İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

fdcturkey.com ve dakikhost.com sorunu

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bu firmalarla sakın iş yapmayın arkadaşlar. Ben kendilerinden bir irc server aldım ilk ay Bw Aşımı diye benden 15 euro ek ücret talep ettiler ve bunu ödedim. Bana Haziran ayında Bw istatistiklerini gösteren bir jpg resim yolladı tamam doğrudur dedim ödedim. Bana 1 ay sonra yine msn'den 15 euro ek ödemeniz var dedi ve ben ödediğimi belirttim. Banka dekontunu gösterdim. Bu sefer demezmi o haziran ayının bw aşımıydı. Temmuz'dada aştınız. ( temmuz ayında bu adamın serverini hiç kullanmadım. En fazla 2-3 gün kullandım. Çünkü sis.com.tr 'den dedicated almıştım. ) Neyse yine 15 euro bayıldım ve son olarak dedim ki bana bw istatistiği yolla. Tamam dedi ve bana yolladığı grafik haziran ayında yolladığı grafiğin aynısıydı :) Hiç kullanmadığım dedicated günde 10-20gb bw harcıyordu. Way be ne akıllılar var. Ben 15 euromu yolladım ama onlar nasıl yiyecek bu paraları bilmiyorum...

Bakın bu haziran ayina ait : http://www.yuzuk.org/haziran.jpg

Buda sözde temmuz ayi diye yolladigi istatistik ( bunda niye tarih kisimlari kesilmis anlamis degilim :) ) : http://www.yuzuk.org/temmuz.jpg

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çaLışılmaması gereken hostingLerden birisi demek ki..

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resimleri göremiyorum su an ama gercekten varsa böyle bisey yazıklar olsun derim baskada bisey demem..

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
irc.yuzuk.net sunucusu günlük 10 gb civarı bw yiyor. Hadi saldırı olsa hergün 50gb yese bile ben zaten Haziran ayının 4'ünde sis.com.tr 'den dedicated aldım ve oraya geçtim. 4 günde ( hadi bilemedin 10 günde ) 500 gb bw'yi nasıl geçerim? Madem geçtim bana neden haziran ayının istatistiği diye temmuz ayının bw istatistiğini yolluyorsun. Böyle bir firmaya bu yakışırmı?

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belki bi yanlıslk olmustur sordunuzmu? cünkü cok komik temmuz diye yutturmaya calısmaları :D

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Benim ne alip veremediğim olurki bu firmayla. Tabii ki bu şekil yolladılar. Ben vaynet.com siber.net yuzuk.net vs. gibi sitelerin sahibiyim ( 4 değişik firmada dedicatedim var ) ve 2-3 yıldır bu foruma takılırım. Neden durup durduk yere bir hosting firmasını lekeleyim?

Olayda yanlışlık yok. Bilerek yapılmış birşey. Bana 15euro ek ödeme var dedi ve ben bunu ödedim dedim. Kendisi ödeme olmadı diye itiraz etti ve ben banka dekontunu yollayınca dediki o eski bu aydakide aşmış bw 'yi dedi. Sırf haklı çıkmak için bunu söyledi.

heaven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Az İstemişler..Daha fazla Beklerdim Yakıştıramadım :D

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bu firmada daha önce paypal bile bozdurdum ( yüklü miktarda 1000$ + ) hiç sorun çıkarmamışlardı. 15 euro için neden böyle yaptılar bilmiyorum. Firmada kaç kişi çalıştığınıda bilmiyorum. Benle konuşan şahısmı acaba cinsti onu düşünüyorum şimdi. Bi firmayı bu şekil suçlamak istemezdim kendileri gelip durumu izah ederlerse daha iyi olur diye düşünüyorum. Ama istatistikleri bana o şekil yollamaları art niyetten başka ne olabilirki..

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Destekteki personelin yeni olmasından dolayı bir karışıklık olmuş. Ücretiniz hesabınıza geri iade edilmiştir. Ayrıca dolandırıcı diye tabir etmenize bir anlam veremedik, insanları dolandırmadığımızı siz de çok iyi biliyorsunuz. Yaklaşık 4 ay hizmet alıp, bir de yüksek miktarda paypal bozdurup, bizden yana bir sorun yaşamamanıza rağmen, hatta destek personelimize itiraz etmeyip, ücreti ödeyip, akabinde gelip foruma art niyetli olduğumuzu yazmanız açıkçası bizi şüphelendirdi ve sizinle çalışmış olmaktan pişmanlık duyduk. Çalışma şeklimizi inceledikten sonra böyle bir mesaj yollamanız firmamızı hüsrana uğrattı. Ayrıca ne kadar ilgili olduğunuzu da hizmet aldığınız yerin web sayfasını hiç incelememenizden anlayabiliyoruz. Oysa ki firma bilgilerinden, personel isimlerine kadar detaylı tüm bilgi web sitemizde yer almaktadır.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
İtiraz ettim msn'de. Banka bilgilerini yolladım. Ancak o geçen ayın bw aşımı dediniz ve size serveri 10-15 gündür hiç kullanmadığımı, hiç kullanmadığım halde nasıl günde 10gb bw harcadığını sordum + temmuz ayina ait bw istatistiği istedim sizden. Neden haziran ayının istatistiğini yolladınız. Elemanın neden tarih yazan kisimlari silmis? Bu kadar üstüne basa basa söyledim ama elemaniniz yinede kendini hakli cikarmak icin elinden geleni yapmistir. Ben daha ne kadar itiraz edebilirdimki. Madem böyle is bilmez persoleniz var sucu neden bana atiyorsunuz.

Isterseniz 10.000$ paypal bozun ama benim icin miktar önemli degil. Benim hesabima giren cikan para zaten aylik 5000$ üzeridir ve burada 15 euronun lafini yapmam. Benim anlatmak istedigim neden böyle sahtekarlik yapiliyor.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hangi suctan bahsediyorsunuz ? Bizden kaynaklı problem olduğunu belirttik önceki mesajımızda da ve hatayı telafi ettik kendimizce, amaç 15 Euro'nuz değil mi ? Karışıklık olmuş iade edildi paranız. Gelin firmamızı ziyaret edin 15 Euro'luk bir firmaya benziyor mu kendi gözlerinizle görün. 4 ayda 1 kere problem yaşamışsınız onda da dolandırıcı yapmışsınız bizi, teşekkürler.

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu ile ilgili değil ama hesabınıza ayda giren 5000 $ para alın teri ile mi kazanılıyor ? Bizim alın terimizle kazandığımız iş için sahtekar dolandırıcı tabirlerini kullanıyorsunuz ?

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Batu bey herşey iyi hoş güzelde

Öncelikle hiç bir alakam yok bu olayla sadece birşeyi merak ettim ki yazıları okuyan herkezin de kafasında bu oluşacaktır eminim.

Yollanan Bw istatistiği print screen'inde neden tarih kısımlarını silmişler ne gibi bir niyet olabilir bu durumda açıklarmısınız?

leet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanalvadi' Alıntı:
Yollanan Bw istatistiği print screen'inde neden tarih kısımlarını silmişler ne gibi bir niyet olabilir bu durumda açıklarmısınız?

aynı şeyi ben soracaktım..

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne gibi bir art niyet olduğunu bilmiyorum, bir art niyet olduğunu da zannetmiyorum, eğer kötü niyetli olsaydık kullanıcıların talep ettiği her durumda bw istatistiklerini yollamazdık. Destek personelinin yeni olduğunu bildirdik önceki mesajlarımızda ve yeterli açıklamayı yaptığımızı düşünüyoruz. Ayrıca alınan 15 € ücreti, serverın bu ayki ücreti olarak saymamız gerektiği halde saymayıp hatamızı telafi etmek durumunda olduğumuzu düşündük. Çünkü sunucu sahibi olan tüm kullanıcılar, sunucu iptal işlemlerini en az 1 hafta kala bildirmekle yükümlüdür. Yani kullanıcı kurallara nizamlara hareket etmiyor, biz de yaptığımız bir hatadan dolayı böyle eleştiriliyoruz. Nasıl bir firma olduğumuzun herkes farkındadır buna şüphemiz yok. Böyle mesajlar yalnızca adımızdan bahsettirir.

Son olarak, madem çok ilgilisiniz, madem zarara uğruyorsunuz, madem bir hata var yanlışlık var ve madem bizimle çalışıyorsunuz aylardır, büyük işler yapıyorsunuz ve bir telefon açmaya bile tenezzül etmiyorsanız, bizim de buradan verebileceğimiz başka cevap olmaması gerekli değil mi ?

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dakikhost olarak hiçbir zaman müşteri memnuniyetini ikinci plana atmadık ve atmıyoruz da. Bu bir yanlışlıktır, herhangi bir mağduriyet durumunda her zaman doğru açığa çıkar. Çünkü biz bir FİRMAYIZ.

Merak ettiğim birkaç konu var. Müşterimiz tamamen haklıdır buna şüphemiz yok ama ortada bir yanlış anlaşılma vardır. Tek başına yüzlerce müşteriye bakan bir birey değil, tüm ödemeleri sisteme yansıtan bir firmayız. Bu müşterimizin de ödemesi sisteme geçilmemiş ve ufak bir aksama olmuştur. Yapılan bu hata üzerine ödemesi geri yapılmıştır. Kendisinden özürü bu konuda diliyoruz. Sonuçta ortada bir mağduriyet vardır.

Şimdi olayın ikinci boyutuna gelelim. Dakikhost kendini bilmez, ülkeye vergisini vermeyen ama sorulduğunda "biz kendimiz bu işi yapamaz mıyız ya?" diyen birçok şahıs var. Cevabınız "Evet verginizi ödeyecekseniz, Türk'üm diyip bu ülkeden vergi kaçırmadan yapacaksanız , yapabilirsiniz. Buna hiçbir insanın itirazı olamaz. Çünkü serbest piyasa diye birşey var. Ama serbest piyasa kalkıpta, kaçakçılık yapıp ortamı boş bulmak değildir. Bu kadar yazıklar olsun çekenler madem bu kadar ciddiyete önem veriyorlar, kendilerinden vergi levhalarının asıllarının resimlerini istiyorum. Bana bunu göstersinler, fiş kestiklerini göstersinler, bizde onlara diyelim ki "Gerçekten bize yazıklar olsun."

Dakikhost'ta kimsenin parası kalmaz çünkü biz 2 günlük yer değiliz ve geleceğimize de şirket politikamızın dürüstlüğü ile güvenle bakıyoruz. Eğer hala vergi vermeden milleti eleştiriyorsanız, ilk başta ülkemize karşı dürüstlüğünüzü ölçün, ondan sonra bireylere dürüstlükten bahsedin.

Şu ana kadar Dakikhost olarak firma olduğumuz halde, kimsenin kazancına karışmamak adına, o kadar ters cevaplar ve karalama kampanyaları başlatmalarına rağmen, herhangi bir ukalalık yapmadık. Hatamızda bu gerçekleri sormayı "ukalalık" kabul ettiğimizden oldu. Sanırım bunu sormak, vergisini ödeyen her Türk Vatandaşı gibi bizim de hakkımız. Bundan sonra "sahtekar" olarak nitelendirilen şahıslarımıza bu soruları yöneltenlere, bizim de sorularımız olacak.

Faturasını bizden almayan tüm müşterilerimizin faturaları kesilmektedir. Faturadan yana problemi olanlar ücret + KDV olarak faturalarını elbette alabilmektedirler. Eğer buna itirazı olan müşterilerimiz de varsa, "sahtekar kavramını kullanan" "Sahtekarlara" her zaman yem olacaklardır.

Bize eleştiride bulunan tüm hosting satıcılarından fatura kesip kesmediklerini sormayı borç biliyoruz. Borcunu devletine ödemeyenlerin de "sahtekar" lafını kendilerine layık buluyoruz.

Değerli müşterimiz size gelince; mağduriyetinizden dolayı tekrar özür diliyoruz ancak o lafı da sizi biraz seviyeli olmaya çağırıp geri almanızı arz ediyoruz.

Anlayışınız için hepinizden teşekkür ederiz,

Dakikhost

NOT: Savunma içgüdüsüne geçip, absürt cevaplar yazacak olan diğer kişilerden laf değil, vergi levhalarının asıllarını görmek istiyoruz. Aksi taktirde susmanın bir erdem olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
boşuna destan yazmışsınız eger ortada bir bw raporu var ve bu bw raporunun tarih bölümü bilerek kesilmiş ve bu yeni ay bw raporudur diğe yutturulmuşsa istersen turkiye vergi rekortmeni ol bu yaptığın şeyin adını değiştirmez. bu düphedüz hırsızlıktır. düzgünce özür dileyin, olayı kapatın.

ayrıca merak ediyorum bu yeni dediğiniz elemanlar acaba kaç kişiye ocak ayının bw sini temmuz diğe yutturmuş olabilir araştırdınız mı?

Dipnot: madem çok düzgün çalışıyorsunuz bu adamın bugune kadar sizde kullandığı hostun mrtg raporlarını buraya yansıtın da incelemek istiyorum. Bunu istemek en doğal haktır. Eger üstünde editleme yaparsanız hemen anlayacağıma emin olun. sadece dürüstüz diğe bağırıyorsunuz hatali olsanizda, tek istediğim bu adamın sizinle çalıştığı surece kayıtlı olan mrtg raporlarıdır.

Kolay gelsin.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ben tabiiki emeğimle kazanıyorum paramı. Hırsızlık yapmıyorum ya. Eğer mirc üzerine biraz bilginiz varsa Yüzük Script adlı irc programının bana ait oldugunu kestirebilirsiniz ve 2000 yılından beri hergün 1000 downloadı vardır. Bu vesileyle Türkiyede binlerce internet cafede ve evlerde benim yazdığım program yer almaktadır ve bu program ilede reklamlarımı yapıyorum paramı kazanıyorum. Eğer bu haksız kazançsa o zaman haklısınız.

Benim sorunum 15 euro veya 150 euro değil. Arkadaşında dediği gibi bw raporunde neden tarih yoktu. Sizin bana 2 ay önceden yolladığınız raporda tarih herşey vardı. Ben tüm herşeyi bilgisayarımda saklarım bu tür durumlar için. Her neyse bir daha böyle davranmaz ise elemanlarınız iyi olur. Sonuçta firmaysanız bunları elemanlarınıza öğretmeniz gerekmektedir.

Mesajları uzatmaya gerek yok mod. arkadaşlar konuyu kaparlarsa sevinirim.
Saygılarımla...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5