İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Upload karşılığı ödeme aldığım yerler (2)

hayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dinçer Bey ile uzun uzadıya konuştuk ve sağolsun gerçekten çok detaylı bir biçimde bilgilendirdi. An itibari ile ben de bu sistemi denemeye karar verdim. Yardımı ve yol göstericiliği için DinçerAydogdu'ya teşekkür ederim.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Dinçer Bey ile uzun uzadıya konuştuk ve sağolsun gerçekten çok detaylı bir biçimde bilgilendirdi. An itibari ile ben de bu sistemi denemeye karar verdim. Yardımı ve yol göstericiliği için DinçerAydogdu'ya teşekkür ederim.

Rica ederim. Umarım bol kazanç sağlarsınız. Sunucunuz açıldığında haber vermeyi unutmayın. Beraber konfigure edelim.

acemi_11

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Dinçer Bey gercekten yararlı bilgiler verdi saolsun,bu işten ciddi ciddi kazanc elde etmek isteyen biriyseniz kesinlikle kendisiyle görüşmelisiniz

abasaran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugünün şanslısıda ben oldum galiba {:

en sonunda uygun bir zaman denk getirip, 1saatten fazla sürede,
işin inceliklerini, ayrıntılarını anlattı ve güzel tavsiyelerle olayın ciddiyetini
ve kolaylığını anlattı..

eğer bu konuda kendinize güvenip, sürekli ve günde en fazla 1saat ayırabilirim derseniz
gerçekten kazanç edebilirsiniz..

tekrardan DincerAydogdu'ya TEŞEKKÜRLER.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29

Yeni ferrariniz hayırlı olsun :) Bakalım nasıl şöförsünüz ;)

Dinçer Bey gercekten yararlı bilgiler verdi saolsun,bu işten ciddi ciddi kazanc elde etmek isteyen biriyseniz kesinlikle kendisiyle görüşmelisiniz

Övgülerinize teşekkürler. Kazanç sağlayabilirseniz ne mutlu bana.

bugünün şanslısıda ben oldum galiba {:

en sonunda uygun bir zaman denk getirip, 1saatten fazla sürede,
işin inceliklerini, ayrıntılarını anlattı ve güzel tavsiyelerle olayın ciddiyetini
ve kolaylığını anlattı..

eğer bu konuda kendinize güvenip, sürekli ve günde en fazla 1saat ayırabilirim derseniz
gerçekten kazanç edebilirsiniz..

tekrardan DincerAydogdu'ya TEŞEKKÜRLER.

Sanırım 1-2 gün içinde sizi de bir Ferrari sahibi yapacağız ;)

supremacy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Storage.to bu site ödeme yapmaz bu siteye emek harcamayın :) google de araştırabilirsiniz bu site ödeme yapmıyor.

Netload.in ise minumum 50 dolarda ödeme yapar 25 dolarda ödeme görünür ancak 25 dolar ve 50 dolara kadar sadece premium hesap alabilirsiniz.
Netloadda bir diğer olayda premium hesap almadan ftp yi kullanmazsınız.Ayrıca 100 mb altı dosyalara ödeme yada puan vermezler bunuda unutmamakta fayda var.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Storage.to bu site ödeme yapmaz bu siteye emek harcamayın :) google de araştırabilirsiniz bu site ödeme yapmıyor.

Netload.in ise minumum 50 dolarda ödeme yapar 25 dolarda ödeme görünür ancak 25 dolar ve 50 dolara kadar sadece premium hesap alabilirsiniz.
Netloadda bir diğer olayda premium hesap almadan ftp yi kullanmazsınız.Ayrıca 100 mb altı dosyalara ödeme yada puan vermezler bunuda unutmamakta fayda var.

Önerileriniz için teşekkürler fakat bilmiyorum başlığa dikkat ettiniz mi ancak başlıktaki kaçırdığınız kısmı vurgulamak isterim.

Upload karşılığı ödeme aldığım yerler
;)

Bahsettiğim yerlerle en az çalıştığım firma olan storage.to'dan 5 ödemem var, ancak diğerlerine göre ödeme döngüsü daha yavaş işliyor, bu doğru. Netload.in'in 50$ alt limiti olduğunu da zaten ilk mesajımda belirttim. Lütfen daha dikkatli okuyunuz. Son olarak zaten arkadaşlarla paylaştığım yöntemde ftp erişimi gereksizdir.

McCOY35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok güzel açıklamalar olmuş hotfile a üyeliğim var bi ara çok yüklenmiştim ama işlerim nedeni ile bakamıyorum artık işallah tekrar başlıcam

PlusBurakk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Upload sisteminin bu kadar kazançlı olacağını düşünmüyordum. Açıkcası detayları öğrenebilirsem bende başlayabilirim. Bu arada upload edilen dosyalar film,marez,absürt değilse nedir? Bunu merak ettim :) PM atıp bilgilendirme yapabilirseniz çok memnun olurum.
Teşekkürler.

jackerz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ewet arkadaşlar hotfile çok garanti bir sistem 15 $ ulaştığınızda hemen paypal a ödemeyi yapıyor bi kaç kere ödeme aldım ayrıca ftp ile upload seçeneği olmasıda çok cazip kılıyor :D

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
ben de hotfile kullanıyorum gayet de memnunum hazırladığım sunuları yükleyim coğrafya forumumda paylaşıyorum bu bile yetiyor.
bunun dışında uploading.com var min. 1mb dosyaya bile ücret veriyor.

küçük dosyaları ise uploading.com sitesine yüklüyorum.

bana göre güzel bir çalışma.

supremacy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Önerileriniz için teşekkürler fakat bilmiyorum başlığa dikkat ettiniz mi ancak başlıktaki kaçırdığınız kısmı vurgulamak isterim.

Upload karşılığı ödeme aldığım yerler
;)

Bahsettiğim yerlerle en az çalıştığım firma olan storage.to'dan 5 ödemem var, ancak diğerlerine göre ödeme döngüsü daha yavaş işliyor, bu doğru. Netload.in'in 50$ alt limiti olduğunu da zaten ilk mesajımda belirttim. Lütfen daha dikkatli okuyunuz. Son olarak zaten arkadaşlarla paylaştığım yöntemde ftp erişimi gereksizdir.

Eğer her söylenene tamah etsek evin yolu bulunmazdı.Bende ödeme alamadığımı söylüyorum benim gibi yüzlerce insan olduğunu söylüyorum google.com aramak sonuçlara ulaşmak zor değil.

Siz x hane almışınızdır benim xxx hane 2 aylık ödemem vardır :) ve hala içerdedir.

letitbit,x7.to,netload,hotfile buralardan çatır çatır ödeme geliyor ama storage.to ödeme yapmıyor maillere dahi cevap vermiyorlar.

Sizde dikkat ettiyseniz ref linki v.s vermedim bildiğimi paylaştım he bunu dahada indirelim.

Netload ftp gereksiz peki neden?

Ben gerekli diyorum sebep;

Netload.in bir upload programı vardır ancak bu çok saçma çalışır dosya gitmez yarıda kalır error verir v.b hatalar hatalar.Upload yapıcak kişi aynı anda 4 part atıyor ve bunu explorer üzerinden yapmaktansa ftp ile yapmak daha hızlı ve daha pratik.

Ayrıca netload.in de blacklist uygulaması vardır ftp yada kendi programı ile attığınız her dosya bu uygulamadan geçer eğer dosyalar karalistede ise size link vermez.

2 yıllık tecrübem ilede netload kadar çabuk dosya silen bir filehosting siteside görmedim.

Hotfile hotfile sanıyoruz çok para veriyor aslında verdiği çok birşey yok kullanıcı özellikle bir çok yabancı forumda bu site yasaklıdır nedeni ise sunucuları dedicated diye tabir edilen makinalardan oluşmakta oysa rapid ve benzeri bir çok sitenin sunucuları cluster diye tabir edilen makinalardan oluşamkta azda olsa birde lokasyon farkı var.
Bu şu demek hotfile ucuz maliyet ile iş yapmakta buda aşırı yavaş hızla upload ve download demek bu nedenle çoğu büyük yabancı forumda bu site hala yasaklıdır.
Hotfile premium tadı rapid,letitbit,netload,x7.to tadını vermez :)

Deli gibi niye yazıyorum bilgi amaçlı madem amaç paylaşmak bizde paylaşalım fazla bilgi göz çıkarmaz.

