İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Angelo nereye gidiyor ?

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya ben manisa'da oturuyorum 2 adet ingilizce kursu veren yer var 1 ay gittim hiç memnun kalmadım yaz tatilinde 1 ay yurt dışına çıkıp ingilizcemi geliştirmek istiyorum o'nun için sormuştum sağol.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
turist vizesini 6 aylık veriyorlar ama 6 ay dolarken 1 kere kanadaya çıkıp girersen bir 6 aylık daha alabiliyorsun ama 3. ye izin vermiyorlar. 2 den sonra kaçak kalma zorunda kalıyorsun.

"benim dayı oğlu hala kaçak 1 yıl sonra izin alabilecek ama"

herneyse ben öğrenci değişimi ile gitmiştim. o zaman okul bitimine kadar izin aliyorsun daha sonra okul biterken çalışıp çalışmayacağını belirtiyorsun. çalışmak istersen çalışma izni çıkarıyorlar. eğer 4 yıl boyunca çalışırsan vatandaşlık hakkı kazanıyorsun.

ben geri döndüm gidip 3 yıl çalışırsam vatandaşlık alabiliyorum kalan arkadaşlarımın 1,5 seneleri kaldı onlar çalışıyor.

kısacası turist olarak gidersen maximum 1 yıl kalabilirsin ve 1 yıl sonunda seni geriye postalıyorlar. ayrıca turist isen gsm çıkartamazsın üstüne telefon alamazsın kaldığın evde kaçak kalırsın kaldıki iyi muhitlerdeki ev sahipleri bunu kabul etmiyor.

mutlaka orada bir arkadaşın olması lazım.

kiralar çok ucuz gibi gözükecektir. lüks diyeceğimiz daireler 800$ falan new york da (ama merkez degil -şehir merkezine yarım saat-) kiraya aldanıp çok ucuz şehir dememek lazım vergi yok ama yeme içme pahalı.

öğrenci olarak giderseniz çalışırken çalıştığınız saat başına 16$ alırsınız. turist olarak gidip kaçak çalışmaya kalktığınızda maximum 7 $ alırsınız.

gitme hayali olanlara bu önerileri yapayım.

@angelo sana tavsiyem de sadece insanlara güvenme orada dost gibi gözüken çok olacaktır.

altını çiziyorum özellikle TÜRK'lere asla güvenme çünkü seni dolandırmaya çalışmaktan başka birşey yapmıyorlar.

bazıları bu son söylediğime kızacak ama Amerikada yaşayıpta karşıma çıkan tüm türkler beni kazıklamaya çalıştı.

Fazla gerekmedikçe Müslüman olduğunuda söylemekten kaçın bu utanılacak birşey değil ama bazı yerlerde gerekiyor. alışana kadar bu şekilde davranırsan sen karlı çıkarsın.

Bu gidişin inanıyorumki hayırlı olacaktır. bende CA da idim. berkeley de 2 sene ogrenim gordum. hayirli olsun:)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben hazır bir ev düzenine gidiyorum, yoksa zaten böyle şeylere uğraşmam gidip orda, yeni düzen, bir de farklı bir yer, çok üşengeç insanım. Bir de orada da kendi milletimde insanların yanında takılmanın çok da anlamı olmaz, burdan gitmezdim onca yolu:)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
orda iş bulmak kolaymı peki? yani öğrenci olarak gittiniz ne iş yapacaksınız

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi çalışmana gerek yok orda çalışmadığın içinde para veriyorlar :) bu arada iyi yolculuklar angelo

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bende california ya (güzel yer bi sitem var ilgili) gitmek istemiştim öğrenci değişimi ile ama olmadı brezilyaya göndericeklerdi onada aklım yatmadı , ama tekrar bi heves geldi :) artık angelo gittimi oraları bize anlatır.(yoksa gidince bizi unutcakmı:()

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
amerikada bulunmadım tecrübeli değilim ama tecrübeli kişilerden öğrendiğim kadarıyla saati 16$ gibi yüksek yerlerde çalışmak yerine saati 2$ olan,ama günde 100-200$ bahşiş veren yerlerde çalışmak daha iyiymiş.Tabi ne kadar doğru bilemem.
Kendisi zengin kesimin bulunduğu bir restorantta saati 2$ a çalıştı.günde 100$ ortalama bahşiş kaldırmış.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bende california ya (güzel yer bi sitem var ilgili) gitmek istemiştim öğrenci değişimi ile ama olmadı brezilyaya göndericeklerdi onada aklım yatmadı , ama tekrar bi heves geldi :) artık angelo gittimi oraları bize anlatır.(yoksa gidince bizi unutcakmı:()

