İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

BocekMedya.Com Satılıktır!

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar
Kısa bir süre sonra yurt dışına gideceğimden dolayı müşterilerimin mağdur olmasını istemediğim için hosting işini bırakıp devretmeyi düşünüyorum.8 Adet VPS paketi var bunların 6sının ödemesi gelmiş durumda.VPS paketlerinden kazanılan ücret aylık 170$.Şu an ödemesi gelmemiş bir sipariş daha var.Cuma günü ödemeyi yapacağını söyledi.Bir VPS'nin daha satılması durumunda VPS'lerden kazanılan aylık gelir 190$'a çıkacak.Bunun dışında gelecek hafta içinde verilecek 1 adet dedicated var.10 civarında host edilen site var.Bunlardan biri aylık 80 YTL ödüyor.2 adet reseller hosting hesabı var aylık geliri 20$.Web tasarım ücretleri dışında kazanılan aylık gelir ortalama 340 YTL civarındadır.Hizmet verdiğimiz serverın 3 aylık taksidi ödenmiştir.Bir sonraki ödeme Temmuz ayındadır.Datacenter olarak Teklan ile çalışıyoruz.Alt yapısının sağlam olmasından dolayı çok şükür şu ana kadar çok büyük bir problemle karşılaşılmadı.İstediğim minimum ücret 250 YTL'dir.Yarın öğlene kadar en yüksek teklifi veren arkadaşımıza devretmeyi,geri kalan 15 günümü de ailemle birlikte geçirmeyi düşünüyorum.

Saygılarımla

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an en yüksek teklif 300 YTL ile akineroglu'na aittir.Bu arada 1 adet dedicated server satılmıştır.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS paketlerinden kazanılan tutar 170$ ancak bu VPS'lerin barındığı sunucunun ücreti ve özellikleri nedir?

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS'lerin barındığı sunucu özellikleri

- Dual Xeon 2.4 GHZ
- 2 GB Ram
- 200 GB HDD

Bir diğeri

- AMD 3200+
- 2 GB Ram
- 200 GB HDD

Bunların dışında 2 adet FDC Servers tabanlı VPS bulunmaktadır.6 aylık ücretleri ödenmiştir.Ana sunucu özellikleri

- P4 3.4 GHZ
- 2 GB RAM
- 200 GB HDD

İki sunucu için ödenen ücret 150$'dır.VPS'lerden kalan kar 170$'dır.2 adet FDC Servers tabanlı VPS şu an boştadır.6 aylık ücreti ödendiği için sattığınız fiyattan %100 kar edebilirsiniz.

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an en yüksek teklif 350 YTL ile lotustasarim.com.tr'ye aittir.

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün saat 17:00'de en yüksek teklifi veren BocekMedya'nın sahibi olacak.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ayıp Ya.
Pazar Günü Eft Yaptım. Pazartesi Vercekti Vps i.
Tüm Bileşenleri Kurup. Ve Full Managed Diye Anlaşmıştım.
Sabit Tel Verdi Devlet Su İşleri Çıktı.
Cep Telefonu Verdi 5 Gündür Arıyorum 2 Kere Açtı.
Birisinde Bi Çocuk Çıktı Sistem Odasında Dedi. Ne Sistemi Ne Odası.
İkincisi Konuşması Düzgün Olmayan Kendisi Çıktı(Çarşamba Günü) Tamam Ayarlıyorum Dedi. Dün Burdan Defalarda Pm Attım Tamam Tamam Dedi.
Ama Adam Paso Sallıyor.

Burda İşlemci "Intel Xeon 3.8 GHZ" Ama 2.4 Ghz Bir İşlemci Vardı Tamam Dedim.
Adam 5 Gündür Vps i Teslim Etmedi.
Kısaca Bu Adamla İş Falan Yapmayın.

Serdar Sana Söylüyorum
Bu Gece Sunucu Kurmayı Öğrenip Hepsini Yaparsın.
Yada
Geri Ödemeyi Yarın Sabah Hesabımda Görmek İstiyorum.

Yazmıyım Dedim.5 Gün Oldu 5 Gün.
Yeter Artık 5 Gündür Müşterilerim Bekliyor Hepside Kurumsal Site.

Msn Logları Mevcut İsterseniz Yada İsterse Buraya Koyabilirim.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
ısrar ettim yazması için faruk kardeşimin.

ayıp ama.bir de satışa çıkarmışsınız.devlet su işleri de ayrı bir olay zaten.

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayıp Ya.
Pazar Günü Eft Yaptım. Pazartesi Vercekti Vps i.
Tüm Bileşenleri Kurup. Ve Full Managed Diye Anlaşmıştım.
Sabit Tel Verdi Devlet Su İşleri Çıktı.
Cep Telefonu Verdi 5 Gündür Arıyorum 2 Kere Açtı.
Birisinde Bi Çocuk Çıktı Sistem Odasında Dedi. Ne Sistemi Ne Odası.
İkincisi Konuşması Düzgün Olmayan Kendisi Çıktı(Çarşamba Günü) Tamam Ayarlıyorum Dedi. Dün Burdan Defalarda Pm Attım Tamam Tamam Dedi.
Ama Adam Paso Sallıyor.

Burda İşlemci "Intel Xeon 3.8 GHZ" Ama 2.4 Ghz Bir İşlemci Vardı Tamam Dedim.
Adam 5 Gündür Vps i Teslim Etmedi.
Kısaca Bu Adamla İş Falan Yapmayın.

Serdar Sana Söylüyorum
Bu Gece Sunucu Kurmayı Öğrenip Hepsini Yaparsın.
Yada
Geri Ödemeyi Yarın Sabah Hesabımda Görmek İstiyorum.

Yazmıyım Dedim.5 Gün Oldu 5 Gün.
Yeter Artık 5 Gündür Müşterilerim Bekliyor Hepside Kurumsal Site.

Msn Logları Mevcut İsterseniz Yada İsterse Buraya Koyabilirim.

Merhaba
1- Sabit telefon verdim.Peki neden telefonumuz var ama cevap vermeyebilir.Ofisimizi taşıdığımızdan telefon numaramız değişti sözlerimi yazmadınız.
2- Sistem odası ne diyorsunuz?Söyleyim hemen.Biz sadece web hosting işi yapmıyoruz format ve bakım için müşteriler pc getiriyor.O işleri yaptığımız odaya sistem odası diyoruz.
3- Bugün attığınız argolu pm den sonra özür dilediğinizi neden yazmıyorsunuz.
4- VPS'niz şu an Plesk panel Türkçe dil ile birlikte çalışıyor.Arayüzden Türkçeyi seçmeden siz bana gelmiş türkçe yapmamışsınız diyorsunuz.
5- SQL Server 2005 şu an hala kuruluyor.Makinanıza girip baksaydınız görebilirdiniz.
6- İstediğiniz diğer yazılımlar ücretli olduğu halde biz size geciktirmeden dolayı özür anlamında bedavaya kuruyoruz.
7- Size yurtdışına gideceğimden dolayı destek hattına çok bakamadığımı bu yüzden devredeceğimi söylediğimde beni anlayışla karşılamıştınız.
8- Forumda tek müşterim siz değilsiniz.Yurt dışı olayım olmadan önce bugüne kadar herhangi bir müşterim çıkıp sen işi bilmiyorsun deseydi buraya böyle bir konuyu açsaydı şu an size bu cevabı yazıyor olmayacaktım.Onlara da rica edeceğim hakkımızda ne biliyorlarsa yazsınlar.
9- Bugün size geri ödeme yapayım mı dediğimde neden cevap vermediniz?
10- Intel Xeon 3.8 makinamızı sizden önce birine sattığımızı söylemiştim.İsterseniz ip ve e-mail adresi de yazabilirim sorabilirsiniz.
11- Biz size VPS full managed mı dedik yoksa problem çıktıkça bakarız mı dedik?
12- Benim konuşmamdan önce kendi konuşmanıza bakmanızı tavsiye ediyorum.Sizi anlamakta baya bir zorluk çektim çünkü.
13- Bize gönderdiğiniz 35$ bizi zengin etseydi eğer sizden önceki müşterilerimizde bu işi bırakmış olurduk.
14- Lütfen bundan sonra konuştuklarınızın ve argo kelimelerinizin nereye çıktığına dikkat edin.
15- Ayrıca o çocuk dediğinizde 23 yaşında.

Ayrıca HostBank24 sana da tavsiyem konuyu tam olarak bilmeden baltalama istersen.Bir gün seninde konunu biri baltalar.Evet bizim hatamız 5 günde bir VPS'yi verememek bunu kabul ediyoruz.Ancak size yurt dışına gideceğimden dolayı sürekli dışarıda işlerimi halletmeye çalıştığımı anlatmıştım.Anlayışla karşılamıştınız.Bu kadar emin konuşuyorum forumdaki bir başka müşterim bizim hakkımızda kötü bir yorum yaparsa bu konuyu gördükten sonra söz veriyorum bütün sunucularımı size vereceğim.Hepsinin de 6 aylık ücretini ödeyeceğim.

Saygılarımla

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1- Sabit Telefon Verdin Devlet Su İşleri Çıktı Nasıl Ofis Taşınıyor Anlamadım.
Bakınız:

2- Teknik Servis Desenize Suna.

3- 5 Günlük Sinirle "Benimle **** Geçiyorsun" Yazdım. 5 Gün Koskoca 5 Gün. Sonra Pişman Oldum Özür Diledim. Haksızlık Ettiğimi Düşündüm.

4-Bu Sabah Kurdun Pleski Zaten.Ben Sunucudan Anlamam Onun İçin Tüm Kurulumları Siz Yapcaktınız.Gözümden Kaçmış ? Pleski Default Dil Olarak Ayarlamak Zormu?

5- Hayret 5 Günde Büyük Başarı Bence.

6- Başta Konustuk Belirttim Bunlar Bunlar Olcak Ne Kadar Olur Diye.Mssql Express Edition Zaten Ücretsiz. Asp Bileşenleride Siz Kabul Etmiştiniz.

7- Evet Hayırlı Olsun Bile Dedim Ama 5 Gün. Madem 5 Günde 3 Saat Vaktiniz Olmucak O Zaman Vpsi Satmıcaksın.

8- Ben Kimseyi Karalamam Herkes Kendi Ekmeğine Bakar. Hostbank Israr Etti Onun İçin Açtım Bana Kalsa Açmıcaktım.Sen Yandın Millet Yanmasın Mantığı.

9-Pleski Kuruyordunuz Belki Gerisi Gelir Dedim.

10- Ben 2.4 Olduğunu Söyledikten Sonra Söylediniz Anlayışla Karsıladım Siz Makina İyi Merak Etmeyin Dediniz Küçük Şeylere Takılmam Ama Burda 3.8 Makina Göremiyorum Ben.

11- Sunucudan Anlamadığımı Belirttim ve Full Managed İstedim Parantez Açtım(Tek İstediğim Maillerin Düzenli Çalışması Ve Aspde Bileşen Sorunu Vermesin Yeter Dedim Zaten Sunucuyu Kurcalamam Sizede Fazla İş Düşmez Dedim) Sizde Tamam O Zaman Sorun Çıktıkça Bakarız Dediniz Bu Full Managed Değilde Ne?

12- Belli Zaten 5 Gündür Beni Anlayamadınız.

13- Zengin Olup Olmadığınız Beni İlgilendirmiyor Ben Vpse Bakarım İsterseniz Zengin İsterseniz Fakir Olun.

14-Bir Yere Çıkmıyor " Benimle *** Geçiyorsun Dedim" Ve Pişman Oldum Özür Diledim Koskoca 5 Gün Ayıp Ya.

15- Telefonda Öyle Gelmedi Arkadaşınızmı Kimse Artık.

Evet Sizde Kabul Ettiniz 5 Gündür Anlaştığımız Şartları Yerine Getirmediniz Normalde 3-4 Saatlik İş.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
karalama yok burada böcek.

ortada bir kanıt ve iddia var.iletişim sayfanda ofis bilgilerin yok ? ofisi bırak telefon dahi yok.

yani seni tostculardan ayıran hiç bir şey göremedim.

bu arada resmi idare telefonu vermekde hala nasıl bir ofis taşımaadır anlamadım ?

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde kanıtlarım var karşı taraf kabul ediyor ayrıca.T.Özal bulvarındaki ofisimiz Reşatbey'e taşındığı için telefon numarası değişti.Ben zaten beyefendiye cevap vermeyeceğini söylemiştim.Telefon numarasını D.S.İ'ye vermişler ise ben ne yapabilirim?Sonuçta cevap vermeyeceğini söylüyorum.Açık adres istiyorsanız buyrun 15 gün içinde gelirseniz kahve içmeye beklerim.

Reşatbey Caddesi Galeria İş Hanı Kat:2 No:144/A
Seyhan/Adana

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Adresi buraya yazacağınıza sitenize yazın.

elimde şu anda tüm logunuz var farukla aranızda geçen.

31.3.2007 de ilk kayıt başlamış.

telefon numarasını da 1.4.2007 tarihinde vermişsiniz.

yani bundan tam 6 gün önce.demekki 6 gün önce o telefon numarası size aitmiş

o zaman hemen araştıralım

google a telefon numarasını yazalım

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=0322+235+56+19+&btnG=Ara&meta=

daha sonra ilk çıkan sonuca önbellekten bir bakalım ne var

http://209.85.129.104/search?q=cach...m.htm+0322+235+56+19&hl=tr&ct=clnk&cd=1&gl=tr

önbellek 27.3.2007 tarihinde alınmış.yani siz telefon numarasını vermeden tam 4 gün önce.

peki nasıl oluyorda bu telefon size ait oluyor ama daha sorna değişmiş oluyor ?

ha bu arada resmi kurumların numaraları şahıslara verilmez.şahıslarınki de resmi kurumlara.

ilginç değil mi ?

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok ilginç şaşırdım doğrusu.

1- 6 gün önce konuşmuşsunuz demek ki 6 gün önce size aitmiş diyorsunuz.Peki güzel.Pardon ama siz yazdıklarımı nerenizle okuyorsunuz?Dikkat ederseniz ben gün vermemişim.Sadece yazdığım şu.

Telefon numaramız vardı ancak ofis taşıdığımızdan dolayı değişti kullanmıyoruz arasanız da cevap vermez isterseniz deneyebilirsiniz.

Yanlış mı Faruk Bey?

Ayrıca amacınız konu baltalamak,müşteri kapmak olduğu için ben ne yazsam siz baltalamaya çalışacaksınız.Al ın VPS'yi hayrına ben size vereyim Faruk Bey parasını size ödesin.Memnun edin Faruk Bey'i yeter.Kabul ediyorsanız sadece bu soruma cevap verirsiniz.Diğer yazdıklarınıza cevap vermiyorum.Beni forumda da tanıyan tanır konuyu gören de yazar zaten merak etmeyin.

Size Kolay Gelsin

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
arkadaşım nasıl gün vermemişsin ? dalga mı geçiyorsun

elimde log var .1 nisanda faruk'a telefon numarası vermişsin .ve o telefon numarası 1 nisanda zaten devlet su işlerine aitmiş.

arasanızda cevap vermez ne demek.adam aramış devlet su işleri çıkmış ?

BocekMedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım sen beni anlamıyorsun.Ben 1 nisanda telefon numarası verdim evet ama dikkat edersen altında cevap vermeyebilir çünkü ofis değiştirdik yazıyor.Yani eski telefonumuzmuş anlamıyormusun?Sana kanıtlamak için telekomdan döküman mı alacağım ya.Beni bilen bilir diyorum yetmez mi senin için.Ayrıca soruma cevap vermedin?Bu kadar müşteri meraklısıysan VPS'yi ben size hayrına vereyim Faruk Bey ücretini size ödesin.Kabul mu?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5