İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yeter artık paypal bozdurma derdine son!!!

alpos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır da aynı isime hem premier hem business açılmaz demiştim.
3 tip hesap var
personal - para alma gönderme ücretsiz - kredi kartı ile para alınamaz
premier - para gönderme ücretsiz, para alma komisyona tabi - kredi kartı ile ödeme alınabilir.
business - premier hesabın birden fazla kişi tarafından login olunabileni, özellikler aynı

dolayısıyla bir kişi için hem özel işler için paypal - paypal ücretsiz para alıp gönderebilen hem de iş amaçlı kredi kartı ödemeleri vs de kabul edebilen premier ya da business (ikisinden biri) hesap açmaya müsade var. aynı aile faklı aile farketmez, hesap sahibinin ismi esastır. zaten aynı mail paypal dahilinde ancak bir defa kullanılabileceğinden sorun yok

örneğin benim
Ozan Pınar [email protected] personal
Ozan Pınar [email protected] premier
olarak iki hesabım var, sitemle ilgili kredi kartı ödemelerini [email protected] hesabıma alıyorum, paypal bozma işleri için arkadaşları [email protected] a yönlendiriyorum, [email protected] te birikenleri de [email protected] a gönderiyorum, banka trasnferini de tümden [email protected] üzerinden yapıyorum.

tek dikkat ettiğim şey, [email protected] dan [email protected] e para göndermemek, premier hesapta para almak komisyona tabi olduğundan kendi kendime kazık atmamaya dikkat ediyorum.

bu arada helplerde yazmayan ya da emin olmadığım herşeyi paypala yazarak soruyorum ki beklenmedik işlerle karşılaşmayayım.

istesek 10 ayrı isme bir personal bir premier hesap açamaz mıyız - açarız, ama esas olan şu ki, paypal dalavereyi önlemek için hesabı incelemeye alır ise (limited olayı) ilk isteyeceği şey, paypalda açıl ış hesabın bilgilerini yazılı belgelerle teyid ettirmektir. onun için fatura, kimlik vs istiyorlar. kalkıp da Ozan Pınar, Osman Pınar, Abidin Pınar diye hesaplar açmayın, yukarıdaki benim sisteme bakarsanız zaten herkese bir personal bir premier yeter de artar bile.

yakında sanırım paypal kullanıcı sözleşmesini ve help dosyalarını türkçe olarak yayınlayacağım gibi görünüyor :)

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alpos paypalda kardesimin adına 2 hesap actım 1 premium 1 busines butun bilgileri gercek hepsini faxladım

adamlar benim paypal hesabıma ait olan hesapları kardesimin hesabı olarak goruyolar

diyorumki ben xxxx xxxx kardesim xxxxx xxxx o ben degilim o hesaplar ona ait degil ve 1 turlu anlamak bilmiyolar hala bana o 2 hesabın kime ait oldugunu soruyolar :)

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kartın sana ulastıktan sonra doldurcaksın dostum o bilgileri kartın geldimi sana ? gelmedi o zaman nasıl aktif edecen kartı

war sana yazdım bu cevabı

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladimda o form'da acaip secenekler var. Mesela pasaport no vs. istiyor. Oralari bosmu birakacagiz.

cengizzz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypal da bi kart şekli çıktı gcart gibi bı kartlada çekebiliyormuyuz paramızı...paypal plus card

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mycard elime ulaştı ve kart numarasıyla panele giriş yapabiliyorum. Mycrad'ı level 1 yaptım. Şu an aktifmi deilmi onu bilemiyorum. Çünkü panelde aktif veya pasif diye birşey yazmıyor.

Bu karta paypal'dan nasıl para aktatabiliriz?

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum level 2 yapman lazım paypal dan para yollaman icin

level 2 icin

ehliyetini elektrik faturasini level 2 ye gecmek icin 1 link var ona tıkla 1 form cıkcak onu yazıcıdan cıkar imzala scanle

[email protected] adresine scanledikledini yolla

Please upgrade my card level 2 de

3 gun icinde level 2 olursun sonra sorun yok

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
level 2 icin bole bıseyler istedi

- Front and back of a government issued ID
- Front and back of a valid piece of photo ID
- Copy of a utility bill showing an address that matches either the government ID or the photo ID

ehliyet secmiştim ben onu ve fatura gondersem yeterli galiba. valid photo id nedir :D

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kullananların yorumlarını alalım evet ben 2800 dolarımı bozdurdum sorunsuz sekilde

level 2 ye kimler gecti

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 gunde saolsun level 2 yaptilar beni, paypala ekledim hesabı ama paypal kontrol amacli 2 sefer ufak transfer yapacagını yazmis bu hesaba, gcard sıtesınden bu gorebılecem umarım yoksa aktıvasyon yapamayız hesabı :)

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lvl 2 olabildim ve paypaldan 100$ yolladim. 3 iş günü içersinde ulaşacak para sanırım. Bu parayı izmitte hangi banka atm 'lerinden çekebiliriz. Ve bu elimizdeki gcard şu an aktifmidir ?

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gcardın sitesinden size ulascak paralar saat 19.20 de hesaba gecmis oluyor bende o civarda hangi atm ye gidersen git cekebilseksin

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiphop kardeşim ben 100 $ yolladım Balence : 90$ diyor. Şimdi bendeki kartla izmit/gebze 'de hangi şubeden parayı çekebilirim ? Kartım aktifmidir ben bunu merak ediyorum. Şimdi kartı takarım bankamatik yutar kartı bide onla uğraşmayım :)

hiphop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kartın aktif dostum :) nerden istersen cekebilirsin

100 dolar yolladın 5 dolar +yuzde 5 kestiler 90 sana kaldı

1000 dolar yollasaydın 5+50 kesceklerdi :) yani yuzde 5.5 komisyona bozdurmus olcaktın

onune gelen 1 atm ye git tak kartını gir pinini al paranı bu kadar

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde ödemem onaylandi kart gönderilmiş gelmesini bekliyorum :)

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
66$ bozdurdum 4$ iş bankası komisyon aldı. Bu yine sonuç olarak %10 'a mal oluyor :)

100$ bozdursaydım 6$ çekecekti demek. %6 komisyon alıyor herhalde. Sizdeykende alıyormu komisyon. Belki almayan bankalar vardır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5