İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube'a erişim yasağı

YouTUBE yasağı çözüm mü?

• Evet

Kullanılan: 30 23.8%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 1.6%
  • Hayır

Kullanılan: 94 74.6%

• Kullanılan toplam oy
    126

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Guzel bir yorum olmus:)
Guclu bir devlet olmak yerine bos islerle ugrastigimizi idrak etmek yerine, cozumu milli sef'ten kalma yontemlerde ariyoruz. Guclu bir devlet ne yapardi ? Isin sorumlusu olan mercilere gonderecegi bir yazi ile sorunu cozerdi. Yine basimizi kuma gomduk. Yarin Youtube'da bana hakaret edilse bile haberim olmayacak. Tum dunya izleyecek, bizim bagimsiz mahkemelerimizde her zamanki gibi medyanin gazina gelerek verdigi kararla bir sorunu daha cozmenin gururu ile yasayacak:)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu forumun hemen hemen tüm üyeleri internetle içli dışlı üyeler.Internetle bu kadar içli dışlı olan insanların bu kararı savunması üzüntü verici.

Bilmem bilginiz var mı ama Youtube o videoyu kendisi yayınlamadı.Youtube'a üye olarak siz de herhangi bir videoyu 1 dk içerisinde yayına sokabilirsiniz.Youtube şikayet gelmedikçe videoları incelemez.

Bu durumda bir kullanıcının hatasını koca bir siteye yüklemek çok ama çok anlamsız.Burda yapılması gereken Youtube yönetimine resmi olarak bu durumu bildirmek aksi halde uluslarası mahkemelerde hakkımızı arayacağımızı bildirmekti.

Diğer arkadaşların da belirttiği gibi Youtube'a Türkiye'den girişin engellenmesi pisliğin önüne perde çekmekten başka birşey değildir.Elbette bu karar ile Youtube zarara uğrayacaktır.Ama bu zararın çok büyük bir zarar olacağını sanmıyorum.

Youtube'un konuyla ilgili yaptığı açıklama gayet açık ve net.Kendileri de bu durumdan duydukları üzüntüyü belirtiyorlar ve ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini bildiriyorlar.Bu durumda siteyi karartmak anlamsız.

Bu mantıkla çok site gider.Mesela kürdistan araması yapıldığında kürdistan bilgileri çıkıyor diye Google kapatılabilir..Evet saçma ama mantık aynı mantık..Bu tür örnekler daha çok uzatılır.Sitenin kapatılması çok büyük saçmalık olacaktır.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
google geregini yapmış arkadaşlar merak etmeyin yarına kadar site açılır

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
siteyi engellemek saçmalıktan başka bişey değil.

dreamdesigner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
simdi bu kesinlikle kacak guresmek oluyor. neden mucadele etmek yerıne bole seyler yapılıyor. Hangısıne uzulmelı bılmıyorum. bır yunanlı cocugun bu olayı basarı olarak kabul etmesıne mı? yoksa bundan sonra yapılabılecek bu tur saldırılardan sıteye erısım hakkımız olmadıgından haberdar olamayacagımızamı? BU İS BOYLE OLMAZ!!!

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Devletin bu tip şeylere karşı bir eylem planı oluşmamış şuan yaptıklarının yorganı yakmak olduğunu anlayacaklar.O zamana kadar çakallar sevinsin.Youtube açılınca bizde onların kıymetlerine bir yakından bakalım.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Tabii evet ne geliyorsa bu zihniyet yüzünden geliyor "bizde onların kahramanlarını başkanlarını inceleyelim".

bizim insanımızda bu zihniyet olduğu sürece o yunanlı bebeden hiç bir farkımız yok görün bunu artık.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bu kararı destekleyenlere , katılıyorum haklılar diyenlere ; yarın bilgisayarınızda , tek başınıza okey oynarsınız artık.

çok şey değişecek , çoookkkk.

hacspectrum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizce şimdi bu durum karşısında Youtube Spider programımızda türkler için.
program içersinde girişleri sağlasak mahkeme kararına karşı mı çıkmış oluruz.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tabii evet ne geliyorsa bu zihniyet yüzünden geliyor "bizde onların kahramanlarını başkanlarını inceleyelim".

bizim insanımızda bu zihniyet olduğu sürece o yunanlı bebeden hiç bir farkımız yok görün bunu artık.

bırak bu zihniyet felan..Ne demek zihniyet misilleme yapacaksın ki bu tip şeylerde ne hissediliyor anlasın.E ne yapacan "Seni kınıyorum seni gidi afacan! " mı diyecen.
Yoksa yunanistan la savaşacan mı yoksa bırak kim kime ne derse desin mi diyecen.
Yani gereksiz yere bu zihniyet şu zihniyet demek ne kadar doğru bir ZİHNİYET!

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir !...

"www.youtube.com" sitesine erişim İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 2007/384 sayı ve 06.03.2007 tarihli kararı gereği engellenmiştir.

Access to www.youtube.com site has been suspended in accordance with decision no: 2007/384 dated 06.03.2007 of Istanbul First Criminal Peace Court.

Youtube anasayfasından.Şimdi çıkmaya başladı.
Haberi: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=72435

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
şuan kapalı görünüyor

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir !...

www.youtube.com sitesine erişim İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 2007/384 sayı ve 06.03.2007 tarihli kararı gereği engellenmiştir.

Access to www.youtube.com site has been suspended in accordance with decision no: 2007/384 dated 06.03.2007 of Istanbul First Criminal Peace Court.

artık olmayacak bakın o tür videolar. destekleyenlerin içi rahat olsun :)
(olmayacak olan, haberimiz olmayacak. çabuk yayılamayacak tepki mesajları. feedback yapılamayacak. istedikleri gibi cirit atabilecekler)

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
YouTube dan cevap

Söz konusu video kaldırılmasına rağmen yasaklama getirilmesi üzücü
biraz üzülmeleri iyi biz 3-4 gün girmesek birrşey olmaz ama onlara olur.Belki ülkemizden bu tip rahatsızlık sesleri yükselince daha hassas olurlar.Gelecekte benzeri durumlarda duyarlı olur diğer sitelere de örnek olur.

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
1 hayvanı öldürmek için bütün ormanı yakmak derim ben buna...

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hak ettiler, 2-3 gün boyunca yüzbinlerce mesaj gönderildi kaldırın videoyu diye ama adamlar takmadılar,asıl onların yaptıkları üzücü.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kaynağı varmı bu mesajın???

Ben inanmıyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5