İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üzücü bir durum forum.iyinet.com'da

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
http://forum.iyinet.com/webmaster-g...ww-dinisohbete-com-link-degisimi-yapilir.html

Şu konunun nereye açıldığına bakın. Ne zaman açıldığına bakın. Hala neden müdahale edilmediğine bakın. Forumdaki moderatör adetine bakın. Buradan lâf yetiştirmeye benzemiyor bu işler. İyinetin sorunu ilgisizlik kanıtıyla ortada ;)

Sanirim ilgilisiz sadece biz degiliz... Sag ust kisimdaki unlem isaretine basarak bu tur postlari sikayet etme secenegini bugune kadar kac kisi yapti merak ediyorum.
Herkes kendi evinin onunu temiz tutup sorumluluktan kacmazsa banane ya demezse daha iyi olur kanisindayim. Bu sadece forum icin degil gercek hayat icin de boyle.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Saldırı yapanlar zaten mikrop,Türk interneti çok çekiyor bu botnetçi lamerlardan. Ama bu onca kişinin emeğini yemeniz için bir sebep mi?

Saldiri yapanlar yarismaya katilanlar, yada yarismaya katilanlarin tuttugu adamlar. Kimin emeginden bahsediyorsunuz?
Adamlar Foruma saldirip kapatiyor, burada binlerce kullanicinin emekleri var, bunlari gozardi edip 10 yarisma sayfasi yaninda yok saymaniz ilginc.
Yarismaya hakki ile katilip yarisan arkadaslara saygi duyuyorum, bindiginiz otobusun tekerleklerine sikarsaniz, diger yolcular da yaya kalir. Bu durumda kizmaniz gereken sofor degil eskiyadir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Biz daha iyi moderatorlük yaparız diyen biri varsa, ben kendi moderatorlüğümü bırakıp onlara devredebilirim. Maçta iyi oynamayan futbolcular için hakemi suçlamak ilginç bir durum. Şikayet edilecek ne var anlamıyorum. Burası bir site, konuşulacak birşey varsa konuşulur, yoksa konuşulmaz. Hayatımızın dönüm noktası değil ki. Yabancı forumlarda burada bahsettiğiniz problemlerin olmamasının nedeni muhteşem yönetim değil, oradaki eğitimsiz insanların oranının çok düşük olması. Herkes nerede ne ve nasıl yazması gerektiğini biliyor.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arkadaşlar forumun bir şeyi en azından ben öyle görüyorum. Artı her gün bir kaç kez forumlarada giriyorum ben.

Burada bizim düşünmemiz gereken olan iyinet filan değildir. Burada dikkat etmemiz gereken KENDİMİZİZ bunu umarım anlamışsınızdır. Herkes kendi hatalarına dikkat etse eğer hiçbir sorun kalmayacaktır. Hiçbirimiz 4x4 insanlar veya forum üyeleri değiliz. Hepimiz öncelikle hatalarımızı kendimizde ararsak sorunların bir çoğu ortadan kalkacaktır.

Bunlara ek olarak ise; Foruma yeni üye kaçımız giripte forum kurallarını okuduk acaba. Kurallar uyulsun diye konuyor ve forumun iyiliği için konuyor. Bunuda geçtim kendi insani kurallarımız var bunlarada uymuyoruz. Aşağılayıcı cümlelerle birbirimize cevaplar veriyoruz anlamını bilmediğimiz Türkeçimizi bozan kelimelrle birbirimize karşılık veriyoruz. Bu durumlarda forum ne yapabilir bize?

Forumda da kimsede de sihirli deynek yoktur ama herkesin kendine bir sihirli deyneği vardır diye düşünüyorum.

Selametle kalın.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Sanirim ilgilisiz sadece biz degiliz... Sag ust kisimdaki unlem isaretine basarak bu tur postlari sikayet etme secenegini bugune kadar kac kisi yapti merak ediyorum.
Herkes kendi evinin onunu temiz tutup sorumluluktan kacmazsa banane ya demezse daha iyi olur kanisindayim. Bu sadece forum icin degil gercek hayat icin de boyle.

Hay Allah'ım ya! Şu tavrından kurtul artık be adam! Her eleştiride aynı şeyi söyleyerek sıyrılıyorsun. Sonucuda görüyoruz yani! Hadi ben şikâyet butonuna basmadığım için hatalıyım, sen niye o konuya hiç girmiyorsun? Moderatörler neden o kadar zamandır girmemiş? Demek ki moderatörlerde forumda aktif olan kullanıcılar değil. Hiç demek ki forumda yarım etmeye niyetleri yok ki "Webmaster Genel Konular"a göz atmamışlar. Göz attıysalar da bu konuyu kaç gündür ne hikmetse görmemişler.

Bi kerede kabul et hatanı, hep sıyrılıyorsun. Farklı cümlelerle olayı başka boyuta çekiyorsun. Senin işin ne? Yapamıyorsanız beceremiyoruz deyin arkadaşım, bahanelere sarılmayın. Madem futbolla örnek verdiniz bende vereyim. Futbolcu sıfatını taşıyan herkes futbol oynamak zorundadır. Ben 40 yaşındayım koşamıyorum diyemez. Eğer futbola devam etme kararı aldıysan oynayacaksın bu oyunu. Yada bırakacaksın, futbolcuyum demeyeceksin. Taraftar elinden geleni yapıyor hala sizi desteklemekle, görmüyormusunuz? Böyle bir konuyu açmakta mükellef olduğumuz şeyleri yapıyo olduğumuzu gösteriyor zaten..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NeFuSa, kullanıcıların yüzeysel bakıs açısını kanıtladığın için tesekkür ederim. Moderatör dediğin adam senin gibi(?) isi gücü olan adamdır. Her dakika f5'e basıp kim nereye konu açmıs, doğru konuya açmıs mı bakacak zamanı olmayan adamdır. Eğer burası bir forum (tartısma grubu) ise, kullanıcılar da yardım etmekle yükümlüdür. Sana o ünlem isaretine basmak çok zor geliyorsa, diğer insanlardan daha fazlasını neden bekliyorsun ki?

aragorn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende kafama takılan bir konuyu bilmem kaçıncı kez tekrar dile getireyim bari...
bu forumda dolandırıcılar neden banlanmıyor ??
Dolandırıcılara niye sahip çıkılıyor..

Aşağıdaki linkte bakın.. -itrader şampiyonlarının en son çevrimiçi olma tarihlerine şöyle bir bakın..

http://forum.iyinet.com/itrader_main.php

Dün-bugün girenler bile var.. Dolandırıcılar aramızda, geçen bir arkadaş MSN kanıtıyla dolandırıcılığı ispatladı .. Ne oldu ? Banlandımı bahsi geçen kişi ? HAYIR !!! Buyrun linki aşağıda, detaylıca inceleyin arkadaşlar..
http://forum.iyinet.com/forumda/105142-haksiz-yere-negatif-itrader-verildi-ne-yapmayaliyim.html

Bir tanede geçenlerde ben uyarmıştım..

http://forum.iyinet.com/eleman-duyuru/103938-html-den-cok-iyi-anlayan.html

Adam dolandırıcı, R10'da ispatlandı..Hatta iyinet forumlarındada bir kişiye işini yaptırdı ama parasını vermedi ( gerçi arkadaş sanırım işide teslim etmedi o adama )
İyinet'in verdiği cevaba bakın ama ;

Ortada henüz ispatlanmış bir durum yok. Varsayımlar ile hareket etmeyin.
Gerekirse itrader gücünüzü kullanın.

