İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Stratoya baglantilar kesildi

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vaio' Alıntı:
yaa bu adamların telefonu falan yokmu bi yol bulsunlar ama sorun sadece telekomda degil bunu çözdüm sorun datacenterda neden derseniz başka bi win server var benim almanyada baktım ordanda baglanamıyorum

http://www.strato.de ise bu bende açılıyor.

ping strato.de

32 bayt veri ile strato.de [192.67.198.33] 'ping' e

192.67.198.33 cevabı: bayt=32 süre=384ms TTL=241
192.67.198.33 cevabı: bayt=32 süre=377ms TTL=241
192.67.198.33 cevabı: bayt=32 süre=381ms TTL=241
192.67.198.33 cevabı: bayt=32 süre=381ms TTL=241

192.67.198.33 için Ping istatistiği:
Paket: Giden = 4, Gelen = 4, Kaybolan = 0 (0% k
Mili saniye türünden yaklaşık tur süreleri:
En Az = 377ms, En Çok = 384ms, Ortalama = 380ms

S

sinangunay

Misafir
Merhaba,
problem strato'dan değil Telekomdan kaynaklanıyor. TTye yapılan saldırıdan sonra strato banlanmış. Yazık oldu o kadar stabil network bulmak zor olacak (PlusServer'ı saymazsak :p )

İyi çalışmalar

KoC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinangunay' Alıntı:
Merhaba,
problem strato'dan değil Telekomdan kaynaklanıyor. TTye yapılan saldırıdan sonra strato banlanmış. Yazık oldu o kadar stabil network bulmak zor olacak (PlusServer'ı saymazsak :p )

İyi çalışmalar

Bu bilgiyi sen nerden aldin ? Arkadaslarin dedigi gibi Server4you, Strato da olmuyor. Lambdanet, Telia dadir bence sorunlar. Almanyanin en büyük Datacenterlerinide neden banlasin türkiye?

S

sinangunay

Misafir
KoC' Alıntı:
Bu bilgiyi sen nerden aldin ? Arkadaslarin dedigi gibi Server4you, Strato da olmuyor. Lambdanet, Telia dadir bence sorunlar. Almanyanin en büyük Datacenterlerinide neden banlasin türkiye?

Bu bilgiyi strato'nun kendisinden aldım ben. Strato'da herhangi bir problem yok, sorun TT'dan kaynaklanıyor. DC saldırmış demedim, DC'den saldırı olmuş demek istedim.

İyi çalışmalar.

KoC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Strato ile görüsmelerim benimde sürüyor. Ve bana Teknik Destekden bu sorunun suclusu Türkiye diye bisi demedi. Kendisindede aradi sorunu simdide Telia.net ile görüsüyorlar

S

sinangunay

Misafir
Strato ile Alman partnerimiz Intergenia üzerinden görüşüyoruz. sorunun kendilerinden değil TT'dan kaynaklandığını söylediler. telia veya başka bir ara bağlayıcı lafı olmadı. Ancak bugün yarın açılacak diye duydum sadece bunu biliyorum.

Strato sorunu kendisindede aradı demişsiniz gayet gelişme var demekki çünkü Strato almanyanın FDC'si gibi :) 8-10 satır sorun yazarsın tek kelime cevap gelir.. En son telefon görüşmelerimde sordum sordum sordum, gelen yanıt şunlardı, Ja - Ja - Nein Tchüss.

Neyse konu bu değil :)

İyi çalışmalar

vaio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardeşim almanyadaki serverdanda baglanamıyom ama o nasıl oluyo:D

S

sinangunay

Misafir
vaio' Alıntı:
almanyadaki serverdanda baglanamıyom ama o nasıl oluyo:D

Onuda servis sağlayıcınıza sorun. Ben sadece strato ile TT arasındaki problemden bahsetmeye çalıştım :)

Makinanız kapanmış olmasın sakın ?

S

sinangunay

Misafir
vaio' Alıntı:
yoo makina açık

Makinaya "hiçbir şekilde erişim yokken" Nasıl açık olduğunu biliyorsunuz?
Bağlanırken nasıl bir yanıt alıyorsunuz?

MSN'den veya PM ile iletişime geçerseniz kontrol etmek isterim garip 1 durum. Forumda yazarak konuyu saptırmış olmayalım :)

MSN: [email protected]

Iyi Çalışmalar.

vaio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
açık oldugunu şöyle anladım aılalı daha 3 gün oldu ve hiç kullanamadım:D 2-3 defa baglandım sonra gitti

J

jEEpERscREEpERs

Misafir
Çözüm için yarını bekleyin. Almanya'dan sağlam adamları devreye soktuk. Strato ve Telia ile iletişime geçecekler... Burdan size gelişmeleri aktaracağım.

Saygılar.

J

jEEpERscREEpERs

Misafir
Angela Merker'e kaldıysak, işimiz yaş... Yok tabii ki başbakan değil :)

KoC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saglam adam devreye girdiyse ozaman bekleyelim bi kac gün daha bakalim:) Sagoolasin cabalarin icin

J

jEEpERscREEpERs

Misafir
Valla baskıyı arttırıyoruz strato abiye. 5-6 Makinemiz var sırf bizim orda. Benim kayınço Almanya'da internet işleriyle meşgul o'da. Zaten o'nun sayesinde aldım o makineleri. O halledemezse, kimse çözemez artık. Tek çare beklemek.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benimde keymachine.de dc ında bir server ım bu durumda. Sadece Almanya kaynaklı sorun mu bu.

S

sinangunay

Misafir
jEEpERscREEpERs' Alıntı:
Çözüm için yarını bekleyin. Almanya'dan sağlam adamları devreye soktuk. Strato ve Telia ile iletişime geçecekler... Burdan size gelişmeleri aktaracağım.

Saygılar.

İyi, güzel, hoş ama, TT strato'yu banladıysa (ki öyle oldu) neden/nasıl/niçin strato bu sorunu çözebilsin ki? Adamların elinde olmayan bir sorun için baskı yapsanız ne olur, yapmasanız ne olur :)

Yanlış anlamayın lütfen beni ama işe yararsa elbette seviniriz ama yanlış yere baskı yapıyorsunuz :)

İyi çalışmalar

eraset

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
telekom strato'yu banlamadı telekomdan bana gelen maili silmiş olmasaydım burada sizinla paylaşırdım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi