İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

14 Nisan - Cumhuriyet Mitingi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
14 nisan felan hikaye verdiğim linkede bakın okuyun.

görmeden bilmeden yorum yapmayaın.ben içindeydim.insanlar oraya türk oldukları için gelmişlerdi.bunu içlerinde hisseediyorlardı.

tayyip felan hikaye.bugün unutulmaz bir gündü.o bayrakların orada sallanıyor olması bile görmeye değerdi.

işi siyasete çekmeyin.

Siyasete Çekmiyoruz zaten.. O Dev Bayrağın Altındayken neler Hissettiğimi Ben Ve Yanımdakiler Bilir. Ortada Yanlış Birşey yok. Keşke Hergün orada Türk bayrağı sallasak.
Bu Arada Zonguldaklı Maden işçileri bile Oradalardı :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
milyona yakın bir topluluğu Ankara sokakalarına çıkartanların bu görüntüleri iyi düşünmesi gerekiyor. elleride bayraklarla çok güzel bir topluluktu. bu çerçevede bu kadar büyük bir topluluğu benim yaşım görmemişti daha önce..
medyanın olaya bakışı üzerinde durulması gereken bir konu. ne 'ünlü' haber kanalları (ntv-cnntürk) ne de devletin kendi televizyonu (trt) bu gösteriyi veremedi. iğrenç ayak oyunlarını bu sefer net olarak ortaya koydular..
sessiz halk sesini çıkarmaya başlıyor..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Şuna biri cevap verebilirmi?
Yarında Tayyip Erdoğanı destekleyen insanlar ellerinde bayraklarla Anıtkabire yürür ve daha fazla bir kalabalıkla ziyaret gerçekleştirirse ne olacak?
Ellerinde bayraklar, kimisini hacı sakalıyla, kimisi türbanıyla bu yürüşte yer alırsa cumhuriyete bende sahip çıkıyorum derse ne değişecek.

O insanalar demokrasi istiyorum derse ne değişecek. Ben ülkemde seçme seçilme özgürlüğü istiyorum derse ne yapılacak.

Neden gruplaştırılıyor neden kamplaştırılıyoruz.
Bir sonraki genel seçimlerde daha fazla bir oyla seçilir daha fazla koltuk sahibi olurlarsa o zaman ne olacak. Bu ülke bizim olmaktan çıkacak mı?

Herkes seçilemezler diyebilir. Ama ya seçilirlerse çünkü daha öncede bazı kişiler onların seçilemeyeceğini düşünüyordu öyle bir ihtimal bile verilmiyordu.
Şu anda daha güçlü bir parti varmı ülkede. Ben göremiyorum.

Bu sadece bizi birbirimizden daha fazla uzaklaştıracak eylemlerdir. Ordumuz bu ülkeye hizmet ettiği sürece benim kimseden korkum yok.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şuna biri cevap verebilirmi?
Yarında Tayyip Erdoğanı destekleyen insanlar ellerinde bayraklarla Anıtkabire yürür ve daha fazla bir kalabalıkla ziyaret gerçekleştirirse ne olacak?
Ellerinde bayraklar, kimisini hacı sakalıyla, kimisi türbanıyla bu yürüşte yer alırsa cumhuriyete bende sahip çıkıyorum derse ne değişecek.

O insanalar demokrasi istiyorum derse ne değişecek. Ben ülkemde seçme seçilme özgürlüğü istiyorum derse ne yapılacak.

Neden gruplaştırılıyor neden kamplaştırılıyoruz.
Bir sonraki genel seçimlerde daha fazla bir oyla seçilir daha fazla koltuk sahibi olurlarsa o zaman ne olacak. Bu ülke bizim olmaktan çıkacak mı?

Herkes seçilemezler diyebilir. Ama ya seçilirlerse çünkü daha öncede bazı kişiler onların seçilemeyeceğini düşünüyordu öyle bir ihtimal bile verilmiyordu.
Şu anda daha güçlü bir parti varmı ülkede. Ben göremiyorum.

Bu sadece bizi birbirimizden daha fazla uzaklaştıracak eylemlerdir. Ordumuz bu ülkeye hizmet ettiği sürece benim kimseden korkum yok.

Geçen Gün Org.Büyükanıt'a Sordular ..
Sizce Cumhurbaşkanı Nasıl Olmalı Diye.
Ne Güzel Cevap Verdi Değil mi ?
Sözde Değil , Özde Diyerek ...
Bırak Özü malum Kişi Sözde de Çok Açık Olarak Oraya Yakışmadığını Belirtmemişmiydi ? Özünü Diz Çökerek Göstermemişmiydi Zaten ..
O Kişi O Koltuğa oturduğu Zaman 20 Yaşında Bir Türk Evladı Olarak Bu Ülkede Haklarımı Güvende Hissetmemeye Başlayacağım.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Datagrup; bende izledim Yaşar BÜYÜKANIT' ın konuşmasını öyle bir imada bulunmayacağını, bunun demokrasinin anlamına ve ordumuzun görüşlerine yakışmayacağını üstüne basa basa söyledi, üstelik Emin ÇÖLAŞAN ukala ukala sormaya çalışmasına rağmen.
Birde ya lütfen güzel ülkemin dilini doğru kullansak olmazmı? Atatürkçü düşünce derneğinin görüşleride söylediğim gibidir eminim, noktalama işaretlerini tamam es geçiyorum ama neden bir büyük bir küçük harf, neden var yerine "war" gibi kelimeler kullanırız anlamıyorum, Atatürk değilmiydi bunu bize miras bırakan ve dilimizi, kültürümüzü ne pahasına olursa olsun korumamızı söyleyen...
Lütfen sahip çıkalım cumhuriyetimize, lütfen saygı duyalım Atatürke, lütfen savunduğumuz değerleri yaşayalım sözde değil özde.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vay anasını be az önce açılmadımı bu konu. Demek tartışmak milletin hoşuna gidiyor. İnsanın en zayıf damarı işte bu. Birileri yıllardır bizim bu zaafımzdan istifade etmiyomu.
Bu Sorunu aşmanın kuralı şu;
1- Karşıdakini anlama ve kabullenme
2- Hoşgör eğer göremiyosan tahammül et
3- Rencide etme, Uslubunu yumuşat
4- En Önemliside EMPATİ
Ne olur birbirimizi anlamaya çalışsak.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
miting karambole bağıran insanlarla doluydu, katılmadım tandoğanda oturduğum için uykudan bir kalktım "türkiye laiktir laik kalacak" diye bağırıyorlar, bir an şeriat geldi bunlar ondan bağırıyorlar sandım:) öyle basının dediği gibi 200 binler falan yok. en fazla 50 bin kişi,, küçücük tandogan meydanı bile zor doldu.

alim sen bilip bilmeden konuşayacak bir adamsın sen pencereden bakmayla 200.000 kişiyi göremezsin zaten bunu akıl edebilirdin. toplam 200.000 olan kalabalık dağılmış bir şekilde bir çoğu tandoğanda iken bir çoğu hipodromdan anıtkabire yürüdü.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
lütfen siyaset yapmayın.sadece düşünmeyin.fikirsiz olun bu konuda.

çok güzel bir görüntüydü bugün o insanların bir arada olması.öyle sanıldığı gibi gazetelerin yazdığı gibi yok efendim miting felan

ne mitingi piknik gibiydi.bağırdı bağırdı gittiler.neden tartışma ortamına meyil veriyorsunuzki.

20 bin kişi anıtkabirde vardı.

tandoğanda da onun iki katı vardır.

+ yollarda orda burda yığılı insanlar

çok güzeldi çok

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
lütfen siyaset yapmayın.sadece düşünmeyin.fikirsiz olun bu konuda.

çok güzel bir görüntüydü bugün o insanların bir arada olması.öyle sanıldığı gibi gazetelerin yazdığı gibi yok efendim miting felan

ne mitingi piknik gibiydi.bağırdı bağırdı gittiler.neden tartışma ortamına meyil veriyorsunuzki.

20 bin kişi anıtkabirde vardı.

tandoğanda da onun iki katı vardır.

