İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEO cular neden kendi için çalışmaz ?

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Kodlamada seoya girer , site yapısıdır linklere ulaşmayı kolaylaştırır yazıyı ön plana çıkarır veya site içi botların dolaşımını kolaylaştırır vb .Ancak tek başına hiç birşeydir.Öle her kodlaması iyi site üstlerde olsaydı joomla ,wordpress ile yapılmış siteler kıral olurdu (çoğu sitede onlarla gider çünkü kodlamaları mükkemmel)

Grafikle alakasını şimdiye kadar hiç görmedim.

Seo gibi kelimeler artık rekabetin en üst seviyesinde olan kelimelerdir ve paraya bakar bir dakkadan sonra ...Siz sadece ince işlerle para yağdıran sitelerle baş edemezsiniz.

Ki bazı kelimeler için yurt dışında 100 binler harcanır.
Joomla ilgi alanıma girmediği için bilemiyorum fakat wordpress alt yapıya sahip şuan bazı sağlam kelimelerde kafada siteler var.Ve yaptıkları link kasmak güncel tutmak başka hiçbirşey değil.

Sen rahat rahat gözünün yorulmuyacağı, istenilen herşeye site içerisinde kolay yoldan ulaşılabilecek bir sitede mi kalmak istersin yoksa karmakarışık göz yorucu tasarımı sahip bir sitede mi ?

Ayrıca son paragraftaki '' Siz sadece ince işlerle para yağdıran sitelerle baş edemezsiniz. '' pek anlıyamadım mümkünse açarmısınız.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Sağlam kelime anlayışına bağlı. Para getirisi az , rekabetin az olduğu kelimelerde wordpress sitede yaparsın joomlada hatta daha iyilerindede.Bahsettiğin kelimelerde siteyi güncel tutmak ve link kasmak yetiyor olabilir.

Ama rekabet olan keliemlerde bunların esamesi okunmaz.

Ayrıca son paragraftaki '' Siz sadece ince işlerle para yağdıran sitelerle baş edemezsiniz. '' pek anlıyamadım mümkünse açarmısınız.

Bu cümleylede o konuya değindim.Aylık en az 10-15 000 ayrılmış kelimeler için öyle hazır siteler ve link kasmakla baş edemezsiniz.(Özeti bu)

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Sağlam kelime anlayışına bağlı. Para getirisi az , rekabetin az olduğu kelimelerde wordpress sitede yaparsın joomlada hatta daha iyilerindede.Bahsettiğin kelimelerde siteyi güncel tutmak ve link kasmak yetiyor olabilir.

Wordpress ile haber kelimesinde haberturk,mynet,millet ile yarışacak kişi yoktur sanırım fakat video,film tarzı kelimelerde belirtmiş olduğunuz hazır scriptlerle iş götürülüyor, film sitesi diyip geçmiyelim aylık güzel paralarda dönebiliyor.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yanılıyorsun çünkü gerçek seo kalıcı olur... İyi bir seo yıllar geçtikce değeri artarken yerini dahada sağlamlaştırırsın.Reklamla sadece günü kurtarırsın artı kelime bazlı olduğu için diğer kelimeleri es geçersin vb.

Belkide yanlış anlamadım bilemiyorum ama seo nun gerçeğide sahteside kalıcı olmaz. Çünkü seo bir nevi mücadaledir. Bir kelime için belki binlerce rakip vardır. Peşini bıraktığınız an 3-5 sayfa geriye gidersiniz. Dolayısıylada kalıcılık söz konusu değil.
Fakat dediğim gibi belki yanlış anladım yazdıklarını.
Ancak mücadale devam ederse kalıcıdır mümkündür.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Wordpress ile haber kelimesinde haberturk,mynet,millet ile yarışacak kişi yoktur sanırım fakat video,film tarzı kelimelerde belirtmiş olduğunuz hazır scriptlerle iş götürülüyor, film sitesi diyip geçmiyelim aylık güzel paralarda dönebiliyor.

Aslın yarışılabilir ama kodlamada iş bitmediği için öyle.Joomla veya word çok iyi kodlanmış ve eklentileride çok uyumlu hazır sitelerdir.Taktir etmemek elde değil onları , özelliklede seoya çok sardırıyorlar.Ama eksileride yok değil içerik arttıkca saçmalıyorlar.Büyük siteler için aklı selim bir seçim değil.

Belkide yanlış anlamadım bilemiyorum ama seo nun gerçeğide sahteside kalıcı olmaz. Çünkü seo bir nevi mücadaledir. Bir kelime için belki binlerce rakip vardır. Peşini bıraktığınız an 3-5 sayfa geriye gidersiniz. Dolayısıylada kalıcılık söz konusu değil.
Fakat dediğim gibi belki yanlış anladım yazdıklarını.
Ancak mücadale devam ederse kalıcıdır mümkündür.

Şöle demek istedim.Üste açıkladığım gibi seo yaparken nebiliyim makale yazıp link eklerseniz linkleriniz (makalelerini) eskir , prlenir veya internete yayılır gibi açıdan dedim ...Spam linkler silinir gider, site değerini kaybeder veya paralı aldığınız linkler silinir ama kaliteli yaparsanız işinizi o eklenenler değer kazanır haliyle siteye dönüşüde iyi olur...

Yoksa dediğiniz çok doğru , herzaman daha iyisi yapılabilir.

odin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bazı örnekler tamamı ile profosyonelikten uzak, mynet, haber7, hurriyet gibi siteler kurumsal sitelerdir bünyesinde onlarca kişinin çalıştıgı bu siteleri wordpress ile yapmak sanırım komik olacaktır.

Örnekler :

e-sirket.com - hitap ettigi kitle profosyonel oldugundan script ve programlama kaliteli.
Şimdi siz e-sirket gibi bir siteye wp atarsanız üzerinede sağda solda free ( ücretsiz ) temelardan atarsanız kurumsallık adına bir şey bulamazsınız. Burada şu anlaşılmamalı wp site hit yapmaz portal olarak 100k gören bayan sitesi var ve wordpress kurulmuş durumda.

Bir başka hususa deginmek isterim SEO denilen olay görecelidir, sitenin bulunduğu kategoriye vede şartlara göre değişir w3 hatalarından, css hatalarından geçilmeyen onlarca site gösterebilirim sizeki 4/4 lük kodlanmış sitelerden üste ve hit bereketi içerisinde. Yine öyle vbulletin kurulmuş bot ile konu çekerek günlük 150k üzeri gören siteler gösterebiliriz. Google SEO konusunda daha çok yol kat etmesi gerekiyor caffein Google'in kendisine ilaç olmuştur webmastera değil sadece ve sadece Google bu sistem ile makjay yapmıştır yagmur yagar boya akar.

O halde SEO kavramında hiç bir olayı küçümsememek gerekiyor şartlara ve duruma göre her etki sizi ileriye yada geriye götürecek kabiliyetler sergiler.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Birçok kişi mesaj göndermiş ama bence çoğu ordan burdan dolma bilgiler ile buraya yazılmış bilgiler.

Bence herşey önce sağlam bir coderden ve sağlam bir grafikirden geçiyor, iskeleti oluşturan başlıca öğeler bunlar, sen sağlam bir coder bulup sistemi google a uygun derecede kodlatıp ona uygun tasarım giydirtirsen zaten gerisi geliyor, ondan sonra yapman gereken doğru hedef sitelerden link almak, sitenin güncel kalmasını sağlamak v.s çoğaltılabilir..
?

Bu bölüme tamamen katılıyorum. Ve profesyonel anlamda bir seo uzmanının da bu ekibin içerisinde aktif rol oynaması gerekiyor. Nerede neyin nasıl olması gerektiği vb. hususlarda.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
SEO işinin en önemli kriteri finansmandır.
Nakiti olan adam kendi siteleri için çalışır ve zaten kazanır. Nakiti olanmayan seocu ise; başkalarının seo işlerini yapar ve az-çok bi miktar kazanır.(Piyasa kötü durumda). Seocu şunu düşünüyor o parayla ya geçinmeli yada eline geçen parayıda bi site açıp, küçük miktarlarda yatırım yapabilir. Sizce o parayıda yatırım niyesine sitesine yatırırsa sizce neyle geçinecektir?
Ve tabi seocu neden çok kaliteli kelimelerde en üstte değil diyorsunuz. Sizce kaliteli bir kelimede üstte çıkmanın en ufak maliyeti ne kadardır. 5bin'den başlar. 15 - 20Bin'e kadar yükselir.Seo'cunun elinde o miktar varsa zaten sadece kendi siteleri için uğraşır ama eğer yoksa başkalarının seo işlerini yapar aylık ona Bin Tl kalsın diyelim, ki kalmıyordur... (Piyasa mahfolmuş durumda) ( Firmalardan bile artık pek bişi çıkmıyor) Kendisine kalan Bin TL ile adam geçinsin mi yoksa sitesine mi yatırım yapsın? :D Seçim sizin.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
evet bende 2005 den beri seo ile ilgilenmekteyim. Bu dediklerinizi 2007 de fark ettim. Ve Kendi kendime dedim neden başkalarını kazandırırken, üstüne birde onların sıkıntısını çekiyorum dedim. Kendim site yaparım, seo ile istediğim kelimede çıkartırım dedim.
video kelimesinde ilk sayfaya çıktıgım günler oldu. şuanda 2. sayfada. 87 k olan video sitem bir ara 400 k yı gördü :). Şimdi ise cinsel saglık ürünleri, biber hapı , gögüs büyütücü gibi ürünler satmaktayım. Referans arttırmak için de tabiki seo işleri almaktayım.

