İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yeter artık paypal bozdurma derdine son!!!

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ödemeyi İş Bankasndan yaptım. 84$ ve iş bankasıda 10$ masraf alıyor. Sanırım ödeme hafta içi ulaşır gcard'a. Şimdi yapmam gerekenler nelerdir?

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben imtcard.com'a başvurdum 112$ gcard daha ucuzmuş tüh :p
edit: imtcard sitesini yenilemiş çok şekil olmuş...

alpos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiphop' Alıntı:
alpos sana lafım yok ama sen haftaya bozmaya baslayacakmıssın eee bana bu hafta para lazım senimi bekleyecem ne zaman istersem kartıma aktarırım yuzde 5 komisyonla mygcard icin ayrı yeten

bekleyip beklememek elbette kişilere kalmış, bu iş maliyet, zaman, risk, bilgi dengesidir. para miktarı ve çekme aciliyeti arttıkça, gözden çıkarılacak komisyon artacaktır. ama benim dikkat çekmek istediğim nokta, aman masrafları hesaplarken dikkatli olun. masraf hesaplarken, karta para aktarmak + karttaki parayı çekmek olarak hesaplayın ve mümkün ise 50 100 gibi küçük meblağlar yerine, paranızı paypalda birtiktirin ve örneğin bir defada yapılabilecek transfer limitine ulaşınca önce karta sonra da karttan çekin, dolayısıyla sabit masrafları oran olarak aza indirmiş olursunuz.

hiphop' Alıntı:
ayrıyeten paypal size sordugu zaman alposa bu parayı neden yolladın nasıl cevap verceksiniz? hesabınız limited oldugu zaman?

bu konuyu ben direk paypala sordum çok önce, hatta açık açık sordum insanlar bana para gödneriyor ben de karşılığında onlara burada cash veriyorum dekont ile belgeli olarak. problem yok dediler, zaten ödemeleri "service" tipi olarak yazıyorsunuz. hesabın limited olması ayrı mesele, para gönderdiniz diye hesap limited olmaz, aldığınızın karşılığını belgeleyemezseniz şikayet üzerine olur, fatura ya da dekont ile. tabi bir de çalıntı kartla para yükleyip onu harcarsanız da limitlenir hatta hesabınız kapatılır. limited konusu korkulacak konu değil, şikayet ya da şüphe üzerine ve yasadışı şekilde yapılmış işlemlerin incelenmesi için hesap limited olur.

kaldı ki, ha alposa göndermişsiniz ha imtcard ya da gcard hesabına withdraw yapmışsınız. soru sorulacak ise ikisinde de sorulur.

bir de şuna dikkat edin, her ne kadar paypal Turkiye bölgesi kullanıcıları için, USA banka hesaplarına withdraw yapabilir dese de, withdraw yaparken sürekli banka bilgilerinizin doğruluğundan emin misiniz diye sorar. ek açıklamayı okursanız, withdraw esnasında kullanılan gönderici adı ile alıcı hesabın sahip isminin aynı olması gerektiğini yazar. bazı bankaların hesap no ile isim tutmadığı takdirde parayı geri gönderebileceği notu vardır ki benim başıma gelmedi şu ana kadar. kart başvurularında bunu da sormanızı öneririm.

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hemen para göndermeyin o hesaplara..
Once icinizden bir kurban cikmasi lazim. Birinin hesabi limited olunca duruma bakmaniz gerekir.
Hesaplar donduruldukdan incelemeye alinir ve sizden belge istenir.
Pasaportu gönderdiniz ya da kimliginizi. Türk kimligi.
Banka hesabiniza bakacaklar ayni isim ama türksünüz ve USA sosyal güvenlik numaraniz yok. Adres onayi icin göndereceginiz faturaya bakilacak türkiye adresi banka adresine bakilacak baska adres.
Bu durumda sorun cikacak mi cikmayacak bunu görmeniz lazim ve bi kurban vermeniz lazim..
Ya da sizden sosyal güvenlik numaranizi isteyecekler.
1400 euro dan sonra ingiltere kanunlarina göre paypal para transferinizi kayit altina almak zorunda. Bunu size söyler. HEsabiniz personal hesap ise premium yapmanizi ister falan. Bu asamalar türk kimligi türkiye adresi ama amerika banka hesabi ve sosyal güvenlik numarasiz asilabilinir mi asilamaz mi?
Kullananlar vardir illaki bu sorunu asmislardir ama nasil ? Ya hesaplari incelemeye alinmamistir ya da paypal kanunlarina göre paypal paranizin üstüne yatamaz zaten. Ama ugrastirir.
Ilk kurbani bekleyelim ve hesabi limited oldukdan sonra izledigi yolu ve nasil cözüme kavustugunu görelim derim ben önce..
Sanirim hiphop un hesaplari donduruldu ve belgeleri bekliyorlar. Büyük ihtimal bi sorun cikarmazlar gibi ama cikarabilirlerde.. Cikarirsa da bi tek türkiye adresi türk vatandasi sosyal güvenlik numarasi yok banka hesabi var ve banka amerikada.
Hesabinizin en az bi kere dondurulmasi lazim ve incelemeye alinmasi gerekir belgelerinizin paypal de bulunmasi gerekir ki bir daha hesabinizin inceleme altina alinmamasi icin. Yüksek para transferlerinde bu kacinilmaz bi durum zaten.
Once hesabinizi dondurup belgelerinizi gönderin sonra amerikada banka hesabinizi girin derim.. HEsabinizi siz donduramazsiniz tabi de dondurulmasini ve bu asamayi gecmeniz lazim gibi...

ConAir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
harbi saglam anlatmissin uur ewt anlamayan varsa bi daha anlatsin..

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet benim hesabım su an limited oldu sanırım otomatik olarak bu islemi yapıyolar benden istedikleri kimligim ve adresimi dogrulayan belge yarın amerika saatine gore 9 da faxlayacam ve hesabımı actırcam

dunyada 156 bin usa dısında yasayan insanlar bu kartı kullanıyor ben izmirde oturuyorusam banka hesabımda izmirdemi olmak zorunda :)

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugun kardesimin hesabıda dondurulmus daha kartı gelmedigi icin usa daki bankayı girmemistim yani usada hesabı yok sadece sponsorlardan gelen para var ve hic bir transfer yok artık yeni uyelere belli 1 para geldikten sonra bu belgeleri faxlamaları lazım 1 kereye mahsus olayın usa daki banka yada baska 1 seyle alakası yok

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bu olayin USA deki banka veya USA deki bankaya transferle alakasi var demedim zaten. Bu dondurma olayininda sadece USA deki bankaya transfer icin yapildigini da demedim. Dondurulma olayi normal ama paypal hesabinda banka hesabida varsa dikkate alinir mi alinmaz mi belirsizligi olacagini söyledim.
Mesela benim hesabim avusturya hesabi ve ben avusturya dan baska banka ekleyemiyorum. Banka hesabi ekleme bölümünde sadece Avusturya ve USA var. Adresim avusturya belgelerim avusturya devletinin verdigi belgeler ve bi sorun ile karsilasmadim belgeleri gönderince.
GCard i kullananlarin illaki bu problemi (problem ise) bi sekilde asmislardir diye söyledim.
Bunun nasil asildigini da sen belgelerini gönderdikden sonraki paypal in yapacagi seyden sonra belli olur. Bende bunu söylemeye calistiydim zaten..
Aman yüklemeyin o banka hesaplarina gibi bi ibarem de yok.

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hehehe benim demek istedigim

bu belgeleri artık herkesden istiyolar yeterki hesabın yuklu islem gorsun

hesabında hic islem olmayan kardesimden istediklerine gore gayet dogal :)

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiphopcum canim benim normal biliom basimiza gelmedi degil :D
Merak ettigim Türk paypal hesabindaki USA bankasi icin birsey diyip demiyecekleri.
Onuda görcez iste.. öpüyorum seni msn i acsana :)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiphop' Alıntı:
puhahaa bunlar neden insanları dolandırcaklar para kazanmak varken

butun dunyada gecen atm card basmak kolaymı? onu tanıtmak mastercardla anlasma yapmak

banka ile anlasma yapmak?

her gelen paradan komisyon almak?

devamlı sizin uzerinizden para kazanan bir insan 50 100 dolara tenezzul etmez zaten oyle olsa yasaması imkansız olurdu

konunun hepsini okumadım ama sana bi örnek versem STORMPAY kaç kişinin içeride para kaldı biliyormusun?

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paypal hesabı dondurulduğunda paneldemi yazıyor hesabınız donduruldu diye. Bende 3-4 tane var paypal hesabı ve her ay para transferleri yapıyorum halen birşey olmadı.

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hesabınız limited oldu diyor

benim hesabımın dondurulması bu kartlarla ilgili degil 1 sahısın 2 tane premium hesap acması yasakmıs

sorun burda usadaki bankada falan degil

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende 2 kredi kartıyla 2 hesap açtım. Benim hesaplar normal gözüküyor şu an.

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vallaah war sansına her an icin yakalanabilirsin bence 1 tanesini iptal et

alpos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiphop' Alıntı:
hesabınız limited oldu diyor
benim hesabımın dondurulması bu kartlarla ilgili degil 1 sahısın 2 tane premium hesap acması yasakmıs
sorun burda usadaki bankada falan degil

arkadaşlar siz help dokümanlarını okumuyor musunuz ya da kullanım sözleşmelerini. aynı isimle (aynı mail farklı mail farketmez) en fazla bir personal+bir business açılabilir. 2 personal ya da 2 business açılamaz. farklı isimlerle ise açabilirsiniz ama ip, cookie, kimlik, adres vs den çakışırsa raporlanır.

alpos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uurz' Alıntı:
Merak ettigim Türk paypal hesabindaki USA bankasi icin birsey diyip demiyecekleri.
Onuda görcez iste..

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside adresinde belirtilmiş bu. ama daha önce de yazdığım gibi, prensip olarak Türk kullanıcılarının USA hesaplarına transferi mümkün iken, transfer sırasında hesap ismi ile paypal kullanıcısının isimlerinin aynı olması öneriliyor, tabi gerçeğe uygun bir öneri değil.

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alpos kardesimin adına 2 hesap actım 1 preium 1 busines su anda bunu benim hesaplarla bagdaslatıyolar soyisimler ve adresler aynı oldugu icin aynı aileden 1 kisi paypal alır diye 1 durum mu var?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5