İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yeter artık paypal bozdurma derdine son!!!

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben imtcard'a başvurdum ödemeyi yaptım kartın gelmesini bekliyorum komisyon oranları daha az
yalnız benim kafama takılan nokta şu
bizden istedikleri belgeler neler eğer kredi kartının fotokopisini fakslamak gerekiyorsa benim kartım sanal kart nasıl olacak bu iş bi önerisi olan var mı :)
birde telefonla herkesi arayıp bilgileri doğruluyorlar mı ben İngilizce
bilmiyorum onu nasıl hallederim mail yoluyla doğrulama işlemi olmaz mi :eek:

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xfatihx kimlik ehliyet elektrik yada su faturasi ve banka defteri isteyecekler banka defterinde adres yazılı olmalı

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ettim... bekliyoruz bakalim kart ne zaman gelicek :)

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de açtırıcam 1500 doLarlık ödemem e-goLd'a yatınca :)

U

uzaymerkezicom

Misafir
Arkadaşlar güzel bir scannerla ve emaille halledin işinizi, faxda iyi çıkmıyomuş belgeler şansınız artar kabul açısından. En az şu 2si olmalı resimli bir kimlik veya sürücü belgesi veya geçerli bir pasaport (üçünden biri olur) ve ev adresinize gelen bir fatura amaç ev adresinizi doğrulamak , adres veren banka hesap cüzdanları da işe yarıyor. Bilgileri doğru girin ve temiz biçimde scan edin. Sonuçta onay verilmezse kartınız işe yaramaz ve paranızı geri öderler korkmayın. Bende heycanla bekliyorum kartım geldi ama onaylanma sürecinde şu an. Yani kartın gelmesi demek herşeyin bittiği demek değil esas önemli nokta sonrası 2. güvenlik aşaması denen bi seviye var onu aşmak.

paranızı sonra amerikadaki size açılan bir gcard hesabına yatırıyorsunuz. Şimdilik bildiğim bu deneyip gördükçe buradan bildiririm.

Bazı arkadaşlar alınmış olabilirler, fırsatçı derken paypalı mecbur kaldığını hissedince karşı tarafın %10 dan çıkarak %20-30 lara paypal bozanları kastettim. Bir adam benim bozma kurum bu diyosa kabuldur sorun yok. İşine gelen onla bozar işine gelen bozmaz. Ama kendi kuru 10'ken aciz tarafı bulunca 20-30 yapmak başka bi olay bence. Normalde işin bi piyasası var, bu bence karaborsacılık. Yanılıyorsam herkes kendi bildiği gibi yapmaya devam etsin iyiyi kötüyü keni başına gelince anlar insan. İşin bir riski, bazı masrafları ve harcanan bir emek var bu anlamda karşı değilim % karşılığı bozulmasına.

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyide elektrik su faturasi benim adima degilki. Ama kredi karti faturam var o olurmu?

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su siteye nasıl üye oluyoruz ing yok bende bunu resimli bir şeklde ayrıntılı açıklarsan minnettar kalıcam. Hangi linkten üye olacağız ödemeleri nasıl yapacağız.

U

uzaymerkezicom

Misafir
bini yazmayı unuttum

Ama kredi karti faturam var o olurmu? olur şansını denersin hesap cüzdanınla birlikte gönderisen bence kesin olur. gcard benim tercihim 175 bin tane dağıtılmış bile. dünya kullanıyor. Vardır bi bildikleri :)))

alpos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar size samimi tavsiyem, kulaktan duyma bilgilere güvenmeyiniz, ingilizceniz iyi değilse, bir mesaj çıktı bunu nereye göndereceğim şimdi kabilinden sorularla işiniz aksar, örneğin gcard için yukarıda bir arkadaş transfer ücretlerini vermiş (http://www.mygcard.com/CardholderPricing.php) aynı zamanda http://www.mygcard.com/Loading.php adresinde de karta transfer sırasındaki ücretler var, örneğin paypaldan karta yükleme için %5+5usd ödeniyor, transfer şeklinde göre ise ATM için 3 usd ya da international bank wire transferi için %1+5usd eklenecek.

