İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tam bir Saçmalık! Blogger Banlandı!

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Yerinde karar ama nasıl yerinde biliyormusunuz çöp ile samanı ayırmada yerinde karar elbette yasakla bir yere varılmaz bir yere gidilmez ama Allah aşkına etrafınıza bakın her yer "kopyala yapıştır" blog sitesi adam senin içeriğini alıyor kopyalıyor blogger sitesine basıyor adsense'yi ohhh ne ala...
Mağdur olanlar
- Siz adsense yayıncıları
- Özgün içerik yazan google da ilk sıraya çıkan insanlar
Haksız kazanç sağlayanlar
- Saçma sapan çöp, spam yapan bloggercılar

Çöp ile samanı ayırmada güzel KARAR... Yasaklama anlamında DOĞRU değil..
Sonuç:

Umarım pislik spamcılar ders alır umarım spamdan aldığı paralar fitil fitil gelir burnundan...

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Yerinde karar ama nasıl yerinde biliyormusunuz çöp ile samanı ayırmada yerinde karar elbette yasakla bir yere varılmaz bir yere gidilmez ama Allah aşkına etrafınıza bakın her yer "kopyala yapıştır" blog sitesi adam senin içeriğini alıyor kopyalıyor blogger sitesine basıyor adsense'yi ohhh ne ala...
Mağdur olanlar
- Siz adsense yayıncıları
- Özgün içerik yazan google da ilk sıraya çıkan insanlar
Haksız kazanç sağlayanlar
- Saçma sapan çöp, spam yapan bloggercılar

Çöp ile samanı ayırmada güzel KARAR... Yasaklama anlamında DOĞRU değil..
Sonuç:

Umarım pislik spamcılar ders alır umarım spamdan aldığı paralar fitil fitil gelir burnundan...

Yok abi, ders falan almayacaklar.
Dün Fenerbahçe maçını blogcu.com üzerinden açılmış bir siteden izledim.
Adamın chat ekranından söylediği şey şu :
"Cam gibi maç izlemek istiyorsanız sitedeki reklamlara her gün 1'er kere tıklayın."
Sıra blogcu.com adresinde sanırım. :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkes blogspot kullanılarak spam yapıldığını yazmıs. O zaman .info domainler de yasaklansın, .com domainler de yasaklansın. Onlarda da spam var? O kadar dar düsünüyorsunuz ki, bazen hayret ediyorum. x.blogspot.com adresinde spam yapılıyor diye neden y.blogspot.com'un erisimi durdurulabilsin ki? Sonrasında "Oh iyi olmus" gibi cümleler de duymak açıkçası nasıl bir düsünce yapısı içerisinde yasadığımızı sorgulamama yardımcı oluyor. Benim gmail adresime gelen 100 tane mailin 90 tanesi spam mail, 10 tanesi inbox'a gelmesi gereken mail. O zaman spam yapılıyor diye bütün e-mail adreslerini yasaklayalım buna ne dersiniz? Sizinki aynı mantık çünkü..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Herkes blogspot kullanılarak spam yapıldığını yazmıs. O zaman .info domainler de yasaklansın, .com domainler de yasaklansın. Onlarda da spam var? O kadar dar düsünüyorsunuz ki, bazen hayret ediyorum. x.blogspot.com adresinde spam yapılıyor diye neden y.blogspot.com'un erisimi durdurulabilsin ki? Sonrasında "Oh iyi olmus" gibi cümleler de duymak açıkçası nasıl bir düsünce yapısı içerisinde yasadığımızı sorgulamama yardımcı oluyor. Benim gmail adresime gelen 100 tane mailin 90 tanesi spam mail, 10 tanesi inbox'a gelmesi gereken mail. O zaman spam yapılıyor diye bütün e-mail adreslerini yasaklayalım buna ne dersiniz? Sizinki aynı mantık çünkü..

Sadece subdomainin banlandığı bir örnek gösterebilir misin?
Ben çok dar düşündüğüm için göremedim hiç.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iste öyle yapılması gerektiğini söylüyorum ben de zaten :) Öyle bir örnek göremediğimiz için sorun oluyor :p

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Iste öyle yapılması gerektiğini söylüyorum ben de zaten :) Öyle bir örnek göremediğimiz için sorun oluyor :p

X : Suistimal
Y : Etik Kullanıcı

X kişisi yüzünden Y kişisi her zaman mağdur olacaktır. X kişisi ağırlık gösterdiği ve ciddi ölçüde rahatsızlık vermesinden ötürü tüm erişim yasaklanmıştır.

Tümden erişim yasağınıda şuna bağlıyorum (Dava Açan LigTV olduğundan) :

Blogger'dan açılan ve sadece onlar banlansın diye sayfalarca çırpındığınız bloglar hep aynı bloglar değil. 50-60 adet hiç değil. Tek tek banlanması söz konusu olamıyor o yüzden. Her hafta yeni bir blog açılıyor yeni maç yayını için. O yüzden blogger'ın komple kapatılmasında çare bulmalarını ben anlayışla karşılıyorum. Eğer bir engel olacaksa en mantıklısı buydu. Yapılacak başka etkili bir çözüm yoktu.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Türkiye, bu tip durumlar için karşısında bir Türk temsilci bulamadığı sürece, google'ın benzer bir çok servisi bu şekilde kapatılmaya devam edilir.. bkz: youtube.

