İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

300mb alan 40gb bw yıllık 25 ytl sok kampanya...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
W

Wasgo

Misafir
BiLHost' Alıntı:
Burada kimsenin parası çöpe atılmıyor.Kimse de çöpe atacak kadar zengin değil.Hepimiz üç kuruş ekmek parası kazanma derdindeyiz.

Nixcon'la çalışmaya başlayana kadar Amerika'dan çektiğim kahır öldürmüştü beni.İyi derecede ingilizcem var ama adamlarla anlaşamıyorsun.Çünkü ticaret kültürleri farklı.Başıma gelen bir olayı anlatsam bu işin sandığın gibi kolay olmadığını anlarsın.

Nixcon ile çalışmaya başladım ve resmen rahatladım.Karşımdaki insan Türk,yazılan yazılar Türkçe..Herşey sorunsuz işliyor.Fiyatlar uygun..Destek güzel..Sunucular hızlı..Bir aydır müşterilerimden sürekli teşekkür mesajları alıyorum.

Ben bunları yaşadım bunları bilirim.Şimdi gelelim sana?

Nixcon ile bir alışverişin oldu mu?Ya da Nixcon ile çalışan bir firmadan hosting paketi aldın mı?

Dışardan konuşması kolay..Verdikleri adreste datacenter yok demişsin.Doğrudur.Olmayabilir..Verilen adres ve telefon ofis telefonu.Sen sadece o telefonu bir kere çevir ve karşına çıkan santral sistemini dinle nasıl bir ciddiyet olduğunu gör.

Surkent ile Nixcon'u karşılaştırmak elma ile armutu karşılaştırmak gibi.Surkent bu piyasada 1-2 ay durdu kaçtı.Sinan Günay gibi..Nixcon ise neredeyse 1 yıldır sunucu satışı yapıyor.Bu zamana kadar kaçmadı da 23 Temmuz'da mı kaçacak?

Yazdıklarını tekrar oku ne kadar komik ve çocukça mesajlar olduğunu göreceksin.Bu arada şunu da unutma.Akıl yaşta değil baştadır.Benim yaşım 20..Ama senin en azından şu anda çocukça düşündüğünü çok rahat anlayabiliyorum.

23 temuz özel bir gün mü :) merak etim şimdi belki ondan dolayi kaçarlar diye düşünüyor olabilir. Ne dersin ?

M

MasterTR

Misafir
demek turkiyede oldugunu sende ispatliyamadin Wasgo hmm bak buna sevindim te$ekkurler verdigin bilgiler icin.. bu nixcon ne kadar buyuk ve ciddi bir firma takdir ediyorum. basin bultenleri(komik), oto tamircisi cali$anlari(yenilik), yer altinda dcleri(tabi istanbulda arsami var dc kuralim) ve daha sayamiyacagim binibir yenilik(!) hosting piyasasina yeni bir soluk getirdigi icin degereli nixcon adli siteye te$ekkurlerimi iletiyorum.. BiLHost $oyle bir soz okudum ve gayet ho$uma gitti "Atam bilir atasını, ben bilirim ötesini. (Atasözü)" biz ne surkentler ne nixconlar gorduk ve gormeyede devam edecez boyle giri$imci oto tamircileri, caliskan lise 1 ogrencileri, cakallik pe$inde ko$an nefesi kokan insanciklar(surkent misali) oldugu surece biz bu filmi daha coook izleriz yeterki bu potansiyeli kaybetmeyelim.. nixcon a yaptigi yatirimlarda basarilar cok yeni bir onerim var bence 780.000 kilometrekare olan ulkemizde dort bir yandan dc agi kuralim yer altindan dunyanin en buyuk dc si olsun 600 gbps hat benden size hediye (nede olsa sallamasi bedava)

2. bir emre kadar sizin konunuzu canlandirmamaya gayret gostercem reklamin iyisi kotusu olmaz mantigiyla anca salliyorsunuz biriktirip biriktirip cevaplarim yeter size bu kadar prim verdigim

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MasterTR' Alıntı:
demek turkiyede oldugunu sende ispatliyamadin Wasgo hmm bak buna sevindim te$ekkurler verdigin bilgiler icin.. bu nixcon ne kadar buyuk ve ciddi bir firma takdir ediyorum. basin bultenleri(komik), oto tamircisi cali$anlari(yenilik), yer altinda dcleri(tabi istanbulda arsami var dc kuralim) ve daha sayamiyacagim binibir yenilik(!) hosting piyasasina yeni bir soluk getirdigi icin degereli nixcon adli siteye te$ekkurlerimi iletiyorum.. BiLHost $oyle bir soz okudum ve gayet ho$uma gitti "Atam bilir atasını, ben bilirim ötesini. (Atasözü)" biz ne surkentler ne nixconlar gorduk ve gormeyede devam edecez boyle giri$imci oto tamircileri, caliskan lise 1 ogrencileri, cakallik pe$inde ko$an nefesi kokan insanciklar(surkent misali) oldugu surece biz bu filmi daha coook izleriz yeterki bu potansiyeli kaybetmeyelim.. nixcon a yaptigi yatirimlarda basarilar cok yeni bir onerim var bence 780.000 kilometrekare olan ulkemizde dort bir yandan dc agi kuralim yer altindan dunyanin en buyuk dc si olsun 600 gbps hat benden size hediye (nede olsa sallamasi bedava)

2. bir emre kadar sizin konunuzu canlandirmamaya gayret gostercem reklamin iyisi kotusu olmaz mantigiyla anca salliyorsunuz biriktirip biriktirip cevaplarim yeter size bu kadar prim verdigim

ben türkiyede oldugunu üstteki msjlarda kanıtladım kafan basmıyorsa o senin bilicegin is..

W

Wasgo

Misafir
Turkiye'de deilse nerde güzellim ?
Ripe'da mi yalan sölüyor =)
Lütfen Network Systems hakkinda bilgi oğren sonra gel anlat bana..
İp Whois bak yeterlidir Geoip = Turkey
Ripe ID = Turkey

Daha ?

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İki dakika at gözlüklerini çıkararak olaya objektif olarak bakabilseniz inanın ne kadar hatalı mesajlar yazdığınızı anlayacaksınız.

Nixcon ile çalışan bilir sadece verilen hizmeti oto tamircisinin veremeyeceğini.Bakın reseller üzerinden hosting satışı yapılmıyor.Sunucu satışı yapılıyor burada.Düşünüldüğü gibi basite indirgenebilecek bir iş değil bu.Lütfen olaya biraz daha objektif bakmaya çalışın..

W

Wasgo

Misafir
Arkadaşlar nekadar anlatmaya çalişsak'da anlamiyor boşverin tamam kendisi nasil bilmek istiyor ise eğer öle bilsin insanlari olduğu gibi kabul etmesini bilmeliyiz..
Anlamiyor yapacak birşey yok.

Benden bukadar ( bana karşi bir söz gelmedikçe yazmamaya gayret edecem)

İnşallah :D

D

deja-vu

Misafir
bende senın gıbı 6 ya yakın dc deyıstırdım en sonunda evımı buldum dedım ama mesajlar atılınca ınsan uzuluyo zoruna gıdıyo ıster ıstemez musterılerde tedırkın olmakda sonucda onlarda bu forumlarda takılan ınsanlar

MasterTR madem bu kadar bılgılısınız sız dc secımızını nasıl yaptınız ?

M

MasterTR

Misafir
turkiyede colocation kullanmayi du$unmuyorum telekomun bu fahi$ fiyatlari varken yurtdi$i benim icin ideal (sizin gibi host i$i yapmiyorum ayrica yani sizi karalmak ve ddc satmak degil amacim). nixcon ile SOL i bir kefeye nasil koyabiliyorsunuz anlami$ degilim nixcon la SOL, siyah la beyaz gibi surkent nixcon deseniz tamam ama SOL u olaya katmaniz iyice ironik hale getirdi bu tarti$mayi.. 6gbps olayini hala anlami$ degilim. tum turkiyenin ciki$i 56gbps ama nixcon un cikisi 6gbps 56/6=9.33 . bu kadar buyuk bir firma(!)mi bu nixcon?

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herseyden gectimde cidden , nixcondan co-location hizmeti alan 1 beyefendi varmi aramizda , nedense co-location hizmeti veriyoruz demelerine karsin talep eden 1'ini gormedim.Talepmi olmuyor fiyatlardan dolayi yoksa , boyle 1 hizmetmi verilmiyor orasi garip.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyinet'te neden co-location müşterisi arıyorsunuz ki?

Bulamazsınız..Bulsanız da 1 yada 2 tanedir.Bu da çok normaldir.Çünkü iyinet hosting firmalarına ve webmasterlara hitap eden bir site.Webmasterların Co-Location ile işi olmaz.Hosting firmalarının da %99.9'u kiralık sunucu kullanır.

Co-Location hizmetini genelde büyük firmalar kullanır.Holdingler,kamu kuruluşları v.s.Onların da buraya gelip mesaj yazmasını beklemiyorsunuz herhalde :)

D

deja-vu

Misafir
saglam bı makına kurmak nerden baksan 2 mılyar gereklı ayarlar vs derken
+ hızmet pahalı
+ cpanelden yararlanmıyosun
+ lısans ucretı eklenıyor
+ hat kapasıtesı cok dusuk 256 kb ıcın desek grafıkde 300 den assagı sunucu dusmemekde gece kullanımlarında nadıren 200 kb lara kadar ınmekde.
+sunucuyu 200 ytl kıraladıgını varsayarsak co da hem kendı makınan hem kendı hattın ama aylık 300-400 lere kadar rakam cıkar :)

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
İyinet'te neden co-location müşterisi arıyorsunuz ki?

Bulamazsınız..Bulsanız da 1 yada 2 tanedir.Bu da çok normaldir.Çünkü iyinet hosting firmalarına ve webmasterlara hitap eden bir site.Webmasterların Co-Location ile işi olmaz.Hosting firmalarının da %99.9'u kiralık sunucu kullanır.

Co-Location hizmetini genelde büyük firmalar kullanır.Holdingler,kamu kuruluşları v.s.Onların da buraya gelip mesaj yazmasını beklemiyorsunuz herhalde :)

Kendimi büyük firma gibi hissetmemi sağladığın için teşekkürler :) Ben Nixcon değil ancak Niobeweb de 1 makinemi co-locate ediyorum , ve inşallah pazarlığımızı sonuçlandırabilirsek nixcon un 150-200 ytl ye verdiği 10 mbit için aylık 1.5 milyar a yakın ödemeyi ve Hp veya IMB Dual Xeon 2 gb ECC ram li makinemide burada co-locate etmeyi düşünüyorum ,(bu makineninde bedeli 2-2.5 milyar arası)

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hp veya IMB ibm dicektin hralde neyse bide makinanın markasından emin olamıyorsun sanırım ?

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cemadak' Alıntı:
Hp veya IMB ibm dicektin hralde neyse bide makinanın markasından emin olamıyorsun sanırım ?

Elbette çünki IBM çok maliyetli , Hp buna nazaran daha ekonomik , araştırıyoruz hangisi daha performaslı olur ve uygun olabilir bunları dikkate alarak alacağız :)

bide konu ile ilgili görüşümü belirteyim ,

Nixcon colocation fiyatlarıda gerçekten çok uygun , şuan nixcon ilede görüşmelere devam ediyorum , ikna olabilirsem niobeweb den 10 mbit hat almakla eşdeğer olarak 100 mbit hat veriyor nixcon vede çoklu co-locate olanağıda mevcut.

D

deja-vu

Misafir
zahir' Alıntı:
Elbette çünki IBM çok maliyetli , Hp buna nazaran daha ekonomik , araştırıyoruz hangisi daha performaslı olur ve uygun olabilir bunları dikkate alarak alacağız :)

bide konu ile ilgili görüşümü belirteyim ,

Nixcon colocation fiyatlarıda gerçekten çok uygun , şuan nixcon ilede görüşmelere devam ediyorum , ikna olabilirsem niobeweb den 10 mbit hat almakla eşdeğer olarak 100 mbit hat veriyor nixcon vede çoklu co-locate olanağıda mevcut.

"Gel, ne olursan ol yine gel. İster Nio lu, ister Natro lu, ister FDC lı ol yine gel.''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5