İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

satış hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ortada bitmiş bir forum var.Ama iyinet genede isim.Burda satışda olan hit veya kitle değil. Yazılım ve isim satılıyor. Piyasanın durumu ortada. Birçok yıllarca emek verilmiş ama 5bintl ye bile satılmıcak site gösterebilirim. Bu yüzden maksimum teklifim nakit yani peşin olarak 25.000 TL'dir. Eğer üstü fiyata satamaz ve kabul ederseniz özelden geri dönüş yapın görüşelim.Kesin ödeyeceğim fiyattır.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ortada bitmiş bir forum var.Ama iyinet genede isim.Burda satışda olan hit veya kitle değil. Yazılım ve isim satılıyor. Piyasanın durumu ortada. Birçok yıllarca emek verilmiş ama 5bintl ye bile satılmıcak site gösterebilirim. Bu yüzden maksimum teklifim nakit yani peşin olarak 25.000 TL'dir. Eğer üstü fiyata satamaz ve kabul ederseniz özelden geri dönüş yapın görüşelim.Kesin ödeyeceğim fiyattır.

Teklifini USD olarak güncellemeni tavsiye ederim. Şu anda en yüksek teklif 20.000 USD , Nakit.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
biraz daha teklifi yükseltebilsen büyük ihtimal alırdın sanırım 25.000 $ filana

haklısında aga hem o kadar yok. hemde o paraya değmez burası. hepimizde biliyoruzki bu bir ticari satış ve bu paraya başka bir iş kursak nette şurdan kazanacağımızın en az 20 katını kazanırız. 50bin dolarlara satılması imkansız buranın.Hit yok kitle yok.Paypal reklamların durumu belli. Muhtemelen yıllık aldım dediği reklamlar bağlantılarla alınmıştır. Aslına bakarsan benim vereceğim para bile fazla. İyinet satılmaz siteler arasında o yüzden.Hiçbir zaman veren olmaz o parayı.Zirve100 içinde teklif vermiştim 100bin dolar istiyordu.Oda satılmaz kimse vermez o parayı çünkü.Herneyse kalırsa bize alırım o fiyattan.Ama samimi düşünceme göre banada kalır.Sanmıyorum birinin alıcağına.Böyle bir durumda fiyatı biraz daha aşağı çekme durumum olacaktır.Sonuçta forum bitmiş reklam kazancı çok düşük popülerlik yok.Düşmanı çok.Kitle olarak uğraş gerektirecek.İflas eşiğinde bir şirket gibi. Bu yüzden verdiğim fiyat bile çok fazla.Ama daha yükseğe satılırsa nefusa 20bine alırsa hayırlısı olsun birşey diyemem.

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Gördüğüm kadarıyla mesajdan aylık 500 dolar paypal geliri yıllık 10bin dolara reklam almış muhtemelen dediğim gibi tanıdık aracılığıyla oda aylık 800 dolar eder.Sayaç reklama veren yok sanırım kısacası en fazla aylık 1500 dolar geliri var. gideride bir o kadardır bunuda herkes biliyor.Hele toplist sitelerin bant genişliğini biliyoruz. Ortada kar eden bir site yok.Zar zor kendini döndüren bir işletme var.Siteyi kuran iyinet bunu düşünmeye bilir kar etmesin diyebilir ama 20-30bin tl ödeyip satın alıcak kişi en azından 4-5 ayda verdiği parayı çıkarmak istersen. Kar olmadanda bu imkansız.Bunları düşündükçe fiyatıda aşağı çekebilirim.

Ama iyinete söylemek istiyorum ben kesin almak istiyorum.Eğer satış bana kalırsa fiyat konusunda tabiki pazarlık yapıcaz verdiğim fiyat ayak üstü düşünülmüş tam anlamıyla değerlendirilmeden bir fiyattır.Sadece benim satın almakta ciddi olduğumu bilsin fiyatımında 16bin dolar olduğunu bilsin.Bana kalırsa satış ikna eder 16bine satar edemez 10bine satar bana.Link değişimi yapmıyoruz sonuçta rakamlar ciddi rakamlar.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
haklısında aga hem o kadar yok. hemde o paraya değmez burası. hepimizde biliyoruzki bu bir ticari satış ve bu paraya başka bir iş kursak nette şurdan kazanacağımızın en az 20 katını kazanırız. 50bin dolarlara satılması imkansız buranın.Hit yok kitle yok.Paypal reklamların durumu belli. Muhtemelen yıllık aldım dediği reklamlar bağlantılarla alınmıştır. Aslına bakarsan benim vereceğim para bile fazla. İyinet satılmaz siteler arasında o yüzden.Hiçbir zaman veren olmaz o parayı.Zirve100 içinde teklif vermiştim 100bin dolar istiyordu.Oda satılmaz kimse vermez o parayı çünkü.Herneyse kalırsa bize alırım o fiyattan.Ama samimi düşünceme göre banada kalır.Sanmıyorum birinin alıcağına.Böyle bir durumda fiyatı biraz daha aşağı çekme durumum olacaktır.Sonuçta forum bitmiş reklam kazancı çok düşük popülerlik yok.Düşmanı çok.Kitle olarak uğraş gerektirecek.İflas eşiğinde bir şirket gibi. Bu yüzden verdiğim fiyat bile çok fazla.Ama daha yükseğe satılırsa nefusa 20bine alırsa hayırlısı olsun birşey diyemem.