Foruma hala dolandırıcılar girip-çıkıyor, mağdur olanlar mağdur olduğuyla kalıyor

Alın size bir sebep, ben seo'yu meo'yu, yarışmasını bilmem.. Forumda güvensizlik var, bu bile bir nedendir..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
NeFuSa, kullanıcıların yüzeysel bakıs açısını kanıtladığın için tesekkür ederim. Moderatör dediğin adam senin gibi(?) isi gücü olan adamdır. Her dakika f5'e basıp kim nereye konu açmıs, doğru konuya açmıs mı bakacak zamanı olmayan adamdır. Eğer burası bir forum (tartısma grubu) ise, kullanıcılar da yardım etmekle yükümlüdür. Sana o ünlem isaretine basmak çok zor geliyorsa, diğer insanlardan daha fazlasını neden bekliyorsun ki?

Siz mi moderatörsünüz, yoksa diğer forumlarda sizinle aynı özelliklere sahip olan moderatörler mı işini yanlış yapıyor? "Webmaster Genel Konular" bir webmaster sitesinin can bölümüdür. Burada günlerce bu konu farkedilmiyorsa bir şeyler ters gidiyor demektir. Ki orada işini yapmadığını savunduğunuz üyelerden biriside uyarmış! Hala gereken yapılmadıysa biz ne yapalım? Kendinizi savunmayı bırakın. Kabullenmekte bir erdemdir. Boş vaktiniz yoksa yapmayın arkadaşım, silah zoruyla mı yaptırıyolar size moderatörlük? Bırakında boş vakti olan, F5 yapan adamlar yapsın ;) Sizden etkili olacağı kesin gibi..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sanırım olay kişisel tartışma yönüne doğru gidiyor.Aslında konunun açılması çok iyi bir zamanlamada olmuş.Bende forumun gerçekten de kötüye gittiğini düşünenlerin arasında geliyorum.Forumda bir çok adaletsizliğin olduğuna inanıyorum.Ama bunlarn hepsinin bir nedenide olduğunu düşünüyorum.Kimse kusura bakmasın, sert yazı yazmak istiyorum.. Gerçektende foruma ilk geldiğim zamanlarda buraya yazı yazmak kadar zevklisi yoktu.Günde en az 30-40 kez foruma girip, her girdiğimde uzunca süre kalırdım. Yeni Mesajlar linkine tıkladığımda onlarca yeni konu olurdu. Seo olsun, adsense olsun elimden geleni zevklede yazardım.Heleki birisi çıkıp işime yaradı dediğinde, yenisini yazmak için sabırsızlanırdım. Hemen ardından, yönetimde olan bazı arkadaşların bile bana cephe aldığını görmek, kendilerine doğru gelenleri sanki doğruymuş gibi anlatmaları, bazı üyelerin ilginç şekilde paylaşımlara karşı cephe aldığını gördüğümde çok üzüldüm. Bugün buradaki insanların %70 ' i googleden para yerken, bu konularda yeni fikirlerin olmaması, paylaşımlar yapılmaması sanırım bu durgunluğun en başta nedenin. Bir diğeride, belkide bir çok şeyi paylaşmış olmak ve sonradan gelenlerin işi biliyorum diye ortaya çıkması. Tabiki bildikleri vardır ama iş paraya döndüğü için, seo diye bir meslek ortaya çıktı.O andan itibaren iş sır saklamaya döndü. Belki yüzlerce kez foruma girmiş, birşeyler yazmış ama yollamamışımdır.Tek nedenide, neden yazacağım ki ? İnanmadığım yönetimemi ? İnanmadığım insanlara mı ?

Forumdaki çoğu moderatöre gerçekten de güvenim yok.Çünkü bence mod demek, sadece düzen sağlayan çoban demek değildir.Aksine, kullanıcıdan daha çok paylaşım yapan, forumu canlandıran demektir.Tabiki çok sevdiğim modlarda var.. ( ploop, Grafix, mathi, v.s. gibi ) .. Tabiki modları sevmemek, foruma katılmamayı, bildiğini saklamayı gerektirmiyor. Ama işte yönetime karşı bir tutum göstermede bu üyeler için.. Nasıl ki , onlar istediğinde, konuyu kilitleyip bizi susturabiliyorsa, foruma katkısı olan birisini banlayabiliyorsa, buda bizim protesto yöntemimizdi belkide..

Bende burada kısa sürede olsa modluk yaptım.Bu konuda eminimki, kimseyi zorla yada gereksiz banlamazlar.Bu yönde hiç sevmediğim modları bile tebrik ederim daima.. ÖZellikle '' iyinet '' in asla bencillik yapmadığını, elinden geleni daima yaptığını, hatalarını kabul ettiğinide çok iyi bilirim ve hala foruma birşeyler yazıyorsam da tek nedeni, onun çabasına duyduğum saygıdır. Bu yazıdan sonra, çok mod arkadaş çıkıp sen bölesin şöylesin forumun iyiliğini istemezsin diyebilir.. Ama en azından gerçeği '' iyinet '' bilir ki, elimden geleni konu açarak değilde, ona p.m. atarak sölemişimdir. Kendi projelerimi, yaptığı projeler hakkındaki her türlü fikrimi, deneyimimi onla paylaşmış, önerimi söylemişimdir.Sanırım kendisi de inkar etmez bunu.

Nefusa ' nın dediğini haklı buluyorum. sonuçta modsa, bir zahmet F5 liyecek, düzeni kuracak.Zaten o şikayet bildirimi dört dörtlük yapılıyor olsa, modlara ihtiyaç olmaz, admin tek başına koca forumu da yönetirdi.. Bana göre iki türlü mod olmalı.. Paylaşım yapan mod, yada f5 kullanıp kontrol eden mod. Bende modluğu forumdan ayrı kaldığım için, f5 çekemediğim için, zaman ayıramadığım ve bazı düşünceler yanlış geldiği için anında bıraktım. Buranın bazı kararları yanlış olsada, adaletine daima inanırım.Gerçektende fikirlerimiz dinlenir, modlar oylama yapar ve kabul ederler.Bir nevi gerçekten de demokrasinin burada olduğunu, fikrimizi açıkca söyleyebildiğimizide daima kabul ederim..

Bir ödüllü yarışma yapıldı, çok iyi fikirdi ama gerçektende ellerine gözlerine bulaştırdılar bence.. İlk olarak o yarışmada ödül alanların, ödülleri aldıktan sonraki katkıları nelerdir ? Onlar gerçektende bunu hak ettilermi ? Geçmiş değil, son ay değerlendirilerek ödül aldılarmı ? Almadılarmı ? Yada ödülü hak etmenin oranı, mesaj atmakmı ? yaralı mesaj atmakmı ? Soruları çoğaltabilirim , yapılan modlara IPOD yarışması için.

İkinci üzücü vaka, seo yarışması.Ama bunda kimi suçlayacağız onuda bilmiyorum. Biliyorum ki '' iyinet '' iyi niyet göstererek, elinden geleni yaparak bunu düzenledi.Ama tecrübesizlik ve insanların saldırısı yüzünden buda ters tepti..

Çok uzatmadan, forumun toparlanması bence çok kolaydır.. Gerçekten de google konusunda, parking konusunda gerekli paylaşımlar yapılırsa çok kısa sürede canlanacağına eminim. Umarım ki canlanırda.. Burada mesajları okumak daima zevkli olmuşdur.. İnsanların bir çok konuda ( Php, Asp ) alternatif forumları var.. Ancak genel webmasterlik için, ilk olan forumun iyinet ' i alternatifi bence yok..

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kim kusturmus ki uyeleri? Biz mi siz mi?
Yarismadan bahsediyorsaniz o konuya hic girmeyin, orada yapilanlarin ozru yok, adamlar yarisma icin saldiriyor siz OK, olsun, zaten saldiracaklardi diyorsunuz, biz yarismayi kapatiyoruz, kustuk diyorsunuz!

hayır ben yarışmadan bahsetmedim. Fakat yarışma için saldırılar gayet normal bunları baştan bilmeniz gerekirdi burası türkiye!.
Benim bahsettiğim olay şudurki eğer haksızlık vb. şeyler yapılıyorsa her platformda bunlar olur. bakınız ceviz.net forumda bulunan profesyonellerin hepsi ya atıldı siteden yada kendi isteğiyle ayrıldılar. Durum ortada.
R10 yada forum.iyinette aynısı, bugün r10'u kuranlar daha düne kadar iyinette takılmıyolarmıydı yada zoneyi,oxxi yi vs. yi kuranlar diğer webmaster forumlarında durmuyolarmıydı. Her haksızlığa uğrayan/uğradığını zanneden artık hangisini dersiniz, küsmüş olmalıki hep pasif izliyorlar. zannetmeyinki siteden atılanlar geri gelmez hepsi yeniden üye oluyordur mutlaka ama sadece sömürmek için.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben modların haksız yere adam banladığına katılmıyorum . Aksine , bence kimse banlanmadığı için gerçekten bilgili insanlar çekip gidiyor . Üstlerde belirtilmiş , dolandırıcılar cirit atıyor . Ayrıca kurallara hiç saygı yok . Bir adam 10 kere güncel yazıyor konusuna , herhangi bir ceza yok . Bence uyarmak ceza değildir , icraat gerekir .

Nefusa'ya da katılıyorum . Moderatörlerin çoğu aktif değil . Belki bilgili insanlar birşey demiyorum ama , bu forumu üyeler yönetecek değil herhalde? Şu f5 olayı gayet haklı . Gördüğünüzü şikayet ettiniz de birşey yapmadık mı konusuna da katılmıyorum . Üyeler bir kere şikayet eder iki kere şikayet eder . Hep biz yapacaksak iyinet tek başına yönetir zaten .

Forumun en önemli sorunu , beceriksiz_acemi'nin de söylediği gibi , ençok dikkat çekecek , bizlere yararlı olacak bölümlerde paylaşım yapılmaması . Link değişim bölümünde günde 100 konu açılsa bana ne yararı var sanki ?

Bir diğer konu da , ticaret bence . Forumda ticaret 0 . Onlarca domain satış , reklam/link satış konusu açılıyor , iş arıyorum bölümleri felan sürekli aktif ama , bunlara rağbet yok . İnsanları birşekilde foruma çekmek lazım , ticaret te bu unsurlardan biri bence .

Son olarak , seo yarışmasında , tüm suçu iyinet'e yüklemek doğru değil bence .

Kişisel görüşlerim bunlar , iyi akşamlar .

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
300 kere de açılsa bir yere varmaz bu konu iyinet sağolsun, o yüzden kendinizi boşa yormayın derim :eek: Ya böyle kabul eder ya gidersin durumu

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

peki ben şunu sorarım o zaman bi kullanıcı olarak, moderatör olarak siteye benden daha az katkı yapman normal mi? sen moderatör olduğun siteye giremiyorsan soru soran insanla ilgilenmiyorsan ben niye ilgileneyim ki? ben de o zaman işime lazım olanı alırım çıkarım. madem bu senin işin öncelikle sen ilgileneceksin kusura bakma.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Yanlis karar: Yarisma
Evet bu benim hatam yeterince arastirmadan verilmis bir karar oldu yarisma, ben saldiri olacagini bilmiyordum, ister saf diyin ister yalanci, ama bilmiyordum! Ama inanin hep iyi niyetle bu yarismaya giristim.

Kullanicilara yapilmis haksizliklar:
Kullanicilara yapilmis haksizlik konusunda sizlere katiliyorum, bizim elimizde sihirli bir degnek yok, bazen yanlis kararlar verebiliyoruz, inanin kim hakli kim haksiz diye karar vermek kadar zor birsey yok. Ve bu karari bizim vermemizin beklenmesi bizi daha da zor duruma sokuyor. Insanlar bizden yargic gibi karar vermemizi bekliyorlar. Oysa binlerce km uzaktaki adamin gercekte ne yaptigini yada yapmadigini biz nasil bilebiliriz. MSN ile ispatlandi deniyor, MSN dediginiz text mesaj yazilan bir ekran, istendigi taktirde istediginizi yazarsiniz o ekrana, karsida kimse olmasina gerek yok, yani delil olarak kullanilamaz.

Diger forumlarin basarilari
r10 ve diger forumlar basarilarini takdirle izliyorum ve inaniyorum ki basarilari daha da devam edecektir. Cunku onlar bu isi iyi yapmasini yada dogru yapmasini biliyorlar. Herkesin birtakim seylere kabiliyeti vardir, benim kabiliyetim webmaster konusunda zayif. Inanin bu zamana kadar bilgili kullanicilar ve moderatorluk yapmis arkadaslar olmasaydi , "ki zamaninda r10 un ve zone un kurucusu da burada moderatordu", iyinet buralara kadar gelemezdi.

Peki diyeceksiniz neden o zaman bu isi yapiyorsun?
Ben de sizin gibi iyinet sayesinde cok sey ogrendim, sizinle bilgimizi paylasirken sizlerden de cok bilgi aldim. Ve halen almaya devam ediyorum. Aklimin ucuna gelemeyecek fikirler, urunler, yazilimlar gordum bu forumda... Hepimizin yaptigi projeler vardir, insan o projelere cocugu gibi baglanir.

Peki ne olacak o zaman?
Bu sorunun cevabini ben de bilmiyorum. Belkide feneri daha dinamik ve yaratici arkadaslarimiza devretme zamani geldi. Fener sonmeden!

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki ne olacak o zaman?
Bu sorunun cevabini ben de bilmiyorum. Belkide feneri daha dinamik ve yaratici arkadaslarimiza devretme zamani geldi. Fener sonmeden!

Bence öncelikle feneri beraber taşıdığınız insanları değiştirmeli/yenilerini eklemelisiniz .

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
Yanlis karar: Yarisma
Evet bu benim hatam yeterince arastirmadan verilmis bir karar oldu yarisma, ben saldiri olacagini bilmiyordum, ister saf diyin ister yalanci, ama bilmiyordum! Ama inanin hep iyi niyetle bu yarismaya giristim.

Kullanicilara yapilmis haksizliklar:
Kullanicilara yapilmis haksizlik konusunda sizlere katiliyorum, bizim elimizde sihirli bir degnek yok, bazen yanlis kararlar verebiliyoruz, inanin kim hakli kim haksiz diye karar vermek kadar zor birsey yok. Ve bu karari bizim vermemizin beklenmesi bizi daha da zor duruma sokuyor. Insanlar bizden yargic gibi karar vermemizi bekliyorlar. Oysa binlerce km uzaktaki adamin gercekte ne yaptigini yada yapmadigini biz nasil bilebiliriz. MSN ile ispatlandi deniyor, MSN dediginiz text mesaj yazilan bir ekran, istendigi taktirde istediginizi yazarsiniz o ekrana, karsida kimse olmasina gerek yok, yani delil olarak kullanilamaz.

r10 ve diger forumlar basarilarini takdirle izliyorum ve inaniyorum ki basarilari daha da devam edecektir. Cunku onlar bu isi iyi yapmasini yada dogru yapmasini biliyorlar. Herkesin birtakim seylere kabiliyeti vardir, benim kabiliyetim webmaster konusunda zayif. Inanin bu zamana kadar bilgili kullanicilar ve moderatorluk yapmis arkadaslar olmasaydi , "ki zamaninda r10 un ve zone un kurucusu da burada moderatordu", iyinet buralara kadar gelemezdi.

Ben de sizin gibi iyinet sayesinde cok sey ogrendim, sizinle bilgimizi paylasirken sizlerden de cok bilgi aldim. Ve halen almaya devam ediyorum. Aklimin ucuna gelemeyecek fikirler, urunler, yazilimlar gordum bu forumda... Hepimizin yaptigi projeler vardir, insan o projelere cocugu gibi baglanir.

Peki ne olacak o zaman?
üyeler diyorki forum takipsiz gidiyor evet bazı mod arkadaşlar fazla aktif olamıyor ki modları suclamak cok sacma ya adamların hayatı netten ibaret olamazki ama şöyle durumda var gerçekten bilgili boş vakti olan (forum için) arkadaşlarada yetki verilebilinir.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
İşte bu!
Hatalar kabullenildiği zaman ve sonuç istendiği zaman mutlaka bir sonuca varılır.
Farklı olarak ne yapabilirize bakalım..

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben r10'dan terk bir üyeyim. Baya uzun bir süre için oradaydım fakat hiç başarılı olduğunu düşünmüyorum. Yaş ortalaması çok düşük, kimse kimseye yardım etmiyor, yardım etmeye çalışıyorsun, ettiğin yardımı anlayacak saygı gösterecek bir seviye bile yok. Belli bir seviyeyi aşan kişinin oradan alabileceği en ufak bişey yok, git gide yaş seviyesi düşecektir. Bu benim yorumum. Burada ise henüz yeni sayılırım, dışardan bakıldığında r10dan daha saygılı bir yere benziyordu, umarım yanılmam.

Evet bağlanmışsınız ama siz düzeninize de çok bağlanmışsınız sanki. Kısa sürede gördüğüm yönetim dinamizmini baya bi kaybetmiş, ben burada her gün girdiğimden en azından yönetimden bir kişinin güzel bir paylaşım yaptığını, makale yayınladığını görmek isterim. turk-php.com bunun en güzel örneğiydi ama oranın da yöneticileri dayanamadı ve kapattılar. bana yazdığınız özel mesaja cevap veremiyorum çünkü mesaj yazma hakkım yok henüz. bana mesajda bir eposta adresi verirseniz size belirttiğiniz konuda bilgi verebilirim.

Peki ne olacak o zaman?
Devirden daha önce bence o dinamizmi kendi içinizden çıkartmayı deneyin. Çünkü yeni gelecek kişinin gideni aratmayacağı da belli değil.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu arada arkadaşlar,iyinet tüm yanlışlara kendi karar vermiş gibi göstersede gerçek öyle değildir.Bir hata olmuşsa bu tek kişinin değil tüm yönetimin hatasıdır.

Herkesin yorumu şu şekilde olmaya başladı,yönetim birşey yapmıyor,bu yüzden iyinet kötüye gitti.Bu söylediğinizde doğruluk payı mutlaka ki var ama tamam mı derseniz,hayır tamam değil.Bu bir etki tepki meselesidir.Yönetimdeki bir çok arkadaşımız aslında bu işi yapmaya çok heveslilerdi ancak ne oldu forumdaki durgunluk ister istemez bizede yansıdı.Sonuçta farklı gibi söylesenizde,bizlerde sizin gibi bu forumun üyeleriyiz.Nasıl bazı üyelerimiz yazmıyor ise bizde aynı şekilde davranabiliyoruz.Üyeler forumu aktifleştirmeyince,yöneticilerde pasifleşmeye başlıyor.Yani tamamen etki tepki meselesidir.

Bundan önce,yani 2-3 yıl önceden bahsediyorum.Yine aynı yöneticiler mevcuttu.O zaman kimse çıkıp demiyordu ki yöneticiler forumla ilgilenmiyor.Bu üyelerin hepsinin birden kişilikleri mi değişti?Hayır.Genel olarak herkesin üzerine çöken iyinet kötüye gidiyor havası,rehaveti bizide kapladı hepsi bu kadar...Ne kadar oldu tam bilmiyorum ama forumun aktifleşmesi adına bir takım yenilikler yaptık.Bunları sizde gözlemlediniz.Bugün farklı yenilikler yine yapabiliriz.Yeter ki kimse iyinet webmaster forumlarına olan güvenini,paylaşıma olan inancını kaybetmesin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5