+ yollarda orda burda yığılı insanlar

çok güzeldi çok

Gerçekten ya. Gözlerim Yaşardı... O uzun türk Bayrağının Bir Ucundan Tuttuğumda..
Ne Kadar Büyük Bir Zevk .. O İnsanları türk Bayraklarıyla Gördüğümde Kendimi Güvende Hissettim ve Gece Boyunca Arabada Yattığıma Değdiğini Farkettim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Gerçekten ya. Gözlerim Yaşardı... O uzun türk Bayrağının Bir Ucundan Tuttuğumda..
Ne Kadar Büyük Bir Zevk .. O İnsanları türk Bayraklarıyla Gördüğümde Kendimi Güvende Hissettim ve Gece Boyunca Arabada Yattığıma Değdiğini Farkettim.

Çok güzel bir duygudur evet, ama senden bir ricam şu serçe parmağını bağlıyormusun artik napiyorsun basma shifte, o güvende hissettiğin bağrağın yazma dilinede sahip çıkmış olursun.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
yani.tv de gazete de okuyupta yanlış bilgilenmeyin

yaşamak gerekir

sadece bakın ya.sadece görün.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yaa güldürme beni gözlerime mi inanayım sana mı? kızılaydan yürüdüler tandoğan"a doğru, tandoğan doldu kızılay-maltepe arasında adam kalmadı.. tandoğanda askerlerin izin günü onları da sayıyorsunuz sanırım..:)

Köre kılavuzluk etmek zordur derler. Gözlerin görmek istediğini görüyorsa ben hiçbir şey yapamam. Ekranlarda görülen, çıplak gözle görülenden bahsediyorum. Neyse, resimlerle konuşurum biraz zaman geçince. Anıtkabir'in avlusu doluydu ağzına kadar. Aslanlı yol doluydu. Tandoğan meydanı doluydu, Demirtepe tarafı doluydu. Ha 50.000 kişi diyorsan hala, her 10 insanı 1 kişi saydın demektir.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
29.jpg

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Köre kılavuzluk etmek zordur derler. Gözlerin görmek istediğini görüyorsa ben hiçbir şey yapamam. Ekranlarda görülen, çıplak gözle görülenden bahsediyorum. Neyse, resimlerle konuşurum biraz zaman geçince. Anıtkabir'in avlusu doluydu ağzına kadar. Aslanlı yol doluydu. Tandoğan meydanı doluydu, Demirtepe tarafı doluydu. Ha 50.000 kişi diyorsan hala, her 10 insanı 1 kişi saydın demektir.

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Life&id=A010D340&date=14Nisan2007

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Tehlikede olan Cumhuriyet yönetimi değil, geleceğimiz http://www.youtube.com/watch?v=cnJfsygkXZk bacak kadar çocuklar nelerle gırgır geçiyor, Cumhuriyet yerine başka bir yönetim şekli gelecek gibi bir durum yok, yanlış yetiştirilen nesiller sonucunda savunulacak bir ülke kalmayacak. Öyle ayda yılda bir kere hatırlamakla, ortaya çıkmakla ne Cumhuriyeti koruyabilirsiniz, ne de geleceği, bu başlıktaki bazılarının forumun diğer başlıklarında dalavere konularında da görüyoruz. Ata öyle değil böyle binilir o resmi de tasvip etmiyorum, gereksiz bir karşılaştırma olmuş, çok daha iyi konular var karşılaştırma yapılabilecek.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Tekirdağ'da yaşıyorum.
Bizim buradan bedava otobüs kaldırdılar Ankara'ya.
Mitingi gerçek amacı bellidir. Cumhuriyet...
Ancak kesim kesim farklı amaçlarla gidildi Ankara'ya.
Kimisi AKP'ye tepki gösterme yürüyüşü olarak nitelendirdiği için orada bulunmaya, kimisi ortamı görmeye, kimisi belki kız düşürürüm diye. :)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazılanları tamamen okumadım ama herhalde herkes burada ne kadar kalabalık olduğunu tartışmış. Bence tartışmanız gereken kalabalığın ne kadar olduğu değil böyle bir şey gerekli mi ? gereksiz mi?. Neden bu miting yapıldı? Yapanların amacı doğru mu? Böyle bir şey yapılmasının faydaları neler zararları neler ? Bugünün türkiye'sinde gerçekten bir rejim tehditi varmıdır? Varsa bu tehditin alametleri nelerdir? Eğer rejim tehditi hükümet kanadından dolayı var ise rejimi kurtarmak için darbe yapmak veya darbe ye çağırmak mı gereklidir. Demokrasi nedir? Demokrasi demek rejimi korumaksa neden bu ülkede seçim yapılıp her seferinde farklı insanlar denenmekte? Yok eğer demokrasi halkın çoğunluğunun kabullendiği ise neden bu ülkede meclise güvenilmez ve devlet kurumu sayılan yerlerin yöneticileri ortaya düşüp rejim tehlikede diye bağırırlar. Artı eğer bu ülkenin adı türkiye cumhuriyeti ise (bu cumhurun nüfusu 70 milyondur "250bin değil!") neden cumhurun sadece bir kısmının sölediğine itibar edilir veya onlar neden sadece kendi isteklerini uygulamak isterler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Yazmayayım diyorum ama düşünsel evrimini tamamlayamamış çok iddia var ortada ve ben bu anti objektif yorumlara artık tahammül edemiyorum.