söz misal, 1000usdnin paypaldan eve gelmesi, atm ile gelirse 55usd+3usd=58usd, swift ile bankaya gelirse, 55+10+5=70usd tutuyor. banka hesabına swift alırken dikkat edin, paranın gelirken katettiği yolda arada muhbir banka kullanılıyor ise sonradan farkedilebilecek masraflar olabiliyor. bazı Türk bankaları kendileri de masraf kesiyor, mesela YKB 20usd kesiyor, Garanti 30 ya da 40 idi çoktandır garanti hesabıma swift almıyorum.

ona buna yalvarmak ve insanlar kendi yöntemlerini açıklamıyorlar konusuna gelince...

neyse bu konuya hiç dokunmayayım...
tek geçerli işleyen yöntem var, USAda yaşıyor olarak ya da oradan yaşayan bir arkadaşınız vasıtası ile bir banka hesabına ve o hesaba ait bir ATM kartına sahip olmak. ben bu şekilde bozuyorum. masrafı da elbette az ama o zaman neden %10lar %20ler oluyor derseniz, her iki tarafı düşünmelisiniz.

ben birine 6000 dolar bozduğumda, ATMde günlük limiti 500dolar olduğundan o parayı 12günde çekebileceğim, kur farkı riskini alacağım, paranın 20.000km ötede mahsur kalması riskini taşıyacağım ve karşılığında da elbette hem alanın hem de bozanın razı olduğu bir oran koymalıyım.

ilgilenen ve haber bekleyen arkadaşlar için not: USAdaki paramı buraya çekmeye devam ediyorum, haftaya çarşamba kısa bir iş seyahatine çıkacağım, çok acil olanlar dışında sürekli olarak paypal bozma operasyonuna yeni oran duyurularımla 1 hafta kadar sonunda başlamış olmayı planlıyorum.

selamlar

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu gibi kartlara kesinlikle PayPal ile para YÜKLEYEMESSİNİZ.

PayPal bunun yasak oldugunu kullanıcı sözleşmesinde belirtmiş zaten..

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BrokenPromises' Alıntı:
Arkadaşlar bu gibi kartlara kesinlikle PayPal ile para YÜKLEYEMESSİNİZ.

PayPal bunun yasak oldugunu kullanıcı sözleşmesinde belirtmiş zaten..
karta bisey yukleyen yok zaten hesaba gonderiyosun ordan karta geciyo paypal bunu yasak etmemis ayrica bole yok olmaz kesinlikle falan demeyin bilmeden konusuyorsun...gcard ile paypaldan transfer oluyor

ayrica yukarda guvenlik onayi icin adınıza fatura denmis ama ad onemli diil onemli olan kayıt olurken verdiginiz adresin yazılı olması yani anne-babanızın uzerıne olan su elektrık faturasıda olur. scan ettikten sonra ismin ustunu pcde program yardımıyla cizin bisey olmaz ole onay veriyolar merak etmeyin onemli olan kayıtlı adres... ismi zaten kimlik passport yada ehliyet ile dogruluyorlar

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
175 bin insan kullanıyor ve bu sirket onlardan komisyon almaktansa sizin 100 dolarınıza 1000 dolarınıza goz dikecek ha :)

alpos sana lafım yok ama sen haftaya bozmaya baslayacakmıssın eee bana bu hafta para lazım senimi bekleyecem ne zaman istersem kartıma aktarırım yuzde 5 komisyonla mygcard icin ayrı yeten

1500 usd aktardık paypaldan karta 75+5 mygcard kesti 3 dolarda cekmek icin kesti 83 dolara isi bitirdik hemde beklemeden

1500 usd icin verilecek en az komisyon 150 dolar :)

ayrıyeten paypal size sordugu zaman alposa bu parayı neden yolladın nasıl cevap verceksiniz? hesabınız limited oldugu zaman?

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypaLında 500 veya fazLası buLunanlar için bence en mantıkLı para çekme yöntemi. ztn 100 doLArın iLk sefere mahsus oLduğunu düşünürsek sonraki para çekmeLerinizde sadece 3-5 doLar ödeyeceksiniz ve bu müthiş bir kazanç sağLar size 1 yıLa yaydığınızda :)

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu isin zaten ne oldugu 1 2 haftaya cıkar kart alan arkadaslar kullandıkca ne oldugunu anlayacaklar :)

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'den kredi kartı kabul etmiyorlar. İlk ödemeyi yaparken ya bankadan yada e-gold ile yapacağız

Bu arada Specified diye bir seçenek var orayı doldurmamız gerekiyor. Oraya ne yazmalıyız? Referans felanmı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5