İnsanlar çok güvendi bir google servisi olduğu için bloggera, bazı insanlar belki bunları düşünerek "nasılsa birşey olmaz, arkada google var" diyerekten, yasal olmayan içerikleri ekledilerde, eklediler... şimdide kurunun yanında yaşta yandı..

Merak etmeyin gene açarlar, sonra gene birşey olur gene kapatılır, böyle gide gide en son youtube'daki gibi kesin bir karar çıkar, ebediyen kapalı kalır.

Google'ın denetimlerini sıklaştırması gerek.. yada olmayan denetimi varetmesi gerek, tabi Türkiye için nekadar umrunda olur oda ayrı bir tartışma konusu.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9

Ploop mantıklı insanlardan birisin bu forumda bu yazıların senin klavyenden çıktığını görmek şaşırtıcı gerçekten..

Ama nefusa anlatmış biraz dilimiz aynı zaten aynı düşünüyoruz katılıyorum Ufuk kardeşime...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
X : Suistimal
Y : Etik Kullanıcı

X kişisi yüzünden Y kişisi her zaman mağdur olacaktır. X kişisi ağırlık gösterdiği ve ciddi ölçüde rahatsızlık vermesinden ötürü tüm erişim yasaklanmıştır.

Tümden erişim yasağınıda şuna bağlıyorum (Dava Açan LigTV olduğundan) :

Blogger'dan açılan ve sadece onlar banlansın diye sayfalarca çırpındığınız bloglar hep aynı bloglar değil. 50-60 adet hiç değil. Tek tek banlanması söz konusu olamıyor o yüzden. Her hafta yeni bir blog açılıyor yeni maç yayını için. O yüzden blogger'ın komple kapatılmasında çare bulmalarını ben anlayışla karşılıyorum. Eğer bir engel olacaksa en mantıklısı buydu. Yapılacak başka etkili bir çözüm yoktu.
Hımmm şimdi sen tüm blogger'ların kapanmasını mantıklı bir çözüm olarak görüyorsun.O zaman senin örneğe şöyle devam edelim...

X kişisi blogger kapanınca rahat durmaz,gider blogcu'dan blog açarak oradan devam eder.

Ve ardından blogcu kapanır.Gider blog.mynet.com dan alır o da kapanır.Diğer blog sağlayıcılar derken, artık tüm blog sitelerini kapattığımıza göre rahatladık diye düşünürken,X rahat durmaz gider yurt dışından .com uzantılı domain alır.Sitesini kapatırız,rahat durmaz başka .com alır.Sitesini kapatırız yine rahat durmaz ve sizin mantıklı çözümü uygularız hadi .com uzantılıları kapatalım.

Siz tam derken,tüm .com uzantılılar gitti ama başka mantıklı çözüm yoktu.Bu sefer X .net,.org ...alır ve siz en sonunda dersiniz ki hadi internetti kapatalım.

Alın size mutlu SON!

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Hımmm şimdi sen tüm blogger'ların kapanmasını mantıklı bir çözüm olarak görüyorsun.O zaman senin örneğe şöyle devam edelim...

X kişisi blogger kapanınca rahat durmaz,gider blogcu'dan blog açarak oradan devam eder.

Ve ardından blogcu kapanır.Gider blog.mynet.com dan alır o da kapanır.Diğer blog sağlayıcılar derken, artık tüm blog sitelerini kapattığımıza göre rahatladık diye düşünürken,X rahat durmaz gider yurt dışından .com uzantılı domain alır.Sitesini kapatırız,rahat durmaz başka .com alır.Sitesini kapatırız yine rahat durmaz ve sizin mantıklı çözümü uygularız hadi .com uzantılıları kapatalım.

Siz tam derken,tüm .com uzantılılar gitti ama başka mantıklı çözüm yoktu.Bu sefer X .net,.org ...alır ve siz en sonunda dersiniz ki hadi internetti kapatalım.

Alın size mutlu SON!

AYAKTA ALKIŞLIYORUM ! GERÇEKTEN BUNDAN ÖZET OLAY BUNDAN ÖZET.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Alın size mutlu SON!

Aslında haklısın ama bizim gençlerimiz o kadar seviyor ki yasakları ve hakkı çiğnemeyi. Resmen her yer w-arez olmuştu ve bunun için en iyi altyapı bloggerda idi. Benim blogum kapandı ama gidip başka yerlerden blog açmadım, açmam da. Çünkü esneklik yok, kullanım kolaylığı yok, seo uyumu ve torpili yok....

Diyeceğim blogger kötü niyetli kişiler için, emek nedir bilmeyen hırsızlar için bulunmaz bir nimetti ve de bizimkiler hakkını verdiler yine aferin onlara.

