İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üzücü bir durum forum.iyinet.com'da

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben aklıma gelen tavsiyeleri sunmakla başlayayım, ilk gözüme çarpan;

- Çok fazla alt forum var, bu kadar alt forum niye açıldı bilmiyorum siteyi zengin gösteriyor olabilir, ama ilgiyi dağıtıyor, sırf konusu hoşuma gitmedi diye uğramadığım bölümler oluyor. Halbuki bu alt forumlar biraz daha toplarlansa bence daha faydalı olacaklardır. Bu değişikliğin aktifliği de artıracağı inancındayım.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben Nefusa ile Beceriksiz Acemi'yi mod yapmayı düşünüyorum. Madem bu kadar herşeyi iyi biliyorsunuz, gelin yapın. Yok biz yapmayız diyorsanız yapana karışmayın. Ben futbolcu değilim, sen futbolcuysan gelip oynarsın. Bu sitede moderator olarak girerken yazı yazacağım, şunu yapacağım gibi taahütlerde bulunulmuyor. Biz yanlış varsa düzeltmek için burdayız, birilerine ders vermek, paylaşım yapmak gibi bir zorunluluğumuz yok. 2550 tane yeni yedek adsense hesabı nasıl açılır gibi konu açacağıma, ya da daha programlamayı yeni öğrenip hergün php bölümüne soru sorup ertesi gün 1000 dolara script satacağıma hiç konu açmam daha iyi. Olayı isim vererek kişisel boyuta indirgeyen bir kişinin cümlesine olay kişisele dönüyor diye başlaması ayrı bir komedi.

Sizin anlamamakta ısrar ettiğiniz şey, burasının bir amme hizmet kurumu olmadığı. Burada bir şey yazılıyorsa herkes yazıyor, yazılmıyorsa kimse yazmıyor. Sen, ben, o değil, bir bütün olarak yazılar ya kalitelidir ya kalitesizdir. Herkes kalite düştü diye parmakla biryerler gösterme uğraşında. O parmak nerede acaba, sanki siz o bütünün bir parçası değil misiniz? Yönetim yönetim diye parmak gösterenlerin her yazdığı kural dahili makale için 2 tane ben ekleyeceğim her gün, hadi bakalım. Ne kadar boş konuşma var anlamak zor. Hem bir küs olma tribi var, hem de gelip şikayetçi olmaya devam. Ya şikayet edersin, oturup düzeltmek için birlikte uğraşırız, ya da toptan küsersin bir daha girmezsin. Arada sıkışmaya hiç gerek yok.

Iyinet ek olarak seni de anlamak zor. R10 başarısını izliyorum filan demişsin de, hangi başarı acaba. Küfür etme ve kavga etme rekoru gibi başarıları mı? Ortada başarı filan yok, yönetime küsen gidip kendi forum açıyor. Bütün mesela bundan ibaret, istersen gidip 250 tane yeni forum açıp 1000 tane üye getirirsin. Felsefen "yönetmek" üzerine ise geleceğin nokta bellidir. Senin felsefenden sıkılan da yarın bir gün başkasını açar. Nitekim de r10'dan kopanlar da birşey açmış. Mevzu bu.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bizler, mesajlarımızda kimseyi suçlamıyoruz. Yada yönetimden birilerinin bu görevi hak etmediğini, layıkıyla yapamadığını sorgulamıyoruz. Sadece balık baştan kokar atasözüyle, bu işe en iyi çözümü sizin bulacağınızı düşünüyoruz.Bugün bu konuda tartışılabiliyorsa, moderatörüde, adminide, üyeside gelip yazı yazabiliyorsa, bu durumdan çıkışında olduğunu görebiliyoruz. Bence yönetimi değişitrmek, yada feneri birisine, birilerine devretmek çözüm değildir.Şu andaki yönetim, eksikleri çok iyi belirleyebilir.. Paylaşım yapabilecek 3-5 tane arkadaş aranıza katılırsa ben eminimki çabucak canlanır. İnsanların ekmek yediği konulara yönelmek çok mantıklı.İlgi çekici, yazı yazdırıcı yada okutucu şeyleri yapmak, diğer konularıda canlandırır görüşündeyim.Eskiden farklarımız vardı, tekrar farklılık kazandırmak gerekir foruma.Biliyoruzki, biz burada tartışırken sizde yönetim olarak kendi aranızda tartışıyorsunuz.Bizim sorunumuz sizle değil, kendimizle.Ama bu ışığı tutacak olanda sizlersiniz.Nasılki, yanlışım bu diyebiliyorsanız, çözümüde bu demelisiniz.Yada çözüm üretenlere şans vermelisiniz. Nefusa, disconnect, visit gibi değerli üyeler bu yükü kaldırabilirler. Hataları yönetimde değil bireylerde görmek isteriz. Trdownload çok sevdiğim birisidir ( kendiside bilir sanırım ). Sorunları masaya koyduğunda, çözümleri de üretir.Eğer inanıyorsa dört dörtlük yarışma yapacağına, sorumluluğu alıp o yapar. Bu tarz görev bölüşümleriyle gerçekten de bu forum canlanır..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben Nefusa ile Beceriksiz Acemi'yi mod yapmayı düşünüyorum. Madem bu kadar herşeyi iyi biliyorsunuz, gelin yapın. Yok biz yapmayız diyorsanız yapana karışmayın. Ben futbolcu değilim, sen futbolcuysan gelip oynarsın. Bu sitede moderator olarak girerken yazı yazacağım, şunu yapacağım gibi taahütlerde bulunulmuyor. Biz yanlış varsa düzeltmek için burdayız, birilerine ders vermek, paylaşım yapmak gibi bir zorunluluğumuz yok. 2550 tane yeni yedek adsense hesabı nasıl açılır gibi konu açacağıma, ya da daha programlamayı yeni öğrenip hergün php bölümüne soru sorup ertesi gün 1000 dolara script satacağıma hiç konu açmam daha iyi. Olayı isim vererek kişisel boyuta indirgeyen bir kişinin cümlesine olay kişisele dönüyor diye başlaması ayrı bir komedi.

Sizin anlamamakta ısrar ettiğiniz şey, burasının bir amme hizmet kurumu olmadığı. Burada bir şey yazılıyorsa herkes yazıyor, yazılmıyorsa kimse yazmıyor. Sen, ben, o değil, bir bütün olarak yazılar ya kalitelidir ya kalitesizdir. Herkes kalite düştü diye parmakla biryerler gösterme uğraşında. O parmak nerede acaba, sanki siz o bütünün bir parçası değil misiniz? Yönetim yönetim diye parmak gösterenlerin her yazdığı kural dahili makale için 2 tane ben ekleyeceğim her gün, hadi bakalım. Ne kadar boş konuşma var anlamak zor. Hem bir küs olma tribi var, hem de gelip şikayetçi olmaya devam. Ya şikayet edersin, oturup düzeltmek için birlikte uğraşırız, ya da toptan küsersin bir daha girmezsin. Arada sıkışmaya hiç gerek yok.

Ben modluk peşinde asla olmadım, olmamda.. Olmuşda olsam, bunu açıkca söyleyecek, en azından iyinet ' e p.m. atacak kadar kendimide cesur görüyorum.Yapana karışmayın deme zihniyetin yüzünden ben bu foruma yazı yazmıyorum biliyormusun ? Sen bu forumda oldukçada paylaşımı özel mesajlarla sürdürüyorum. Tek tek attığım p.m. lere bak.. Kaç tane konu açıp, cevap alamamış insana p.m. ile bildiğim yada bilebildiğim kadarını paylaşmışım. Eğer modsan, tek işin beni denetlemekse, ben koyun değilim.Kendimi zaten denetleme kabiliyetine sahibim.Bu görevide sadece o yüzden yapıyorsan, şu andada yapman gereken yazı yazmak değil, fikrini söylemek değil, küfür edersem, kuralları aşarsam beni banlamak yada mesajımı silmendir.. Yönetici olarak sen paylaşmıyorsan, insanların paylaşmasını beklemenin anlamı neyki ? Şöyle bir bak etrafına.. İyinet ' te bugüne kadar senin kadar antipati toplayan insan olmuşmu ? Amaç paylaşmaksa, sonucu seni ilgilendirmemeli.. İnsanlar silahı yapar, ama git adam öldür demezler. Öldürürse o kişinin sorunu. Sonuçlara bu kadar takılıyorsun ama nedense bu forumun sonuçlarına yada sonuna hiç bakmıyorsun bile. Diğer modlarda gerçektende seninle aynı fikirdemi merak ediyorum ? En azından onlarda Angelo gibimi düşünüyor ?

Aradığın bir parmak varsa, o parmak benim parmağımdır.. Herkese iyi geceler..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Of beceriksiz acemi artık bir benim yakamdan düşsen ben hayatıma daha mutlu devam edeceğim. Benim senle ilgili bir düşüncem, fikrim, hissiyatım yok. Ben senin yazılarını bile okumam. Gelip burada Ben a,b,c,d,e moderatorlerini seviyorum, ama yönetim de hata var dediğinde, geriye kalan f kod adlı moderator ben olduğum için, bana yazdığın için sana cevap verdim. Sen bana yazı yazmazsan ben sana cevap yazmam hiç merak etme. Sen gelip bana birşeyler yazma telaşındasın hep. Yok seni kimse sevmiyor bid bid, yeter arkadaşım. Sen ol benim yerime ben girmiyim bir daha foruma mutlu ol, nedir meselen arzun?

Bu forumda benim kadar antipati toplamış başka adam yok diye yıllardır bağırıyorsun. İlk herkese açık ayın üyesi yarışmasında ben kazandığımda da, moderator kayırılıyor diye konuşmuştun. Oy veren bütün arkadaşlara haksızlık etmiştin. Artık benim hakkımda daha konuşmazsan sevinirim. Senin kime ne yazdığın ile ilgilenmiyorum, o kadar baydım ki birine küfür etsen onu gören moderator ben olsam mesajını silmem. Zaten iyinet'de biliyor foruma pek giremiyorum ben, sen istediğin adsense'e giden arka kapı yolları konularını açabilirsin.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Of beceriksiz acemi artık bir benim yakamdan düşsen ben hayatıma daha mutlu devam edeceğim. Benim senle ilgili bir düşüncem, fikrim, hissiyatım yok. Ben senin yazılarını bile okumam. Gelip burada Ben a,b,c,d,e moderatorlerini seviyorum, ama yönetim de hata var dediğinde, geriye kalan f kod adlı moderator ben olduğum için, bana yazdığın için sana cevap verdim. Sen bana yazı yazmazsan ben sana cevap yazmam hiç merak etme. Sen gelip bana birşeyler yazma telaşındasın hep. Yok seni kimse sevmiyor bid bid, yeter arkadaşım. Sen ol benim yerime ben girmiyim bir daha foruma mutlu ol, nedir meselen arzun?

Bu forumda benim kadar antipati toplamış başka adam yok diye yıllardır bağırıyorsun. İlk herkese açık ayın üyesi yarışmasında ben kazandığımda da, moderator kayırılıyor diye konuşmuştun. Oy veren bütün arkadaşlara haksızlık etmiştin. Artık benim hakkımda daha konuşmazsan sevinirim. Senin kime ne yazdığın ile ilgilenmiyorum, o kadar baydım ki birine küfür etsen onu gören moderator ben olsam mesajını silmem. Zaten iyinet'de biliyor foruma pek giremiyorum ben, sen istediğin adsense'e giden arka kapı yolları konularını açabilirsin.

:) Tamam düştüm yakandan.. Sen mutlu ol.. :)

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo buranın saygın bir forum olduğu hakkındaki düşüncelerimi senin şu son 2 mesajın ile yeniden gözden geçirmek durumunda kalıyorum.

Burası amme hizmeti değil ne demek? Sen bu forumda üyeler takılıyor diye reklam alıp para kazanıyorsun, sen para kazandığın yerle ilgilenmezsen kim ilgilenecek peki.

Sen forum aç bırak ilgilenme üyeler gelsin her işi senin adına yapsın, mantık bu mu gerçekten?

Ayrıca müşteri her zaman haklıdır arkadaşım, sen üye ne derse desin belli bir düzeyde cevap vermek ile yükümlüsün. Bi düş yakamdan gibi cümleleri kendine yakıştıdın mı yani.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben buradan reklam alıp para kazanmıyorum. Site sahibi değilim. Senden hiçbir farkım yok. Diğer konuya da hakim değilsin, kişisel bir meselesi var arkadaşın benimle. Kimseye böyle birşey söyleyecek biri değilim, ama herkesin bir sınırı var. Daha önce kibar versiyonlarını da denemiştim. Bu işe yaradı, sevindim.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://forum.iyinet.com/fontlar-klavye/70798-40-000-ttf-fonts.html

