İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sahtekar İhbar Hattı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

shopyland

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilip bilmeden

echo' Alıntı:
burda ne var anlayamadım?

evet milleti yakmayın! bilip bilmeden

i frame için yapılmış sanırım

google bunları(i frame) ayrı bir sayfa gibi indexliyor
google aramalarında tek bu sayfa çıkabilir.

ama adam bunu reklam olsun diye içeriksiz yayınlamaz zaten...

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mp3Master

Ve sevgi.net in iframe i gulben.com da yayımlanabilir diyorsun?

Şimdi iframe uygunsa, reklam iframe göre mi çıkacak, yoksa sayfaya göre mi?

Sadece temel bilgileri bilen bir kodlarıcı bile bilir ki reklam sayfaya göre değil, iframe e göre çıkacaktır. Dolayısıyla, sayfanın içeriğine göre çıkmayacaktır. Adsense nedir? İçeriğe göre reklam. Nerde kaldı içeriğe göre reklam?

Hadi iframe deki içerikle sayfadakilerin benzer olduğunu düşünelim. (Olmaz da işte...) E... gulben.com ayrı sevgi.net ayrı... Bunların içerikleri nasıl benzeşiyor?

Ayrıca... Boş sayfaya reklam koymak açıkça yasak değil mi?

Görüldüğü üzere, tepki göstermeden önce biraz düşünmek gerekiyor.

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
shopyland' Alıntı:
evet milleti yakmayın! bilip bilmeden

i frame için yapılmış sanırım

google bunları(i frame) ayrı bir sayfa gibi indexliyor
google aramalarında tek bu sayfa çıkabilir.

ama adam bunu reklam olsun diye içeriksiz yayınlamaz zaten...

Neyin ne olduğu gayet açık. Gulben.com sahtekarlık yapıyor ve sevgi.net de onlarla ortak çalışıyor!

Şeytanın avukatı olmayın!!!

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense paneline gir orada bir seçenek vardır frame de kullanacaksan onu seçersin reklamlar iframe ye göre çıkmaz, diğer sayfaya göre çıkar.

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla o olmasa bile birçok gerekçe yazdım. Her biri kural ihlali, en azından sondaki... Yeter de artar bile.

E

echo

Misafir
evet iframe ile çekilmesi hile değil yanlışınız var. kodu çerceveye koymuş

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neyse... Önemi yok. Sonuçta reklamlar aynı yere aitse iki site de reklamsız kalır.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer bu gulben.net in sahibi o sitenin sahibi değilse ve sırf o kişinin atılması için o reklamları yayınlıyorsa?
olmayacak şey değil ki yapan kişileri çok gördüm. adam sırf gıcık oluyor birine onun reklamlarını hile yaparak yayınlıyor ve attırıyor o kişiyi!
ilginç değil mi?

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) Aynı şey benim de aklımdan geçti geçmesine... de... bunu yapan da gulben.com gibi güzide bir site (hitleri güzide :)) yani. dream.gen.tr değil ki :)

Bir de...

Demek ki iframe kullanmanın böyle de bir sakıncası var...

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
echo' Alıntı:
birini hakkı size geçerse aynı şekil birileride size geçirir ona göre :D

Ben karar organı değilim. Durum tespiti yapılmasını talep ediyorum ve karar organı Google. Dava açmak gibi bir şey... Dava açan, dava açtığı gerekçesiyle cezalandırılabilir mi? Hayır. (Hatta ben bu sitelerin sahiplerini de tanımıyorum, düşmanlığım filan yok tarafsız bir ihbar.) Öyleyse sorun yok. Kimse kimseye bir şey geçiremez.

Haksız bulunurlarsa o sitelere geçirilecek ne geçirilecekse, o kadar!

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
spam report bölümü vs bu bölümlerle ilgileniyormu acaba google merak ediyorum

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mener seni galiba zamaninda birisi sikayet etmis o kadar kastin ki bu konu için anlamadim gitti bosver arkadasim dunyayi sen kurtmayacaksin diyeceksin ki sen hile yapiyormusun hayir yapmiyorum yapanlari zaten google buluyor ve indiyor hemde içinde para varken...

mener

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Macos' Alıntı:
mener seni galiba zamaninda birisi sikayet etmis o kadar kastin ki bu konu için anlamadim gitti bosver arkadasim dunyayi sen kurtmayacaksin diyeceksin ki sen hile yapiyormusun hayir yapmiyorum yapanlari zaten google buluyor ve indiyor hemde içinde para varken...

Beni kimse şikayet etmedi ama etse de sorun etmem. Haksızsam cezamı çekerim olur biter.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya haklıysan ve adsense seni atarsa biri şikayet ettiği için? olmayan bir şey değil bir çok arkadaşım hiç yere atıldılar adsense nin bilindiği üzere doğru dürüst açıklamasda yok banlamalarda!

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet edenler çeker birakin boyle seyleri kim ne yaparsa yapsin herkes kendine yapar.. her koyun kendi bacagindan asılır mp3master arkadasimizin dedigi gibi hile yapmayanlarda atiliyor simdi yarin sen atilsan ha anasini satayim kim sikayet etti beni mi diyeceksin hile yapmasan bile içinde bir kusku kalacak...

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu isler bos isler herkes baksin kendisine...

bende amma gocundum haa sanki hile yapiyormusum kendimi savunur gibi :)

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siz burada şikayet edin milleti . millet paraları götürsün....

Düşünüyorum da acaba biz Türk'ler kadar birbirini çekemeyen ve her zaman bana diyen bir millet varmı. Adamı şikayet edeceğine bi tıkda sen at para kazansın.. bir kaybın olacak mı ?? hile yapacak adam yabancı içerikli reklam çıkarmak için hile yapar. o adamda ne senin ne benim para mı sömürür. O Reklam veren yabancının ve google nin malını sömürür. Bu iyi bişey midir ? Evet bence iyi birşeydir. ayda google adwords e Türkiye'den giden para bilmem kaç yüzbin dolar olacağına adsense den giren miktar o kadar olsa daha iyi olmas mı ??

Burada hile yapmayı savunmuyorum. MSN de sırf bu yüzden sildiğim ve engellediğim kişiler var. Ama çare şikayet değil. Düşün şikayet ettiğiniz kişi yabancı reklam çıkatıyor sitesinde ve 3000$ a ulaşmış durumda burada google nin kazancı 5000$ diyelim. eğer bu adam atılırsa google nin kazancı 8000$ oluyor. reklam veren yine ortada...

neyse başka sözüm yok. siz yine bildiğinizi yapın.

E

echo

Misafir
Mp3Master' Alıntı:
ya haklıysan ve adsense seni atarsa biri şikayet ettiği için? olmayan bir şey değil bir çok arkadaşım hiç yere atıldılar adsense nin bilindiği üzere doğru dürüst açıklamasda yok banlamalarda!

evet dürüst olsan bile atabiliyor. çok dikkatli olup öyle karar vermek lazım

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Böyle başlık mı olur yahu gelir paylaşımı ne alakaymış bırakın gelir paylaşımını şikayet etseniz bile google tenezzül edip size teşekkür bile etmez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5