İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SinanGünay dedicatedmerkezi yeter artik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
Merhaba,

Bu konuya cevap vermeyi hiç istemedim.Daha doğrusu Sinan Günay adlı kişinin başlıklarından hiçbirine cevap vermek istemedim.Ama tehlike her geçen gün büyüdüğü için bu mesajı yazma ihtiyacı duydum.

Cevap vermememin sebebi bazılarının "onların işini kıskanıyorsun ve taş koymak istiyorsun" gibi düşünceler beslemesi.Ancak üstüne basa basa söylüyorum.Ben bu mesajları sadece ve sadece ikinci bir surkent benzeri olayı önlemek için yazıyorum.Üç kuruş harçlığından arttırıp hosting almak isteyen öğrencilerin cebindeki paraların korunması için yazıyorum.Amacım hiçbir şekilde kendime müşteri çekmek değil.Lütfen bu mesajlar yüzünden benden hizmet alma gibi bir karara varmayın.

Bu PortalServisleri nicki ile www.hostingyardim.com forumlarına üye oldu ve gelip paketlerini tanıttı.Bundan sonrasını tek tek yazmama gerek yok.Herşey zaten orada kayıtlı.Sizden tek ricam aşağıda vereceğim linklerden bu mesajları üşenmeden okumanız.Eğer paranızı sokağa atmak istemiyorsanız lütfen okuyunuz.

Ve tekrar tekrar söylüyorum.Hiçbir şekilde müşteri kazanma gibi bir amacım yok.Meslektaşlarıma saygım sonsuzdur.Herkesin hakettiği ekmeği alması isteğim.Bu tür insanların da bu piyasada barınmaması.

http://www.hostingyardim.com/index.php/topic,1454.0.html Bu linkte kendi tanıtım mesajları ve bizlerden gelen cevaplarla ortaya çıkan gerçekler var.

http://www.hostingyardim.com/index.php/topic,1494.0.html bu başlık ise başka bir tartışma konusu.Konu belli bir noktada Google'ın kalitesine geliyor ve orada bu insanların asıl yüzü ortaya çıkıyor.Lütfen dikkatlice okuyun.PortalServisleri ile ilgili tartışmanın başladığı bölüm linki ise şu http://www.hostingyardim.com/index.php/topic,1494.msg8050.html#msg8050

Bu foruma dün üye oldum ve ilk mesajımın bu olmasını istemezdim.Ama gördüğüm kadarıyla bu forumda bu kişilere ilgi büyük.Umarım beni doğru anlarsınız.

Not:Verdiğim linklerle reklam yapıldığı düşünülüyorsa özür dilerim.Ama amacım kesinlikle reklam değil.Tamamen insanları bilinçlendirmek.

Saygılarımla.

Barış Türkay
BiLHost Internet Hizmetleri

vermiş olduğunuz 2-3 linki dikkatle & anlayarak okumuş bulunmaktayım ve gerçekten çoğu yazışmalarda hiç yakışmayan, insanları yaptıkları işin dışında gereksiz töhmet altında bırakan + etik olmayan konuşma ve davranışlara rastladım...Olayın ilk kopma noktası her hosting firması veya bu işe kendini adamış birey gibi sinangunay'ın mevcut paketlerini tanıtması, paketlerde ki +++... ekstra özelliklerin var olması ve bunları gerçekten büyük bir çoğunluğa sunması talebin artması arz olayının artık zorluklar göstermesi & bu müşteri portföyünün hergeçen gün artması tabii bu yoğunluktan dolayı sitelerimizin ara sıra kesintiye uğraması :) (çözüm bulunacağından eminim) bunların herbiri veya hepsi bir rekabet ortamını doğurmuş olsa gerek hemen bir arkadaşın olayı baltalaması milleti kandırmayın vs... gibi tabirlerde bulunması, verilen hizmet & kalite faktörünü hiçe sayıp konunun değişik & anlamsız sapmalara itildiğini gördüm.Bence burda güzel bir adım atılmıştır & tamamiyle hizmet & kalite= uygun fiyat mantalitesi baz alınmıştır.Ayrıca herzaman sıkıntı & sorunlarda desteğini esirgemeden çözüm yollları üretmeye çalışmıştır.Eğer bir hizmet sunulacaksa imkansız gibi gözüktüğü, herzaman kaliteli & uygun fiyat sunumlarıyla hosting dünyasın'da yer edineceğini düşündüğüm, çok farklı bir hizmet anlayışını getirdiği & istenirse önemli adımlar atılabileceğini gösterebilen sinangunay'a başarılar diliyorum(bu işin sonu hüsran olsa bile)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
20 Gb Alan
1500 GB Bandwith (Aylık)
Sınırsız Domain Ekleme
Özel Nameserver
Sınırsız Subdomain
Sınırsız Veritabanı
Sınırsız Mail ve çok daha fazlası