1 yıldan fazla süreli bir konu, geçenlerde hortlatılmış. illegal bir paylaşım. bu konu hala silinmediyse, konuyu açana gerekli uyarı yapılmadıysa, yönetimde bir problem var demektir. 10 tane mod var ama yapılan iş 1 modluk bile değil. zaman ayıramayacaksanız modluk yapmayın bu kadar basit.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben buradan reklam alıp para kazanmıyorum. Site sahibi değilim. Senden hiçbir farkım yok. Diğer konuya da hakim değilsin, kişisel bir meselesi var arkadaşın benimle. Kimseye böyle birşey söyleyecek biri değilim, ama herkesin bir sınırı var. Daha önce kibar versiyonlarını da denemiştim. Bu işe yaradı, sevindim.

Sen derken kastına dememiştim zaten, yönetime genel olarak hitap ettim. Sen yönetimi temsil ediyorsun çünkü benim gözümde.

Kişisel meseleniz varsa msnde yada özel mesajda halledersiniz. Burada forumda halletmek uygun olmadı. Haklı olsan bile şuan benim gözümde haksız konuma düştün. Keskin sirke küpüne zarar verir. Benim gözümde ne durumda olduğun senin için önemli mi orasını bilemem tabiki.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Burada yazılırsa burada cevap veririm. Zaten 4-5 mesaj önce belirtmiştim, isteyene seve seve yönetim görevi devrederim diye.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bu öneriyi r10 da da yapmıştım ama sallamamışlardı, umarım buradaki yöneticiler farklıdır. yineliyorum;

belli bir süreyi örneğin, 3 ay geçmiş konulara artık mesaj yazılamasın. anlamı yok.

yazmayın diyeceksiniz ama ben yazmıyorum zaten ama onu kollamıyor adam yazıyor işte yazma diyemiyosun. varsa imkan yazıyor.

yeni mesaj gelmiş diye giriyorsun adam gitmiş 2005ten kalma konuya cevap yazmış, bakma gereği bile duymamış. zaman çalmaktan başka bişey değil.

hayır onu gören gelio bide üzerine konu hortlamış diye mesaj yazıo iyice karışıyor.

son mesajın üzerinden 3 ay geçtiyse cevap yazılamasın şeklinde bir düzenleme yazmak hiçte zor değil.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burada yazılırsa burada cevap veririm. Zaten 4-5 mesaj önce belirtmiştim, isteyene seve seve yönetim görevi devrederim diye.

yöneticilik zor, ben açıkcası devralmak istemem.

anladığım kadarıyla buradaki yöneticilerin de yönetici olma hevesi kaçmış.

site sahibi kimse onun bu konuda bi düzenleme yapması gerekiyor, yönetici olmak cazibesini yitirmiş gibi. yönetici sayısını azaltıp yetkilerini artırmak belki bi çözüm olabilir.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tabi ki kolay değil. Herkesi memnun etmek mümkün olmadığı gibi, memnun olmayanların baskısı çoğaldıkça kimsenin yapacağı birşey yok.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabi ki kolay değil. Herkesi memnun etmek mümkün olmadığı gibi, memnun olmayanların baskısı çoğaldıkça kimsenin yapacağı birşey yok.

evet herkesi memnun etmek zor ama şuan ne yazık ki kimse memnun değil gibi gözüküyor. yani şuan yapacak bişeyler olmalı.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bana soracak olursanız mesele heyecan verici fikir ve gelişmelerin olmaması. Kimse birşey yapmıyor, hep aynı şeyler. Sonuçta oturup konuşacak birşey yok. Fikri olup da yardıma ihtiyacı olup da bu forumdan eli boş dönen birisi olduğunu sanmıyorum.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
muratmoon arkadaşım,

yapılmak istenen üzerinde durulmak istenen o olsa, elbet yapılabilir. Sanırım bahsekonu sistem WHT de var. Bir onay kutusu çıkıyor, "bu mesaj x/x/2003 den kalmış, böyle olduğunu bile bile yazıyorum" tarzı..

Olay o değil ki, olay ötekiler berikiler tartışması..