Ben olsam brezilya yı tercih ederdim. Dizileri çok etkilemişti zamanında :D
Angelo belki davetiye gönderir. Yapış yakasına.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Benim bir arkadaşım kitapçıda, bir arkadaşım garson olarak çalışmakta, 7-8 dolar alıyorlar saatine. Dil veya başka birşey öğrenme amaçlı gidiliyorsa gençlikte çekilmeyecek iş olduğunu düşünmüyorum, bence hem kültürel anlamda hem de tecrübe anlamında çok büyük artı katabilir bir insana.

Ben farklı amaçlar için gidiyorum gerçi. Bütün genellemeler yanlıştır belki ama ülkedeki bilgi teknolojisi sektörünün iğrenç bir konumda olduğunu düşünüyorum ve yapılan onca tantana, gençliğin önünü açma yaygaralarına rağmen bu sektöre yön veren noktalarda hep yeteneksiz gereksiz insanların olduğunu gördüm. Üniversitelerde de bu böyle oldu. Ben üniversite teorik öğrenimimi normal süremde bitirdim, diplomayı 1,5 sene sonra aldım, bu zamanda uygulanan aptal bürokrasileri, kayırmaları, hocaların bilgisizliğini anlatsam kitap olur. Ne kadar bilgisiz yalaka, dekan kızı, doçent oğlu varsa araştırma görevlisi yaptılar, bir çoğu da arkadaşımdı, bunlar hala akademik çalışma ve tezlerini, üniversite çevrelerinde matbaa camlarında yazar "itinayla çeviri, itinayla tez hazırlanır", buralarda yaptırıyorlar. Özel sektöre baksanız, şirketler genelde performansa dayalı değil, gereksiz prosedürlere dayalı işler yapıyor, orada da durum farklı değil. Sonuç olarak ortaya koydukları da ortada, dünyanın 100 km gerisinden gelip boşuna teknoparkta yer tutuyorlar. Belki hepsi değil, ama benim gördüğüm baya bir rakamı böyle. Bir çekememezlik, ben yapacağım hırsı var bizim memlekette. Birilerine birşey anlatırsın, mail atarsın 10 ay geri cevap gelmez, gelse de 150 sayfa form yollar. Ama Amerika'dan birine mail atarsın adam seni ordan aramaya kalkar. Her neyse konuyu dağıtmayalım, ayrıntılı anlatamadığım için anlamsız gelecektir size, ama bu ülkeden umudu kesecek ziyadede argüman topladım bu son 1-2 senede ve emin olun ki ülkede araştırma geliştirme yapılmamasının nedeni kesinlikle ve kesinlikle para değil, ancak bürokratik ve gelişime kapalı, kıskanç beyinler. Bu Istanbul'un göbek deliğinde böyleyse başka yeri bilemiyorum. Bu sebeple 1-2 senede olsa akıl sağlığımı bozmadan yaşayabileceğim bir yere gidip benim gibi düşünüp çalışan insanlarla bir arada olmak için gideceğim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu arada Brezilya'ya gitme şansı varken gidilmez mi diyorum, karnımı samba şekli sallamaya çalışıp protesto ediyorum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Benim bir arkadaşım kitapçıda, bir arkadaşım garson olarak çalışmakta, 7-8 dolar alıyorlar saatine. Dil veya başka birşey öğrenme amaçlı gidiliyorsa gençlikte çekilmeyecek iş olduğunu düşünmüyorum, bence hem kültürel anlamda hem de tecrübe anlamında çok büyük artı katabilir bir insana.

Ben farklı amaçlar için gidiyorum gerçi. Bütün genellemeler yanlıştır belki ama ülkedeki bilgi teknolojisi sektörünün iğrenç bir konumda olduğunu düşünüyorum ve yapılan onca tantana, gençliğin önünü açma yaygaralarına rağmen bu sektöre yön veren noktalarda hep yeteneksiz gereksiz insanların olduğunu gördüm. Üniversitelerde de bu böyle oldu. Ben üniversite teorik öğrenimimi normal süremde bitirdim, diplomayı 1,5 sene sonra aldım, bu zamanda uygulanan aptal bürokrasileri, kayırmaları, hocaların bilgisizliğini anlatsam kitap olur. Ne kadar bilgisiz yalaka, dekan kızı, doçent oğlu varsa araştırma görevlisi yaptılar, bir çoğu da arkadaşımdı, bunlar hala akademik çalışma ve tezlerini, üniversite çevrelerinde matbaa camlarında yazar "itinayla çeviri, itinayla tez hazırlanır", buralarda yaptırıyorlar. Özel sektöre baksanız, şirketler genelde performansa dayalı değil, gereksiz prosedürlere dayalı işler yapıyor, orada da durum farklı değil. Sonuç olarak ortaya koydukları da ortada, dünyanın 100 km gerisinden gelip boşuna teknoparkta yer tutuyorlar. Belki hepsi değil, ama benim gördüğüm baya bir rakamı böyle. Bir çekememezlik, ben yapacağım hırsı var bizim memlekette. Birilerine birşey anlatırsın, mail atarsın 10 ay geri cevap gelmez, gelse de 150 sayfa form yollar. Ama Amerika'dan birine mail atarsın adam seni ordan aramaya kalkar. Her neyse konuyu dağıtmayalım, ayrıntılı anlatamadığım için anlamsız gelecektir size, ama bu ülkeden umudu kesecek ziyadede argüman topladım bu son 1-2 senede ve emin olun ki ülkede araştırma geliştirme yapılmamasının nedeni kesinlikle ve kesinlikle para değil, ancak bürokratik ve gelişime kapalı, kıskanç beyinler. Bu Istanbul'un göbek deliğinde böyleyse başka yeri bilemiyorum. Bu sebeple 1-2 senede olsa akıl sağlığımı bozmadan yaşayabileceğim bir yere gidip benim gibi düşünüp çalışan insanlarla bir arada olmak için gideceğim.

Ama oraya gittiğin zaman hayal kırıklığına uğruyabilirsin çünkü her yerde öyle insanlarla karşılaşacaksın , Tabi orası bzı konularda ileride olabilir ama orda tutunabilmen için birinin çok çalışması lazım , türkiyede olduğu gibi birlerinin önüne geçerek kazanmaya çalışmıyolar onun yerine kim daha fazla hizmet verirse o kazanıyo (iyi hizmet vermelerinin nedenide o) .Onunu için bence türkiyeyi unutma, bazıları gibi bişeyler başarınca orda kalmak yerine geri gelmen dileği ile
.
.
.
.
...........................BENce tabi:)...............................

masterdolar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yurtdışına dil için gidicekseniz
amerika ,canada , ingiltere
dışında
güney afrika
yeni zellanda
malta
gibi ülkeleride düşünün derim.
(yeni zellanda cok iyi ama herkes zengın oldugu için pahalı)

globalvizyon yurt dışına yollarken
herşey iyi guzel anlatır ama
gittinimiz sizi orda sap gibide bırakır

amerıkada saatine 16$ iş
ogrencı wat vs işi değildir

isterseniz burslu koç bilkent bogazici vs ogrencısı olun
yapacagınız iş ve alacagınız para vasıfsız eleman kategorisindedir oda 5-7$ arasında olur

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'de üniversite eğitimi "sıfır". ismi lazım değil, bir üniversitenin yüksek lisansına birinci olarak girdim fakat ilk derste hocalarda is olmadığını görerek bıraktım. toplu bir reform lazım, üniversitedeki kadrolar dısarıda is bulamadığı için üniversiteye giren insanlarla dolmus. kendi aralarında çekememezlik dedikodu had safhada. üniversitelerdeki öğretim üyeleri eğer dısarıdaki islerine daha çok vakit ayırıyorlarsa zaten bu ülke bitmis demektir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Türkiye'de üniversite eğitimi "sıfır". ismi lazım değil, bir üniversitenin yüksek lisansına birinci olarak girdim fakat ilk derste hocalarda is olmadığını görerek bıraktım. toplu bir reform lazım, üniversitedeki kadrolar dısarıda is bulamadığı için üniversiteye giren insanlarla dolmus. kendi aralarında çekememezlik dedikodu had safhada. üniversitelerdeki öğretim üyeleri eğer dısarıdaki islerine daha çok vakit ayırıyorlarsa zaten bu ülke bitmis demektir.

zaten türkiyedeki her üni öyle bizim millet kendi kendini geliştiriyo üniye gidip.Boğaziçinden bilgisayar mühendisi olarak çıkıp evde oturanıda biliyorum.(Ne varsa sizde var kendinizi geliştirdiniz geliştirdiniz yoksa kahveci sizi bekliyo çay içesiniz diye)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5