İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Webmaster forumları nereye koşuyor?

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence şöyle mantıklı düşününce artık blog kurmayı bilen ben webmasterım diyor. ve artık forumlarda soru soracağına kendi bloğunda sorusunu soruyor. forumlar da artık sıktı web 2.0 dönemi blog dönemidir. web 3.0 dönemi ne olacak diye düşünürsek
web 1.0 'da webmasterlar iş yapardı,
web 2.0 'da işi çok iyi bilmeyenler iş yapmaya başladı
web 3.0 'da firmalaşma ve gruplaşma olucak benim görüşüme göre.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
ee artık hepsi nasıl para kazanacığını öğrendi neden girip birilerine nasıl para kazandığını anlatsın ki :) nede olsa biz Türküz.

ZoMBiE_8

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugün gidecektim gidemedim. 1-2 gün içinde tatile gideceğim bende bir ay yokum buralarda.. bir azalma olabilir ama su an en büyük etkinin yazdan kaynaklandığını düşünüyorum

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bilgi kirliliğinin ve dolandırıcılığın bol oldugu yerlere ilginin azalması gayet normal. burası bir forum hergün sağdan soldan toplanan haberlerin ekleneceğine adam gibi insaların bilgi seviyesini artıracak şeyler eklense daha mantıklı olurdu. Haber okumak istediğim zaman zaten bildiğim tonla site var buraya gerek var mı? Bu bir kurtuluş olarak görüldü bir ara ondan yazıyorum. Ayrıca forumları kullanan bir kaç farklı kitle var. Bu bir kaç kitle için azar azar aperatifler sunulacağına bir tek kategori seçerek tümden buna kosantre olmak daha mantıklı olurdu.
Örneğin ceviz.net. Ben orada hit düşüşü oldugunu sanmıyorum, varsada sezonluk bir durumdur. Çünkü her türlü bilgiye ulaşmak mümkün. Yazılım problemleriyle alakalı açtığınız her konuya hızla sağlıklı cevap gelebiliyor. Ancak bu forudma yazılımla alakalı kaç konu açılıyor? Herkes takmış kafasına para kazanmamnın sihirli yollarını koskaca forumda bundan hit çıkarı sağlamaya çalışıyor. Ama hayalet hitler bunlar farkına yeni varmışsınız henüz. Aylar önce size buna benzer bir özel mesaj atmıştım ama çok iplemediniz sanırım.
Anı değerlendirmek mantıksız değil fakat bir oluşumun çizgisini değiştirmek ya da zedelemek zarar veriyor. Benim amacım link paylaşımı olsa açarım bi kaç konu çeker giderim başka ne yazabilirmiki? Veya bir sürü koyunu toplamak için "mail okuyun paranın dibine vurun" diye konu açarım, ref verir toplarım bi sürü koyunu bir araya bir daha forumun yüzünü şeytan görsün der çeker giderim.
Aslında konu çok basit, yararlı seviyeli bir topluluk bir arada olunca gerisi olmasada olur. Fakat değer verilen tekil hit olunca durumda böyle oluyor.

