan para kazanabilir
  • Ücretli üyelikten para kazanabilir

ve daha bir sürü şeyden bir ilke imza atarak nick değişimini ücretli yaptı bu uygulamadan dolayı sizleri kutluyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5