Yok mitinge katılmayanlara şu denmiş, listelenmiş fişlenmiş bilmemne, sen fişleyenler arasında mıydın nerden biliyorsun? Ben mitinge gitmedim, gidenler de kendi rızasıyla gitmişlerdir. Toplanan kalabalığa laf atmanın başka yolunu bulun, düşünsel laf atın, deyin ki düşünce yanlıştır, bunlar yanlış düşünüyor. Böyle yorumlar ilkel ve anlamsız.

Birisi demiş bunlar Tayyip'e karşı yürüdü, diğerleri daha çok toplanırsa ne olacak? Diğerlerinin toplantısını da gösterdi televizyon. "Başörtüsüne özgürlük" isimli gösteri 750 gram kadar biber gazı ile dağıtıldı. Başörtüsüne özgürlük ne demek kardeşim, beyinden mahrum musunuz, nesiniz siz? Ben erkek halimle baş örtüsü takıp sokakta gezerim arkadaşım. Özgürüz hepimiz, sizin arzu ettiğiniz ne, kendi başınızı kapatmak mı herkesinkini mi kapatmak?

Cumhurbaşkanlığı seçimine bilmem kaç gün kalmış hala aday mısın değil misin belli değil kardeşim, cumhurbaşkanlığı seçimi, kaç uçağına bineceğin ya da bakkaldan kaç ekmek alacağın kararı gibi 1 gün önceden verilecek bir karar mı, neysen açıkla. Hiçbir ülkede en yüksek devlet makamına kimin aday olacağı böyle yumurta popoya gelince öğrenilmez. İlkel kabile reisi seçiyoruz sanki başımıza.

Ordudan yardım istemek, darbecilik vs vs.. Yahu siz kendi partinizden habersiz yaşıyorsunuz, akp ordu ile iyi geçinmek için her türlü şeye çiçekle karşılık veriyor. Sezer'in açıklamalarına eleştiri getirirken, Genelkurmay'a herkes, biz sizi seviyoruz mesajları bilmemne. Bu ülkede Cumhuriyeti ordu kurdu. Hem de gericiliğe, köhneliğe, binbir türlü hainliğe karşı savaşarak kurdu. Cumhuriyete bir tehlike göze geldiyse, ilk başvurulacak kurum Ordudur. Biz kimle anlaşmayız, uzlaşmayız, matematiksel kafa sayısı bizde diyenler, devletin organlarıyla çatışmaya kalkanların siyasi hayatları çok geçmeden biter. Bunun örnekleri on tane geçmişte.

Hükümet hükümet oldu ama devlet olamadı. Devletle çatışan hükümet olmaz. Provakasyon yapan hükümet olmaz, gizli emelleri olan hükümet olmaz, son gün cumhurbaşkanı adayı çıkaran hükümet olmaz, parti başkanının dokunulmazlığı yüzünden bekleyen 10 tane dava dosyası varken, kanıtsız-delilsiz-amerika'ya kaçmış bir vatan haininin dergisinden ilan edilen darbe iddiaları yüzünden bir paşaya laf edebilecek cürreti kendinde bulan, mitinge gitmeyin diye telkinde bulunan ondan sonra da demokrasiden söz eden meclis başkanının bulunduğu yerden hükümet olmaz, irticai faaliyetten hapse girmiş insandan cumhurbaşkanı olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5