Aylık: 55 YTL

Şimdi şole ele alalim yurt dişindan NOC datacenter açmak zor olmadiğini hepimiz biliorsunuz 100mbit in / 100 mbit out portlu bir hat 100$ Japonya'da

konuyla ilgili olmadıgım için sadece yazılmış olanlara yorum yapıyorum...

100 mbit x 10 (kabaca) = 1gbit yaparmı? yapar... 100$ x 10 1000$ aylık yaparmı yapar.. 1.5 x 1000$ = 1500 ytl yaparmı? yapar... 1500/55=27.7

diğer giderlerle birlikte 35 tane kullanıcıdan sonrası kara geçmeye başlarmı? muhtemelen başlar...

yine okudugumun topiclerde sinangünay isimli 4*250 gb hdd var makinalarda demiş... buda demek oluyorki 1000/20=50 50-35=15 15*55=825 buda onun 825 milyon aylık kar edebiliceğini gösterir yani eğer o forumda yazılmış olanlar doğru ise kar şansı vardır yanlışmıyım? eğer bunlar doğru ise kar edebiliyor göründüğü gibi... ayrıca 1gbit portu 50 kullanıcının tüketemediğinide düşünürsek (sinangünay 330 000gb çıkış sağlar demiş) 50 kullanıcı sadece 60 000 gb çıkış sağlar yani hat paylaştırılabilir bu durumda?? yanlışmı? dolayısıyla karda arta bilir...

Not: konuyla ilgili bilgim olmadıgını yukarıda belirttim eğer yanlış düşündüğüm veya yorum yaptıgım temel taşlardan biri yanlış ise lütfen belirtiniz.. ki bende insanları yanlış yönlendirmiyim...

ama eğer hesabım doğruysa ve bu olay insanların dediği gibi imkansız diğilse o topicde yazı yazmış olan ve işini ahlak kuralları çerçevesinde yapan bir insan yoktur... eğer hesabım yanlışsa ve bu matematiksel olarak imkansızsa ordaki arkadaşları insanları bilinçlendirdikleri için tebrik ederim...

L

LNWServers

Misafir
Ya şu 1 Gbit olayını hala anlamış değilim, nasıl 1000 $ a verilebiliyor ? Acıkcası eğer 1 Gbit olay anladıgım kadarı ile aylık 320k GB BW kullanabiliyorum.Ve bana herhangi bir mudahale edilmiyor, port downgrade gibi.Eğer garanti verebiliyorsan, OF'deki sunucumu iptal ettirip (1 Gbit sunucuya 9000 $ veriliyor aylık ) sizden 10 dan fazla sunucu almak isterim, buna acıklık getirirseniz sevinirim.Kesinlikle yazdıklarım kotu anlaşılmasın,herhangi kotu bir amacım yok.

G

gibigibiyim

Misafir
Olayın ilk kopma noktası her hosting firması veya bu işe kendini adamış birey gibi sinangunay'ın mevcut paketlerini tanıtması, paketlerde ki +++... ekstra özelliklerin var olması ve bunları gerçekten büyük bir çoğunluğa sunması talebin artması arz olayının artık zorluklar göstermesi & bu müşteri portföyünün hergeçen gün artması tabii bu yoğunluktan dolayı sitelerimizin ara sıra kesintiye uğraması

Topici acan kisi olarak, sadece verdigi hizmet ile ilgili sikayetimi bildirdim. Bu mesajimin sonuna da biraz önce özetledigim durumu tekrar yazacagim.

