İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

18 Milyon Blogger Şokta

cagri169

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ben bütün blogspot sitelerine girebiliyorum?

gok-te

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bence mahkemelerde de suç var. Sanırım internetten pek anlamıyorlar. direk blogspot kapatılır mı? Eğitim şart :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Size özel davranıyor blogspot :) Dns ayarları varsa girersiniz sıkıntı olmaz zaten ;)

AkvaryumZevki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bence mahkemelerde de suç var. Sanırım internetten pek anlamıyorlar. direk blogspot kapatılır mı? Eğitim şart :)

Google ve BlogSpot'u kapatan Mahkeme değil ki. Açıklamalrda şu yazıyor, yasal tüm önlemler alınmasına rağmen Google ve BlogSpot bu yayınların önüne geçememiştir.

Google de doğal olarak o kadar insanla uğraşacağına direk sistemi kapatmayı daha doğru bulur doğal olarak. Google'nin işi yoktu 18 milyon blog arasından maç yayını yapanları mı tespit etmeye uğraşacaktı :) Birini kapatsan adam gidecek 2 dakada bir blog daha açıp devam edecek yine. O yüzden en kestirme yoldan işlemi hallediyorlar.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Google ve BlogSpot'u kapatan Mahkeme değil ki. Açıklamalrda şu yazıyor, yasal tüm önlemler alınmasına rağmen Google ve BlogSpot bu yayınların önüne geçememiştir.

Google de doğal olarak o kadar insanla uğraşacağına direk sistemi kapatmayı daha doğru bulur doğal olarak. Google'nin işi yoktu 18 milyon blog arasından maç yayını yapanları mı tespit etmeye uğraşacaktı :) Birini kapatsan adam gidecek 2 dakada bir blog daha açıp devam edecek yine. O yüzden en kestirme yoldan işlemi hallediyorlar.

Sistemi google kapatsaydı 'Bu siteye erişim mahkeme kararı ile kapatıldı' yazarmıydı sizce hocam? Geçmemiştir değil isteyerek geçmemiştir google. Bundan sonra yaparlar düzenlemeleri bence.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
belki daha oturmamışta olabilir ama ben kendi sitelerime ve blogger paneline girebiliyorum.. ancak adsense paneline baktığımda blogspot uzantılı sitelerin ve özel alan adına kurulu olan sitelerinde normal sayfa gösterimlerinde olduğunu da görüyorum.. dilerim büyük çapta yapılan bir olay olmaz veya uzun sürmez bu durum..

saçma sapan işler yapıyor yine digi.. gün, siber isyan günüdür :)

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Site mahkeme kararı ile kapatılmıştır yazısı itibarımızı zedeliyor.Karizmamız çizildi.Bir daha zor toplarız.Kimse bilmez ki neden kapatıldı.Bazı insanlar bloggerın ne old. bilmiyor.

FeDeRaL37

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu gidişle biz bir yere varamayız daha 10 saniye önce konu açtım sayfayı yeniledim ''Bu siteye erisim mahkeme karariyla engellenmistir.'' ( booooom ) adaletsiz bu seçim :kızdım:

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
evet bende erişemiyorum.. özel alan adına kurulu olan sitelerde de mahkeme kararı yazısı çıkmakta.. buarada blogger paneline giriş yapabilen yazı ekliyebilen var mı?? :(

eneess

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
Hayır.Tamamen kitlendi.Öğrendiğime göre lig tv yayını yapan bloglar yüzünden olmuş.Digiturk dava açmış.

FeDeRaL37

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben DNS Ayarlarımı Otomatik Yaptım ve Şuan Rahatlıkla Tekrar girebiliyorum. Giremeyenler DNS Ayarlarını Oto Yapıp Denesin !

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Blogger üzerinde para kazanmak için insanlar hesap açıyor. Kimi video, dizi, clip kimi ise telifi olmayan bilgiler yayınlıyor. Herşey para için...
Peki bu içeriği sağlayan ana kaynaklar hakkını aramak istediklerinde neden herkes çığlık çığlığa oluyor anlamıyorum. Sitesi kapananlar nasıl para kazanamayacak diye endişe ediyorsa mahkeme kararına neden olan kişilerde aynı endişeyi duyduguna eminim.

Zaten yılda 30 lira verip domain+host alamayanında sitesi engellensin yahu :D

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Blogger üzerinde para kazanmak için insanlar hesap açıyor. Kimi video, dizi, clip kimi ise telifi olmayan bilgiler yayınlıyor. Herşey para için...
Peki bu içeriği sağlayan ana kaynaklar hakkını aramak istediklerinde neden herkes çığlık çığlığa oluyor anlamıyorum. Sitesi kapananlar nasıl para kazanamayacak diye endişe ediyorsa mahkeme kararına neden olan kişilerde aynı endişeyi duyduguna eminim.

iyi de kurunun yanında yaş niye yanıyor ?? belki benim 20-30 tane sitem var ! bunların 20 tanesi hosting'te ise 10 tanesi blogger 'da.. ben mektepli değilim.. vps, dedicated ıvır zıvır anlamam.. benim için içerik önemli, sistemsel olaylardan anlamam..fantastico'dan girer, wordpress kurarım.. benim niye canım yansın.. her sitenin cpu / trafik / ram bunlarla ilgilenemem, başa çıkamam..

digiturk madem dayılık yapacak, blogger' ı kapatarak.. bu olaya neden olan siteleri kapattırsın.. araştırsınlar yayın yapanları, versinler bu işten anlayan webmaster' lara parayı.. adamlar hergün yayın yapan siteleri bulup kapattırsın.. digiturk şuanda işin kolayına kaçmış bulunmakta.. sonuçta blogger 'da yazıya resim eklerken bile bir uyarı veriyor.. "yükleyeceğiniz resimlerin, telif hakkının size ait olduğundan emin olun" diye...

veya para kazanma amacı gütmeyen bir blogspot kullanıcısı olamaz mı?? bu kişilerin ne suçu, günahı var..

söylemiş olduğunuz şu söz inanın çok saçma ..

protesto alkışıdır.. [made in abbas güçlü ile gençbakış]
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Hocam boşversene 30 site kuran biri bunu amatör hevesle kurmaz para kazanmak için kurar. İçeriğide özgün oluşturması mümkün değildir sağdan soldan kopyalar.

smpx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yeni bir şey daha öğrendim sizlerle paylaşmak istedim. Bende blogger mağduru biri olarak hitlerimin %99 yabancı olmasına rağmen adsense kazancım ortalama 10 $ dan nerdeyse 0 a indi. Demekki yabancıda olsa hitin, kazancın 0 a düşebiliyormuş... :( Bunun sebebi türkiyeden mi adsenseye bakmam yoksa tıklanma varda benim hesabamı işlemiyor anlamış değilim. Umarım en kısa zamanda alınan bu yanlış karar düzeltilir.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Hocam boşversene 30 site kuran biri bunu amatör hevesle kurmaz para kazanmak için kurar. İçeriğide özgün oluşturması mümkün değildir sağdan soldan kopyalar.

yazmış olduğum yazıyı daha dikkatli okumuş olsaydın eğer kar amacı gütmeyen sadece blog tutmuş olmak için blog tutan diğer insanlardan da bahsettiğimi anlamış olurdun..

ben zaten 30 sitenin 30 tanesi özgündür diye bir lafta etmedim.. ayrıca 30 sitem olduğunu da söylemedim.. belki diye cümleye başladım.. neyse savunmuş olduğun fikre karşılık fikrimi söylemedim..

sonuç olarak masumlarda var.. digiturk bunlarıda düşünmeliydi..

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Arkadaşlar yeni bir şey daha öğrendim sizlerle paylaşmak istedim. Bende blogger mağduru biri olarak hitlerimin %99 yabancı olmasına rağmen adsense kazancım ortalama 10 $ dan nerdeyse 0 a indi. Demekki yabancıda olsa hitin, kazancın 0 a düşebiliyormuş... :( Bunun sebebi türkiyeden mi adsenseye bakmam yoksa tıklanma varda benim hesabamı işlemiyor anlamış değilim. Umarım en kısa zamanda alınan bu yanlış karar düzeltilir.

banlanma TR 'de geçerli bir durum.. sen hitlerinin yurtdışı çıkışlı olduğunu söylüyorsan, başka bir durumlar söz konusu olabilir.. sandbox falan yemeyesin :kızdım:

arama sonuçlarına, index sayına bakmanı tavsiye ederim..

smpx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
banlanma TR 'de geçerli bir durum.. sen hitlerinin yurtdışı çıkışlı olduğunu söylüyorsan, başka bir durumlar söz konusu olabilir.. sandbox falan yemeyesin :kızdım:

arama sonuçlarına, index sayına bakmanı tavsiye ederim..

Valla bende tam anlamış değilim. google yardım formunada konu açtım. Sayyac taki istatistikler durmuş vaziyete, extremetracking dekilerde hiç bir gerileme yok tam aksine hit artmış, fakat adsense hesabında gösterim ve tık diplerde geziyor. Bakalım sonuç ne olacak...

Perspektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yedek almak isteyenler dns lerinizi değiştirip girebilirsiniz

DNS Sunucusu 8.8.8.8
Diğer DNS Sunucusuna da 4.4.4.4.

yada

156.154.70.22
156.154.71.22

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5