X

Xman

Misafir
bilgi kirliliğinin ve dolandırıcılığın bol oldugu yerlere ilginin azalması gayet normal. burası bir forum hergün sağdan soldan toplanan haberlerin ekleneceğine adam gibi insaların bilgi seviyesini artıracak şeyler eklense daha mantıklı olurdu. Haber okumak istediğim zaman zaten bildiğim tonla site var buraya gerek var mı? Bu bir kurtuluş olarak görüldü bir ara ondan yazıyorum. Ayrıca forumları kullanan bir kaç farklı kitle var. Bu bir kaç kitle için azar azar aperatifler sunulacağına bir tek kategori seçerek tümden buna kosantre olmak daha mantıklı olurdu.
Örneğin ceviz.net. Ben orada hit düşüşü oldugunu sanmıyorum, varsada sezonluk bir durumdur. Çünkü her türlü bilgiye ulaşmak mümkün. Yazılım problemleriyle alakalı açtığınız her konuya hızla sağlıklı cevap gelebiliyor. Ancak bu forudma yazılımla alakalı kaç konu açılıyor? Herkes takmış kafasına para kazanmamnın sihirli yollarını koskaca forumda bundan hit çıkarı sağlamaya çalışıyor. Ama hayalet hitler bunlar farkına yeni varmışsınız henüz. Aylar önce size buna benzer bir özel mesaj atmıştım ama çok iplemediniz sanırım.
Anı değerlendirmek mantıksız değil fakat bir oluşumun çizgisini değiştirmek ya da zedelemek zarar veriyor. Benim amacım link paylaşımı olsa açarım bi kaç konu çeker giderim başka ne yazabilirmiki? Veya bir sürü koyunu toplamak için "mail okuyun paranın dibine vurun" diye konu açarım, ref verir toplarım bi sürü koyunu bir araya bir daha forumun yüzünü şeytan görsün der çeker giderim.
Aslında konu çok basit, yararlı seviyeli bir topluluk bir arada olunca gerisi olmasada olur. Fakat değer verilen tekil hit olunca durumda böyle oluyor.

Teşekkür butonu kalkmış yoksa 7-8 kere basmak geldi içimden, çok güzel özetlemişsin ;)

X

Xman

Misafir
Bide unutmuşum şimdi aklıma geldi 20 gün sonra ramazan ayı geliyor o zaman hitler mutlaka yükselecektir hem tatil bitiyor okullar açılıyor hemde ramazanda oruçluyken zaman geçirmenin en güzel yolu nete takılmak ;)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Herkes webmaster oldu zaten piyasada. :)
Herkes kendi forumunu kursun istiyor.
Böylece ne oluyor? Kitle bölünüyor..
Aslında webmaster kaynaklarına her zaman ilgi var, ama çok site olduğu için bölünüyor millet..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ilgi azalmasının sebepleri aslında belli. ama alexayla bunu değerlendirmeyin, alexa sistemi değiştirdiği için dibe vurmuş olabilir örnekler.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Şu da unutulmamalı her iki siteye de yapılan saldırılar alexa da pozitif etki yaratmaktadır, diğer yandan her sene yaz aylarında internet kullanıcı sayısı belirgin olarak azalır (esasında venom un yazdıklarına ekleyecek şeyler var ama içimden gelmiyor, yazılacak olanlar zaten bilinip uygulanmadıktan sonra).

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyinet bu işte en eski senin forumundu. Burası bir webmaster okulu idi. İnsanlar buradan öğrendikleriyle çok güzel şeyler yaptılar.Kimi çok iyi bir phpci oldu. Kimi çok güzel paralar elde etti,kimi ev aldı kimi araba aldı kimi şirket kurdu... Bunların hepsi bu forumda öğrenilenler sayesinde oldu. İnsanlar Pagerank denen şeyi ilk kez burada öğrendi ama sen kalkıp öğreten kişiyi banladın,suçu,günahı yokken. Tamamen egoların yüzünden. Hiç bir şeye özen göstermedin. Kimseyi dikkate almadın. AL işte son ''iyinet seo yarışması''. Bu forumun modlarından biiyle yarışma başlarken konuşuyorduk ve ben o mod arkadaşa msnde dedim ki ; ''iyinetadmin bu işi beceremez'' dediğim çıktı ve beceremedin. Şimdi insanların İyinet'e güveni kaldı mı? Kalmadı. Bu yakın zamandaki örnek. Sen istersen burayı rakipsiz hale getirirdin. Ama kişisel sorunlarının kurbanı oldun. Beceremedin. Kusura bakma. O örnek verdiğin sitede buradan çıkan insanların forumu idi Oxxi,Zone v.s'de. Sen hepsini bir arada toplamayı başaramadın. Hiç webmaster gibi davranmadın forum benim değil mi kardeşim,istediğimi yaparım gözüyle baktın. Sonuç; ilgi git gide düşecek belki de. R10'da öyle. R10 farklı mı? R10'un sahibi de işlerinden fırsat bulup siteye giremiyor. Zaten R10'a da refsiz giriş mümkün değil. Kayıt tarihimin Şubat 2006 yazmasına bakma. Ben İyinet'e 5 yıldır takılan bir insanım. 5 yılda değiştirdiğin tek şey ''iyinetadmin'' olan rumuzunu ''iyinet''e çevirmen. Avatarın bile aynı :) Kusura bakma iyinetadmin. Büyük ihtimalle banlarsın sen şimdi beni :) Çünkü 5 yıldır eleştiri kaldırmayı öğrenemedin gitti. Bende özel mesajlarımın yedeğini alam bari :)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
çok eski değil 2- 2,5 sene önce ben foruma üye olduğumda hiç birşey bilmiyordum, hem öğretmekten hemde öğrenmekten zevk alan insanlarla doluydu burası. hiç bir şey yapmasam bile çeşitli ticari başlıklıkları okuyarak ciddi zaman geçiriyordum forumda. Artık öğrenmeye hevesli çok fazla kişi kalmadı haliyle kimse zamanını boşuna harcayıp öğretmeye uğraşmak istemiyor. Adminimizinde artık forumdan iyice sıkıldığını düşünmem yanlış olmaz sanırım.

