İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Amerika'daki Turk arkadaslar

rs635

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ben amerika da pompacılık yapmıştım, deli gibi ingilizcem gelişti, örnek vermek gerekirse:
-good morning sir?
-20 bucks regular please
-ok sir!
işte böyle:)

K

Kerasus

Misafir
olmadi degil uygun bir firma ve birazda bu konuda kesin bir bilgi edinemedik. Oralara gidip ortada kalmakta vardı...

ExCLuSiVe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sizde haklisiniz ... Allah korusun burda bir duserseniz kimse kaldirmaz .. bir tekmede onlar vurur...
hayirlisi olsun...

K

Kerasus

Misafir
Benim amacım zaten orada kalmak falan değildi, ben Türkiyemi seviyorum ve başka bir yerde yaşayamam zaten. Amacım bir miktar ingilizce pratik ve şu çok met edilen amerikayı bir görelimden ibaretti.

ExCLuSiVe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya turkiye disinda kalinca turkiye sevilmiyormu...? tam tersine turkiyeden ayrilinca onun onemi anliyorsun....
ama bence yurrt disini gormeli bir insan.... !! amerika ap ayri tabi...

ingilizce icin bile deger... bilmiyorum ben amerikadan cok memnunum acikcasi ...

SakaryaLee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende memnunum ama vatan gibi olmuyor.
Bulbulu altin kafese koymuslar... misali :)
Bir an once bitireyim de okulu doneyim...

ExCLuSiVe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heheh:)) donersin be sonrada amerikayi yine ozlersin... ben turkiyede tatil yapmayi seviyorum... cok kalinca iyi olmuyor cunku aklim hep burda kaliyor islerim sorumluluklarim filan yani.... ama tabiki turkiye bizim canimiz vatanimiz ... !!! Vatan gibi diyar olurmu?

K

Kayıtsız Üye

Misafir
selam

Merhaba Arkadaşlar ben eğitimim için 2 sene amerikada kaldım azda olsa tecrübe sahibiyim fikir alışverisinde bulunmak isteyen arkdaşlara yardımda bulunurum ben new jersey n.c kaldım o çevrede iş imkanı sağlarım azda olsa çevremiz var ama şunu unutmayın VATAN GİBİSİ YOK!! :) :)

selam ben tr den ebru yakında amerikaya gidicem ve oraya yerleşicez eşim ile birlikte bu ilk yurt dışı tecrüben beni biraz olsun bilgilendirirseniz çok sevinirim tşk ler

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Amerika ya iş dolayısıyla gidiyorum ve işim orda çok populer ve bir çok firma da bizimle çalışın diyor ...
Ama Türkiye'm bırakılmaz ben bırakamam hele Allah cc Beni Boğazım dan İstanbulum dan ayırmasın çok seviyorum çook ...

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet' Alıntı:
Ebru, işinden, eşinden ve aşından memnunsan hiç rahatını bozma derim.
Mesajlarına baktımda, nedense herkeze burda kalmalarını öğütlüyorsun, hayrola sen neden ordasın acaba, merak ettimde??

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Mesajlarına baktımda, nedense herkeze burda kalmalarını öğütlüyorsun, hayrola sen neden ordasın acaba, merak ettimde??

Ne sen sooor ne ben söyliyim...
Bundan 10 küsur yıl önce 3 şirketten teklif geldi.
Sanki bir mok varmış gibi biz de atladık hemen.
Bir gelince de bir daha geri dönmek zor oluyor, özellikle çoluk çocuğa karışınca...

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
ilerde bağımlı olmamak şartıyla gitmeyi planlıyorum belki iş belki seyahat nasip kısmet artık artık. İlk düşüncem ing. iyi kavrayıp yabancılarla free lance çalışmak.

Ne sen sooor ne ben söyliyim...
Bundan 10 küsur yıl önce 3 şirketten teklif geldi.
Sanki bir mok varmış gibi biz de atladık hemen.
Bir gelince de bir daha geri dönmek zor oluyor, özellikle çoluk çocuğa karışınca...

merakımdan soruyorum. uğraştığınız iş neydi acaba tasarım kodlama vs. gibi bir şeymi

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
ilerde bağımlı olmamak şartıyla gitmeyi planlıyorum belki iş belki seyahat nasip kısmet artık artık. İlk düşüncem ing. iyi kavrayıp yabancılarla free lance çalışmak.

merakımdan soruyorum. uğraştığınız iş neydi acaba tasarım kodlama vs. gibi bir şeymi

Veritabanı uzmanıyım. Bilgisayarla uğraşan arkadaşlara tavsiye ederim iyi bir sektör.
Örnek olması açısından bunlar ile uğraşıyorsunuz: Oracle, Microsoft SQL Server, DB2, Sybase, MySQL

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
bağımlı olmamak zor cakirx, ben gecici gidiyorum ayagi bir süre sonra 3. ayakta yatıyor.:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5