İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense ile ilgili Sorularınızı Cevaplıyorum

mixcat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
attachment.php

şeklinde seçerseniz Google Logosu gider.

Panelin size vermiş olduğu kodların dışında kesinlikle kodlarla oynamak , sağını-solunu kapatmak/gizlemek ... java kodlarıyla desteklemek vs... yasaktır.

tesekkurler bunu fark etmistim zaten ama esas yapmak sitedigim radyo butonlarini da kaldirmakti...Neyse anladim kodlarda oynama yapamiyoruz
yinede tesekkurler

PaylasimCity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu login onaylanmamış bir başvuruya bağlı olduğu için henüz bir AdSense hesabına sahip değil. Başvurunuz hakkında daha fazla bilgi için lütfen başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinize gönderdiğimiz mesajı inceleyin.

Adsense'ye giriş yaptım ve bu yazıyor ..

Ama verdiğim @gmail.com hesabıma maiL geLmemiş ne yapıcam ?

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu login onaylanmamış bir başvuruya bağlı olduğu için henüz bir AdSense hesabına sahip değil. Başvurunuz hakkında daha fazla bilgi için lütfen başvurunuzda belirttiğiniz e-posta adresinize gönderdiğimiz mesajı inceleyin.

Adsense'ye giriş yaptım ve bu yazıyor ..

Ama verdiğim @gmail.com hesabıma maiL geLmemiş ne yapıcam ?

yeni başvurduysan bir süre beklemen gerekiyor. adsense kolay onaylamıyor malesef.

whoeveryouare

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Yaklaşık 3 ay önce google hesabımı kappattı ve herkesin bildiği şu gecersiz tıklama msj atmış (daha önceleri arkadaslarıma başka domainleri kullanarak tıklama yaptırmıştım ama bırakalı hesabım banlanmadan aylar önceydi...)

yeni actıgım sitede hiç bir hile yapmadan günlük 1$ kadar alıyordum, ancak sitemin hostuna BAZI hekerlar (sanırsam koydukları virüse ref virüse diolarmış) kendi absürt sitelerinin gizli linklerini koymuşlar... Bunu cok gec farkettim hatta farkettiğimde google aramlarında sitemin linkinin "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" diye altında not filan yazıyordu... Sanırsam google bu sebeple banladı beni... ASıl sorum şu:

Şimdi ben hesabı ilk aldıgımda "blogcu" daki adresim üzerine almıştım.. ancak banlandıgımda yukarda anlattıgım siteden banladım.. Şimdi tekrar bir hesap acmak istiyorum(başka bir arkadasım adına) hesabı actıkan sonra KOD ları o siteme tekrar koyabilr miyim? yani google domaini banlamışmıdır! YOKSA google a konuyu anlatan bir mail daha atmalı mıyım? (daha önce atmıştım, ama onda bu heker olayından bahsetmemiştim,bende bilmiodum çünkü:)

Sizce ne yapmalıyım?

whoeveryouare

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
BU arada hesaba tekrar girmeye calıştıgımda cıkan yazı:

Hesap Durduruldu
AdSense hesabınız bu giriş için şu anda devre dışı bırakılmıştır. AdSense hesabınızın durumu ile ilgili göndermiş olabileceğimiz iletiler için e-posta kutunuzuı kontrol etmenizi öneririz. Bazen iletilerimiz e-posta filtrelerine takılabilir. Bu nedenle e-posta hesaplarınızın Bulk/Spam klasörlerini de iletilerimiz için kontrol ettiğinizden emin olun.

kardelen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende bişey soracağım bi sitem var adsense reklamları var sitemde geçenlerde sitenize reklam vermek istiyorum diye e mail aldım hem adsense hemde normal reklam yayınlayabilirmiyim yoksa yasak mı? teşekkürler.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bende bişey soracağım bi sitem var adsense reklamları var sitemde geçenlerde sitenize reklam vermek istiyorum diye e mail aldım hem adsense hemde normal reklam yayınlayabilirmiyim yoksa yasak mı? teşekkürler.

Adsense kurallarına uydukça sorun yok.. absürt, marez tarzı kurallara aykırı reklamlarla google reklamlarını aynı sitede kullanamıyorsunuz maalesef.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Farklı adsense hesapları için farklı hostingler almaya gerek var mıdır ? Veya 1 tek hostingde 10 tane adsense hesabı bulundurmamız banlandığımızda bir sıkıntı oluşturabilir mi ?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İkinci gün önce sorduğum soruya cevap gelmemiş. İnşaallah buna gelir :)

Adwordsden günde 500 kişi adsense sayfama çeksem bu bir banlanma riski oluşturur mu ? Ben 500 kişi çekmeye başladıktan sonra atıldım da o sebeple soruyorum.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yaklaşık 3 ay önce google hesabımı kappattı ve herkesin bildiği şu gecersiz tıklama msj atmış (daha önceleri arkadaslarıma başka domainleri kullanarak tıklama yaptırmıştım ama bırakalı hesabım banlanmadan aylar önceydi...)

yeni actıgım sitede hiç bir hile yapmadan günlük 1$ kadar alıyordum, ancak sitemin hostuna BAZI hekerlar (sanırsam koydukları virüse ref virüse diolarmış) kendi absürt sitelerinin gizli linklerini koymuşlar... Bunu cok gec farkettim hatta farkettiğimde google aramlarında sitemin linkinin "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" diye altında not filan yazıyordu... Sanırsam google bu sebeple banladı beni... ASıl sorum şu:

Şimdi ben hesabı ilk aldıgımda "blogcu" daki adresim üzerine almıştım.. ancak banlandıgımda yukarda anlattıgım siteden banladım.. Şimdi tekrar bir hesap acmak istiyorum(başka bir arkadasım adına) hesabı actıkan sonra KOD ları o siteme tekrar koyabilr miyim? yani google domaini banlamışmıdır! YOKSA google a konuyu anlatan bir mail daha atmalı mıyım? (daha önce atmıştım, ama onda bu heker olayından bahsetmemiştim,bende bilmiodum çünkü:)

Sizce ne yapmalıyım?
Yeni hesabınızın eski hesap ile ilişkilendirilme ihtimali yüksek. Ancak uygun bir dille https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py? siteyi devrettiğinizi belirtirseniz riski azaltırsınız.

Adsense kuralları dışında bir reklam yayınlamadığınız sürece sorun yok.

Farklı adsense hesapları için farklı hostingler almaya gerek var mıdır ? Veya 1 tek hostingde 10 tane adsense hesabı bulundurmamız banlandığımızda bir sıkıntı oluşturabilir mi ?
Tek hosting kullanmanız sorun teşkil etmez.

Adwordsden günde 500 kişi adsense sayfama çeksem bu bir banlanma riski oluşturur mu ? Ben 500 kişi çekmeye başladıktan sonra atıldım da o sebeple soruyorum.

Sorun olmaz. Sonuçta organik hit. ( kimse zorla reklama tıklatmadığı sürece )

aslında o ince çizgiyi iyi çizmek ve iyi ugulamak gerek. Adwords'ten hit çekme amacınızın adsense'e tıklatmak olduğunu sezerler ise banlanırsınız.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Not : gecikme için özür dilerim. Kitap basımı ve dağıtımı biraz meşgul etti beni.

Bkz : İnternet reklamcılığı ve Google Adsense İpuçları *Kitabı.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16

O sayfaya doğal yollarlada hit geliyorsa sorun olacağını sanmam.Ama sadece adsense için hazırlanmış ise, ve sadece adsden ziyaretçi geliyorsa direkt sorun yaratır bence :)

Şıh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Başvuru yapılan sitede geçici olarak başkasının adsense kodu varsa; bu durum başvuru esnasında problem olur mu?
Saygılar, sevgiler

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
O sayfaya doğal yollarlada hit geliyorsa sorun olacağını sanmam.Ama sadece adsense için hazırlanmış ise, ve sadece adsden ziyaretçi geliyorsa direkt sorun yaratır bence :)

Aslına bakarsan bir sitem vardı. O sitenin tek bir sayfasında adsenseye özel adwords çekiyordum. Günde 2500 kişi çekmiştim iki hafta boyunca. Ve bu işlemi banlanmadan 4-6 ay önce yapmıştım. Bir sorun olmamıştı. Ama çok genel bir forum forum sitesinin ana sayfasına 500 hit çektikten bir hafta sonra atıldım:)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konuyla dolaylı yönden ilişkili bir soru sorayım..

Forumları "herhangi" bir scripte(portala-cms ye) convert yapabiliyor muyuz ? Öyle bir script var mıdır acaba ?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Son mesajımda edit butonunu göremediğimden tekrar yazıyorum.

Soru 2 : Download.com daki bilgileri programları sitemize koymak ( referans göstererek) telif hakkı ihlali sayılır mı adsense için ? Benim sitemin hiti arttığında download.com kendisinden resimleri falan çektiğimi de çaktığında şikayette bulunur mu ?:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi