İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Tesettür Faciası

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Örnek 2 :

bundan bir kaç sene önce Cumhuriyet gazetesi Keçisi çalınan imam haberini Keçi çalan imam olarak vermiştir, ki Cumhuriyet gazetesi sözde laikçi çevrelere hitap ettiği için her fırsatta dine çamur atma çabasına giriyor

Cumhuriyet gazetesini Vakit, Haber7 gibi medyalarla aynı kategoride değerlendirmeni yanlış buluyorum, cumhuriyet asla dine çamur atmaz, bir imamın keçi çalması, bir veznedarın bankayı soyması gibi yaptığı işle etik tezat oluşturacağı için haber değeri taşır, haberin aslı farklıysa muhabir veya editöriyel hata yapılmış olabilir.

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cumhuriyet gazetesini Vakit, Haber7 gibi medyalarla aynı kategoride değerlendirmeni yanlış buluyorum, cumhuriyet asla dine çamur atmaz, bir imamın keçi çalması, bir veznedarın bankayı soyması gibi yaptığı işle etik tezat oluşturacağı için haber değeri taşır, haberin aslı farklıysa muhabir veya editöriyel hata yapılmış olabilir.

allahın bildiğini kuldan mı saklamanın anlamı yok:) cumhuriyet gazetesinin ne halt olduğunu çok iyi bilenlerdenim. bi subay kulağına bişey söyler gazetecisinin cumhuriyet yazar YÜKSEK RÜTBELİ BİR ASKERİ KAYNAKTAN ALINAN BİLGİYE GÖRE diye başlayan sonu sonradan hep asker tarafından yalanlanan düzmece serilerini kim kuruyor acaba.Cumhuriyetin başyazarı cumhurbaşkanına kendi idolojisine göre ülkeyi yorumluyor. ve devamlı gündem maddeleri irtica nedense.. muhabirinden yayın yönetmenine kadar hepsi aynı renkte. olmasa zaten tezat olurdu. bugunkü haberlerin birçoğu yine ülkeyi karıştıran meselelere çanak tutan haberler..
http://www.cumhuriyet.com.tr/?em=cumhuriyet/w/c01.html
ramazanda tüm gazeteler dini içerikli yayınlar ve yorumlar çıkrır. Sadece cumhuriyette göremedim bu olayı:) ama herzaman okurum cumhuriyet ama hep tersten tabi..

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cumhuriyet gazetesinin ne halt olduğunu derken, cumhuriyet gazetesine kimler saldırır onu bilmek lazım tabi. Kimler karalar, kim bahçesine bomba atar, kim koruduğu değerlerden rahatsız olur. Cumhuriyet dini içerikli yayın yapmaz çünkü popülist değildir, öte yandan tüm tiraj kaygılı gazetelerin aksine dansöz, kadın resmi de koymaz. Herkesin sattığı bir ülkede kalemini de satmaz, tabi bu durum bazı çevreleri çok rahatsız eder. Örneği burada bile var. Şaşırmadım.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında tiraj kaygısı olanlar cumhuriyeti muhatap bile almazlar, tirajı cenaze haberlerine göre değişen bir % 90ı 50 yaş üstü okura sahip bir gazete için gelecek noktasında çok kaygılıyım aslında. aslında dansoz resmi koysa da trajı değeşeciğini sanmam okuyucu kitlesi sanırım çoktan menapoza girmiştir:) benim kastettiğim tiraj veya kadın resimleri vs değildi. bu ülkede taş üstüne taş koymamışların fikri haklarını temsil eden bir gazeteninin savunuculuğunu yapmandır. en uçta azılı koministler şimdi fikir adamı oldu öyle mi? ülkeyi bazı kesimler diye bölenlerde onlardır. karıştıranlarda. hayata yapıcı bakmak lazım yıkıcı değil. kendin için olmasa bile ülkenin selameti için olması gerekn budur. saygılar.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Menapoz falan diye çirkinleşiyo muhabbet, cumhuriyetçiler azılı komunistmiş, komunistler fikir adamı mı olabilirmiş. Güzle savlar gerçekten. Neyse bu tartışmanın sonu gelmez bu şekilde.