Birçok çözüm yolu sunuldu zamanında, en kolayı oldu seçiminiz ve sonuç hüsran. İlerde iyinet kalitesini artırabilirmi bilmiyorum ama burda olup izleyeceğimden eminim her zamanki gibi :)

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İyinet bu işte en eski senin forumundu. Burası bir webmaster okulu idi. İnsanlar buradan öğrendikleriyle çok güzel şeyler yaptılar.Kimi çok iyi bir phpci oldu. Kimi çok güzel paralar elde etti,kimi ev aldı kimi araba aldı kimi şirket kurdu... Bunların hepsi bu forumda öğrenilenler sayesinde oldu. İnsanlar Pagerank denen şeyi ilk kez burada öğrendi ama sen kalkıp öğreten kişiyi banladın,suçu,günahı yokken. Tamamen egoların yüzünden. Hiç bir şeye özen göstermedin. Kimseyi dikkate almadın. AL işte son ''iyinet seo yarışması''. Bu forumun modlarından biiyle yarışma başlarken konuşuyorduk ve ben o mod arkadaşa msnde dedim ki ; ''iyinetadmin bu işi beceremez'' dediğim çıktı ve beceremedin. Şimdi insanların İyinet'e güveni kaldı mı? Kalmadı. Bu yakın zamandaki örnek. Sen istersen burayı rakipsiz hale getirirdin. Ama kişisel sorunlarının kurbanı oldun. Beceremedin. Kusura bakma. O örnek verdiğin sitede buradan çıkan insanların forumu idi Oxxi,Zone v.s'de. Sen hepsini bir arada toplamayı başaramadın. Hiç webmaster gibi davranmadın forum benim değil mi kardeşim,istediğimi yaparım gözüyle baktın. Sonuç; ilgi git gide düşecek belki de. R10'da öyle. R10 farklı mı? R10'un sahibi de işlerinden fırsat bulup siteye giremiyor. Zaten R10'a da refsiz giriş mümkün değil. Kayıt tarihimin Şubat 2006 yazmasına bakma. Ben İyinet'e 5 yıldır takılan bir insanım. 5 yılda değiştirdiğin tek şey ''iyinetadmin'' olan rumuzunu ''iyinet''e çevirmen. Avatarın bile aynı :) Kusura bakma iyinetadmin. Büyük ihtimalle banlarsın sen şimdi beni :) Çünkü 5 yıldır eleştiri kaldırmayı öğrenemedin gitti. Bende özel mesajlarımın yedeğini alam bari :)

şunu belirtmek isterim ki, evet r10,oxxide,zoneda bulunan birçok bilgili arkadaşın ilk forumu burasıdır. Ama işte son cümledeki gibi

Ben İyinet'e 5 yıldır takılan bir insanım. 5 yılda değiştirdiğin tek şey ''iyinetadmin'' olan rumuzunu ''iyinet''e çevirmen. Avatarın bile aynı :) Kusura bakma iyinetadmin. Büyük ihtimalle banlarsın sen şimdi beni :) Çünkü 5 yıldır eleştiri kaldırmayı öğrenemedin gitti.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
iyinet adminin eleştirileri kabul etmeme konusunda biraz haksızlık yapıyorsunuz, günlük hayatımızda hepimiz bazen başkalarına kızarız ama müsamaha da gösteririz, bu sanal ortamlar içinde geçerli olmalıdır.

Bumber

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyinet adminin eleştirileri kabul etmeme konusunda biraz haksızlık yapıyorsunuz.

tiva senelerdir burdasın, r10dada bulundun bildiğim kadarı ile,
o kadar insan kaldıramadığını iddia ediyor, acaba sorun o kadar insandamı ? yoksa ? yoksa ? yoksa ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Herkes istediginiz gibi olsun, istediginiz sekle girsin istiyorsunuz. Bakin ne guzel seyler soylemissiniz. Diger forumlarin ve webmasterlarin zenginliginin kaynagi/baslangici iyinettir demissiniz.
Ben bugun 100 agac dikebildiysem ne mutlu. Orman yaratamadiysam uzgunum ama elimden bu kadari gelmis.
Elestirileriniz nedeni ile sizi forumdan uzaklastiracagimi dusunmeniz yersiz, mesajiniz yalan beyan ve hakaret icermedikce her turlu elestiriye evet.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
o kadar insan kaldıramadığını iddia ediyor, acaba sorun o kadar insandamı ? yoksa ? yoksa ? yoksa ?

yoksalarla neyi kastetdiğini bilmiyorum, forumda birçok kere iyinet admine sert eleştiri yapmışımdır, fakat insanların gerçek yaşamdaki hallerini dönem dönem ne gibi sıkıntılar yaşadıklarını bilemeyiz, daha radikal olan ceviz.net de bir süredir birtakım tatsızlıklar olmakta, demek ki bazen herşey beklendiği gibi olmuyor.

Unutulan en önemli şey de gün geçtikçe dibe doğru giden ülkemiz gençliğinin kültür yozluğunun forumada yansıması.

X

Xman

Misafir
Bi çok kişi banlanmaktan söz ediyor ben 9 aydan fazla süredir buradayım ve yeri geldi iyinetlede modlarlada ters düştüm bi süre girmedim vs.vs. ama neticede ne kendim banlandım nede banlanan birini gördüm hatta dün bana yalaka vb diye açıkça hakaret eden sıfır mesajlı üyeler bile şikayet etmeme rağmen banlanmadı, başka bi forumda ise infosuz domainle link değişimi yaptıgım için gerizekalı açıklaması ile ban yedim varın farkı siz düşünün.

Simasher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında bu konuya benzer bir şekilde konuşulmuştu. http://forum.iyinet.com/forumda/100697-forum-cok-sessiz.html
İlginin azalması yaz ayı sıcak oldugundan da olabilir bence veya diğer akıllarımızdaki düşüncelerden de olabilir. Ama ben biraz sıcaklara birazda sıçak gündeme bağlıyorum.

edit : venom çok güzel aslında özetlemişsin teşekkürler
sıcak yaz ayları dışında sonuçta insanlar tatile çıkmaya çalışıyor.Tatilde sitelerim 1 ay kapalı kaldı onu bile takmadım yani kendimden böyle bir örnek verince insanların yazlıktada internet sevgisi olmadığını hesapa katmak lazım.

Tatil dönemi bitsin yine bir canlılık oluşacaktır.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Türevi çok olan bir platform olduğu için bu tür kayıpların olmasını normal karşılıyorum aslında. Şahsım adına konuşuyorum; forum oluşumlarından sıkıldım artık. Farklı bir yapılanma gerekiyor bence. Sadece at mesajı gitsin, bekle cevabı gelsin değil. Makale yazmaya sevketedecek oluşumlar. Bilmiyorum, artık çok klâsik ve basit gözüküyor forumlar. Webmaster platformu olacaksa biraz proje yayılmalı bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi