İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster forumları nereye koşuyor?

PhpMania

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyinet'de kötü bir duruma düşen kişi doğal olarak R10.net'i savunur veya R10'da kötü duruma düşen kişi de iyinet'i savunur.

kötü duruma düşmek : mağdur olmak
kötü duruma düşmek : ters düşmek

anladığım kadarıyla bir şeyleri yanlış söylüyorsunuz.

iyinet mükemmel demedim. Belirttiğim hataları görmedim dedim. Zaten bir mesaj ileteceksem şimdiye kadar ilettim.

sakın birilerine sözlü olarak saldırarak rahatlamaya çalıştığımı sanmayın.

Şimdiye kadar büyük forumları yönettim. Kimseyi klavye arkasında diye küçük duruma düşürmedim. Banladıktan sonra arkasından küfretmedim. Forumlarım Hiç de ddos,botnet saldırısına uğramadı. aksine 5 sene önceki forum üyeleri hala beni ekleyerek halimi hatırımı sorarlar.

Az hit aldım, Az kazandım ama aldıgım kararlarla gurur duyuyorum.

Ben size sorayım ters düşmekten neyi kastettiniz. Siz kimsiniz?

Nedense bu günlerde iyinete yapıcı eleştirilerden çok sanki laf atmak aciz bırakmak gibi amaçlarla bu konuyu açanlara rastlanıyor. Amaç İyinet üyelerini diğer forumlara doldurmaktan başka bişey değil.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Forumlarda mevcut konular aşağı yukarı aynı ve işin tuhafı bilmeyen araştırma yapmadan aynı soruları defalarca soruyor hatta cevabını msnden teknik destek olarak istiyor. Bukısır döngü insanlarda bıkkınlık yaratıyor.

Forumlarda gelecek açısından uygun başlıklar pek yer bulmuyor yada fazla rağbet görmüyor. Bu kısma önem vermek gerekiyor ki forum, forum kalabilsin.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Artık sadece forum yetmiyor.

Ayrıca artık iyinette kaliteli paylaşımlar bitti.
Eskiden 1-2 tane yazan kişiler vardı şimdi onlar ortalıkta yok.

Eger kaliteli paylaşımlar olmamamaya devam ederse sitenin hiti dahada düşer

X

Xman

Misafir
Ben r10 u eleştirmem çünkü eleştirmem için eleştirmeye değer bulmam yada eleştirecek bi tarafını bulmam lazım maalesef r10 da bunların hiçbiri yok, burada bir konu açtığınızda adminde katılıyor ve fikirler tartışılabiliyor ama orada sıtkı beyin hoşuna gitmeyen birşey yazdığınız anda onurunuzla haysiyetinizle oynanıveriyor heleki phpmania ve benim gibi evli barklı çoluk çocuk sahibi yaşını almış insanlarsanız 19-20 yaşında birinin sizi acımasızca aşağılaması hiçde kabul edilecek birşey değil. Herneyse konuşma özgürlüğüm var heran banlanacam korkum yok sataşan yok bulaşan yok fikrimi belirttim diye -rep atan yok burda rahatım ve hep burada olacağım.

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İyinet'de kötü bir duruma düşen kişi doğal olarak R10.net'i savunur veya R10'da kötü duruma düşen kişi de iyinet'i savunur.

Ben hiçbiryeri savunmuyorum fakat bu doğru r10'da yöneticilik yapmış tanıdıklar var kendileri söylediler canım sıkılınca adam banlıyorum kimsede birşey demiyor dedi. Orada yöneticiler başıboş kalmış.

Fakat iyinet içinde iyi şeyler düşünmüyorum artık en büyük olay şu seo yarışması pire için yorgan yakıldı resmen. Ayrıca iyi şeylerde duymuyorum

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burada kesinlikle keyfi banlama diye bir olay yoktur.oyunu kurallarına göre oynayanlar oyunu istedikleri kadar oynayabilirler.fakat kurallara uymayanlar oyun dışı kalır.

sistem bu kadar basit.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bu konuda bir arkadas "demek ki sizin kapasiteniz bu kadarmis" demis ve her nedense mesaji silinmis (bence silinmesine gerek yoktu).
Olayi bence dogru ozetlemis. Yasim her nekadar 40'a dayandiysa da icimdeki yaraticilik ve teknolojiye olan ilgi her gecen gun daha da artti. Genc arkadaslar gibi her detaya giremesemde guncel kalmaya calsiyorum. Ancak bu isi/hobiyi bir sirket/ofis profesyonelliginde yapmadigim icin ve bu forumun isleyisi icin eleman calistirmadigim icin, ister istemez her konu ile ilgilenmem gerekiyor. Sagolsun moderator arkadaslar bu yuku bir nebze olsun azaltiyorlar. 40 yasina geldiginizde benim gibi de bir aile hayatiniz olunca soylediklerime daha baska bir gozle bakacaginizi umuyorum...

40 yaşında olmanız, forumun kötü gidişatına tatminkâr bir cevap değil bence. Düzenli aile hayatınız varsa foruma ilgi gösteremiyor olabilirsiniz tabikide. Ama forumun reklam gelirini içerik ekletmeye harcarsanız bu sorun düzelebilir. Aslında işin gelir/gider kısmı beni bağlamaz. Sadece olayın yaş ile alâkası yok. Bir futbolcu yaşım 35 oldu artık koşamıyorum beni idare edin diyebiliyor mu? Hayır.
Eğer futbolcuysan sahaya çıkıp maçını oynayacaksın. "Koşamıyorum, topa sert vuramıyorum, iyi pas atamıyorum yaşlandım yok"..

iCay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burada kesinlikle keyfi banlama diye bir olay yoktur.oyunu kurallarına göre oynayanlar oyunu istedikleri kadar oynayabilirler.fakat kurallara uymayanlar oyun dışı kalır.

sistem bu kadar basit.

Evet burada keyfi banlama diye birşey yoktur yapmanız gereken tek şey iyinet e eleştiri yapmayacaksınız,
haklı olduğunuz halde bile hakkınızı aramayacaksınız bu kadar basit

Dünya fani iyinet
KaRaKTeR

X

Xman

Misafir
Evet burada keyfi banlama diye birşey yoktur yapmanız gereken tek şey iyinet e eleştiri yapmayacaksınız,
haklı olduğunuz halde bile hakkınızı aramayacaksınız bu kadar basit

Dünya fani iyinet
KaRaKTeR

Sem kimin fake isin önce onu söyle bakalım 2006 da üyelik alıpda buğün ilk mesajını yazman ne kadar normal sence, muhtemelen yine 2006 yılında alıpda aktif olarak kullandığın üyeliğinle yazda kim olduğunu bilelim.

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazmış ya en alta.Şu tavırlara bak.Biraz sakin cevaplar yazın.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet eleştiriyi seven bir kişiliktir,ama tek bir şartı var eleştiri yıkıcı değil yapıcı olmalıdır.

sevindirik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ne yalan söyleyim,iyinetten ufacık ve samimi bir ricada bulundum sıfır anlayışla cevap verdi.oysa aynı isteğime başka bir forumda çok katı kuralları olmasına rağmen cvp verilmişti.anlayışsız insanları sevmediğim için o insanların yönettiği forumlarda bulunmak istemem.

bu forumda hep yardım konusu açtım ve sağolsun arkadaşlar büyük bir samimiyetle cevapladılar.her ne kadar adminleri anlayışsız olsa da üyeler için onu söyleyemeyeceğim.

sessiz sedasız banlansam da sorun değil.fikirlerimi dile getirmek istedim.düşündüğüm şeyleri söylediğim için forumla ilişiğim kesilecekse amenna.

bana yardım eden arkadaşlara tekrardan çok çok teşekkür ediyorum.etmeyenlere edemeyenlere de teşekkür ederim.ama anlayışsız insanlara ancak teessüf ediyorum;

" insan insana her zaman muhtaçtır, sana muhtaç olunduğu zaman ellerinle itip, yoksayarsan,insanlar da seni yoksayar "

iyi forumlar.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Diğer forumları bilmem ama iyinet hayalet forum olma yolunda büyük bir aşama katediyor.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bence forumlardaki düşme forumlardaki güvensizlik ortamı + herkes cogu şeyi öğrendi gibi sadece ya link satıcak ya reklam alacak yada bir kod yardım isticek.

eskiden ads - sedo - seo vss gibi konular cok meşurdu kimse tam bilmezdi herşeyi ama herkes öğrendidi sanırım. ads ile ilgili pek öyle eskisi gibi sorunlar görmüyorum.

birde başka forumların acılması ziyaretciyi böldü

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ben eskilerden kim kaldıki demek istiyorum ? Bir forumun büyümesi, yada istikrarı için gerekli olan şeyin, açılan konular değil yapılan bilgi paylaşımları olduğunu düşünüyorum.. Forum çok iyi olduğunda bunun en büyük nedeni yönetimdir. Çünkü onların sağladığı düzenle ortam güzelleşir gelişir.. Eğer bugün kötüyse bunu yönetim irdelemelidir. iyinet , çok tanışıklığım olan birisi değildir. Ama gerçekten de yönetimini hiç beğenmem... ( bu yönetim sadece insan seçimleridir. ) Eşitliğine, bizlerin fikirlerine daima önem verdiğini bilirim ve takdir ederim.Forum için bir çok fedakarlık yapmış, cebinden para ödemiş, yarışmalar düzenlemiş ama bunlarda maalesef yönetimdeki arkadaşlarında hatalarıyla, başarısızlıklar yaşamıştır.. Nasıl iyi çalışmalar artı olarak yazılırsa, bu eksiklerde olumsuz olarak foruma dönmüş, foruma gerçekten de bilgisini aktaran arkadaşları bence forumdan soğutmuşdur.. Forumda aslında en çok merak edilen konulara önem verilmediği için, bence forum bugünki halindedir.Tabiki zamansal düşüşünde etkisi olabilir.