Benim hosting firmam yok, acmayi da düsünmüyorum, su anda forumlarda gezen hic bir kisiyle de böyle bir iliskim yok. Onun icin bazi mesajlar topici konusundan saptiriyor.
-----------------------------------------------------
Biraz önce de belirttigim gibi, olayda samimiyet yok, resmi dille yazarak sayginlik kazanilacagini mi saniyor bilmiyorum. Bir forumda yine okuduguma göre, sirketlerine ait BINAdan falan bahsediyor. Böyle bir firmanin telefonuna kisinin annesi cikar, ve calisan büyük patron icin evde yok der mi?
Böyle bir kisinin samimiyetinden siz süphe etmez misiniz? Nerede ofis, nerede calisma saatleriniz, nerede personeliniz demez misiniz?
Bu sorulara verdigi ukalaca cevaplar disinda elle tutulur bir sey var mi ortada?
----------------------------------------------------
Konu cok dagilsin da istemiyorum, büyük firma sahibinin sözüne göre 3 is günü icinde parami geri ödeyecekti, bugün 3. gün heyecanla bekliyorum.

Konuyu toparlamak icin az önceki mesajimi buraya yeniden ekliyorum.

Saygilar

Gercekten cok büyük firmasiniz falan sandim yazdiklarini okuyunca, ofisten, calisma saatlerinden bahsetmissin. Ben senden server kiralamis biri olarak söyledigin ne ofisten bir sey anladim, ne calisma saatlerinizden ne de verdigin telefon numaralarindan...

Ofisinizde kac kisi calisiyor? Onlarca mi yoksa yüzlerce mi?

Ben sizin müsteriniz olarak aldigim numaranizda telefona anneniz cikti ve su an evde yok dedi. Hangi ofisten bahsediyorsun, hangi calisma saatlerinden.
Daha sonra cep telefonunu aradim, cevap vermedin.

Söylediklerinde hic bir samimiyet yok, ki bence bu isler samimiyet üzerine kurulmali. Burada sizli bizli konusarak insanlari etkileyebilecegini saniyorsan, bu bir yere kadar gider sadece. Oysa acik acik desen ki, ben surdan server aliyorum, ANLADIGIM KADAR size yardimci olurum, su ücreti istiyorum, belki biz halen daha müsterin olurduk.

Ama burada cok profesyonelmis gibi ofisten, calisma saatlerinden bahsedersen, ben bunu insanlari yaniltmaya yönelik söylem olarak degerlendirir ve seninle is yapmaya kalkacak kisileri uyaririm.

Bizim konuya gelince, büyük sql dosyasini yükleyecegini söyledin ve yükleyemedin. Neden yükleyemedin? Hata verdi. Peki sen bunu yüklerim dedin, verdigi hatayi hic arastirdin mi, neymis, nedenmis, 2 dakikani harcayip googleda aradin mi? Nedir, nedendir diye? Hadi madem aramadin, o zaman delikanli gibi cikip deseydin, , kusura bakmayin, ben bundan bir sey anlamadim. Yapamayacagim. Bu da bizim icin sorun olmazdi. Ama senin agzindan bir sey cikiyorsa, bu bir sorumluluktur.
Aksam bize yüklüyorum diyorsun, birden msnden kayboluyorsun.´
Yani, benim server konusunda, sql konusunda hic bir bilgim olmamasina ragmen google ve forum aramalari sonucunda, inan bana, 10 dakika almayacak bir zamanda, sorunun nedenini ve nasil cözümlenecegini buldum ve ayrica baska bir serverde de denettim, calisti. Mysql versionundan kaynaklanan bir sorunmus. Cok ugrasmissin anlasilan, yorma kendini bu kadar.

Bu mudur samimiyet, bu mudur profesyonellik, bu mudur is ciddiyeti?

Ayrica ücret konusunda verdigin sözü tutmani bekliyorum. Bu gün 2. is günü.

Herkese kolay gelsin

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben sadece sizleri uyarmak istedim.Zaman içerisinde kimin haklı çıkacağını göreceğiz.İnşallah ben haksız çıkarım da kimse madur olmaz.Konuya konu sahibinin isteği üzerine kaldığı yerden devam edelim.Saygılarımla.

Barış Türkay
BiLHost Internet Hizmetleri

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
YAZACAKLARIM TAMAMEN GENELDİR, DOĞRUDAN HERHANGİ BİR KİŞİ VEYA KURULUŞTAN BAHSEDİLMEMEKTEDİR:
Özellikle hosting, reseller ve datacenter hizmetlerinin kalitesi sıklıkla tartışılmakla beraber, birçok arkadaşın yeterli derecede araştırma yapmadan alım yapıp, daha sonra da şikayetçi olduklarını görüyorum.
Hosting, datacenter satıcıları bu işi kar amaçlı yapmaktadırlar, diğer bir ifadeyle bu işten kazanç elde etmeye çalışmaktadırlar. Reklam, tanıtım gibi ticaretin gerekleri ne ise onu yapmaya çalışmaları da doğaldır.
Ama bizler de bilinçli tüketici olmayı hayatımızın her alanında olduğu gibi beceremedik. Ürünü alıp ondan sonra eleştirmeye başlarız. Sonra da nasıl kurtulacağız diye çırpınıp dururuz.
Oysa bu çırpınışların çok daha azını ürünü/hizmeti almadan yapsak bir çok zararlı sonucunu minimuma indireceğimizi bilmeliyiz.
Buraya kadar yazdıklarıma belki de "hırsızın hiç mi suçu yok" dediğinizi duyar gibiyim. Evet hırsız suçlu ama bizler de "kapıyı açık bırakarak" hırsızı davet ediyoruz. Ceza hukukunda bu indirim sebebidir.
Dedicated alacağız, ayda X dolar gibi büyük bir ücret ödeyeceğiz, ama bir telefon bile açmayacağız, sorun çıktıktan sonra arayıp firmanın ciddi olup olmadığını anlamaya çalışacağız... bu hırsıza davettir ve bizler için ağır ihmaldir.
Hizmet alırken birçok kişi karşısında kurum bulacağını zannettiğinden ltd. şti'lere öncelik tanır. (Bunun farkında olan kötüniyetli kişiler öyle zannedilsin diye ltd.şti yazar). Ama biz bunun da doğru olduğunu farzedip araştırmayız. http://www.ticaretsicil.gov.tr/ sitesine 10 sn içinde üye olup, o şirketin var olup olmadığını, ortaklarının kim olduğunu, adresini dahi teyid dahi etmeyiz.
Yaptığımız işi biz de bilmediğimizden, managed nedir, unmanaged nedir bilmez, bunlarda olan özellikleri de öğrenmeye çalışmaz problem çıkınca darılır, küseriz.
Evet aslında kabahatlerimiz çok ve bu kabahatlerin hepsinin farkına varan kötüniyetli firmalara karşı açık hedef halindeyiz.
Bizler bilinçli oldukça o firmaların sayısı azalacak, işlerini daha ciddi yapacaklar ve üstüne üstlük bu ciddiyetten en önce o firmalar kazanacaktır.
Bir taraftan da ben bu sorunların nedenini Türkiye'deki yüksek trafik maliyetine bağlıyorum. Datacenteri olan firma bünyesinde fazla eleman çalıştıramaz, neden mi? Trafik maliyetinden kesinti yapamayacağına göre, teknik veya eleman konularından kısıntı yapmak zorunda kalır. Eminim ki bu işi ciddi yapmaya çalışan her datacenter sahibi 10-20 teknik eleman çalıştırmak ister ama yapamaz. Zaten yabancı datacenterlarla rekabet edemezken maliyeti arttırıcı hiçbir girişimde bulunamaz. Bu ticaretin doğasına aykırıdır. Ticaret karlılık demektir.

Saygılarımla.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yav iyide ne olursa olsun sql dosyası bozuksa çalışmıyorsa en azından bi maille müşteriye haber vermesi gerekmezmi sizce? müşteri ona ulaşamazsa günlerce haber i olmayacakmı sorundan ? boş işler arkadaşlar para alınacağı zaman herşey güzel ama sonrası ....! ? Bence maille yada başka bir yolla haber vermemesi bile herşeyi ortaya seriyor.Ne tanırım ne bişey buradakileri şahsi fikrim sadece.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
akon, birbirlerine olan taahhütlerini bilmiyoruz ki?
Taşıma işlemi de firma tarafından yapılacaksa burada sql in arızalı olduğunu bildirmek zorundadır. Ben şahsen veri kaybının olmayacağını bildiğim bir işlem olsa müşteriye sormadan bir güzel onarır, neticeyi bildirirdim. Ama arada sözleşme vs. olmadığını düşündüğümde firmanın "bu sorun beni ilgilendirmez, ben serveri tahsis ettim, görevim bitti" demesine de şaşırmam.
Gibigibiyim açıkça ve dürüstçe ben sql den, server dan anlamam diyor. Ciddi firmanın en azından başlangıçta müşterisine yardımcı olmasını beklerim. "Aman canım 3-5 site ne olacak ki diyemez", serverlarla oyun olsun diye uğraşılmıyor. Çoğu kişi işini, ticaretini bunlar üzerinden yürütüyor. Ciddi olmak lazım.

En azından kendimden bir örnek vermek istiyorum. Sagonet teki veri , Türkiye 'de X datacenterdaki servera taşınacaktı. ( reklam sanılmaması için bu firmaya X diyorum. İlgilenenler yine de sitemizde datacenterin adını bulabilirler).;

Yetkili tüm taşıma işlemlerini kendisi yaptı, arkasından dene bakalım dedi, ben de nasıl deneyeyim, hala eski serverdan yayın yapıyoruz diyince, sabırla; "elle dns atamayı biliyor musunuz" dedi. Ben de hayır diyince, bir güzel onu da öğretip, siteyi test ettirdi, arkasından sql de sorun olduğunu farkedince 2-3 dk. içinde sorunu çözüp, önerilerde bulundu. Bundan sonrası sizin deyip vedalaştık. Ne zaman yardıma ihtiyaç duyduysam da yanımda oldu. O firma kim olduğunu bilir bu vesileyle teşekkür ediyorum. İşte bunlar biz müşterilerin beklentileri ...

ZApToR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Topici acan kisi olarak, sadece verdigi hizmet ile ilgili sikayetimi bildirdim. Bu mesajimin sonuna da biraz önce özetledigim durumu tekrar yazacagim.

Benim hosting firmam yok, acmayi da düsünmüyorum, su anda forumlarda gezen hic bir kisiyle de böyle bir iliskim yok. Onun icin bazi mesajlar topici konusundan saptiriyor.
-----------------------------------------------------
Biraz önce de belirttigim gibi, olayda samimiyet yok, resmi dille yazarak sayginlik kazanilacagini mi saniyor bilmiyorum. Bir forumda yine okuduguma göre, sirketlerine ait BINAdan falan bahsediyor. Böyle bir firmanin telefonuna kisinin annesi cikar, ve calisan büyük patron icin evde yok der mi?
Böyle bir kisinin samimiyetinden siz süphe etmez misiniz? Nerede ofis, nerede calisma saatleriniz, nerede personeliniz demez misiniz?
Bu sorulara verdigi ukalaca cevaplar disinda elle tutulur bir sey var mi ortada?
----------------------------------------------------
Konu cok dagilsin da istemiyorum, büyük firma sahibinin sözüne göre 3 is günü icinde parami geri ödeyecekti, bugün 3. gün heyecanla bekliyorum.