Meehmet

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
SEO işinin en önemli kriteri finansmandır.
Nakiti olan adam kendi siteleri için çalışır ve zaten kazanır. Nakiti olanmayan seocu ise; başkalarının seo işlerini yapar ve az-çok bi miktar kazanır.(Piyasa kötü durumda). Seocu şunu düşünüyor o parayla ya geçinmeli yada eline geçen parayıda bi site açıp, küçük miktarlarda yatırım yapabilir. Sizce o parayıda yatırım niyesine sitesine yatırırsa sizce neyle geçinecektir?
Ve tabi seocu neden çok kaliteli kelimelerde en üstte değil diyorsunuz. Sizce kaliteli bir kelimede üstte çıkmanın en ufak maliyeti ne kadardır. 5bin'den başlar. 15 - 20Bin'e kadar yükselir.Seo'cunun elinde o miktar varsa zaten sadece kendi siteleri için uğraşır ama eğer yoksa başkalarının seo işlerini yapar aylık ona Bin Tl kalsın diyelim, ki kalmıyordur... (Piyasa mahfolmuş durumda) ( Firmalardan bile artık pek bişi çıkmıyor) Kendisine kalan Bin TL ile adam geçinsin mi yoksa sitesine mi yatırım yapsın? :D Seçim sizin.

açıklamanıza tam olarak katılmıyorum..

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
evet bende 2005 den beri seo ile ilgilenmekteyim. Bu dediklerinizi 2007 de fark ettim. Ve Kendi kendime dedim neden başkalarını kazandırırken, üstüne birde onların sıkıntısını çekiyorum dedim. Kendim site yaparım, seo ile istediğim kelimede çıkartırım dedim.
video kelimesinde ilk sayfaya çıktıgım günler oldu. şuanda 2. sayfada. 87 k olan video sitem bir ara 400 k yı gördü :). Şimdi ise cinsel saglık ürünleri, biber hapı , gögüs büyütücü gibi ürünler satmaktayım. Referans arttırmak için de tabiki seo işleri almaktayım.

Video kelimesinde o kadar hit var mı ki ?

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
açıklamanıza tam olarak katılmıyorum..
"Sizce kaliteli bir kelimede üstte çıkmanın en ufak maliyeti ne kadardır. 5bin'den başlar. 15 - 20Bin'e kadar yükselir." bence bu durum pek sözkonusu değil gerçekten emek vererek çalışan birisi tek kuruş dahi harcamadan (hosting vs.. hariç) istediği kelimede istediği noktaya gelebilir. hele ki birde SEO'cuyum diyorsa ve ancak bu ücretlerle çıkabiliyorsa bence bu işi yapmasın daha iyi. ben size açıklık gelmesi için örnek vereyim... "msn" kelimesi. sanırım bu kelime için kalitesiz diyecek birisi çıkmayacaktır. Yaklaşık 443.000.000 sonuç var. ve türk siteler arasında ilk sırada bulunan msn sitesi (msn dizini) tek kuruş harcanmadan o noktaya geldi... şimdi buna rağmen eğer "indir" "program indir" gibi daha birçok aklınıza gelebilecek kelimelerde bir seocu 5 bin fiyat biçiyorsa işine o zaman gerçekten bu işten uzaklaşması gerekmektedir.

Senle bir anlaşma yapalım istersen. Yeni bir domain alacağım. İçine istediğin scripti kur. İstersen içerik bile atma. "Msn" kelimesinde 2 ayda "Msn Dizin" sitesinin yerine getir. 5 bin nakit yollayacam sana. Mevzu alınan para değil mevzu yeni bir site ile en kısa zamanda çıkartmak. İşte o yüzden miktar böyle yükseliyor. Yoksa 5 - 6 ay gibi vakit varsa rahat rahat işleri yürütürsün, aylık 100 lira bile yeter.

İyi günler.

Meehmet

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
o zaman 6-7-8 ayda indir kelimesinde birinci sıraya gelinebilinir ? ayda 100 TL ile.? hatta şöyle birşey sorayım 3 yıllık bir program sitesi 6-7 ayda her ay 100TL ile indir kelimesinde 1 sıraya getirilebilir ?

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
O hitin tamamı oradan gelmiyordur, video sitelerinin hitinin büyük bir kısmı alt sayfalardan geliyor..Tabi ilk sayfadakilerde istisna olabilir.

Sanmıyorum video kelimesinde ilk sayfada baya iyi yerde video izle kelimesinde ise 1.sayfa 2.sıra doğru düzgün hit yoktu izlesene alıyor biraz başkada yok.Alt sayfa olabilir.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
o zaman 6-7-8 ayda indir kelimesinde birinci sıraya gelinebilinir ? ayda 100 TL ile.? hatta şöyle birşey sorayım 3 yıllık bir program sitesi 6-7 ayda her ay 100TL ile indir kelimesinde 1 sıraya getirilebilir ?

Bütçeyi biraz daha artırdığında, zamanda uzun, ilk sırayı zorlamaman için engel yoktur. Tabi şununda farkında olmalısın. Sen her hangi bir kelimede; çalışma yapıyorsan, rakiplerinden farklı bir strateji belirlemen gerekli. Aynı stratejiyi bile kullanıyorsanız senin, rakiplerinden daha fazla çalışman gerekli ki onların önüne geçebilesin.Ve unutma rakiplerinde ilk sıradaylarsa; orayı bırakmamak için önlem alıyorlardır sürekli. O yüzden senin onlardan daha fazla çalışman gerekli. Umarım sana; hem bütçe, hem zaman, hemde çalışma... konularında fikir vermiştir.

Selametle...

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şuanda Bildiğim kadarıyla bazı seo uzmanları Bitkisel ve cinsel ürünlerin satışlarına ragbet göstermektedirler. Örnegin ben :)

Biber hapı 6 liraya alıyorsunuz 40 liraya satıyorsunuz kargoda bizden :) :şekil:

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Şuanda Bildiğim kadarıyla bazı seo uzmanları Bitkisel ve cinsel ürünlerin satışlarına ragbet göstermektedirler. Örnegin ben :)

Biber hapı 6 liraya alıyorsunuz 40 liraya satıyorsunuz kargoda bizden :) :şekil:

Bu tür ilaçları içipte öldüğü iddia edilenlerin haberini duydugunuzda nasıl yada ne gibi şeyler düşünüyorsunuz? Doğruluk payı var mıdır acaba diye aklınızdan geciyor mu mesela

Elebette cevaplamak zorunda değilsiniz ama nasıl bir savunma mekanızması ile yaklaştığınızı merak ediyorum bu tarz olaylara.

bkocer06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslına bakarsan güzel bir soru ve bu soru Seo ile eski deyimle Lamer seocu farkını ortaya koyuyor gerçek Seo ile uğraşan insanlar zaten ellerin en az 5-10 farklı iş vardır ve yoğunluktan kolay kolay bulunmazlar. İşte ortada dolanan seocuyum diyenler google id almayı bilen ve web sitesinde keyworde bişeyler yazarak seo yapıldığını sananlardır. O yüzden de 30-40 tl çalışırlar gerçek seocular bu rakamlara bırakın iş yapmayı muhatap bile olamazsınız. Çalıştığım firma sadece seo çalışmaları için aylık 1.500 tl para ödemektedirler. Bu verdikleri ücretde sadece masraflara gidiyor seo danışmanlığı için ödedikleri ücret ise çok yüksek.

http://www.iremyayincilik.com.tr sizden ricam buradaki Seo'u incelemeniz ve site açılalı 10 gün oldu bir değerlendirin ve kararı siz verin. (10'günlük süre zarfında satış rekoru kırıyorlar bu da bizi çok memnun ediyor.

Bizimle çalışmak isteyen arkadaşları aramzıda görmek isteriz. http://www.denktasarim.net

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5