İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye beklerken İran Kandil’i vuruyor

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben de Türk halkı gibi etmem ve hesabını sorarız inşallah..

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hocam bu amerikan siyasetlerini bırakalım.Amerika %100 ırakta başarısız olmuştur.
O kadar teknolojiye savunmasız Iraka girdiler ve o kadar askerlerini,haysiyetlerini kaybettiler.Bu bence müthiş bir fiyaskodur.
Askerlerin cebine para koyuyosun adam gidio,ölüme yaklaştımı yerim parasını lan diyip satar vatanını.Amerikaya vatan diyemezsiniz zaten her ırktan var mübarek.

İran ne olursa olsun müslüman bi ülke.Türkiyeyede müslüman kardeşimiz diyor haklı olarak yardım ediyor .PKK İranda değil mi?.Geçen iran tv açtım bi tane aynı bizim gibiler onlarda.Kadınlar çarşaflı fln zorunlu diolar ya alayı yalan.İrana giden arkadaşım söylüyo istanbuldan farkı yok kadın giyimlerinin diye.
Bunu niyemi söylüyorum? İranda hala biraz baskı olmasına karşın o kadar abartılan bir baskı söz konusu değil.Bizi birbirimize soğutmaya çalışıyorlar.
İslamda dinde zorlama yoktur denilmesine rağmen bize İranı şeriatçı olarak gösterip yanlış bilgi ile soğutuyorlar.

Bu durumda ne olacak? Olası bir İran - ABD savaşında Türkiye duygusallığına yenik düşürse işi yaş.En mantıklısı her zaman barışçıl olmaktır.
Eğer kesin savaşa girmek gerekirse ABD ye düşman olmak aptallık olur diye düşünüyorum.Şu anki hükümeti ABD yandaşlığı konusunda eleştirenler bence hata ediyorlar.Artık savaşlar eskisi gibi iki ordunun bir ovada kapışması değil.Psikolojik savaş var.Adam ülkeni içerden içerden kemiriyor zaten fiziksel savaşa gerek yokki.
Biz birbirimizi yedikçe, dinini yaşamak isteyen bayanların örtüsüne, ateist olarak yaşamak isteyenin dinine küfredersen huzuru bulamazsın,başarıya ulaşamazsın.bu bu kadar basit

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Turkiye zaten F-16 uretiyor. Dunyada en buyuk 3. F-16 filosuna sahip ulke. Turkiye'nin herseyi var, silahi, askeri, hammaddesi, genc nufusu, yeralti kaynagi, hatta parasi da var. Bir tek umudu yok gonlu yok, yol gostereni yok.

Yol göstereni var bence. Bu olay olmadan çok önce Iran ile Türkiye'nin müttefik olacaklarını tahmin ediyordum. İran sadece kendine güvenerek mi kafa tutuyor ki. Bence Tayyip Erdoğan'ın izlediği stratejiye herkesin saygı duyması gerek çünkü gerçektende şuan yapabileceğinin en iyisini yapıyor..

Sonucun ne olacağıda belli Amerika ya Türkiye'yi yanına almak için kendisi pkk kamplarını vuracak yada Türkiye'ye gir vur çık diyecek :)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
*siber*' Alıntı:
Yol göstereni var bence. Bu olay olmadan çok önce Iran ile Türkiye'nin müttefik olacaklarını tahmin ediyordum. İran sadece kendine güvenerek mi kafa tutuyor ki. Bence Tayyip Erdoğan'ın izlediği stratejiye herkesin saygı duyması gerek çünkü gerçektende şuan yapabileceğinin en iyisini yapıyor..

Sonucun ne olacağıda belli Amerika ya Türkiye'yi yanına almak için kendisi pkk kamplarını vuracak yada Türkiye'ye gir vur çık diyecek :)

Yaw hadi diyelim öyle dediler gir vur çık sence bu kadar bağırıştan sonra daha orada pkk vurabilir misin?

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ABD: PKK için gerekeni yapacağız
ABD Başkanı Bush, Erdoğan’ı; Dışişleri Bakanı Rice da Gül’ü arayarak “PKK konusunda ne gerekiyorsa yapacağız” mesajını verdi. Başbakanlık ise PKK’ya karşı atılacak askeri adımlarla ilgili Pentagon ile Genelkurmay arasında görüşmelerin başladığını duyurdu.

http://www.ntvmsnbc.com/news/380397.asp

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ReksNet ABD o verdiğin cümleyi en son bir iki gün içerisinde verdi.
Ama aynı cümleyi Türkiye'ye 30 kere söylemişti zaten. Aradan seneler geçti ABD kılını kıpırdatmadı..

Şimdi ise belki Türkiye Irağa girmesin diye pkk ya oturun lan oturduğunuz yerde.. Bekleyin biraz.. Sonra hallerdiniz... diyebilir..

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hakanizm' Alıntı:
ReksNet ABD o verdiğin cümleyi en son bir iki gün içerisinde verdi.
Ama aynı cümleyi Türkiye'ye 30 kere söylemişti zaten. Aradan seneler geçti ABD kılını kıpırdatmadı..

Şimdi ise belki Türkiye Irağa girmesin diye pkk ya oturun lan oturduğunuz yerde.. Bekleyin biraz.. Sonra hallerdiniz... diyebilir..

Bence öyle demiyecek Amerika ilk baştan beri zaten diyordu ki siz birşey yapmayın biz etkileyeceğiz.Sonrada gidip pkk ile iş birliği yaptı.Hala yapıyor yani mantık olarak insan kendisinin destek verdiği bir birliği yok eder mi?

iletiler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
leet' Alıntı:
amaç oLası bi' abd karşıtı savaşta Türkiye'yi yanına ittifak aLabilmek..

İran bunu hep yapıyor, daha önce de yaptı. Ama bizim ruhumuz duymuyor, haberimiz olmuyor. Amaç Türkiye yi yanına çekmekten çok kendi iç düzenini korumak. PKK sadece Türkiye de değil İran da da faaliyette ve İranı da tehtid eden bir terör örgütü.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki dünyada en büyük f 16 filosuna sahip ülkemin elindeki f16ları amerikanın dünyanın heryerinde dolaştırdıgı 10larca uçak gemisinden kaç tane ediyor? veya şöyle diyelim f 16 dan sonra f 16ya karşı üretilmiş uçaklardan neden bizde yokda millette var? biz msn arama olabiliriz ve dünyada 3.de olabiliriz ama unutmayınki google ve yahoo bizi katlar nitelikde 3. olmanın anlamı yok...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
KraListe' Alıntı:
Bence öyle demiyecek Amerika ilk baştan beri zaten diyordu ki siz birşey yapmayın biz etkileyeceğiz.Sonrada gidip pkk ile iş birliği yaptı.Hala yapıyor yani mantık olarak insan kendisinin destek verdiği bir birliği yok eder mi?

Ben yok eder demedim ki zaten.
ABD Pkk ya bekle biraz. Sonra halledersin diyebilir dedim. Bu yoketmekle eş anlamlı değil..

Yani pkk yı Türkiye'nin tamamen yok etmekte kararlı olduğunu gördüyse o zaman Pkk yı askıya alabilir bir süreliğine.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ruen' Alıntı:
hocam bu amerikan siyasetlerini bırakalım.Amerika %100 ırakta başarısız olmuştur.
O kadar teknolojiye savunmasız Iraka girdiler ve o kadar askerlerini,haysiyetlerini kaybettiler.Bu bence müthiş bir fiyaskodur.
Askerlerin cebine para koyuyosun adam gidio,ölüme yaklaştımı yerim parasını lan diyip satar vatanını.Amerikaya vatan diyemezsiniz zaten her ırktan var mübarek.

İran ne olursa olsun müslüman bi ülke.Türkiyeyede müslüman kardeşimiz diyor haklı olarak yardım ediyor .

ben abd nin başarısız olduğu görüşüne kesinlikle katılmıyorum. zaten amaç buraya gelecek planları için fiilen yerleşmek ve petrolü ele geçirmekti ve bunda da başarılı oldu. abd oradan çıkmak isteseydi çokdan çeker giderdi. bundan sonra oradan çekilmeyecek abd. bu abd nin fiili yayılma politikasıdır. durumu elbette israil de desteklemektedir, hatta fiilen de orta doğunun hakimiyetine ortak olmuştur. abd nin 25 sonra mart ayında ne yapacağı bile planlanmıştır. saçma sapan sebeplerle ıraka girmiş, yine saçma sapan sebeplerle irana girmeye hazırlanmakta, daha sonra sırada suriye ve Türkiye vs. vardır.

devlet yönetimlerinde ne dost ülke, ne müttefik olduğu açıkça ortadadır. 6 milyonluk bir israile, onu çevreleyen 200 milyonluk müslüman alemi ses çıkartamamaktadır. dolayısıyla müslüman kardeşimiz vs. gibi demogoji politikalarıyla devletler yönetilemez. asl olan kendi güvenliğimiz ve çıkarlarımız olmalıdır. ama maalesef bizim hiç bir olaya geliştirdiğimiz ve ya hazırladığımız stratejimiz bulunmamaktadır.

askerin canı fazlaca sıkkındır, sınırlara askerlerimiz yığılmaya başlanmıştır ve yakın zamanda k.ırak içerisinde operasyonlar düzenlenmesi düşünülmektedir.

sonumuz hayır olsun arkadaşlar. pek iç açıcı gözükmüyor bu devlet adamlarıyla maalesef.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pigeon' Alıntı:
ben abd nin başarısız olduğu görüşüne kesinlikle katılmıyorum. zaten amaç buraya gelecek planları için fiilen yerleşmek ve petrolü ele geçirmekti ve bunda da başarılı oldu. abd oradan çıkmak isteseydi çokdan çeker giderdi. bundan sonra oradan çekilmeyecek abd. bu abd nin fiili yayılma politikasıdır. durumu elbette israil de desteklemektedir, hatta fiilen de orta doğunun hakimiyetine ortak olmuştur. abd nin 25 sonra mart ayında ne yapacağı bile planlanmıştır. saçma sapan sebeplerle ıraka girmiş, yine saçma sapan sebeplerle irana girmeye hazırlanmakta, daha sonra sırada suriye ve Türkiye vs. vardır.

devlet yönetimlerinde ne dost ülke, ne müttefik olduğu açıkça ortadadır. 6 milyonluk bir israile, onu çevreleyen 200 milyonluk müslüman alemi ses çıkartamamaktadır. dolayısıyla müslüman kardeşimiz vs. gibi demogoji politikalarıyla devletler yönetilemez. asl olan kendi güvenliğimiz ve çıkarlarımız olmalıdır. ama maalesef bizim hiç bir olaya geliştirdiğimiz ve ya hazırladığımız stratejimiz bulunmamaktadır.

askerin canı fazlaca sıkkındır, sınırlara askerlerimiz yığılmaya başlanmıştır ve yakın zamanda k.ırak içerisinde operasyonlar düzenlenmesi düşünülmektedir.

sonumuz hayır olsun arkadaşlar. pek iç açıcı gözükmüyor bu devlet adamlarıyla maalesef.

Krizden çıkmak için Amerika'dan mailye başbakanı ithal eden devlet adamları ilemi bu ülkenin sonu iç açıcı görünecekti anlamıyorum ben ya !

Acaba siz olsaydınız stratejiniz ne olurdu bu konuda ? onu çok merak ediyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
AB uyelik aday adayligindan derhal cekilirim.
Endonezya, Pakistan, Iran, Azerbaycan, Malezya, Turkiye, Banglades'ten olusan ayri bir ortak pazar, stratejik grup kurmak icin bu ulkelerle gorusmelere baslarim.
Kandil Dagi'na girer tertemiz ederim, yamaclarina papatyalar dikerim.
Imrali'da yasayani asarim. Bu ulke universite ogrencilerini asti, bir serefsiz icin Avrupa'ya boyun egmeye hic luzum yok.

Butun bunlari yaptigin icin Avrupa'ya Amerika'ya paralariyla kacmaya calisanlar olursa gitsinler, geri kalanlarla daha iyileri yapilir bence. Merakini giderebildim mi:)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Angelo' Alıntı:
Endonezya, Pakistan, Iran, Azerbaycan, Malezya, Turkiye, Banglades'ten olusan ayri bir ortak pazar, stratejik grup kurmak icin bu ulkelerle gorusmelere baslarim.
Imrali'da yasayani asarim. Bu ulke universite ogrencilerini asti, bir serefsiz icin Avrupa'ya boyun egmeye hic luzum yok.

Butun bunlari yaptigin icin Avrupa'ya Amerika'ya paralariyla kacmaya calisanlar olursa gitsinler, geri kalanlarla daha iyileri yapilir bence. Merakini giderebildim mi:)
Dostumun söylediklerinin olmasını gerçekten çok isterdim.Ama malesef günümüz şartlarında iç dış düşmanların hepsi buna engel olurlardı.Şimdi batmış durumdayız yukardaki yolu deneseydik yine batardık belki ama en azından umudumuz olurdu.Umutsuz yaşamak gerçekten berbat...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Angelo' Alıntı:

2. kez + 1

KraListenin dediği gibi biraz ütopik de gözükse, her zaman dik durabilmek gerekir hele de bizim gibi tarihi m.ö 1209 a dayanan büyük bir devlet. kimse Türk devletinin başını öne eğdiremez.. ne 'Amerika'dan mailye başbakanı ithal eden' zihniyet, ne de ele el pençe olan, kırmızı çizgi nedir bilmeyen zihniyet !

ne de tarihini öğrenmeyen bizler..
arada bir göz atalım arkadaşlar..

GENÇLİĞE HİTABE

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Angelo' Alıntı:

1 hafta sonra: Bu mevsimde göç etmesi gerekmeyen ama canları sıkıldığı için hadi bi Türkiye'ye gidip bakak ya çok özledim diyen bir sürü kuş gribi virüsü taşıyan kuşların göç ettiğini görürdün.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Caniniz komplo teorisi isterse, ben de biliyorum bir cok. Okumasi/anlatmasi da eglenceli. Ama ben bilime inanirim, bilim isiginda doganin kendi kendini guclendirerek yeniledigini, yenilemeyenlerin yok olmaya mecbur olduklarina inanirim. Kus gribi gelirse, bu ulkede 1 milyon kisi bilime yenik dusup dogadan silinse dahi, geri kalanlar bir sekilde bunu yenmenin yolunu bulacaklardir.

Toplu bir mucadeleye hazir olacak bir grup, her turlu zorlukla karsilacagini bilerek bu mucadeleye girer zaten. Yoksa kus gribi gelmesin, ben sibel can poposu izlemekten gayet memnunum, Istanbul'da yasiyorum AB+ grubu bir vatandasim, bana ne baskasinin cektigi acidan. Milletin/vatanin dustugu halden.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tamamda sen başbakansın diye bu örneği verdim ben :) İktidarda olduğun zaman 1 milyon kişinin ölümü hiçte iyi karşılanmayacaktır. Anlatmak istediğim şey ise dünya artık biyolojik savaş içinde değil psikolojik savaş içinde. Amerika bu oyunu iyi oynuyor. Öyle asarım keserim yaparsan seni iki günde bunaltırlar kanımca. Yinede oyum senin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5