İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üzücü bir durum forum.iyinet.com'da

biRtuRk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben size birşey diyeyim mi iyinetin sonunu zaten siz hazırlamış gibi görünüyorsunuz. Şu 12 sayfalık yazıda tecrube puanı 3 olan kac kişi var. Herkezin birbirine bir kastı var.

M

Merthan

Misafir
Angelo, taşımadıysan taşıtmışsındır farketmez. Senden bunu beklerim yani. Daha önce de tu kaka dediğin r10.net de siteni tanıttığını, sunucu kampanyalarını oraya yazdığını söyledim. Linklerini de yazdım bu foruma. O mesajlarıda sen sildin cevap veremeyince.

Böyle açık sözlü olunca kanınıza dokunuyor yazılanlar. Objektif olamıyorsunuz.

Ve yöneticilikte gözüm olsa, basarım parayı alırım iyinet'i. Kimse de alamazsın diyemez. Fakat benim böyle egolarım yok. Kimseden yöneticilik istememe gerek yok yani. Buradan daha büyük bir webmaster forumunda yöneticilik yaptım daha önce. Yapmak istesem bugün yine yaparım.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet üyeliğine sahip arkadaş hariç kendine yönelik eleştiri yapan hiç oldu mu?

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Foruma baktigimda elestirelen kadar kötu gözukmuyor takilan gelen cok hatta yorum yada cevaplanan konular cok ama en cok islerine gelen yerler bence en iyisi su gereksiz yerlerine belirli kritikler getirirse diger yerlerde yukselir. Adsense icin bence yapilacak baska konu yok olsa millet söylemez cunku milletin icinde kötuluk var guven yok maalesef. Diger konu ise isine yaradimi iyinet iyi bilirler olmadimi hic ugramazlar suan konu su laf atmak bahane iyinet sahane :)

GreeNEyeS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Arkadaşlar iyinet 'in üye düşüşü eskideki bazı hatalardan kaynaklanıyor bence. Neden derseniz, ben 2006 buraya üye olmak için davetiye istedim vermediler. Referans gösterdim vermediler. Sizce o zamandan küsmüş olamazlarmı üyeler. Şahsen ben küsmüştüm. İşte sizin üye kaybınız ve düşüşünüz bu yüzden gerçekleşti ve üye olmak isteyenler üye olamayınca başka sitelere yöneldi. Sizce haklımıyım, haksızmıyım?

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar iyinet 'in üye düşüşü eskideki bazı hatalardan kaynaklanıyor bence. Neden derseniz, ben 2006 buraya üye olmak için davetiye istedim vermediler. Referans gösterdim vermediler. Sizce o zamandan küsmüş olamazlarmı üyeler. Şahsen ben küsmüştüm. İşte sizin üye kaybınız ve düşüşünüz bu yüzden gerçekleşti ve üye olmak isteyenler üye olamayınca başka sitelere yöneldi. Sizce haklımıyım, haksızmıyım?

Sen zaten 2005 de üye olmuşşun 2006 da neden bir daha üyelik istedin tam olarak anyalamadim.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Paylaşım yapmak için mod mu olmak gerekiyor onumu demek istiyorsun? Ya ben anlamıyorum, mod olanlarımı çekemiyorsunuz yoksa "buzağı" mı arıyorsunuz. Paylaşım yapmaktan bahsediyorsunuz söylermisiniz paylaşım yapanı biz forumdan mı atıyoruz şu mevzuyu biraz daha açarmısınız?

bende bir domain için insanlara söz veriyorum sonra adam domaini başkasınamı satıyor ne yapıyorsa vermekten vaz geçip bir sürü sallama hikaye uyduruyor oda bir mod olunca insan ister istemez uyuz oluyor forumdan ayrılmak istiyor. bizde başka insanlara karşı mahcup durumda kalıyoruz sadece böyle şeyleri modların yapmasını hoş karşılamıyoruz. şimdi bizdemi iyinette ticaret yapmayı bırakalım.

ben geri zekalı değilsem

Updated Date: 10-sep-2008 // güncellenme tarihi
Creation Date: 09-sep-2007 // kayıt tarihi
Expiration Date: 09-sep-2009 // kayıtın bitiş tarihi

Domain adresi: irmik.net
Domain kayıt tarihi: 2007-09-09
Domain düşme tarihi: 2009-09-09

atay' Alıntı:
Ozcan' Alıntı:
atay' Alıntı:
Ozcan' Alıntı:
atay' Alıntı:
merhaba,

domainin düşme tarihine hatalı bakmışım. domain düşmüş.

lütfen bana hesap numaranızı ve bana eft yaparken verdiğiniz işlem ücretini iletin, yolladığınız para+işlem ücretini geri iade edeyim.

eğer irmik.net'i almak istersenizde, backorder vasıtası veya domain tamamen silindiğinde kayıt ederek sahip olabilirsiniz.

2009 a kadar uzattığın yazıyor?

15 ytl, 150 ytl gibi miktarlar için dansözlük yapacak bir insan değilim, keşke itrader kullanmadan önce biraz daha mantıklı davransaydınız.

domaini, bir arkadaşımın hesabından kayıt etmiştim. bugün arkadaşımla görüştüm, domainin düşmüş olduğunu iletti bana. size yalan borcum yok. yazık vallahi, ne diyeyim.

hesap bilgilerinizi gönderin, paranızı geri yollayacağım.
Ben iptal ettirdim bankayı arayıp yani mantıklı olmak gerekirse domainin kayıt tarihi 2007 bitiş tarihide 2009 olarak gözüküyor. Sanki ben suçluymuşum gibi mesaj yazmışsınız yada ben hatalıymışım gibi.

2005'ten beri iyinet'te kayıtlıyım. tek bir kişi çıkıp benimle alakalı olumsuz bir ticari olay anlatamaz, çünkü yok.

15 ytl icin, bir domain icin bu sekilde sözüme inanılmaması gerçekten üzücü. size arkadaşımla olan konuşmamı aynen ilettim, hatta madur olmamanız için havale masrafına kadar derhal yollamayıda istedim, fakat aynı iyi niyeti sizde göremedim.

neyse sağlık olsun. hoşçakalın.

loi cim yani :) bir çok kişinin bu şekilde bir alıp veremediği oluyor.

atay' Alıntı:
2005'ten beri iyinet'te kayıtlıyım. tek bir kişi çıkıp benimle alakalı olumsuz bir ticari olay anlatamaz, çünkü yok.
artık var.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ben suçluyu buldum arkadaş
Tecrübe Puanı:
bu alanları kaldırın görüntülenmesin, çok merak eden varsa profiline girip baksın :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben üye olamadım ozaman. Neti bırakan bir arkadaşımın üyeliğini kullanıyorum.

aslında cevap burada beyler...
bir kaç sayfa arkada yazdığım şeyin ispatı...biri kafeci, biri emlakçı biri bilmem kim...
Adam bir önce forum kuriyimda paralar gelsin diye can atıyor. Bakıyor kazın ayağı öyle değil çekip gidiyor "bıraktım neti" diyor :)
Sigara ya bu...bıraktım :)
Kimse bunu iş olarak görmüyor.
Ya mesela ben...
Bundan 4-5 yıl önce falan şu nokia sambian lardan aldığım zaman girmediğim üye olmadıgm cep forumu kalmadı...Şimdi onlarda aynı şeyleri konuşuyorlardır belkide...
Biri çıkıp "banladınız tabi haksız yere gelmezler bir daha"
Diğeri "xxx mod yüzünden kaçtı herkes"
Öteki "admin para göz bizim ondan oldu"
gibi savsatalarla uğraşıyordur. Halbuki bilmiyorki ben ve benim gibi binlerce adamın umrunda bile olmadı böyle şeyler...
Aynı şey burada yaşanıyor... Yarın bir başka yerde...
Derede su kalmamış herkes kurbağaları suçluyor :D

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
aslında cevap burada beyler...
bir kaç sayfa arkada yazdığım şeyin ispatı...biri kafeci, biri emlakçı biri bilmem kim...
Adam bir önce forum kuriyimda paralar gelsin diye can atıyor. Bakıyor kazın ayağı öyle değil çekip gidiyor "bıraktım neti" diyor :)
Sigara ya bu...bıraktım :)
Kimse bunu iş olarak görmüyor.
Ya mesela ben...
Bundan 4-5 yıl önce falan şu nokia sambian lardan aldığım zaman girmediğim üye olmadıgm cep forumu kalmadı...Şimdi onlarda aynı şeyleri konuşuyorlardır belkide...
Biri çıkıp "banladınız tabi haksız yere gelmezler bir daha"
Diğeri "xxx mod yüzünden kaçtı herkes"
Öteki "admin para göz bizim ondan oldu"
gibi savsatalarla uğraşıyordur. Halbuki bilmiyorki ben ve benim gibi binlerce adamın umrunda bile olmadı böyle şeyler...
Aynı şey burada yaşanıyor... Yarın bir başka yerde...
Derede su kalmamış herkes kurbağaları suçluyor :D

ceviz.net daha düne kadar knou açtığın anda 3-5 kişinin yardım ettiği biryerdi bende buna dahildim. Ama şuanki haline bak birde umrumda olmadığından değil içimden gelmediğinden yardım etmiyorum. Ama takip ediyorum, burada tartışılan zaten hit kaybından çok günlük atılan mesaj sayısının azlığı.
Ama bu konu anlamını yitirmiş, baya dertli üye varmış :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ceviz.net daha düne kadar knou açtığın anda 3-5 kişinin yardım ettiği biryerdi bende buna dahildim. Ama şuanki haline bak birde umrumda olmadığından değil içimden gelmediğinden yardım etmiyorum. Ama takip ediyorum, burada tartışılan zaten hit kaybından çok günlük atılan mesaj sayısının azlığı.
Ama bu konu anlamını yitirmiş, baya dertli üye varmış :D

dünden kastın nedir bilmiyorum ama 6 yıl önceydi sanırım kapanmıştı...o kapanmadan evvel yine sağlam paylaşımların yapıldığı bir yerdi...Çünkü hiç bir zaman saman alevi konulara yoğunlaşmadılar. Birşeyler öğrenmek isteyen, gerçekten iş yapan kişilere forum açtılar.
işin özü şu ki webmaster ne ki forumu ne olsun ? :D

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
dünden kastın nedir bilmiyorum ama 6 yıl önceydi sanırım kapanmıştı...o kapanmadan evvel yine sağlam paylaşımların yapıldığı bir yerdi...Çünkü hiç bir zaman saman alevi konulara yoğunlaşmadılar. Birşeyler öğrenmek isteyen, gerçekten iş yapan kişilere forum açtılar.
işin özü şu ki webmaster ne ki forumu ne olsun ? :D

hayır şimdi daha kötü oldu moderatörler kişisel davranışlar sergilemeye başlayınca sitedeki eskilerin çoğu gitti site bomboş kaldı konu aç cevap alamadığın gibi daha yazmasını bilmeyen çoluk çocuktan azar işitebiliyorsun.
Dediğinde doğru + olarak şu varki ticaret zaten yoktu şimdi iyice yokoldu webmaster ticaret yapamayınca r10 gibi yerlerde rep savaşı, geyik yapar oldu.
Bu arada r10'dan banlandığım için bunları söylemiyorum iyinet'inde r10'nunda kötü yanları var iyi yanları olduğu gibi ama iyinet'te hiç yoktan o tür kişiler yok. Bu saatten sonra iyinetin yapacağı şey belli öncelikle ban konusunda daha hassas olmalılar ve site içinde dikkatimi çeken provakatörler var üyelerin açtığı konularda kulp bulup onları rencide etme(çok boş tartışmalar çıkartma) yoluna gidenler bunlar ayıklanabilir.
Adwords'e kontör reklamcıları dadandığından beri adsense'de gözdeliğini yitirdi.
Bu yüzden daha çok ban ve ödeme konuları görüyoruz bunlarda çöp konu bana göre. Bunların dışında ne konu açılacakki

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
birde forumda ilgimi çeken başka bir şey var...acaba önceden dikkatmi etmedim yoksa gerçekten düşündüğüm şeymi :D
Eski üyeler Qin Shi Huang askerleri gibi uykudaydı ve birden dirildiler sanki...İlginç bir durum :D
Bir kaç gündür konulara bakıyorumda 2-4 yıllık ama 10-50 arası mesajı olanlar yazmaya başlamış...İyinet kehanetidemi var yoksa :p

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
birde forumda ilgimi çeken başka bir şey var...acaba önceden dikkatmi etmedim yoksa gerçekten düşündüğüm şeymi :D
Eski üyeler Qin Shi Huang askerleri gibi uykudaydı ve birden dirildiler sanki...İlginç bir durum :D
Bir kaç gündür konulara bakıyorumda 2-4 yıllık ama 10-50 arası mesajı olanlar yazmaya başlamış...İyinet kehanetidemi var yoksa :p

Aslında kitle zaten varmış, ama mesaj yazmıyorlarmış. Üyeler kendinden bir şeyler bulunca forumda mesaj yazıyorlar. Dizilerde başladı artık herkese ekmek çıkar forumda :p

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Sorunumunn cevabını google'da bulamayıp forumda sorduğum soruya cevap alamıyorsam,
Sorumun cevabını bir türlü başka yerlerden öğreneceksem,
Forumu cahil cühela 13-15 yaş ayarı çocuklar basmışsa, paylaşım konusu olarak 11ime bastım, tv'de at sineği gördüm, pek de güzel fıkraymış tarzı sözde paylaşımlar ağırlıktaysa,
Forumdan bir verim, enerji, teşekkür alamıyorsam (kiminin sorununu çözersin, acaba o söylediklerimle bir netice aldımı, bilemezsem)

Benim için bu forum, sıradan bir forumdur ve ben düzene uyarım!

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Sitede olabildigince yaş seviyesini yükseltmek gerekiyor.
Bilgi paylaşımı yapabilecek daimi üyeler şart.

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu kırmızı renkli üyeler premium hesapları olan arkadaşlar sanırım.
Sizin "Üzücü Bir Durum" diye açtıgınız başlıkta ve devamında gelen konu içeriğinde bol bol admin eleştirilmiş...

Hani elmanın öbür yarısı da ben olayım. Bu eleştiri yapan bütün şahıslar nerede ne üye var, hepsini toplayıp gelsinler yoksa banlansınlar...Aksi takdirde bu üyeler forumda hep online kalsınlar.

Söz konusu olan forum olunca, konu rekabetin içine giriyor...

Zaten buraya yeni gelen üyeler bu tür konuları görünce forumda fazla takılmak da istemiyor gibiler...

Bu tür konular (yok neden üye gelmiyor, gelse niye yazmıyor neden yeni konu yok vs.) türü komik konuların açılması direkt yasaklanmalıdır.

Örneğin yönetici ben olsam konuyu açan arkadaşa, mynete falan bi banner koyup da geliver derdim. Bu da bu sorunun çözümü...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Sizin "Üzücü Bir Durum" diye açtıgınız başlıkta ve devamında gelen konu içeriğinde bol bol admin eleştirilmiş...

Hani elmanın öbür yarısı da ben olayım. Bu eleştiri yapan bütün şahıslar nerede ne üye var, hepsini toplayıp gelsinler yoksa banlansınlar...Aksi takdirde bu üyeler forumda hep online kalsınlar.

Zaten buraya yeni gelen üyeler bu tür konuları görünce forumda fazla takılmak da istemiyor gibiler...

Bu tür konular (yok neden üye gelmiyor, gelse niye yazmıyor neden yeni konu yok vs.) türü komik konuların açılması direkt yasaklanmalıdır.

Örneğin yönetici ben olsam konuyu açan arkadaşa, mynete falan bi banner koyup da geliver derdim. Bu da bu sorunun çözümü...

Bak ne güzel söylemişsin "yönetici ben olsam" ...
Olamadığın için yapıcı yollara başvuramıyorsun demekki yöneticilik ayrı bir şey sen uzaktan konuları komik bulmaya devam et...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54

Yeni üyelerin takılmak isteyip istememeleri değil zaten asıl konu. Konu bir şekilde kişisel iç dökmeye gitti diye buna benzer şeyler yazıldı.
frmtr miydi neydi..1,5 milyon üyesi var. Biraz daha kassalar adsl abone sayısına ulaşacaklar. Burdan çıkan sonuçta banı yiyen tekrar üye olmuş demektir. Çokmu arkadaşça ya da çokmu samimi bir ortam varda üye sayısı ve hit sayısı bu denli yüksek ?
Öneri sunmadan önce biraz düşününde mantıklımı değil mi öyle yazın bari. Sağdan soldan adam getirmek ne işe yarayacak, kahvemi burası ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5