İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turkticaret.net in büyük terbiyesizliği.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kaymakamlık izinsiz reklam yayınladığı için mahkemeye veririse türk ticaret ceza alır bundan ( ayrıca devlet kurumu sitelerinde gelir amaçlı reklam yapmak yasak zaten)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
iki gün bile bütün hizmet verdikleri sitelerde çıksa yanlarına kar. 2 gün sonra pardon biz beceriksizlik yaptık çıkamadık işin içinden derler olur biter.

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
türkticaret'ten hala hosting, domain alan insan herşeye müstehaktır :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bu reklamlardan kâr payı dağıtıyorlarsa bence hiç bir sorun yok.
Dağıtmıyorlarsa, kaç gün reklam yayınlandıysa topluca istersiniz paranızı paşa paşa verirler.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
bu adamların ahlaksız olduğunu anlamak için bu güne kadar beklemek mi gerekiyordu illa? neden çekmediniz domainlerinizi? dns yönlendirmek bi sıkıntı, domain uzatmak ayrı bir sıkıntı, el konulan jenerik domainler ayrı bir sıkıntıydı.. onca zaman isyan eden edeneydi hala bu adamlarla çalışmak akıl kârımı? size müstehak aslında.. neyse olan olmuş artık, millet sizi sitenizde video mp3 yayınlıyorsunuz diye mahkemeye verebiliyor buyrun sizede hak doğmuş gözüküyor gidip yasal işlem başlatıp bunlara ders verilmesini sağlayın.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
http://www.adhood.com/sozlesme-ve-gizlilik-ilkeleri/

7.2. ÖDEMEYİ TALEP HAKKININ DOĞUMU ve KULLANIMI

"Yayıncının", "Adhood" tarafından belirlenen sürelerde ödemenin yapılmaması halinde işbu sözleşmeyi feshetmeyeceğini ve/veya " Adhood’a ve Adhood Programının yapımcısı ve yöneticisi" aleyhine sözleşmeye ve ödemeye ilişkin edimlerin yerine getirilmediğini iddia etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda, Yayıncı ancak beş günden az olmamak üzere süre vererek akdi feshedebilir.

M.Serdar Kuzuloğlu ya olayın farkında değil, yada para ile adhood.com un reklamını yapıyor.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olası şeyler: @iyinet sizin kodu koyuyorlarmış siteye (reklamlarımızı izin almadan illegal kaldırdı diye davalık oluyormuş site sahibi)
olasılık iki: hosting ödemesini sözleşmeye göre geciktirenlerden tahsil etme yöntemi
olasılık üç: hosting fiyatlarına + zam koymuşlardır geçmişe dönük borçları tahsil ediyorlardır.
vs.. vs... vs..

Her ne olursa olsun bu adamların yaptığı onlara yakışmış bravo diyorum.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bu adamların ahlaksız olduğunu anlamak için bu güne kadar beklemek mi gerekiyordu illa? neden çekmediniz domainlerinizi? dns yönlendirmek bi sıkıntı, domain uzatmak ayrı bir sıkıntı, el konulan jenerik domainler ayrı bir sıkıntıydı.. onca zaman isyan eden edeneydi hala bu adamlarla çalışmak akıl kârımı? size müstehak aslında.. neyse olan olmuş artık, millet sizi sitenizde video mp3 yayınlıyorsunuz diye mahkemeye verebiliyor buyrun sizede hak doğmuş gözüküyor gidip yasal işlem başlatıp bunlara ders verilmesini sağlayın.

Loi !!!

Bize daha doğrusu bana müstehak olan nedir acaba ?

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla yuh derim başka bir şey demem ne tahsil edeceklerse para ile etsinler bu şekilde reklamla değil veya hizmeti kes gitsin domaini zaten parasız uzatmıyorlar server desen yine öyle benim sitem onlarda olsaydı bu reklamı görür görmez davayı açardım turkticarete güvenmediğim için domain boş mu dolu mu sorgularını bile siteleri üstünden yapmıyorum eminim ki o sorguları da kayda alıp hemen regliyorlardır.

asiye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
telefon açıp, reklam faturasını kesmek istediğinizi söyleyin, ve fatura bilgilerini isteyin , sorun,

anında kaldırıyorlarmış..

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
telefon açıp, reklam faturasını kesmek istediğinizi söyleyin, ve fatura bilgilerini isteyin , sorun,

anında kaldırıyorlarmış..

Sanırım kulaktan dolma bir bilgi bizlere veriyorsunuz.
Fatura bilgilerini verdiğinde kestiği faturadan bir de kdv ödiyecek ne anladım ki?
yine bizim cebimizden çıkmış olacak.
Sarget bence seni nasıl şikayet edebildilerse mp3 den sende aynı sert dille veya arkadaşın turkticareti şikayet etsin hatla varsa böyle magdur durumda kalmış kişiler birlikte ayrı dilekçe vererek kayıtsız kalmamanızı öneririm.

asiye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anlamadığınız aşikar,

siz turkticaret.net firmasını arayın ve şunu söyleyin,

siteme koyduğunuz reklamın ücreti $5000 .-dır , diye söyleyin ve fatura keseceğinizi belirtin...

diyorum ki, hemen kaldırıyorlarmış ve özür diliyorlarmış, ve bu yaşandı isterseniz linki diğer forum da...
Sanırım kulaktan dolma bir bilgi bizlere veriyorsunuz.
Fatura bilgilerini verdiğinde kestiği faturadan bir de kdv ödiyecek ne anladım ki?
yine bizim cebimizden çıkmış olacak.
Sarget bence seni nasıl şikayet edebildilerse mp3 den sende aynı sert dille veya arkadaşın turkticareti şikayet etsin hatla varsa böyle magdur durumda kalmış kişiler birlikte ayrı dilekçe vererek kayıtsız kalmamanızı öneririm.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
anlamadığınız aşikar,

siz turkticaret.net firmasını arayın ve şunu söyleyin,

siteme koyduğunuz reklamın ücreti $5000 .-dır , diye söyleyin ve fatura keseceğinizi belirtin...

diyorum ki, hemen kaldırıyorlarmış ve özür diliyorlarmış, ve bu yaşandı isterseniz linki diğer forum da...

Ben anladım demek istediğinizi de ben hep olumsuzunu düşünüyorum Sarget'i tanıdığımdan ya adam faturayı kes gönder derse veya neden böyle bir konusmaya gerek kalsın ki sonucta izinsiz gösteri yapıyor sitede veya reklam cezasını çeksinler, sonra mış muş olunca yazdıklarınızda kulaktan dolma bilgi gibi algılanıyor. Hayırlı Günler

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Arkadaşlar, domain ve hosting tarafıma ait değildir. Bu işlerle amatör olarak ilgilenen ve aslında kendine öz bir mesleği olan yakın bir arkadaşıma aittir. Turkticaret.net panelinde bir iki tane domainim vardır onlarda çok eski tarihlidir, acemilik dönemlerimden kalmadır. Ne turkticaret le iş yaparım nede tavsiye ederim. Zati böyle bir olay direk benim başıma gelseydi gerekli tüm işlemleri yapardım.

Arkadaşımda bu işlerden uzak olduğu için pek önemsemedi, olayı buraya taşımamın başlıca sebebi yapılan terbiyesizliğin herkes tarafından görülmesi ve Neden Türk Firmaları Tercih edilmiyor sorusunun güzel bir şekilde yanıt bulması içindir.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
<div style="position:relative;top:-40;z-index:0;">

Denemeden oneriyorum fakat, Turkticaret.net kaldirana kadar bu tarz bir kod isini gorebilir sanirim. Top degerini toolbar benzeri sacmaligin olcusu ile degistirmek gerek.

Insanlar onceleri ucretsiz hostlardaki reklamlari kaldirmak icin ugrasirdi, simdi de parasini odedigi hizmetin reklamlarini kaldirmaya zorluyorlar. Allah akil fikir versin ne diyeyim.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hızla büyümeye devam ediyorlar.. o kadar çok bilinçsiz internet kullanıcısı var ki. zaten hedefleri de onlar. adamların umrunda değil böyle şeyler. yazıktır.

asiye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne günlerdi :D

hypermart, angelfire, homestead, fortunecity,

bir kod;
<style><!--iframe{display:none;}--></style>
<base target="_self">
<script language="JavaScript">
<!--
function PopIt(filename, h, w){
popup = window.open(filename,"toolbar","height="+h+",width="+w+",scrollbars=no")
if ( popup.document.close() ) {
popup.document.close()
}
}
// -->
</script>
Insanlar onceleri ucretsiz hostlardaki reklamlari kaldirmak icin ugrasirdi, simdi de parasini odedigi hizmetin reklamlarini kaldirmaya zorluyorlar. Allah akil fikir versin ne diyeyim.

>konudışı< az önce birinden cevap istedik, yazamadı tabikiiii , reklam kokuyor bu hareketler <konudışı

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gidin bir belediyeye reklam vericem websitenize diyin.. dürümcümün reklamı çıkacak deyin.. onlarda hönk diyince olayı anlatın .. bırakın onlar dava açsınlar.. :)

ayrıca icann registered değillermi bunlar? icann arkadaşlar turkticaretle niye muhattap oluyorsunuz?

123ert

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bana da surekli spam atıyorlar bıktım artık

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5