Yenik düşüyor herşey zamana, biz büyüdük ve kirlendi dünya.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Dün akşam bir kanalın ana haber bülteninde izledim.Haber ne KanalD'de ne Kanal7'de idi.Flash TV idi galiba.Ama tam emin değilim.

Haberde testisi alınan çocukla konuşuyorlardı.Çocuk KENDİ AĞZIYLA olayı doğruladı.

Bundan daha büyük bir kanıt olamaz galiba..

http://www.yenisafak.com.tr/gundem/...FCl%FC/doktor/yoktu/haber/ba%FEtan/sona/yalan

Hasta A.F.G., “Ultrason odasındaki kadınların başları açıktı” dedi.

Ek: Kaldiki kapali olsa ne olur. Maksat uzum yemek degil, bagciyi dovmek bu haberde. Bir saglik personelinin hatasini genele mal etmek gibi mantiktan yoksun bir cerceveye girdi. Simdi ihmali oldugu iddia edilen hemsirenin kapali oldugunu varsayalim bir an icin, ve Galatasaray'i tutuyorsa, "Tesettür (yada irtica) Galatasaray'a girdi." gibi bir baslik atilabilir mi ? Kendi acimdan cevap verirsem, fikir bazli olaylari bu kadar basite indirgeyen sozde aydin,arastirmaci medya maymunlarimiz oldugu surece o basligin atilmasida yakindir. Kimsenin fikri iki satir yazi ile degismez. Forumda bu tur basliklar sadece yazanlarin gerilmesine, okuyanlarinda eglenmesine sebep olur.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Değerli arkadaşlarım görüyorumki bir çok insan sahte gündemlerin kurbanı olmuş durumda, bu haberin asılsız olduğu gerek olayda madur denilen şahıslar gerek personel tarafından yalanlamış olmasına ragmen hala islama ve dine saldırı devam ediyor.

Değerli kardeşlerim ben 33 yaşımdayım ve sokakda baş örtüsü yüzünden kavga olduguna dogru düzgün şahit olmadim bu memleketde analarımızın başı kapalı kızlarımızınki açık afedersiniz ama birileri kimin uşaklıgını yaparak bu güzel memleketin güzel insanlarini bir birine düşermeye çalişiyor biliyoruz..

Arkadaşlar %99 müslüman olan bir ülkede neler yaşandiginin sanirim farkında degilsiniz burası kimliginde bile müslülanlık ibaresi bulunan bir devlet " ki " sadece bu muhabbet AKP başta diye yapiliyor. çünkü bu bir siyasettir sizce SOL partilerden biri iktidar olsa bu kadar islami rencide eden olay olurmuydu? ASLA.. cünkü politaka siyaset bu rotada gider büyük oyunlar oynanıyor çok anlatacak konu var ancak şuna deginecegim Bu memleketin ne dinini ne milletini kimse bölemeyecek bölücülere yaltakcılık edenler ise elbet zalimlerden olmuş olacaktir.

Uyumak isteyen uyusun dünya DİN üzerine yönetilir. israil bir din devletidir roma gibi usa gibi. değerlerini kaybeden milletler çöker. israilin kutsal kitabinda derki Vadetilmiş topraklar sizin olacaktır. Nil den başlayarak Fırat ı bulur bu topraklar. Ey benim zeki insanlarım hala uyanmayacakmiyiz TOPRAK DİN elden gidecek ve biz hala bir birimiz ile ugraşiyoruz. IRAK afganistan bosna herses çecenistan hindistan pakistan göz önünde halamı benligimizi kaybederek kaybedecek çok şeyimiz varken aslan kaybetmeyecegimizin şeylerin peşinden koşacagiz.

Akıl sahiplerine seslendim. polimik istemiyorum Sayğılarımı Sunuyorum

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dün akşam bir kanalın ana haber bülteninde izledim.Haber ne KanalD'de ne Kanal7'de idi.Flash TV idi galiba.Ama tam emin değilim.

Haberde testisi alınan çocukla konuşuyorlardı.Çocuk KENDİ AĞZIYLA olayı doğruladı.

Bundan daha büyük bir kanıt olamaz galiba..

Hürriyet de yazdı işte kadının başı kapalı değilmiş. @MOD'un dediği üzre kapalı olsa neler yazılırdı. Bu arada bu haberle ilgili en objektif yazıyı gerçekten zaman yazmış niçin anlamak istemiyoruz. Ne vakit ne haber7 ne hürriyet bunlar ideoloji gazeteleri. Zaman ve NTV derim her zaman..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.netgazete.com/detay.aspx?nID=674670&winmode=pop&openerref=http://www.netgazete.com/

Ailede herkes gibi düşünüyor reyting meraklıları, çıkar sahipleri, siyasi çıkarlarını düşünebilen (!) medya devlerini daha iyi görmemizi böylece sağlıyorlar...

Peki yaygarayı koparanlar özür dilerler mi? Yoo çünkü özür dilemek erdemliliğin bir göstergesidir.. (dilerlerse gelip aa bak dilediler demekki erdemliler demeyin, eğer dilerlerse politik insanlarmış derim gerisi hakkında yorum yapamam, olumlu da olabilirler olumsuz da)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2007 Yılında "Tessettur Faciası" gibi bir kesime yonelik "Karalama" kampanyalarına şahit olacaz. Alışmak lazım şimdiden.

Y

yaBgu

Misafir

Mehmet yazdığım yazıda bazı şeyleri anlatmak istedim ama beceremedim sanırım, bazı değerlere saygılı olduğun için otomatik olarak kendini Cumhuriyet gazetesini savunmak zorunda hissetmişsin, ona bakarsan ben de dindar bir insanım ve ben de Haber7 ve Vakit gazetesini sonuna kadar savunmam gerekiyor yani onlar dindar insanlara hitap ediyorlar ve onları koruyorlar (kendilerine göre) ama ben burada objektif olmaya çalıştım ve bu iki yayın organını da eleştirdim, çünkü doğru olan eleştirmemdi, o bahsettiğim haberi editör hatası olarak görmek çok fazla iyi niyetli olmak demektir, o tip haberler hiçbir zaman o gazetenin büyük adamlarının onayı geçmeden yayınlanamaz, ki ayrıca bahsetmiş olduğun gazete Nazım Hikmet bu ülkeden ayrılıp Rusya'ya gittiğinde Nazım Hikmet'in büyük boy resmini ilk sayfaya koyarak, "Resmini ilk sayfaya tükürmeniz için koyduk" diyerek Nazım Hikmet'i vatan haini ilan etmiştir, ki aynı gazete bugün Nazım Hikmet için ağıtlar yakmaktadır, bunu araştırmak istiyorsan Nazım Hikmet'in yurttan ayrıldığı gün çıkan Cumhuriyet Gazetesine bakabilirsin arşivden, ki aynı gazete 1940'lar da Hitler Faşizmine övgüler yağdırmıştır, onun için hiçbir zaman inandığım değerleri bu insanlar savunuyor diye o insanlar ne yapıyorsa doğrudur veya onlar yanlış yapmaz deme yanlışına düşmemek gerekir

saygılar

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır senin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum zaten, karşılıklı örnekler vermişsin, cumhuriyetin yaptığı birçok hatayı, takip eden biri olarak biliyorum, ama bazı mecralarda cumhuriyet=kemalizm=din düşmanlığı gibi lanse edilmeye çalışılıyor ki bu asla doğru değil. Cumhuriyet böyle bir gazete değil. Bunlar halkı oyalayan ufak düşünceler, ben din ve kemalizm gibi tartışmalara bile girmem çünkü böyle tartışmalar yok, deniz aşırı yerlerde toplum mühendislerinin ürettiği, zamanındaki sağ-sol kavgası gibi "alın şunla meşgul olun" diye önümüze koyduğu yalandan birşey. Hepimiz Türk milletiyiz, bu toprağın insanıyız, bunlara kanıp birbirimizi harap etmeyecek kadar aklımız var. Ne diyelim.. gün gele devran döne

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ne yani şimdi "mehmet" ve onun gibi "cumhuriyet" tarzı gazete okuyanlar , dindar değilmi.

ayrıca modlarada sesleniyorum , bu başlıkta bazıları, din adı altında bölücülük mü yapıyor , acaba.

merak ettimde.......

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki yaygarayı koparanlar özür dilerler mi? Yoo çünkü özür dilemek erdemliliğin bir göstergesidir.. (dilerlerse gelip aa bak dilediler demekki erdemliler demeyin, eğer dilerlerse politik insanlarmış derim gerisi hakkında yorum yapamam, olumlu da olabilirler olumsuz da)

Pardon ama ne yapsınlar peki?Özür dilemeseler erdemsizler,özür dileseler politikler..Ortasını bulamadım ben?

Y

yaBgu

Misafir
ne yani şimdi "mehmet" ve onun gibi "cumhuriyet" tarzı gazete okuyanlar , dindar değilmi.

ayrıca modlarada sesleniyorum , bu başlıkta bazıları, din adı altında bölücülük mü yapıyor , acaba.

merak ettimde.......

:) işte olay budur
insanların can damarına basıp, insanları birbirine düşman etme, kin besleme gibi kötü şeylere yitmek senin beni hiç alakası olmadığı halde bölücükle suçlamandır, ama emin ol bana bölücü dediğin için sana herhangi bir şekilde kin besleme veya kızma gibi bir yanlışın içine düşmeyeceğim, çünkü bu ülkede senin gibi milyonlarca insan var, ben iyi niyetli olarak ve objektif bir şekilde, kimsenin kişilik haklarına zarar vermeden ve bu konudaki bilgime güvenerek duygularımı paylaşmak istedim eğer senin gibi yapsaydım burada bu başlıkta yazan bir çok kişiyi din düşmanı veya atatürk düşmanı olarak suçlayabilirdim ve suçlamamı da akıllıca cümleler kurarak gerçekten inandırıcı bir şekilde yazardım, ama bu ülkede yaşayan bir insan olarak kimsenin can damarına basmak veya o insanların inandığı değerler üzerinden yazı yazarak araya ihtilaflar sokmak istemedim, ki bunu asla ve asla yapmam ve yaşadığım müddetçe de yapmamaya çalışacağım, ki mehmet isimli arkadaşın son yazısında yazdığı gibi
Bunlar halkı oyalayan ufak düşünceler, ben din ve kemalizm gibi tartışmalara bile girmem çünkü böyle tartışmalar yok, deniz aşırı yerlerde toplum mühendislerinin ürettiği, zamanındaki sağ-sol kavgası gibi "alın şunla meşgul olun" diye önümüze koyduğu yalandan birşey
bu tip şeyler her zaman birlik ve bütünlüğümüze zarar getiren şeylerdir, bunlar dün sağ-sol idi daha sonra alevi-sunni daha sonra laik-antilaik şeklinde kavram değişikliğine uğramış ülkeyi bölmek isteyen güçler tarafından bu ülkeye sokulmuş kötü şeylerdir, onun için bu tip kavramlardan yola çıkarak birilerin asılsız yere suçlamak bu oyuna gelmektir onun için herkes kendi üzerine düşen görevi yapmalı herkes bildiği konuda konuşmalı, herkes bildiği işi yapmalı ve insanlara faydalı olmalı böyle kolayca işin içinden sen bölücüsün diyerek çıkmamalı

bu başlıkta yazdığım herhangi bir yazıdan sen şurada bölücülük yapmışsın diyip bunu ispatlayacak bir insan varsa, yani eğer ben böyle birşey yaptıysam bu foruma bir daha girmeyeceğim, Mywedding ben nerede Cumhuriyet Gazetesi okuyanlar dindar değildir diye bir cümle kurdum bunu bana gösterebilirmisin ve de nerede din adına bölücülük yaptım izah edebilirmisin?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5