Kimse blogcu ile günde 70.000 hiti kolay kolay sağlayamaz. Ama bloggerın meşhur torpili ve optimizasyonu buna izin veriyordu...

Blogger =
* lig tv yayını yapar,
* yok albüm dinle, yok şarkı indir, yok müzik dinle....
* program + ilaç... 500$ değerindeki program burada hem de full...
* hiç bir yerde bulamayacagınız prn görüntüleri.....
* diz boyu küfürler, ne edep var ne adap var.
* Link paylaşımı, seo yarışmaları.....

Say say bitmez hemşerim... Şimdi bunları blogcu 'da yaparlar mı ? Bence hayır. Ya da çok az bir kesim yapar. Onlarda artık bu yasa dışı durum kronik bir hastalık haline geldiği için durdurmak imkansız.

Sözün özü blogger bu tür işler için biçilmez kaftandı ve de bizimkiler nihayet bu işin de....

.::RIO::.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Alın size mutlu SON!

Kardeş verilebilecek en güzel cevabı vermişsin. Bu cevabının üzerine karşılık geleceğini pek sanmıyorum :)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
CMYLMZ, zaten site kurmaları yasak dememiş. Reklam yapmaları yasak demiş.

bloggerdan site açmakla, av.tr veya dr.tr olarak site açmanın farkı nedir? eğer site açmak reklama giriyorsa, iki şekilde de site açılıyor. bir farkı yok.

dr.tr ve av.tr imkanı verildiğine göre, site açmak reklama girmiyor. bu yüzden blogger'danda bu tarz hizmetler alınabilir kişiler tarafından.

ha, doktor açtığı site için adwords kullanırsa o zaman reklama girer, ki buda bloggerdan blog açmakla alakalı değil, google adwords kullanmakla alakalı olur.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15

Alın size mutlu SON!

Mantık doğru ancak detay yanlış.
.com domainiyle blogu karşılaştırman yanlış.
Çünkü .com uzantılı domainlerde kişisel bilgiler yer almaktadır ve bu doğrultuda direk şahısa dava açılır.
Şahıs bilgileri domain kaydında gerçeği yansıtmıyorsa hosting şirketi bundan sorumlu tutulur ve bu doğrultuda hosting şirketine bir yaptırım söz konusudur.
Kimse .com uzantısıyla site açıp maç yayınlamaya cesaret edemiyordu.
Blogger bu iş için en uygunuydu.
Hem hızlı indexlenerek hedef kitle siteye çabuk çekiliyor, hemde webmasterın kişisel bilgilerine ulaşılamıyordu.
Blogger'a şikayet babında bir tebligat gönderildiğini, ancak Blogger'ın bunu pek ciddiye almadığını düşünüyorum.
Sorgusuz sualsiz kapatıldığını kanıtıyla iddia edebilecek olan var mı?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bence sorun bu tür sitelerin yönetimlerinde hiç bir Türk'ün bulunmaması adamlar kodu yazıp siteleri açtırmış gerisine karışmıyor madem sistem senin o zaman kontrolünüde yapıcaksın al 100 kişi işe aylık 750 YTL versen 75.000 ytl eder zaten bunun binlerce katını kazanıyorsun türk bloglarından bu adamlarda yazıyı yazan kişinin ip sini alıp içeri tıktırsın 20-30 kişi hapse girince zaten çalışanlarıda 10-15 e indirirsin yani çok mu zor 3-5 kişiyi içeri tıkmak yada 50-60 bin ytl para cezası vermek nasıl kahvelerde izinsiz yayın yapanlara 30 -40 bin ytl ceza yazıyorsunuz git aynısını blogun sahibinede yap. :) Sorun site yönetimmlerinde Türkiye'yi umursamadıkları için oluyor sanki blogger yada youtube un siteyi açtırması çok mu zor. Koy bi kişi kontrol eden sonrada youtube videoların yanınada kötü video diye bir link koy adam tıkladımı bu kişiye gelsin videoyu ekleyenin ip adresi ile video linki sil videoyu otomatik birde savcılığa ip den suç duyurusu çıkart.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
bloggerdan site açmakla, av.tr veya dr.tr olarak site açmanın farkı nedir? eğer site açmak reklama giriyorsa, iki şekilde de site açılıyor. bir farkı yok.

dr.tr ve av.tr imkanı verildiğine göre, site açmak reklama girmiyor. bu yüzden blogger'danda bu tarz hizmetler alınabilir kişiler tarafından.

ha, doktor açtığı site için adwords kullanırsa o zaman reklama girer, ki buda bloggerdan blog açmakla alakalı değil, google adwords kullanmakla alakalı olur.

Sayın atay,
Kimse doktorların ve avukatların site açmasının yasak olduğunu söylemedi zaten.
Doktorların ve avukatların kendilerinin reklamını yapması yasak.
Bir gazetede çalıştım bir dönem, oradan yakınen biliyorum ki; bu meslekteki adamlar kendilerine takvim bile bastıramıyorlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi