İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Coca cola ve Pepsinin haram olduğu açıklandı

buraklee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kolanın ana maddesi meyan köküdür. tarla fareleride bunu çok severler.ve kökleri yerler. yerlerken koca koca makıneler gelır toplar .Tabi bu kadar büyük üretimde bunları kımse düşünmez.ve fareler ezilir ölür ve eleklerde ayıklanır.bu yuzden sağlıksız üretim oldugunu DUYDUM. kendım 5 ay önce bıraktım hiçte aramıyorum. bağımlılık yapan sağlık düşmanı bir içecek. gazoz veya portakallı gazoz yada meyva suyu içiyorum.

alıntılarımıda yazıyorum.

akıl herkesde var herkesın kendi düşünce ve hayatı , sağlıgıdır karışmam.

depolarda kutu kolanın üzerinde fare idrarı bulaşmış bir koladan birisinin öldüğünü de okumuştum.

-Coca-Cola'nın orijinal rengi yeşildir.

Bilim ve Çevre Merkezi (CSE), Hindistan'da satılan Coca-Cola ve Pepsi'den alınan 57 örnek üzerinde yapılan tahlillerde, tüm örneklerde standardın çok üzerinde böcek zehiri maddesi tespit edildiğini bildirdi. Merkez, 3 sene önce de aynı şirketlerin ürünlerinde yüksek oranda böcek zehiri maddesi bulmuş ve bunun kansere yol açabilecek boyutta olduğunu bildirmişti.
CSE yöneticisi Sunita Narain, yayımladıkları rapor sonrasında NDTV haber kanalına yaptığı açıklamada, 3 seneden bu yana değişen hiçbir şey olmadığını ifade etti. Narain, "3 sene önce konulan standartlara uyulmadı" diye konuştu. Hindistan Standartlar Bürosu, CSE'nin 2003 senesidneki raporundan sonra böcek zehiri maddeleri konusunda kabul edilebilir standartları belirlemişti. CSE'nin son yapılan tahlillerinde bu standartların 24'le 200 katı fazla miktarda zehirli madde tespit edildi. Narain, "Bu insan sağlığının hiçe sayıldığı büyük bir skandaldır" dedi. Narain, tek bir istekleri olduğunu, onun da standartlara uyulması olduğunu kaydetti.
Hindistanlı milletvekilleri harekete geçti: Coca-Cola ve Pepsi yasaklanmalı!
CSE'nin dün raporunu açıklamasından sonra Hindistanlı milletvekilleri de ülkede piyasayı ellerinde bulunduran Coca-Cola ve Pepsi şirketlerinin ürünlerinin yasaklanması için harekete geçti.
Ana muhalefet partisi BJP'den Vijay qumar Malhotra, "Bu şirketler milyonlarca kişinin hayatlarıyla oynuyor. Bunu görmezden gelmeye devam edemeyiz. Pepsi ve Coca-Cola'nın yasaklanmasının zamanı geldi" dedi. Koalisyon hükümetinin ortağı RJD'den Devendra Singh Yadav da "Bu içecekler zehirli maddeler ihtiva etmelerinin yanı sıra milli mirasımıza da zarar veriyor. Bunları yasaklamalıyız" dedi ve ayran ve süt gibi sağlık için faydalı içeceklere yönelinmesini istedi. Hükümetteki Komünist parti milletvekilleri de dünya devi bu şirketlerin ürünlerinin "insanları yavaş yavaş zehirlediğini" ifade ettiler. Milletvekillerinden Muhammed Salim, "Hükümet ne tür bir sponsorluk anlaşması yaptı ki bu konuda hiçbir adım atmıyor?" diye sordu.
CSE'nin raporu, Hindistan'da 1993 senesinde üretime geçmelerinden bu yana Pepsi ve Coca-Cola aleyhindeki 3. rapor oldu. Bağımsız milletvekili A. Krishnaswamy de "Bu sefer onlardan kurtulmalıyız" şeklinde konuştu.
CSE Başkanı Sunita Narain de piyasada "aslan payını" ellerinde bulundurdukları için bu şirketlerin ürünlerini mercek altına aldıklarını söyledi.

Metal kutuda aldığınız içecekleri, kutunun üzerini çok iyi silmeden, hatta yıkamadan kesinlikl e içmeyin. Bizim bi komşunun kızı geçen yıl bi kutu Coca Cola içtikten sonra aniden öldü. Meğer hiç akla gelmeyece k bi’şey ölümüne neden olmuş: Kızcağız, kutu kolanın üzerindeki fare idrarından zehirlenm iş. Meğerse fare idrarı insanı aniden öldürecek kadar etkili bir zehirmiş. Hatta piton yılanının zehrine yakınmış bu etki. Kutudaki içecekler çoğu zaman kötü koşullardaki depolarda saklandığından bu tür yerler fare kaynıyomuş. İdrar kurusa bile aylarca etkisinde n hiçbir şey kaybetmiy omuş.

Coca Cola üzerine çok geyik var. Hazır lafı geçmişken iki tane daha anlatayım bu sayfada: Latin Amerika’da Pepsi pazarın tek lideriymiş. Coca Cola’nın esamesi bile okunmuyom uş. Çünkü bu ülkelerde “Coca” uyuşturucu, “Cola” ise g.t demekmiş.
Noel Baba’nın bugünkü imajını Coca Cola yaratmış. Onun için öyle kırmızı-beyaz giyiniyom uş meğerse.

Osman Ersen Sümmeoğlu: Cola'da fare kanı
Ben de komşumuzdan duymuştum. Coca Cola içmiyorlardı çünkü Cola'nın içinde fare kanı olduğuna inanıyorlardı!

Barbaros Ulutaş: Coca-Cola efsanesin in İtalyancası
Mussolini yıllarında İtalya'da kıyafetlerden buzdolapl arına kadar her şey tektip üretiliyormuş. Pepsi ve Coca-Cola İtalyan pazarına dalmaya çalışıyor. Gelgeleli m Coca-Cola'nın hiç mi hiç şansı yok. Zira tektip buzdolapl arının şişe haznesi Coca-Cola şişelerini almıyor; ama Pepsi şişeleri zınk diye oturuyor. E tabii İtalya'nın cehennem sıcağında sıcak kola içmektense herkes Pepsi içiyor. Haa, bi de Coca-Cola'nın 0,200'lük şişelerinin ilk defa Vietnam'da savaşan askerlere gönderildiğini duymuştum. Bu yüzden kadın vücuduna benzetile rek tasarlandığını efsanesin e nedense inanasım geliyor.

özkan Dilmen: Açma halkasının muciti
Bütün kutu içeceklerin açma halkalarını icat eden Amerikalı mucit , açılan her kutudan patent ücreti olarak 1 cent alıyormuş. Dünyada günde kaç tane açma halkalı içececek tüketiliyordur. Adamın kazandığı paraya bakın..

> > >>>>>>Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız birçok şeyi siz zaten
> > >>>>>>daha önceden biliyordunuz (!) ya da bilmeyenler =quot;hadi
> > >>>>>>canım, saçmalık " diyeceklerdir.

> > >>>>>>Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız, burada anlatılanlara
> > >>>>>>inanmadıysanız denemesi bir cola parasıdır. Yani bir kutu Coca
> > >>>>>>Cola veya Pepsi yeterli

> > >>>>>>Gelelim COCA COLA ve PEPSİ ile ne gibi pratik işler
> > >>>>>>yapabileceğinize:

> > >>>>>>TUVALETİ TEMİZLEMEK İÇİN: Bir kutu kolayı klozetin içine

> > >>>>>>dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki
> > >>>>>>sitrik asit hela başındaki lekeleri
> > >>>>yok
> > >>>>>>edecektir.

> > >>>>>>KROM TAMPONLARDAKI PAS LEKELERINI YOK ETMEK iÇİN : Arabanın
> > >>>>>>tamponunu Coca Cola''ya batırılmış bir sigara paketinin
> > >>>>>>içindeki alüminyum folyosuyla iyice ovunuz. Tertemiz olacaktır.

> > >>>>>>AKÜ KUTUP BAŞLARINDA ÇAPAĞI TEMİZLEMEK iÇİN : Bir kutu kolayı
> > >>>>>>kutup başlarına dokun ve bütün çapak yok
> >olsun.

> > >>>>>>PASLANMIŞ BİR CiVATAYI SÖKMEK İÇİN : Coca-Colaya batırılmış bir
> > >>>>>>bezi bir kaç dakika paslı cıvatayı uygulayınız. Bir kaç dakika
> > >>>>>>sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

> > >>>>>>ELBİSENİZDEKİ YAĞ LEKESİNİ ÇIKARMAK İÇİN : Bir kutu kolayı
> > >>>>>>lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, Deterjanı ekleyin ve her
> > >>>>>>zaman
> > >>>>yıkadığınız gibi yıkayın. Coca
> > >>>>>>cola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir.

> > >>>>>>Ayrıca araba ön
> >camlarındaki her türlü kuş pisliği yapışan
> > >>>>>>sinekler veya ağaçlardan dökülen toz , =olen, yapışkan
> > >>>>>>maddelerin çıkarılması en iyi madde COCA COLA + PEPSI ''dir. *
> > >>>>>>* * Haa... isterseniz bu çok kuvvetli temizleyicinin geriye
> > >>>>>>=alanını içersiniz. Bakin bu da bir fayda. Fayda ise eğer??? =)

> > >>>>>>Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici temizliklerde bile
> > >>>>>>kullanılabilmesinin sebebi? Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH
> > >>>>>>=eğeri 3.4 tur. Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için
> > >>>>>>yeterlidir. Temizliklerde bu kadar etkili olmasının
> >sebebi
> > >>>>budur.

> > >>>>>>Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği
> > >>>>>>KARBONDİOKSİT içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes
> > >>>>>>alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız KARBONDİOKSİT...!

> > >>>>>>2001 yılında Delhi Üniversitesinde "kim =aha fazla Coca-Cola
> > >>>>>>içecek" diye bir yarışma yapıldığında, sekiz litre Coca-Cola
> > >>>>>>=çerek kazanan ve 10 dakika içerisinde herkesin gözü önünde
> > >>>>>>ölen kişinin haberini duymuşsunuzdur . Neden öldü? Çünkü çok
> > >>>>>>fazla karbondioksit almıştı ve kanında yeterli
> >oksijen yoktu.

> > >>>>>>Başka bir örnek: Kırılmış dişinizi bir şişe Coca Cola''nin
> > >>>>>>içine koyun ve 10 gün sonra bakın... Diş 10 =ünde

> > >>>>>>büyük oranda erir. Halbuki dişler ve kemikler ölümden sonra
> > >>>>>>bile en fazla dayanabilen organlarımızdır ... Bir şişe kola
> > >>>>>>içerek midenize ve dişlerinize ve bağırsaklarınıza ne
> > >>>>>>yaptığınızı bir düşünün...

> > >>>>>>Bu kadar zararlı bir içecek nasıl olurda bu kadar bilinçsizce
> > >>>>>>tüketilebilir ve biri Amerikan firması olmak üzere bu şirketler
> > >>>>>>bu kadar kar
> >elde edebilir?

> > >>>>>>İşte bu bilinçsizliği önlemek için çevrenize, sevdiklerinize ve
> > >>>>>>özellikle çocuklarınıza bunları anlatın

alıntı

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kolanın ana maddesi meyan köküdür. tarla fareleride bunu çok severler.ve kökleri yerler. yerlerken koca koca makıneler gelır toplar .Tabi bu kadar büyük üretimde bunları kımse düşünmez.ve fareler ezilir ölür ve eleklerde ayıklanır.bu yuzden sağlıksız üretim oldugunu DUYDUM. kendım 5 ay önce bıraktım hiçte aramıyorum. bağımlılık yapan sağlık düşmanı bir içecek. gazoz veya portakallı gazoz yada meyva suyu içiyorum.

Katılıyorum aynısı bende yazacaktım ama ismini meristem otu olarak hatırladıgım ve yanlıs oldugunu bildiğim için yazmadım zamanında belge olarak bunu cococola fabrikasına gizli kamera ile cekim yaparak yayınlamıslardı. Ama nedense haber tutulmadı ve o zamanlarda youtube gibi benzer siteler olmadıgı için daha da manzetlik olmadı.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Coca cola ve pepsi de çalışanların bazıları içmiyor ve yakınlarına tavsiye etmiyor.
Tavsiye yapmadıkları bir şey için neden çalışıyorlar orasını bilemem o kendi günahlarına kalmıştır. Burda haram veya günah lafını diyemem...
Dinde hiç birşeyden tam emin degilsen kimseye din hakkında söz söyleme denilir(bende emin degilim)
Saglık için zararlı ve için de hayvansal maddeler var/mış. pardon bu bahsetgininiz d* yle başlıyan hayvan dışında olan hayvansal maddeler katılıyor/muş, ben duydugumu şuanda yazdım.
Ailem ve ben asla iş yeri ve eve bu içecekleri almayız, fakat yinede artarnatif olarak dolapda bulunur (misafir talep ederse)

Aklımca şunu diyebilirim;
D...z hayvan'ı varsa zaten bu haramdır (dinimizde bu hayvan haram kılınmıştır) bu yüzden Allah'ın bana/bize verdigi akıl zekamızda bunun haram oldugunu diyebiliriz.

S

SYMPHONIC

Misafir
Katılıyorum aynısı bende yazacaktım ama ismini meristem otu olarak hatırladıgım ve yanlıs oldugunu bildiğim için yazmadım zamanında belge olarak bunu cococola fabrikasına gizli kamera ile cekim yaparak yayınlamıslardı. Ama nedense haber tutulmadı ve o zamanlarda youtube gibi benzer siteler olmadıgı için daha da manzetlik olmadı.

Coca cola ve pepsi de çalışanların bazıları içmiyor ve yakınlarına tavsiye etmiyor.
Tavsiye yapmadıkları bir şey için neden çalışıyorlar orasını bilemem o kendi günahlarına kalmıştır. Burda haram veya günah lafını diyemem...
Dinde hiç birşeyden tam emin degilsen kimseye din hakkında söz söyleme denilir(bende emin degilim)
Saglık için zararlı ve için de hayvansal maddeler var/mış. pardon bu bahsetgininiz d* yle başlıyan hayvan dışında olan hayvansal maddeler katılıyor/muş, ben duydugumu şuanda yazdım.
Ailem ve ben asla iş yeri ve eve bu içecekleri almayız, fakat yinede artarnatif olarak dolapda bulunur (misafir talep ederse)

safsata bunlar.. satışları baltalamak için uydurulan hikayeler.. bi ara imamlara cola cola damgali kiyafetler giydirilmiş,yada cocacola'yi tersten oku allah yok müslümanlara ölüm vs. şeklinde photoshop çalışmaları da yapmışlardı hayal gücü geniş arkadaşlar..

Dünyanın en büyük şirketleri.. baltalanması,zarar görmesinden sonsuz kar edecek o kadar kişi varken neden böyle haberlerin peşini bıraksınlar? gizli cola özütünte kötü birşey olsa yada fareli kola vs olsa lab'larda o çok gizli formüller yada denilen fare parçacıkları çıkmaz mı ? peki cocacola tarladan meyan kökü toplayip eve getirip kaynatip .. kolayi yapip satan bi çiftçi mi ki bu kadar basit birşeye karşı önlem almasın.. milyar dolarlar dönüyor piyalarında bu kadar basite indirgemek bence hareket olur adamlara..

içmeyen kendi dini yada kişisel sebeplerinden dolayı içmeyebilir.. insanların hür iradesi. ben bir coca cola bağımlısı olarak halimden gayet memnunum :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@SYMPHONIC
dünyanın büyük markarından biri olan coco colayi biz 2 tane webmaster batıracak değiliz ya :) sadece duyulan veya arastırılmıs konulardan bahsediyoruz inanılmak tabiki zorunda kimse değil.
Ben sadece diğer arkadasın yazdıklarına okuduklarımla katıldıgımı belirttim. İnanmak ve ya inanammak o sizin elinde kimseye içeyin vs. birsey demiyoruz.

S

SYMPHONIC

Misafir
iyide bende sizin hakkınızda gidip bakın bu adam şöyle böyleymiş diye söylenti yaysam.her forumda biri c/p yapsa ,sonrada insanlar inanmak zorunda değil ben söylerim desem doğru olur mu ?

bu kadar basit saçma bir söylentiyi yaymaya yardimci oluyorsunuz .. ayrıca da içmeyin diyorsunuz.. kolanınızın içinde fare var ama biz içmeyin demiyoruz siz bilirsiniz pek anlamlı değil.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
iyide bende sizin hakkınızda gidip bakın bu adam şöyle böyleymiş diye söylenti yaysam.her forumda biri c/p yapsa ,sonrada insanlar inanmak zorunda değil ben söylerim desem doğru olur mu ?

bu kadar basit saçma bir söylentiyi yaymaya yardimci oluyorsunuz .. ayrıca da içmeyin diyorsunuz.. kolanınızın içinde fare var ama biz içmeyin demiyoruz siz bilirsiniz pek anlamlı değil.

Tamamen katılıyorum. Ben elimde çok sağlam bilgi var çalışanlardan öğrendim ülkerin bisküvi fabrikalarında fareler cirit atıyor diye bir iftira ( ki böyle birşeyi örnek olsun diye verdim gerçekl bir ilgisi yok ) atsam ülkerden biskivi yemeyecekmisiniz :) Bu kadar saçma buluyorum bu iftiraları...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Emin olun böyle iftiralar bazı şirketleri çok zedeliyor meseka internetten danoneye yapılan iftğraları adamlar reklamla yalanlamak zorunda kaldı niye satışları %40 düştüde o yüzden

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
müslüman bir ülkede, dini arkasına alarak faaliyet gösteren bir firmanın, dünya markası bir firmayla rekabet edebilmesi için illaki dedikodular çıkacaktır. Ki bu dedikodular herşeyin haram ve günah sanarak korkuyla yaşadığı, kimsenin eline kitap alarak okumadığı, tüm bunlara ek olarakta hiç kimsenin mantığını koruyamadığı bir toplumda bu dedikoduların gerçekmiş gibi algılanmasıda çok normal :)
buna benzer dedikodular mcdonalds içinde çıkmıştı.
Ama toplum zekası ne yazıkki asıl haram olması gerekenin ya da asıl yenmemesi ve tüketilmemesi gerekenin ;
- 1ytl olan yarım ekmek dönerleri
- yolda satılan pilavları
- pis heriflerin yolda sattıkları ayranları
- tükürük köfteleri
vs.vs
nedense önemsemiyor :) Neden peki ?
çünkü o kadar çalışıyo kafamız.
Herşey bi tarafa, madem haram, e ne taklidini yapıyosun be kardeşim. Neden ismi ColaTurka?. Neden tadı ona benziyo? At başındaki Cola ismini (birde tersten okuyunca arapçada falan filana denk geliyorya hani :)..)Yap onu ŞurupTurka, SodaTurka, GazlıTurka...Ohhh missss! Temiz temiz içsin millet işte.Neden haram bişiyi örnek alıyosun kendine? Neden topluma haram üretimden nasiplenerek para kazanmaya çalışıyosun?

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
- yolda satılan pilavları
- tükürük köfteleri

bazıları seyyar olmasına rağmen, çok temiz, iyi ve ünlü, istanbulda çok var böyle yerler..

mesela bizim gittiğimiz bir tanesi sultanahmet te, tavuk pilavcı(nohutlu), süper her zaman temiz, yine bebek ve baltalimanın daki, bazı seyyar köfteciler(dürümcü), temiz ve hijyenik, her zaman dolu görebilirsiniz..

tabiiki istisnalar kaideyi bozmaz, geneli yazdığın gibi,

fakat nohutlu pilav ve ayran en iyi seyyar da :)

S

SYMPHONIC

Misafir
tophanedeki nargilecilerde dürüm isterseniz garsondan, hemen köşede seyyar arabasıyla duran dürümcüden alır gelir dürümleri.. isteyen gidip bizzat inceleyebilir nasıl yapıyor temiz mi diye :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bazıları seyyar olmasına rağmen, çok temiz, iyi ve ünlü, istanbulda çok var böyle yerler..

mesela bizim gittiğimiz bir tanesi sultanahmet te, tavuk pilavcı(nohutlu), süper her zaman temiz, yine bebek ve baltalimanın daki, bazı seyyar köfteciler(dürümcü), temiz ve hijyenik, her zaman dolu görebilirsiniz..

tabiiki istisnalar kaideyi bozmaz, geneli yazdığın gibi,

fakat nohutlu pilav ve ayran en iyi seyyar da

emin ol onlardan bende yiyorum :) hatta bostancı sahilde bir favorim var :)
hatta bebek yokuşu ve sucuk ekmek, istanbullu olupta bilmeyen yoktur :D
bunlar var tabi ama saysak 20 yi geçmez ve zaten herkesin bildiği yerler.
ama tabi sende demişsin kaide aynı kalıyor...kaldı ki yasakpara konusu genel olanlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi