İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense'te bin dolarları görmek

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bleem' Alıntı:
bu arada belirtmek isterimki işimiz eğer gerçekten internetse "google amaclı" ingilizce adam gibide olsa site yapımı yapan arkadaşları geleceği olarak bu "internet çalışmalarını" görüyorlarsa yanlıs yönde olduklarını şahsi fikrim olarak belirtirim...

fikrin nedir o zaman ?

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkiye de binlerce dolar kazanılmazmış inndir.com a bir bakın derim ;) sorun soruşturun bakalım ne kadar kazanıyorlarmış

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son nokta

captainzap' Alıntı:
türkiye de binlerce dolar kazanılmazmış inndir.com a bir bakın derim ;) sorun soruşturun bakalım ne kadar kazanıyorlarmış

:) anladınızmı şimdi. arkadaş aslında noktayı koymuş. hitli site kazanır. google ile daha çok kazanır, olay bu...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
captainzap' Alıntı:

4000$cık kazanıyordu en son duydugumda;)

o degilde geçen bir adamla tanıştım.adam 1300 websitesi açmış.arabasını satmış bu işe girişmiş.her siteden günlük 1$cık gelir bekliyor.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1300 websitesini nasil ne zaman filan acmis yahu oha filan oldum resmen, heralde gines rekoru kirmistir basvursa daha cok kazanir

iyimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok faydalı bi yazı teşekkürler php12, diğer arkadaşların da yorumlarıyla daha yararlı hale gelmiş, kopya içerikle ilgili bi örnek vermek istiyorum yeri gelmişken w800i / google / türkçe siteler linkinde görüldüğü üzere w800i kelimesi için Türkçe sitelerde yapılan aramada benim sitem iyimi.com ilk sırada çıkıyor, ilk sırada çıkan sayfamın içeriği ise ntvmsnbc'den birebir kopyalanmıştır (gerekli bazı izinler alınarak, merak edenler PM atabilir) buna rağmen ntvmsnbc'nin sitesi ikinci sıradadır, şahsi fikrim içeriğin kopya olup olmamasından başka daha bir çok kriter vardır sıralama için eğer denildiği gibi aynı içerikteki 10 siteden 9u hiç sıralamaya giremeseydi ilk iki sırayı aynı içerikli iki sayfa almazdı diye düşünüyorum.
Not: Arama yaptığım günkü ekran görüntüsünü ekliyorum daha sonra sıralama değişebilir

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mokoko;
adama yenisin felan filan demişsin sen ne zaman üye oldun iyinet forumuna?
burda yeni eski gayrimi yoktur.
adam yapmış bizimde kazanmamız için TÜRKLERİN KAZANMASI İÇİN! bunlari acıklamış. vede sen onu tersliyorsun hangi hakla?
eger adamın öyle bir düşüncesi olmasa neden yazıp ugraşsın okadar?
hava atmak içinmi?
hava atsa ne atmasa ne adamın daha kim oldugunu bilmiyorsun?
siz bu kafayla giderseniz hilesiz hurdasiz hiç birsey kazanamassınız...
artık bende susuyorum....
bi laf vardır iyilik edicegine çöpe at daha iyi bu lafı iyi düşün...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyimi' Alıntı:
Çok faydalı bi yazı teşekkürler php12, diğer arkadaşların da yorumlarıyla daha yararlı hale gelmiş, kopya içerikle ilgili bi örnek vermek istiyorum yeri gelmişken w800i / google / türkçe siteler linkinde görüldüğü üzere w800i kelimesi için Türkçe sitelerde yapılan aramada benim sitem iyimi.com ilk sırada çıkıyor, ilk sırada çıkan sayfamın içeriği ise ntvmsnbc'den birebir kopyalanmıştır (gerekli bazı izinler alınarak, merak edenler PM atabilir) buna rağmen ntvmsnbc'nin sitesi ikinci sıradadır, şahsi fikrim içeriğin kopya olup olmamasından başka daha bir çok kriter vardır sıralama için eğer denildiği gibi aynı içerikteki 10 siteden 9u hiç sıralamaya giremeseydi ilk iki sırayı aynı içerikli iki sayfa almazdı diye düşünüyorum.
Not: Arama yaptığım günkü ekran görüntüsünü ekliyorum daha sonra sıralama değişebilir

çok güzel tespit etmişsin.

Peki ilk kim indexlendi.Sen mi ntv mi.Eger ilk o site indexlendi ise, bir süre bekleyelim ve sonucu beraber izleyelim.

P

php12.com

Misafir
copy-paste ilk veya ikinci olmaktan ziyade şöyle bir handikap var. Duplicated content tespit edildiği anda, bahsi geçen sitelerin her ikisindede(copy-paste yapılan-yapmış) birincil reklamlar yayınlanmaz. Dolayısıyla her iki siteninde tık başına gelirleri gözle görülür şekilde oldukça aşağı düşer.

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1300 site biraz abartılmış gibi geldi bana neyse konuya dönelim

çok site yapmak güzel bir fikir küçük ama tek ve en çok kazandıran kelimelere göre siteler yapılmalı mesale fabrika aletleri en çok kazandırıyorsa yap bi site içine de koy fabrika makineleri tanıtım bilgileri 5-6 sayfa yeter. böyle böyle konu konu siteler yapılırsa kazancınız daha çok artacaktır. Bakalım ben henüz işten fırsat bulup yapamadım ama ufaktan prd büyük bir projeyi bu hafta gerçekleştirecem fırsat olursa. :)

bol kazançlı günler yalnız o deilde canımı sıkan şey google ın ödemeler konusunda sıkıntı yaratması daha doğrusu türkiyedeki bankaların benim 100$ elimde kaldı hiçbiri ben bozmam diyorlar en sonunda citibanka kargo ile gönderdim çeki dilekçe ile Bu yöntemi deneyip başarılı olanları gördüüğüm için böyle bi yola başvurdum bakalım kabul olacakmı parayı hesabımda görebilecem mi

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
icerik

illa ingilizce site yapmaniz gerekmitor.turkce sitelerde kazandiriyor.

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabiki kazandırıyor ama az kazandıryor diyelimki türkçe sitede 100 tıka 8 dolar veriyorken ingilizce bi sitede 100 tıka 50 dolar alabiliyorsıun gibi.

türkçe sitelerde çok kazabilir bkz. inndir.com v.s. çok hitin ve siten ziyaretçilerin reklamlara tıklama hissini uyandırabilen bir tasarımın varsa neden olmasın sende kazanabilirsin.

Xcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%100 dogru bir kac kere denedim. 30 bin sayfalik site actim bunun 10 15 bin ile ikinci site actim ayni db yi kullandim. sayfa sayilarini ikiye katlatim birinci site 50 bin indexlendi sonra ikinci site 30 bin indexlendi dedim okeydir bu is devam eder simdi iki sitede durdu birinci sitede 35 bine düstü ikinci site 100 (yüz link) e düstü bu bir örnek bir kac örnek daha var yoktur un dedigi dogru ama ne varki bu olayin gerceklesmesi 3 4 ay sürdü sanirim. ilk indexlenen site birinci sitedi. tabiki google bunun db sinde aktuellestirinceye kadar bende indexliyor ediyor diye düsündüm. calinti site veya cift icerik cok saglikli degil bazen 3 5 ay sürsede sonucda layik oldugu yeri aliyor.

yoktur' Alıntı:
o zaman sizin başınıza daha gelmemiş.Eger öyle olmasaydı.aynı host aynı veritabanını kullanarak 10.000lerce site açardı tek kişi.
kendiniz çok basit şekilde deneyebilirsiniz.
elinizdeki veritabanını kullanarak 10 tane site açın ve bakın hangisi ilk açıldı ise ve hangisi ilk indexlendi ise o çıkar kalan 9 site asla çıkmaz sıralamada googleda.
hatta geçen 6 ay önce
http://www.google.com.tr/search?sou...GLG,GGLG:2005-48,GGLG:en&q=dmoz+google+banned

sadece dmoz veritabanını kullanan binlerce site banlandı.dublicate content yüzünden.

Xcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
he bu adsense isleride ergenkon destanlarini gecti. öyle olsa ingilizce icerik olsa sonra yabanci user olsa bana hep lotto dan para ciksa gibi geliyor bilhassa bir cok kisi icin bu forumda. büyük cogunluk ingilizce bilmiyor bir cok kisi bu dedigin kalitede site yapabilcek durumda degil eee nasil kazancak senin dediklerini yapabilcek kisiler zati yapiyor kazaniyor. demissin bir cok yere reklam ver o dedigin yerlere reklam verse orda reklamlari nasil organize edecegini bilmeyen kiside cok var.

yani zati sonuc olarak herkez anladi veya biliyor ne yapilmasi gerek bunu gercek ile kac kisi uygulayabilir sorun burdan cikiyor.
benim bildigim 20 30 $ da site yapan var veya yapiyorum diyen var yüzbinleri milyonlari bulan sitelerde var. kim yapar yapamaz tartisilan konu bu herseyi herkez yapamaz. yapiyordur sen yapiyorsundur o ayri konu sen demissin forum geneline türk webmasterler kazansin herkez kazansin o ayri konu herkezin kazanabilcegine inanmiyorum acikcasi.

tartisma seklinde alinma seklinde sakin cevap yazmayin genel konustum okudum konuyu yazanlarin nicklerine bile bakmadim.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense ing turkce den once giren ziyeretci onemli Turk ziyeretciler adsense nin ne oldugunu bile bilmiyor Birde cikan reklamlar cok alakasiz ornek
mediaplayer sayfasinda araba kiralama reklami cikiyor ne alaka
media player ile ilgili Bir sey ariyorsunuz kalkip araba reklami ilginizi cekip ona tikliyacaksiniz

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bu sayfaya kadar yazılanların birçoğunu okudum... bende aklım erdiğince sizlere fikirlerimi beyan etmek istiyorum... görebildiğim kadarıyla adsense üzerinden yüksek kazançlar elde etmenin belki tek yolu değil ama en önemli yolu olarak yabancı dilde hazırlanmış bir veya daha fazla web sitesine sahip olmak gösteriliyor.. bu fikre bende katılıyorum... aynı tıklama sayısı ve tıklama oranlarına sahip olmasına rağmen ingilizce bi sitenin türkçe bi siteye karşı daha fazla clickthrough getirdiğine bende şahit oldum...

bu noktada bizler için belkide en önemli problemlerin birincisi hit kazanmak.. özellikle de ingilizce bir site için.. türkçe siteyi bi şekilde toplist lere link değişim programlarına kaydederek hit sağlıyabiliyoruz.. ama ingilizce bi site için olmuyo bu şekilde.. en azından ben beceremedim bi türlü..

bir diğer problemde ingilizcemizin yetersizliği... bu topic vasıtasıyla yardımcı olabilecek arkadaşlara sesleniyorum.. hit konusunda tecrübesi olan arkadaşlarla ingilizce bilgisi yeterli olan arkadaşlar biraraya gelip takım çalışması sayesinde güzel işler ortaya koyabilirler.. burda sorunlar hileler tartışılacağına bu şekilde daha yapıcı konular tartışılsa bence daha ii olur..

sonuçta bi ayda 1000-2000 dolar kazanıp 6 ayda bi araba sahipi olmak bana da biraz rüya gibi geliyo... mutlaka bu işlerin kurdu çakalı olanlar bi şekilde yolunu tutturmuş olanlar böyle büyük başarılara imza atabilirler ama yinede çok zor..

ama belirli bi sayıda yeterli hite sahip bi kaç web sitesi sahibi olduktan sonra hilesiz hurdasız, 200-300 dolar herneyse düzenli bi aylık gelire sahip olmak o kadar da zor deil..

okuduğum msj ların birçoğunda herkes birbirine karşı bilgi gücünü ve üstünlüğünü kabul ettirmeye çalışmış... oysaki sorunun ne olduğu belli... önemli olan bu soruna çözümler yaratabilmek... yabancı forumlarda dolaşırken ben insanlar arasında bu tür diyaloglarla karşılaşıyorum... belkide bizim eksiğimiz bu seviyeyi bi türlü yakalayamamamız...

P

php12.com

Misafir
culpable' Alıntı:
adsense ing turkce den once giren ziyeretci onemli Turk ziyeretciler adsense nin ne oldugunu bile bilmiyor Birde cikan reklamlar cok alakasiz ornek
mediaplayer sayfasinda araba kiralama reklami cikiyor ne alaka
media player ile ilgili Bir sey ariyorsunuz kalkip araba reklami ilginizi cekip ona tikliyacaksiniz

reklamların alakasız olması tamamen webmasterin suçu. sistem alakalı reklamlar çıkması üzerine kurulu. adsensin tasarlayıcısının yüzünü güldüreceği siteler tek bir konu üstüne odaklanmış sitelerdir. elbette bir kaç istisnası vardır ama konulu siteler, herzaman click başına daha çok kazanırlar.

reklamların alakasız olması.. title, içerikte kullanılan kelimeler, who is online bloğu, anahtar kelime kullanılması, birinin sana site hedefli reklam vermesi, metinler içinde tekrarlanan belirli 2-3 kelime grubunun var olmaması, bizzat site içeriğinin bir noktaya odaklanmaması.. vs gibi birçok sebebe bağlanabilir.. bu tip siteler, alakasız reklamlar çıkmasına üzüleceğine, "help hurricane victims"i görmediğine sevinmeli bence.. bende reklam versem konulu bir siteye veririm, ki hedef kitleye ulaşabileyim..

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php12.com' Alıntı:
reklamların alakasız olması tamamen webmasterin suçu. sistem alakalı reklamlar çıkması üzerine kurulu. adsensin tasarlayıcısının yüzünü güldüreceği siteler tek bir konu üstüne odaklanmış sitelerdir. elbette bir kaç istisnası vardır ama konulu siteler, herzaman click başına daha çok kazanırlar.

reklamların alakasız olması.. title, içerikte kullanılan kelimeler, who is online bloğu, anahtar kelime kullanılması, birinin sana site hedefli reklam vermesi, metinler içinde tekrarlanan belirli 2-3 kelime grubunun var olmaması, bizzat site içeriğinin bir noktaya odaklanmaması.. vs gibi birçok sebebe bağlanabilir.. bu tip siteler, alakasız reklamlar çıkmasına üzüleceğine, "help hurricane victims"i görmediğine sevinmeli bence.. bende reklam versem konulu bir siteye veririm, ki hedef kitleye ulaşabileyim..
1.sitemap im Yok
2.adsensenin yaninda sitede 4 tane daha reklam var
3Sitede online kullanicilarini gosteriyorum
4.Whois block dfa kullaniyorum
5.Sitemde kendime ait bir metag tagim yok sayfanin icinden otomatik kendisi seciyor
6.hicbir yere reklam vermedim o site ile vermeme de gerek yok
7. bazen kopy paste yapiyorum
yukarida senin olmamasi gereksin dediklerin bende bulunmakta ben kendimi webmaster olarakda gormuyorum Ama sayfalarda icerik harici reklam cikma olasiligi yada feedback cikma olasiligi belki binde bir denecek kadar az
Cpm 5 den asagi dusmuyor bazen 7-8
ve o tiklama ortalamasi 50cent felan
tekrar soylemekde fayda var ben kendimi webmaster olarak gormuyorum hepinizin bilgisi benden fazladir zaten ama Olay sundan bundan degil sadece Url lerden kaynaklanan birsey
index.asp index.php gibi
Yani istedigin kadar metatag su bu de Olay Url lerde Bitiyor

P

php12.com

Misafir
aslında tamamen webmasterlerin suçu hatalı oldu.. birde reklamverenin suçunu eklemek lazım.

bazı reklamverenlerde alakasız keywordlere reklam verebiliyor. sende herşey sorunsuz ve mükemmelse, durumu bu yönden düşün.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php12.com' Alıntı:
aslında tamamen webmasterlerin suçu hatalı oldu.. birde reklamverenin suçunu eklemek lazım.

bazı reklamverenlerde alakasız keywordlere reklam verebiliyor. sende herşey sorunsuz ve mükemmelse, durumu bu yönden düşün.
Olay kisaca su
Turk reklam verenlerin ayirdigi butce belli
yabancilarin ayirdigi butce belli
Turkce reklam veren 1000 ise
yabanci reklam veren 100bin (mesela)
dogal olarakda en kucuk bir harfden bile yabanci reklam cikma olasiligi cok yuksek
yalniz ben sunu defalarca denemistim once
kelimesi kelimesi ayni iki sayfa Bir tanesinin urlsi ww.asasasasasa.com/viewTopic.php
digeri
aynen soyle
www.sasasasassa.com/adsense-bindolari-gormek.html
ikisininde meta taglari konulari ayni sekilde ama php olanda bir tane bile google reklami cikmaz iken diger sayfada full reklam cikiyor

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5