gibigibiyim benim yazdıklarımın seninle bir ilsi yok ki BiLHost 2-3 link verdi bakın nasıl birisi diye bende onları dikkatlice okudum ve edindiğim sonucu lanse ettim.Ayrıca şunuda belirtyim BiLHost 'un verdiği linklerde baştan beri bir olay sezdim heryazılanda sinangunay'ı karalamaya yönelik adımlar atıldığı & açıklar bulunmaya çalışıldığı açık açık ortadadır.Benim belirtmek istediğim eğer karalayanlarda hizmet vermek istiyorsa verenlere saygı & sevgi çerçevesinde etik bir ortamda verilen hizmet konusunda yorumlar yapılsın & düşünülsün kendine güveniyor bu paketleri nasıl sunuyor.Ayrıca kimse kendini riske atıpta bu kadar ++ekstra özelliklerde paketlerde sunmaz.Herkezin oluşturduğu bir sistemi ve kazancı vardır.Kimsenin açıklarını bulmaya & karalamaya kimsenin hakkı yoktur.Takdir edilmiyorsa destek, destek olunmuyorsa saygılı olunması gerekiyor.Bu söylediğimde BiLHost 'un verdiği linklerle hiçbiri bağdaşmıyor ne destek ne saygı ... tek farkedilen & göze çarpan olay konuyu değişik yönlere çekmeye çalışmak ve bu hizmete gölge düşürmektir.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Anladığım kadarıyla herkes tarafsız bilirkişi arıyor !!!
Müşterileri de benim gibi serverin arkasındaki koca fanları serinleme için kullanan biri asiste etsin bakalım. Sahi 4 hhd (1TB) yi raid 5 yaptım gayet iyi, ne yapacam bu kadar alanı ben de bilmiyorum, dual xeon 3.2 iyimiş sahi, markasını da söyleyim Snc mastory... , 6 lı hot swap var 4 tanesi dolu, 2 tane çekmeceye özel eşyalarımı koydum yanlışlıkla dc.'e gitti. 4 GB ecc ram var. Windows 3 GB'ın üstünü tanımaz ama tanıştırdık, sizinki de tanımıyorsa ben tanıştırırım. Ha, kasası siyah, ups le taşıttık, serverin ön kapağını kırdılar. Serverin kafası kızınca kendini resetleyiverir. Remote porttan mıncıklayıp reboot .z1 derseniz rebootlarsız düzelir, üzerindeki chipsetle makina kapalı da olsa log.lara ulaşabilirsiniz ama denemedim doğrusu ....
Oldu mu arkadaşlar?
Arkadaşlar, lütfen konuları şahsileştirmek yerine, doğruyu bulmaya çalışalım. Dedicateddan ne beklendiğini ve ne alınması gerektiğini vurgulayalım. Burada eleştirilen firma her kim ise o da hatasını kabulle, bir sonraki müşterisini daha bilinçli karşılasın. Makinalarla uğraştığınızı sanıyorsunuz ama en zoru olan insanla uğraşmak zorundasınız. Asıl onu öğrenmek ticaretin 1. numaralı kuralıdır. Yoksa bakın yukarıda anlattım bizim de serverimiz var ! Lütfen mütevazi olun, biri bir firma adı verdiğinde takım tutar gibi not vermek yerine, ne olması gerektiğini yazın ki benim gibi acemiler de birşeyler öğrensin. Yok biz öğretmeyeceğiz diyorsanız, herkes kendi işini yapsın prensibini uygulamayı bırakıp ben ders vermeye başlayacağım, şaşıracaksınız.
Saygılarımla.

NOT: Gene editledik mecburen: Henüz hiç kimsenin ticaret siciline bakmadığına eminim !!!

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İnanın bazen ben de kasıtlı şekilde saptırmalar yapıldığını düşünüyorum. Takım tutar gibi iyidir, kötüdür demek yerine sizin şu anda yaptığınıza benzer açıklamalar en doğrusudur. Ben sizlere ticaret sicili dedim, değinmişsiniz. Dürüst ve ehil kişilerin bu işleri yapmaları gerektiğini savunmuşum siz de bunu anlatmaya çalışmışsınız. Bu durumda saptırmadan söz edemezsiniz. Siz kişi gösteriyorsunuz ben genel konuşuyorum.
Karalama olayına gelince; eğer bunu bir karalama olarak nitelendirsek, forumu açan kişi zaten yeterince yazdığından ona karalama derdik. Siz doğrusunu anlatın ama belgeli ve açıklamalı anlatın. Bizlerin sizlerden beklediğimiz bu.

Bundan 3-5 yıl önce herkes reseller olup, host satardı, satanların yaşları 15-16, teknoloji ilerledi, fiyatlar düştü, herkes dedicatedcı oldu, şimdi de büyüyenler datacenter sahibiyim diyor. Merak etmeyin bizler de büyüdük...

Not: Ticaret siciline sizlerden önce baktığıma emin olabilirsiniz.

Saygılarımla.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Enteresan BiLHost 3 mesajın var 3 üde bu topicte, ve hepside aynı yönde

O

oyunkurucu

Misafir
BiLHost ilk mesajinda bu konuyu zaten ACIK ve NET olarak anlatmis, daha neden böyle gereksiz bir mesaj atiyorsunuz anlamak mümkün degil. Ya yazilani tam olarak algilayamiyorsun, ya da baska bir nedeni varsa acikla, biz de ögrenelim.

Ben baska bir forumda büyük sirketin büyük patronu Sinan Günay ile ilgili bir topic görsem oraya da üye olur ve orada da durumu anlatirim, ve bu da benim o forumda ilk mesajim olur, öyle degil mi?

Konuyu gereksiz sacma sapan mesajlarla baska yönlerle cekmeyelim.

Saygilar
-----------------

Bu arada ben gibigibiyimin kardesiyim, olayin icindeyim yani.

G

gibigibiyim

Misafir
Biz suan sinan güney in söz verdigi üzere 1-3 is günü demisti,bugün 3. is günü,hakkimiz olan parayi bekliyoruz.

saygilar.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşte savunduğunuz Sinan Günay'ın benim burdaki mesajlarım üzerine yaptıkları.

saldr8ih.jpg

Sunucumuza ağır saldırı yapıldı bu IP'den.Kısa bir süre dışarda olmamdan faydalanıp bilhost.com'un trafik limitini doldurup geçici olarak kapanamasına neden olmuşlar.

Şimdi bir de bu IP adresi nedir ne değildir sorgulayalım..

http://www.ipadresimne.com/?select1=217.172.168.163&sorgula=IP+Sorgula

% This is the RIPE Whois query server #1.
% The objects are in RPSL format.
%
% Note: the default output of the RIPE Whois server
% is changed. Your tools may need to be adjusted. See
% http://www.ripe.net/db/news/abuse-proposal-20050331.html
% for more details.
%
% Rights restricted by copyright.
% See http://www.ripe.net/db/copyright.html

% Note: This output has been filtered.
% To receive output for a database update, use the "-B" flag.

% Information related to '217.172.167.0 - 217.172.169.255'

inetnum: 217.172.167.0 - 217.172.169.255
netname: PLUSSERVER-1
descr: PlusServer - Dedicated Premium Serverhosting
descr: http://www.plusserver.de
country: DE
org: ORG-PG6-RIPE
admin-c: TS12776-RIPE
tech-c: IT1309-RIPE
rev-srv: ns1.plusserver.de
rev-srv: ns2.plusserver.de
status: ASSIGNED PA
remarks: Abuse-Contact: [email protected]
mnt-by: INTERGENIA-MNT
source: RIPE # Filtered

organisation: ORG-PG6-RIPE
org-name: PlusServer GmbH
org-type: NON-REGISTRY
descr: Internet-Hoster
remarks: PlusServer GmbH is part of intergenia AG
address: Leyboldstr.10
address: 50354 Huerth
address: Germany
phone: +49 2233 612-0
fax-no: +49 2233 612-144
admin-c: TS12776-RIPE
tech-c: IT1309-RIPE
mnt-ref: INTERGENIA-MNT

role: Intergenia Technik
address: intergenia AG
address: Daimlerstr. 9-11
phone: +49 2233 612 0
fax-no: +49 2233 612 144
remarks: trouble: Information Contact [email protected]
remarks: trouble: Abuse Contact [email protected]
remarks: trouble: for more information http://www.plusserver.de
admin-c: JO630-RIPE
admin-c: SW8783-RIPE
tech-c: JO630-RIPE
tech-c: SW8783-RIPE
nic-hdl: IT1309-RIPE
abuse-mailbox: [email protected]

person: Thomas Strohe
address: Daimlerstr. 9-11
address: Germany
phone: +49 2233 612 0
nic-hdl: TS12776-RIPE

% Information related to '217.172.160.0/19AS8972'

route: 217.172.160.0/19
descr: Plusserver
origin: AS8972
mnt-by: CW-EUROPE-GSOC

Yorumu size bırakıyorum..

S

sinangunay

Misafir
Buraya kadar.
Lütfen bu saçmalığı ve çamur atma olaylarını durdurun. Aksi halde bugüne dek sizlerin hiçbirini araştırmadım sizin bizi araştırdığınız gibi sonuçta 1 re-seller ile uğraşacak vaktimiz yok ama bunu yaptırmayın bize.

İyi çalışmalar.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilhost, Plus Servers'a durumu bildirmeniz halinde sunucuları iptal edilip bir daha o firmadan hizmet alamayacaklardır.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yaklaşık 2 hafta öncede benim müşterilerimin forumlarını heklettirip daha sonra hostingyardim.com da wardem ve hekhell de modluk yaptığını iftaharla yazmıştı...

Bana direk sunucular arası saldırmadığından elimde IP yoktu. [email protected] ye hemen bildirin Barış Bey, bu arkadaşın bu serverinden hizmet alanlarda varsa yedek alsın, gerçekten saldırmışlarsa elmasgunesin in dediği gibi makina off.lanır derhal.

S

sinangunay

Misafir
Evet gerçekten böyle bir saldırı varsa zaten sunucular kapanacaktır.
Ama kapanmazsa yapmadık demektir bu kanıtlanırsa -ki doğrular ortaya çıkacaktır- Atılan çamurların sahipleri hesabını ödeyecektir.

İyi çalışmalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5