İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemap Hazırlama (Program+Anlatım)

M

maxialem

Misafir
msn yolladım ekle yardım ediyim burda bişey anlamıyorum :) bu kodla birdaha sitemap yapmıyosun günlük kendisi db ne veri girdikçe otomatik ekliyo yani sitemapı unutuyon kendi kendine çalışıyo

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maxialem' Alıntı:
msn yolladım ekle yardım ediyim burda bişey anlamıyorum :) bu kodla birdaha sitemap yapmıyosun günlük kendisi db ne veri girdikçe otomatik ekliyo yani sitemapı unutuyon kendi kendine çalışıyo

@maxialem, msn'den yardımcı oldu.Benim mdb'de çalışacak şekilde kodu düzenledi, tekrar teşekkür ederim :)

M

maxialem

Misafir
mysql ile php bilgim yok yarım yamalak asp biliyorum.. php bölümünden isterseniz biri mutlaka cevap verir yapmanız gereken basıt sadece datanızdaki linkleri oluşturan verileri xml yapıyomuş gibi listeliceksiniz

M

maxialem

Misafir
tıknanabilir yapmak istersen onuda yazabilirsin kod senin elinde olan bişey

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sıcakta iyice baydı bu sitemap ya :(

Parsing error (Line 9) We were unable to read your Sitemap. It may contain an entry we are unable to recognize. Please validate your Sitemap before resubmitting.
Invalid URL (Line 9) This is not a valid URL. Please correct it and resubmit. More

Sitemap ekledikten 10dk sonra (sitemap'ı gugıl doğrularken) böyle bir hata verdi, düzeltebilmek için türlü kombinasyonlar deniyorum..

M

maxialem

Misafir
hostun türkiyede ise <%=Tarih%> bölümünü <%=date()%> yap o tarih hatası veriyo

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'de değil..Fakat sanırım sorunu buldum :

Noktalı virgül karakteri bekleniyordu. 'http://www.site.com/sitemap.asp' kaynağı işlenirken hata oluştu. Satır 9...

Adreste & karakteri kullanıyorum.

sayfa&id=1 gibi..İşte şimdi çıkmaza girdim sanırım :S

M

maxialem

Misafir
ikinci bir veri daha girdin demekki bende orayı daha çözemedim şimdilik tek verili yerleri girersen düzelir

<loc>http://www.maxialem.com/oku.asp?id=<%=rs("id")%></loc>

<loc>http://www.maxialem.com/oku.asp?id=<%=rs("id")%>&kid;=<%=rs("id")%></</loc>

yada böle bişeydi işte :D

en iyisi sen sorunu asp bölümüne tası orası daha uygun

M

maxialem

Misafir
bir hafta geçti indexler yeni gelmeye başladı 60 tı dün 160 oldu bugun 200 :) ve google botu sitemden hiç ayrılmıyo :D

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
invalid url dediği şeyin yanındaki more a tıkla hangi urlden bahsettiğine bak. sitemapini öncelikle ilk mesajdaki linke tıklayarak validate ettir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5