İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemap Hazırlama (Program+Anlatım)

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olmuyor bu programda google kabul etmiyor yapan varmı 4 gün bekleyip

arkaşım yapınca süper oluyor sen bi yeri atlamış olabilirsin bi sitem vardı 1 senedir sadece 1 sayfası indexli idi sitemap yaptım 7 bin sayfa çıktı yolladım 1 gün sonra indexlenmiş sayfa sayım 50 yi geçti.aynısını yeni açılan siteme yaptım ki açılalı 15 gün oldu ve 19 sayfası sitemap dosyasını yolladıktan sonra yaklaşık 2 gün içinde indexlendi

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim merak ettiğim sitemap i yapmak indexleme için gayet faydalı fakat hit için ne kadar faydalı olur ben php bi sitemde denedim 65 olan index sayısı 2 gün içerisinde 370 çıktı fakat google dan gelen hitlerde hiç bir değişiklik olmadı acaba hit için index in faydası varmı?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
indexin faydası olur ama ne indexlettiğine göre faydası olur.

misal veriyorum, bilgisayar üzerine bir siten var ve orda ekranlarla ilgili bir sayfan var. bilgisayar ekranları titlesi ile googleye indexlettin, ama bakıyosun googlede 1 milyon tane bilgisayar ekranı titleli ve içerikli sayfa var. ve sıralama pr backlink gibi yollara başvurarak sıralamayı yeniliyor. ve senin bilgisayar ekranı ile ilgili olan sayfan googlede 'bilgisayar ekranı' diye aratıldığında 5600ncü sayfada çıkıyor. tabiki o sayfaya kadar pek kimse gitmiyor. önemli olan şimdi sayfanı güncel tutup o sayfayla ilgili sitelerden link almak link değişimi yaparak google aramalarında üst sıralara çıkman gerekiyor bir nevi Pr ve backlink arttırman gerekiyor. böylelikle daha çok hit alabilirsin.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
indexin faydası olur ama ne indexlettiğine göre faydası olur.

misal veriyorum, bilgisayar üzerine bir siten var ve orda ekranlarla ilgili bir sayfan var. bilgisayar ekranları titlesi ile googleye indexlettin, ama bakıyosun googlede 1 milyon tane bilgisayar ekranı titleli ve içerikli sayfa var. ve sıralama pr backlink gibi yollara başvurarak sıralamayı yeniliyor. ve senin bilgisayar ekranı ile ilgili olan sayfan googlede 'bilgisayar ekranı' diye aratıldığında 5600ncü sayfada çıkıyor. tabiki o sayfaya kadar pek kimse gitmiyor. önemli olan şimdi sayfanı güncel tutup o sayfayla ilgili sitelerden link almak link değişimi yaparak google aramalarında üst sıralara çıkman gerekiyor bir nevi Pr ve backlink arttırman gerekiyor. böylelikle daha çok hit alabilirsin.

anladım dostum teşekkürler....

Scorpion

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu alt sayfalara düşmüş. arayan bulsun önemli :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
çok özür diliyorum konuyu hortlatıyorum ama sormam gereken bi kaç soru var mesela hergün güncellenen bi siteyi bu programla halledip google a yolladım ama güncelleniyo site ve site map i de güncellemem gerek (şimdi farkettim)
.
.
soruya gelince ben bu güncellemeyi nasıl yapacam 3 dosya çıkartıyo program bunlardan 2 si google 1 i hosta hepsini tekar silip yenilemem mi lazım yoksa sadece hosttaki dosyayımı bide programı sildim ben eğer sadece hosttaki dosya ise tekarar taratıp siteyi sadece host içi olan dosyayı yenilesem bi sorun teşil edermi.

arwen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
+ rep hll olsun sen guzel annatmışın walla bende becerdim bu işi çoq kolaymış anında indexledi sitemi wayyy bee hll olsn

uslanmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Gerçektende merak ediyoruz. Update işlemi nasıl çalışıyor. Küçük sitelerin mapını hemen yapıyor. Site güncellenince programı açıp updateye basınca tık yok:(Her yolu denedim. Bilen arkadaş varmıdır update nasıl edilecek sitemap bittiği zaman?

Saygılar

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemap indexli sitelerde işe yarıyor..Bariz bişi...

Peki indexi i silinmiş bir siteyi, sitemap yapmak tekrar indexlenmeyi hızlandırı mı ?

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site yeni diye google çok oynuyor.2 kere sandboxa soktu.Sonra çıkardı.

Gerci bende siteyle çok oynuyorum ..3-5 bin hit ziyan olmasın diye sedo ya yönlendirdim ..Sonra sildi ...İnanıyorum ki 10 gün içinde tekrar ekler tekrar yüksek hitler gelecek ama asla statik sabit bir pozisyon olmayacak .. :)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok özür diliyorum konuyu hortlatıyorum ama sormam gereken bi kaç soru var mesela hergün güncellenen bi siteyi bu programla halledip google a yolladım ama güncelleniyo site ve site map i de güncellemem gerek (şimdi farkettim)
.
.
soruya gelince ben bu güncellemeyi nasıl yapacam 3 dosya çıkartıyo program bunlardan 2 si google 1 i hosta hepsini tekar silip yenilemem mi lazım yoksa sadece hosttaki dosyayımı bide programı sildim ben eğer sadece hosttaki dosya ise tekarar taratıp siteyi sadece host içi olan dosyayı yenilesem bi sorun teşil edermi.

eğer pc de yüklü programı silmediysen(sitenin kayıtları duruyorsa) update kısmını tıklaman yeterli kısa zamanda siteni tekrar tarayıp elindeki sitemapı günceller. sende bu yeni hazırlanan sitemapı ftp ye upload edebilirsin.

ben genelde haftada bir sitelerin sitemaplarını güncelliyorum. otomatik olsa daha güzel olucak. aslında programın otomatik olayıda var direk ftp ye upload etmek gibi ama onu daha çözemedim çözersem onuda açıklarım :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
eğer pc de yüklü programı silmediysen(sitenin kayıtları duruyorsa) update kısmını tıklaman yeterli kısa zamanda siteni tekrar tarayıp elindeki sitemapı günceller. sende bu yeni hazırlanan sitemapı ftp ye upload edebilirsin.

ben genelde haftada bir sitelerin sitemaplarını güncelliyorum. otomatik olsa daha güzel olucak. aslında programın otomatik olayıda var direk ftp ye upload etmek gibi ama onu daha çözemedim çözersem onuda açıklarım :)

çok sağol. Peki ben silersem ne olacak programı , aynı maddelerimi izliyecem yoksa gine ftp ye attığım dosyayı değiştirsem yeterlimi

NovemberRain

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com
Anlatımın için teşekkür ederim. Bence program sitelerden daha sağlıklı gibi. O yüzden eve gittiğimde indirip kullanacağım.

H

hedefturan

Misafir
Porgram yaklaşık 11 saattir hizmette çalışıyor...

56bin sayfa indexi verdi... Ve daha yarısında bile değil...

Bu arada 1.1 GB veri yemişim geceden bu yana...

Bu demektirki, 2,5 gb civarında hallolacak sounum...

Peki ya elektrikler giderse?...

POzaman hrşeye sıfırdanmı başlayacağım!..

İnşallah yanlış birşey yapmam, bu gidişle daha bi 20 saat daha program açık kalacak

saniyede 30 kb filan indiriyor neredeyse

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5