Bir olun kardeşim, bir olunuz. Birlikten dirlik çıkar.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Ben bu öneriyi r10 da da yapmıştım ama sallamamışlardı, umarım buradaki yöneticiler farklıdır. yineliyorum;

belli bir süreyi örneğin, 3 ay geçmiş konulara artık mesaj yazılamasın. anlamı yok.

yazmayın diyeceksiniz ama ben yazmıyorum zaten ama onu kollamıyor adam yazıyor işte yazma diyemiyosun. varsa imkan yazıyor.

yeni mesaj gelmiş diye giriyorsun adam gitmiş 2005ten kalma konuya cevap yazmış, bakma gereği bile duymamış. zaman çalmaktan başka bişey değil.

hayır onu gören gelio bide üzerine konu hortlamış diye mesaj yazıo iyice karışıyor.

son mesajın üzerinden 3 ay geçtiyse cevap yazılamasın şeklinde bir düzenleme yazmak hiçte zor değil.

Önerinizi dikkate aldığım için cevap yazıyorum.

Bahsettiğiniz konular sanırım paylaşım yapılmış bilgi içeren konular değil. Zira ben 3 ay önce mysql için açılmış bir konu altına "anlatılanları yaptım ama olmadı, acaba nerece yanlış yaptım" şeklinde bir mesaj atabilmeliyim.
Acaba ben mi yanlış düşünüyorum.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çünkü forum çok dağılmış belli bir odağı yok. birazcık toparlanması gerekiyor bence. her konuda gelin buraya yazın demek anlamsız. belli konularda odaklanıp uzmanlaşmak daha iyi benim kanaatimce.

dediğim gibi çok fazla alt forum var, bunlar birleştirilsin birazcık, o kadar dağıtmaya gerek yok forumu, webmaster forumu burası "Borsa Hyip Forex" böyle bi alt foruma ne gerek var. ayda bir konu açılacak diye forum açmak anlamsız, kaldırılsın yada başka bir alt forum ile birleştirilsin.

"IRC Hosting" hiç ilgi yok, "VPS VMWare Shared Paylaşımlı" bunun içine birleştirilebilir.

"Güvenlik" ayırmaya ne lüzum var, "Webserver kurulum ve ayarlar " buna eklesek olmuyo mu?

"Web Hosting Kurulum Donanım Yazılım" hosting kurulumu mu bu server kurulumu mu? Hosting kurulumu ise donanım ne alaka. Server kurulumu ise "Webserver kurulum ve ayarlar " diye ayrı bir alt forum niye var. İsim hatalı kafa karıştırıyor.

"Virus Spyware Spam " bilgisayar destek forumu değilse burası anlamsız, kaldırılmalı.

"Fontlar Klavye", "Web / Grafik Tasarım" alt forumu ile birleştirilsin.

"Tarayıcılar", "Programlar ve Araçlar", "Email MSN Skype Gtalk" birleşsin, bu kadar bölmenin ne anlamı var.

Türkiye'de düzgün PHP desteği veren forum kalmadı, çok önemli bir açık var, bu açığı iyinet kapatabilir. Ben PHP forumuna gelen her türlü ciddi soruyu cevaplamaya açığım, Mysql ile ilgili sorular için de aynı. Ama forum kurdum şuraya ne yapayım benim için soru değildir. Kendiniz bir yazılım hazırlarken bi yerde takılırsanız bu benim için sorudur. Sorunun cevabı da al yaptım kullan değildir, cevap sadece doğru yolu göstermektir.

Yazdıklarım ciddiye alınırsa hatalı gördüğüm yerler hakkında bilgi vermeye devam ederim, ama ciddiye alınmıyorsa ben de çaba göstermekten vazgeçerim. Hep söylediğim gibi sitenin sahibi ilgilenmedikten sonra üye bi yere kadar ilgilenir.

muratmoon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önerinizi dikkate aldığım için cevap yazıyorum.

Bahsettiğiniz konular sanırım paylaşım yapılmış bilgi içeren konular değil. Zira ben 3 ay önce mysql için açılmış bir konu altına "anlatılanları yaptım ama olmadı, acaba nerece yanlış yaptım" şeklinde bir mesaj atabilmeliyim.
Acaba ben mi yanlış düşünüyorum.

destek forumlarımda belki o özelliği kapatmak uygun olabilir, o forumlar özel kaçıyor biraz çünkü. ama zaten dediğiniz gibi bi durum çok nadir olacaktır, çünkü illaki o alan hakkında daha yeni bir konu açmıştır birisi diye düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5