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben eskilerden kim kaldıki demek istiyorum ? Bir forumun büyümesi, yada istikrarı için gerekli olan şeyin, açılan konular değil yapılan bilgi paylaşımları olduğunu düşünüyorum.. Forum çok iyi olduğunda bunun en büyük nedeni yönetimdir. Çünkü onların sağladığı düzenle ortam güzelleşir gelişir.. Eğer bugün kötüyse bunu yönetim irdelemelidir. iyinet , çok tanışıklığım olan birisi değildir. Ama gerçekten de yönetimini hiç beğenmem... ( bu yönetim sadece insan seçimleridir. ) Eşitliğine, bizlerin fikirlerine daima önem verdiğini bilirim ve takdir ederim.Forum için bir çok fedakarlık yapmış, cebinden para ödemiş, yarışmalar düzenlemiş ama bunlarda maalesef yönetimdeki arkadaşlarında hatalarıyla, başarısızlıklar yaşamıştır.. Nasıl iyi çalışmalar artı olarak yazılırsa, bu eksiklerde olumsuz olarak foruma dönmüş, foruma gerçekten de bilgisini aktaran arkadaşları bence forumdan soğutmuşdur.. Forumda aslında en çok merak edilen konulara önem verilmediği için, bence forum bugünki halindedir.Tabiki zamansal düşüşünde etkisi olabilir.

Bu dediğiniz yönetimsel sorunlar sadece iyinette olmamakta. Bugün bile kaliteli olarak bildiğimiz ceviz.net kendi içinde bölünmüş ve yerini sessiz bir ortama dönüştürmüştür. Tabiki bu sadece 1 örnek daha nice örnekler mevcut. Türk milleti olarak yapıcı değil yıkıcı olduğumuz gibi, her olayı kişiselleştirmede(yönetici bile olsak) üzerimize yok.
Bugün bir arkadaşın 2 adet sitesini inceledim, biri yabancı diğeri türkçe forum sitesiydi içerikleri aynıydı. Yabancı olan sitede paypal bağış kısmı gördüm ve şimdiden o ayki giderin %60'ı bağışlanmıştı. Peki biz ne yapıyoruz?
Birbirimizi yiyoruz, birbirimize laf koyuyoruz, birbirimize gıcık olup kin tutuyoruz, elimizden geliyorsa siteden uzaklaştırıyor yada, sitelerine saldırıyoruz.
Kendi zamanımızı boş yere harcadığımız gibi karşımızdakinin zamanınıda çalıyoruz.
Bu hataları sadece üyeler değil, adminide, yöneticiside, ahmetide mehmetide yapıyor. Yapmayan kaliteli insanlarda var onlar istisna.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tekıl hıt olarak bılmıyorum ancak alexa nın rank sıstemının alt yapısı değişti geçtiğimiz aylarda, alexa düşüşü bunun ıle alakalıdır, Bunun dışında webmaster forumlarına genel bakışım ;

- Artık geyik muhabbetleri çok fazla dönmekte, genel forum donuşumune ızın verılmemelı
- Artık çok fazla kullanıcı çok fazla sıte çok fazla soru çok fazla istek var,
- Nerde çokluk orda zorluk, bundan iki sene once bu sıtede sorulacak sorular sınırlıydı, çunku webmaster forumuydu alt yapısını taamlamış ınsanlardı, sorulan sorular teknık veya zor sorulardı, Zaman geçtıkde bu kavram değişti şimdi ben nasıl sıte yaparım gıbı sorular var, veya bu turevdekı basıt sorulara eskılerden kımse mesaj yazmıyor çunku kalıtsal olmuş bu, zor soruya profesyonel cevap ilkesı var eskılerde....
- Eskiler neden artık bılgısını paylaşmıyor sıtesıne reklam bıle almıyor forumlardan ? çunku başka bır konuda bırını haksız gosterdığınız zaman tatlı dılle dahı olsa sabaha kadar saldırı alıyorsunuz bunlar gerçekler eskılerden başına gelmeyen yoktur heralde ...

İyinete genel bakışım ;

- iyinet de malesef ticaret ölmüş durumda, Reklam alımı satışı, domaın satışları, lısans satışları hatta ve hatta server kıralama vb. gıbı bolumlerde hep arka planlarda ıyınet, bu tur forumlarda oncelık başka foruma kayıyor, çunku orda tıcaret çok fazla,
- iyinet ın en buyuk kan kaybı geçtığımız senelerde bır gun ansızın forumu yok olmasıydı, aylarca forum yerıne boş beyaz bır sayfa goruldu ne açıklama yapıldı ne bır cevap, butun uyelerını o zaman kaybettı ıyınet
- son 6 aydır iyinet yenıden bende vardım dıyor ama açıkcası bır kullanıcı olarak durum dahada vahımleşıyor gıbı gelıyor bana,
Orneğın ;
Şu yukarıdakı logo sanırım 8 ayda 12 kere değişti,
Seo yarışması yapıldı iptal edildi, saldırıda olsa başka bir şeyde olsa kararlılıkla arkasında durulmalıydı, bu tur bır ıptal guvenılmez forum ımajı işler,

Neler yapılmalı;
Logo ıcın bır logo yarışması olsun sağlam bır logo olsun
Üyelik kısıtlaması olsun, 50.000 uye yerıne 10.000 uye olsun tam olsun
Ana sayfadakı kullancı renklerı kargaşası kaldırılsın, onlıne lıstesınde onlarca renk var tek bır açıklama yok kım nedır hangı renk necıdır ben bılırım ahmet bılırı mısafır bılmez,
Forum alt kategorılendırılmesı tamamen yanlış ve ticareti kendı kendıne engeller vazıyette, Google Adsense ıle normal reklam verıp alacak kişinın yazdığı yer aynı alt kategorıde olmamalı, ben bıle hala bazen nerde olduğuna ıkı kere bakıyorum,

Biraz uzun oldu yazım,
Çok eskı bır uye olarak (diğer hesaplarımın şifrelerını kaybettım) yorumlarım bunlar,
Eğer bir revizyona gıdılecek zaman şimdidir çunku ıyınet forumları ılk kez bu kadar zor duruma gelıyor Bence.

trithon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazdıklarım silinmiş birinin işine gelmemiş belliki...
Tekrar yazıyım o zmn..

wm forumlarında problem yok problem iyinette yönetilememe sorunu var :s
bir kişinin tutup onca insanın emeğini hiçe sayarak yarışmayı iptal etmesi ne demek ....

Sonra kim sana neden güvensin :s
Ayrıca wm forumlarına değil iyinete ilgi azalıyor sadece..
farkına vardığında çok geç olmaması dileği ile.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Ben birazda tersinden düşünüyorum olayı. Webmaster forumları dediğimiz siteler bence hak ettiği hitlere geri dönmeye başladılar. Hit düşmedi aslında, bir zamanlar gereksizce yükselmişti, şimdi layık oldugu yere geri dönüyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
yazdıklarım silinmiş birinin işine gelmemiş belliki...
Tekrar yazıyım o zmn..

wm forumlarında problem yok problem iyinette yönetilememe sorunu var :s
bir kişinin tutup onca insanın emeğini hiçe sayarak yarışmayı iptal etmesi ne demek ....

Sonra kim sana neden güvensin :s
Ayrıca wm forumlarına değil iyinete ilgi azalıyor sadece..
farkına vardığında çok geç olmaması dileği ile.

Neden olaya tek tarafli bakiyorsunuz, aylardir yarismacilar bizim emeklerimizi hice sayiyorlar sizden 1 gram ses cikmiyor, bu nasil adalet?
Adam yarismada ilk 10 a giremiyor, saldiriyor.
Hile yapiyor diskalifiye ediyoruz, saldiriyor.
Her saldirida bizim emeklerimiz, paramiz, zamanimiz caliniyor...

Kimsenin de emegini saygisizlik etmedik, faturalarinizi belgelerinizi iletin masraflarinizi odeyelim dedik.
Siz alisverislerinizde fatura almadiysaniz veya banka transferlerinizde iyinet seo yarismasi icindir demediyseniz ben nereden bileyim o masrafinizin ne icin oldugunu?

Coluk cocuk ile is yapip, kum havuzunda oyun oynuyorsunuz ardinda webmasterlar belge alirmi diye kufurlu mesajlar PM atiyorsunuz. Almiyorsaniz bu sizin ihmalkarliginizdir. iyi niyeti suistimal eden iyinet degil yarisma iptal edildi diye hakliymis gibi tepki gosterenlerdir.

Gozlerini para burumus, kisa yoldan zengin olmak isteyen capulculara ile yarisma yapmaya kalkmisiz.

Hata yaptiysak boyle bir duzende yarisma duzenlemeye kalkmakla yapmisiz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5