Yeni başlıycak arkadaşlara tavsiyem hotfile ile başlayın zamanla kendinizi geliştirdikten sonra zaten akla karayı kolayca seçebilirsiniz.

Web sitemde yaptığım paylaşımlarda
1- Rapid (hesap satmam sadece istek üzerine hala atmaktayım uzak durmakta fayda var)

2- hotfile (ne iyi ne kötü ortada bazen uploadların çok zaman alması sizi kızdırabilir)

3- Netload (Rapid slot kapaması sonrası tekrar kullandığım ama öyle çok sevdiğim bir yer değil ftp ile dosya atarsanız tatminkar ancak dosyalar blacklist çekerse sizi kızdırabilir)

4- Letitbit (imkanınız varsa sadece tek link paylaşımları buraya atın, ftp vardır oldukça hızlıdır hotfile hızını kat kat katlar :))

5- x7.to (Burasıda aslında iyi ancak çoğu zaman yaptıkları free kullanıcıya indirme yaptırmıyorlar + upload gibi durumlarda bazen saçmalama yapabiliyor)

Birde tüyo vereyim hotfile 700 mb lık bir film atın birde netloada atın istatisklere bakın netload uçar ancak oranları verdiği para çok az.

Bunun 3 nedeni var
1- Rapidin yaptığı slot kapama (free indirmeler)
2- hotfile yavaş kalması vede çoğu insana zor gelen o güvenlik kodu uygulaması.
3- Netloadın hızlı olması ve diğer 2 popüler sitenin yaptıkları :)

Son olarak değerli arkadaş amacım konuya balta olmak ben sizden daha iyi biliyorum demek v.s değil bilmediğim çok şey var amaç sadece bu işten 3-5 ne çıkarsa diye emek harcamak isteyen arkadaşlara bir nebze olsun katkı sağlamak zira bizde ha diye 3 günde bu kadar bilgiye tecrübeye sahip olmadık :)

Cümleten Kalın Selametle...

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Siz x hane almışınızdır benim xxx hane 2 aylık ödemem vardır :) ve hala içerdedir.

Enteresan. Almadım diyorsanız öyledir. Ancak benim ödemelerimden birisi 3 haneliydi, 5-10$ aldığım bir yeri ödeme aldım diye yazmak huyum değildir. Mailime de cevap vermişlerdi. Ancak ödeme aldığım dönem 1 seneden eskidir. Belki bu dönem içinde bir şeyler değişmiş olabilir. Uyarınız nedeniyle storage'yi kaldırıyorum. (Kaldıramıyormuşum, konu düzeltme yetkim yok :))

Özel bir soru. Anladığım kadarıyla siz kişisel imkanlarınızı kullanarak genelde ftp upload ya da belki fxp türevi kullanıyorsunuz. Bu şekilde bu iş yavaş olmuyor mu ve bağlantı hızınız nedir?

Kişisel tecrübelerimden sizin yorumlarınıza karşı biraz paylaşayım.