@NeFuSa rumuzlu üyeden başka dışarıdan bir kişide 20 000 USD, Nakit vermiş durumda. Kalan ödeme hakkında vade şekli görüşüyoruz.

Düşünceleriniz bireyseldir. Katılmıyor - saygı duyuyorum. Bir ürünü,malı kendi düşünceleriniz ile pasifleştirerek fiyat düşürmek yanlış bir pazarlık şeklidir.

İYİ.NET , FORUM.İYİNET.COM , İYİNET.COM adreslerinin gelirleri iyinet tarafından önceki mesajlarda belirtildi. Bu belirtilen rakam geliştirmenin durduğu mevcut yapıyla gelen bir rakamdır. İşler hale geldiğinde çok daha farklı olacaktır. Günümüzde en ufak bir bakkala bile gitseniz , yerinden çıkmak için hava parası istemektedir. Burada bir yerinden çıkma yok.

Arsa , işletme ve içeriği alıyorsunuz. 20.000 USD en yüksek verilen miktardır. Ama bu fiyatı veren kişide fiyatı artırma konusunda düşünce halindedir. Biz fiyat olarak en yüksek fiyatı kısa süre içinde alıp,satışı sonlandırmak istiyoruz.

Fiyat veren kişiler zevk için değil iş için fiyat vermektedirler. Bu yüzden sizin verdiğiniz bedel ile nefusanın verdiği bedel arasında fark yoktur. Oda gerçekten almak için veriyor.

Ürünler ortadadır. Fazla açıklama yapmaya dahi gerek yoktur. Sırf İYİ.NET alan adını bir ISP servis sağlayıcısına satsanız dahi verdiğiniz bedeli çıkartabilirsiniz. Biri ADSL gibi bir İYİ ADSL markası oluşabilir mesela.

Sonuç itibari ile alan adını , içeriği , gelişimi , mevcut yapıyı kötüleyerek bedel düşürmek etik dışı bir harekettir. Lütfen tekliflerinizi , düşüncelerinizi mevcut yapıyı gözlemleyerek ve iyinet-in mesajlarını okuyarak veriniz.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Satış için verdiğiniz ve vereceğiniz teklifler için teşekkür ederim.
sepulchral da dediği gibi site satışını her an sonlandırabileceğimiz bir noktadayız.

Site şu kadar eder şu kadar etmez tartışmasına lütfen girilmesin arkadaşlar lütfen yorumlarınızı değil, sadece konu yani iyinetin satışı ile ilgili tekliflerinizi ve satış ile ilgili sorularınızı yazınız.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forum bu halde iken, bu satış başlığının siteye olumsuz sonuçlar vereceği kanısındayım...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Ben 20.000 $'lık teklifimi geri çekiyorum, kaç günde bir tekil/çoğul istatistiği veremediniz. Bu kadar ilgisizlik görmedim, sanki bedavaya devralacağız. Hayırlı satışlar..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
İstatistikleri yazdım sanıyordum, buyrun:

www tekil/cogul : 1,000/1,500
forum tekil/cogul : 7,000/15,000

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forum dışında satışı denesiniz daha iyi olur sanki!!!!
yada sedo gibi yerlerde şansınızı denemelisiniz.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
forum dışında satışı denesiniz daha iyi olur sanki!!!!
yada sedo gibi yerlerde şansınızı denemelisiniz.

Önerin için teşekkür ederiz, biz iyinet-i daha iyi yerlerde görmenin gayreti içindeyiz. Bizi en iyi anlayacak kişilerde , siz yani VIP üyelerimizdir. Biz bu satışı çevremiz ve forumda ki VIP üyeler ile sınırlı tuttuk ki bu güzel ortamı devir alan arkadaşımız daha iyi yerlere getirsin diye..

Bu yüzden sedo tarzı siteleri şimdilik düşünmemekteyiz.

Önerileriniz için tekrar teşekkürler.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Günlük tekil sayısı çok düşük.

Bu durumda online sayısı neden bu kadar yüksek ki?
Benim forum sitem daha fazla gelen kişi sayısı var ama online kişi sayısı hiç bu kadar degil

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Günlük tekil sayısı çok düşük.

Bu durumda online sayısı neden bu kadar yüksek ki?
Benim forum sitem daha fazla gelen kişi sayısı var ama online kişi sayısı hiç bu kadar degil

Bu tür forumların kullanıcısı ile, kendi siteni kıyaslama. forum.iyinet.com u 24 saat kapatmayan üyeler vardır.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben siteyi satın alacak kişinin foruma devam edeceğinden şüpheliyim.
Hatta topliste bile devam etmeyebilir.
Faklı şekilde domain pek ala kullanılabilir. Çok da güzel para kazanılabilir.

Sadece domaine ne kadar istersiniz?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Başka bir bakış açısı, sanırım iyinet satış yaptığı zaman tüm herşeyi dahil ediyor ve ona göre fiyat biçiyor. İster tekini kullan, ister hepsini.. fiyat budur tarzı gibi birşey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5