İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo Ödemeleri (Eylül 2006)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben daha önce park olayına hiç girmedim tek bir siteyle girmeyi düşünüyorum.
hangi park sistemini tavsiye edersiniz. ayrıca ödemeleri düzenli olan hangisidir acaba.

parked.com son bir kararla türk hitli sitelerin hesaplarını kapatmaya başladı, sedo'da aynı şekil türk hitlerini pek sevmiyor ama yinede düzenli ödeme yapan sedo var... hoş daha geçtiğimiz ay 710 €yu göndermedi ama olsun vardır bir bildiği diyerek sedo'dan şaşmamak gerekli diyorum :)

goldkey var ama onunda üyeliği baya bi zor sanırım... oda ödemeleri zamanında yapıyor.

R

Reignman

Misafir
Sedo'nun en azından Türk hitleri sevmediği biliniyor, halbuki parked kalleş bir firma.

İşlerine yaramayacak siteleri atmalarına bir şey demiyorum, ama bu işi son güne kadar bekletmeleri, hile-hurda olmamasına rağmen kazandığınız miktara da el koyup yapmaları en hafif tabirle kalleşçe bir hareket. Sonuçta üyelik sözleşmesinde, hitler şuralardan gelecek, şuralardan gelmeyecek tarzı bir şey yoktu.

Bu yüzden kesinlikle sedo'yu öneriyorum. Hem de oranlar daha yüksek.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedoyu bende öneriyordum :) 710 € nun üstüne yatınca pek öneresim gelmiyor artık...

sedonunda bir farkı yok ayın 10unda ödeme yapıcak 8inde banlıyor nedeni ise basit reklam veren hiti beğenmiyormuş...

ben usul usul takılmaktan yanayım artık hiç bi hesabımı o kadar büyütmem... neyse sağlık olsun... giden gitti çalışmaya devam :)

R

Reignman

Misafir
Yani, ben de Sedoyu öneriyorum demek istemiştim :)

Haklısın, pek farkları yok. Ama dediğim gibi Sedo'nun bu hitleri sevmediği açıktı. Fakat Parked da böyle bir durum yoktu, sadece hile nedeniyle atılıyordu atılanlar. Ama birden neredeyse bütün Türkleri attılar (kaldı ki benim sitemin sadece %20-25 hiti Türk hitiydi.) Bu tür durumlarda ben olsam en azından o zamana kadar kazandıklarını yollar, daha sonra ilişiğimi keserdim. Şimdi bunlar resmen hakkımıza girdiler.

"Reklamveren memnun değil, biz onlara geri ödedik paraları" cümlesi ise palavradan başka bir şey değil. Zor bir şey değil ki, küçük bir kodla, isteyen sponsor sadece istediği ülkeler için reklam çıkmasını sağlayabilir. Adbrite yaptı bunu. Her isteyen de yapabilir. Ama amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğundan, bu ayarlamayı yapmıyorlar, ay sonunda "hadi kış kış" diyerek hesabı kapatıp, paraların üzerine yatıyorlar. Neyse, ne de olsa acısı bir şekilde çıkacak onlardan.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ikinizede teşekkür ederim benim hitlerim yarı yarıya amerika ve avrupa bakalım ben parkede deneyeceğim ama ne olacağı hakkında da fikrim yok.görecez bakalım.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siz sedo diyorsunuz ama ödemelerde sıkıntı var herhalde yani ödeme alamayacaksam boşuna uğraşmaya da gerek yok.yani ben az olsun ama ödeme yapsın diye düşünüyorum.henüz hesap açmadım doğrusu

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ikinizede teşekkür ederim benim hitlerim yarı yarıya amerika ve avrupa bakalım ben parkede deneyeceğim ama ne olacağı hakkında da fikrim yok.görecez bakalım.

hitin yabancı ise sedo'da değerlendir ilk başta...

1 veya 2 ödeme aldıktan sonra diğerlerini denersin...

mesela şöle bi tabloda sunabilirim...

parked.com

50 ziyaretçi 1 tıklama 0,01$-0,50$

sedo.com

50 ziyaretçi 10 tıklama 0,03 € - 0,20 €

buna göre tıklama oranlarında sedo daha iyi duruyor o yüzden hitin güzelken siteyi önce sedo'da değerlendir derim...

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki sedo ödemeyi ne şekilde yapıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

R

Reignman

Misafir
Banka havalesi ve Paypal

Parked ise Paypal ve Çek olarak yapıyor ki burada da Sedo daha avantajlı gözüküyor.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginize çok teşekkür ederim yazdıklarınız biraz daha düşünmemi sağlayacak.sedo banka hesabı için euro hesapmı istiyor acaba?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
farketmez...

€ da olur $ da YTL de ismine gönderiyorlar...

bir tek akbankta direk hesabına geçiyor... diğer bankalarda ismine geliyor bazende direk hesaba geçiyor bi günü bi gününü tutmuyot :)

F

F1R4T

Misafir
arkadaşlar sedoya bu ayın 17 sinde üye oldum.hesap sıfırlanmış ban yememişim ama ödeme yatmamış paypalı seçmiştim acaba neden? diğer ayamı attı acaba parayı.

Billing Receipts
There are no receipts for you at this time.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar sedoya bu ayın 17 sinde üye oldum.hesap sıfırlanmış ban yememişim ama ödeme yatmamış paypalı seçmiştim acaba neden? diğer ayamı attı acaba parayı.

Billing Receipts

20 eouro altındaysan bir dahaki aya devreder.

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yanlışın olmasın?Ekim ayınınkileri gösterdiği için 0 olarak gösteriyordur o :)

F

F1R4T

Misafir
Tamam işde ekim ayına geçti hesap sıfırlandı clickler hala sayılıyor.Bugunde odeme yapılması gerek degılmıydı.98€ da vardı dıger aydan kalma ama ayın 17 sinde üye oldum diğer aya atmışmı diye düşünüyorum belkide.ben anlayamadım neden böyle oldu diye.

F

F1R4T

Misafir
arkadaşlar ben sorunumu anlatamadım sanırım.tüm zamanaları goruyorum dıyorum dıger aydakı paramın hesap kesım tarıhınden sonra yatmamasını soruyorum.

Billing Receipts

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende aldığım ödemeleri dahi gösteriyorlar.Sende sorun olmasın?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5