- Benim netload'a 400mb dosya göndermem ortalama 30~60sn civarı sürüyor. Yarıda kesilmesiyle hiç karşılaşmadım. (upload2.netload.in API'ını kullanırsanız.) Ancak çok seyrek olarak sistem komple kapanabiliyor. Yani ulaşılamayabiliyor.
- Hotfile uploadlarının uzun sürmesi demişsiniz. Bu netload'dan en az 2 kat daha hızlı gerçekleşiyor.
- Blacklist bu piyasanın bir gerçeğidir. Eğer telif hakkı olan bir dosyayı upload etmeyi denerseniz black liste takılırsınız. Netload teknolojisi diğerlerine nazaran bu konuda daha hassastır. Gönderdiğiniz arşiv dosyalarının içeriğine ve onun MD5'inede bakabilir. Tüm upload sistemleri blacklist'i (rapidshare, netload, hotfile dahil) dosyaların imzasına yani MD5 Hash koduna göre yapar. MD5 dosya boyutunun byte cinsinden md5 hash'inin alınmasıyla oluşur. Bundan sonrasını siz kendinizce geliştirebilirsiniz. (Bazı istisnalar da var. Mesela netload'a içinde size ait olsa bile mp3 dosyası bulunan hiç bir rar'ı gönderemiyorsunuz. Ve dosyada olabilecek bazı isimler de yasaklanmış.)
- Letitbit konusundan en ufak bir fikrim yok. Hiç kullanmadım. Ancak premium olmayanların indiremeyeceğini duymuştum bir zamanlar.
- x7.to 5GB tek dosya boyutu ile mükemmel görünüyor ancak kullandığım zaman free kullanıcılardan aşırı şikayet geliyor. Ayrıca upload sistemi sizin de dediğiniz gibi çok tutarsuz.
- Rapid konusu çok muamma. Adamlar tekel olmuş. Dünyada en çok ziyaret edilen 30. siteler. Kazandıkları parayı işlerine yatırdıkları için altyapıları ülkemizin internet toplam altyapısının kat kat üzerinde. Ama kafalarına göre at koşturuyorlar. Elde olsa kimse rapid paylaşmasa böyle rahat davranamazlar ama kimsenin buna yanaşacağını sanmıyorum.

Bu arada paylaştığınız bilgiler için kendi adıma teşekkür ederim. Yazdıklarım mesajınızı yermek amaçlı değil. Aksine teşekkür babında bir nebze olsun sisteminize fayda sağlamak içindir.

jackerz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bu x7.to nasıl bir site yani ücreti ne kadar oldğuğ zaman veriyor parayı zamanında yatırıyormu

selman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok güzel anlatmışsınız varez içeriğe çaktırmazsan bişey olmuyor gördüğüm kadarıyla bir çok indirme sitesi hotfile kullanıyor. Bende pm ile küçük bir bilgilendirme alabilir miyim. şimdiden teşekkürler:)

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
peki bu x7.to nasıl bir site yani ücreti ne kadar oldğuğ zaman veriyor parayı zamanında yatırıyormu
Henüz x7'den ödeme almadım. 25€'da ödeme yapacakmış. Önümüzdeki günlerde bilgi veririm.

Çok güzel anlatmışsınız varez içeriğe çaktırmazsan bişey olmuyor gördüğüm kadarıyla bir çok indirme sitesi hotfile kullanıyor. Bende pm ile küçük bir bilgilendirme alabilir miyim. şimdiden teşekkürler:)
Özel mesaj gönderdim.

supremacy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Netload api yada diğer hiç bir sistemin api teknolojisini kullanmadım :)

Bağlantı hızım 1 gb port var paylaşımlı ordan bize ne düşerse :) lokasyonda avrupa netdirekt olunca ayrı bir güzel oluyor.

Netload premium hesapım var ve ftp ile atıyorum sizinde dediğiniz gibi mp3 olan hiçbir dosya netloaddan geçmiyor ancak çok dosya siliyorlar.

Md5 hash olayı farklı biraz bir dosya yaparsınız atarsınız blacklist olur hash değeri md5 değeri alınır karaliste olur rapidde bu olursa aynı dosyayı geri atamıyoruz bazı yöntemler var ancak oda dosyaları bozabiliyor netload ise dosya ismine dosya tipine göre bunu yapabiliyor md5 yada hash değerli karaliste olmuş dosyaları tekrar atabiliyoruz en azından bu konuda sorun yaşamadım.

Özetle hıza göre

Netload - FTP ile atıyorum
x7.to - Ftp ile atıyorum
Hotfile - Ftp ile atıyorum

bunlardan en hızlı olanı beni hızı ile hayran bırakan x7.to daha sonra netload ve daha sonra hotfile.

Rapid kölelik sistemine geçmiş hani dosya atmak içimden gelmiyor atmıyorumda :) letitbit ise acayip bir site 0 dan başlayanlar bu siteye şimdilik bulaşmasın zira hesap satma zorunluluğu var.

0 dan başlayan arkadaşlara hotfile tavsiye ederim 3-5 ne çıkarsa kaardır.Ancak onlarında sorunu sayaçlar adam gibi işlemiyor birde şu rank sistemleri insanı deli eder.

Bende size şahsım adına teşekkür eder başarılar dilerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5