İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense ile ilgili Sorularınızı Cevaplıyorum

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cevaplar geldiği için sevindim. daha önce başka konuda sordum ama cevap almadım, belki burda cevaplarlar. şimdi ben bir genel forum da böyle birşey gördüm: konu diyelimki Sağlık. biri işte soruyor ortopedik doktoru ingilizce konuşak nerde bulabiliim. google reklamlar o sayfada sağlık ile alakalı çıkıyor. konu araba ise araba reklamlar çıkıyor. bende anlıyorum her konunun title var sağlıksa sağlık araba ise araba. ama bende- forum değil- normal bir site- her sayfanın title farklı ve bende title göre reklam beklıyorum googledan ama öyle olmuyor. her sayfa da ( farklı title ile olduğuna rağmen) aynı reklamlar çıkıyor. neden? ve bunu nasıl değişterebilirim?

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
cevaplar geldiği için sevindim. daha önce başka konuda sordum ama cevap almadım, belki burda cevaplarlar. şimdi ben bir genel forum da böyle birşey gördüm: konu diyelimki Sağlık. biri işte soruyor ortopedik doktoru ingilizce konuşak nerde bulabiliim. google reklamlar o sayfada sağlık ile alakalı çıkıyor. konu araba ise araba reklamlar çıkıyor. bende anlıyorum her konunun title var sağlıksa sağlık araba ise araba. ama bende- forum değil- normal bir site- her sayfanın title farklı ve bende title göre reklam beklıyorum googledan ama öyle olmuyor. her sayfa da ( farklı title ile olduğuna rağmen) aynı reklamlar çıkıyor. neden? ve bunu nasıl değişterebilirim?

Google Reklamları sadece sayfa başlığına göre çıkmaz,

içerik,meta'lar,başlık vs...

bir çok etkeni vardır, sayfalarınızın kelime ağırlığına göre reklam çıkar,

eğer sayfalarınızda gereksiz (spam) taglar varsa,
Aşırı meta varsa,
Aşırı kategori varsa,

belirli reklamlar sürekli çıkacaktır.

Sadeleştirerek kelime ağırlığını konunun belirlemesine fırsat verin.

Hayırlı Kazançlar.

handmade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar öncelikle değerli tecrübe bilgileirnize ve iyi niyetinize saygılar sunarım

Sorum şu

2 yıldır adsense hesabım var ve popüler bir sitem var ama hala 100 dolar olmadı. Şunu düşünmek zorunda kalıyorum acaba google şunu yapıyor olabilirni? Örneğin bir site için adsense hesabının ilk aylarında bir tıklama limiti konuyor ve bunun üstüne çıkan tıklamalar sayılmıyor olabilir mi? Böylece o site 100 dolara ulaşmaası geciktiriliyor olabilir mi? Bunu yapmları teknik olarak mümkün ve kolay mı?

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhabalar öncelikle değerli tecrübe bilgileirnize ve iyi niyetinize saygılar sunarım

Sorum şu

2 yıldır adsense hesabım var ve popüler bir sitem var ama hala 100 dolar olmadı. Şunu düşünmek zorunda kalıyorum acaba google şunu yapıyor olabilirni? Örneğin bir site için adsense hesabının ilk aylarında bir tıklama limiti konuyor ve bunun üstüne çıkan tıklamalar sayılmıyor olabilir mi? Böylece o site 100 dolara ulaşmaası geciktiriliyor olabilir mi? Bunu yapmları teknik olarak mümkün ve kolay mı?

Merhaba,

Teknik olarak yapamaz-yapmaz,

Kota gibi bir durum söz konusu değil, bir ayda bin doların üstüne çıkan yayıncılar da var...

İyi çalışmalar.

handmade

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üstteki cevabınıza teşekkür ediyorum
Epeydir bakmıyordum adsese hesabıma
Şöyle bişey gördüm

"Erişim hakkı olan sunucular

AdSense hesabınızı yönetmek için bir üçüncü taraf hizmeti (Blogger gibi) kullanıyorsanız söz konusu hizmet aşağıda sunucu olarak listelenir. Sunucular, siteleri üzerinden size AdSense hesap yönetimi hizmeti verebilmek için AdSense reklam kodunuza ve raporlarınıza erişmesi gereken siteler veya hizmetlerdir. Sunucuların adres veya ödeme bilgilerinize erişimi yoktur ve AdSense hesabınıza erişimlerini istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

Siteler Barındıranın Gelir Payı İşlemler
blogger.com BEKLEMEDE
erişim ver | erişimi devre dışı bırak
İçerik (AdSense Online) 0.0 %
Arama (AdSense Online) Uygulanamaz
Tavsiye (AdSense Online) Uygulanamaz"

erişim ver diyor yukarda bloggera benim bloglarımda da adsense reklamlarım var. Yani erişim vermediğim sürece bloglardaki reklamlar sayılmıyormu? Ne yapmalıyım?

recepagdas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tekrar denersem ?

arkadas aradim ama bisiye rastlayamadim sorum hakkinda. Bir arkadas adsense hesabı almıstı. Hesabı acarken sorulan URL adresi girin bölümünde kendi spaces adresi yazıyordu. Sonradan bana kodları benim sitemde yayınlamamı teklif etti kabul ettim. Şimdi onun hesabı banlanmış geçersiz tıklamalardan. Ben şimdi başvuruda URL girin dediği yere kendi sitemi yazarak başvuru yapsam Kodları tekrar başka bir pub- ile koysam siteme bir sorun yasarmiyim _? Sonuc olarak "A" sitesi girilerek başvuru yapılmış bir hesabın kodları "B" sitesinde yayınlanıyorsa hesap iptal edildi ise, "B" sitesinin sahibi kendi adina farkli isim farkli adres farkli hesap kullanarak url bölümüne "B" sitesini yazarak basvuru yaparsa sorun olurmu _? ins anlatabilmisimdir sorumu biraz uzattim ama affedin tesekkürler.

tuzsuyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi günler arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım

Kendime Ait 2 tane web sitem var. Bıunlarla Adsenseye Defalarca Başvurmama Rağmen Kabul Etmediler. Her Seferinde Farklı İsim Ve Mail Adresi Denememe Rağmen Yİnede Kabul Ettiremedim. Bunun nedeni Nedir Acaba Sitelerime Bi Bakarmısınız...

Mekanrize.Com
Turkguncel.Net

maviska

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi de arkadaş farklı bilgisayarından mıydı başvurular? ip aynı olmasın...

acemi_11

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
arkadaslar adsenseye basvuracağım ama sitedeki kategorılerden her hangi biri kabul edılmeme nedenı olarbilirmi sitem www.esasforum.com fikirlerınızı beklıyorum eger bi sorun yoksa basvuracagım?

otistiq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrblar ;
Hocam öncelikle cevaplarınız için tşk.. Benim Sormak istediğim birkaç soru var
1.si benim daha önce adsense hesabım var xxx.com üzerine actığım ve belli bi kazançta mevcut diyorumki yarınbirgün yyyy.com domain üzerinden tekrar xxx.com 'domainini vererek açtığım adsenseyi kullanmam sorun çıkarır mı ?

2.si ise.. telif hakkı diyoruz tamam saygımız var ama sunu öğrenmek istiyorum.. kazananlar ne tür içerikleri kullanıyorlar sonucta coğu içerik benzer.. bi kaç yüksek kazanç elde eden site örnek vermeniz mümkün mü ?

Şimdiden Teşekkürler..

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaslar adsenseye basvuracağım ama sitedeki kategorılerden her hangi biri kabul edılmeme nedenı olarbilirmi sitem www.esasforum.com fikirlerınızı beklıyorum eger bi sorun yoksa basvuracagım?

sitende program download bölümü var. bu bölüm sorun çıkarır.

Mrblar ;
Hocam öncelikle cevaplarınız için tşk.. Benim Sormak istediğim birkaç soru var
1.si benim daha önce adsense hesabım var xxx.com üzerine actığım ve belli bi kazançta mevcut diyorumki yarınbirgün yyyy.com domain üzerinden tekrar xxx.com 'domainini vererek açtığım adsenseyi kullanmam sorun çıkarır mı ?

2.si ise.. telif hakkı diyoruz tamam saygımız var ama sunu öğrenmek istiyorum.. kazananlar ne tür içerikleri kullanıyorlar sonucta coğu içerik benzer.. bi kaç yüksek kazanç elde eden site örnek vermeniz mümkün mü ?

Şimdiden Teşekkürler..

1.sorun; evet, adsense'i istediğin kadar sitede kullanabilirsin. Diyelim ki sen, aaa.com sitesi ile başvurdun adsense'ye. Herhangi bir işlem yapmadan, aldığın kodları bbb.com da da ccc.com da da kullanabilirsin. No problem.

2. sorun ise; kazananlar bu işi yıllardır yapanlar, bu işi gerçekten çok iyi bilenler. + tüm içerikler birbirine benzer demişsin. Yanlış düşünüyorsun, bu kazananların bazıları kendi yazısını kendisi yazıyor. Yani her yerde olan yazıları değil, kendi düşüncelerini yazıyorlar. Özgün yani...Bu durumda daha güzel reklamlar çıkıyor ve ziyaretçiler reklamlara tıklamak için birbirleriyle yarışıyorlar :) umarım anlatabilmişimdir...

İyi çalışmalar...

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Basvuru Formunu eksiksiz doldurdugum halde neden adres bilgisi girilmedi diye basvurumu red ediyorlar. Bende Bunun cevabını ogrenmek istiyorum munkunse :)

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12

O ortadaki resmin üzerindeki adsense sanırım sorun yapar, "ziyaretçiyi aldatma" suçundan... O resimle reklam arasına bir yazı koyup ayırabilirsin.

Basvuru Formunu eksiksiz doldurdugum halde neden adres bilgisi girilmedi diye basvurumu red ediyorlar. Bende Bunun cevabını ogrenmek istiyorum munkunse :)

Bunun en basit çözümü; eve gelen bir faturaya bak, adres bilgilerini ona göre gir.

lahomenia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Üstteki cevabınıza teşekkür ediyorum
Epeydir bakmıyordum adsese hesabıma
Şöyle bişey gördüm

"Erişim hakkı olan sunucular

AdSense hesabınızı yönetmek için bir üçüncü taraf hizmeti (Blogger gibi) kullanıyorsanız söz konusu hizmet aşağıda sunucu olarak listelenir. Sunucular, siteleri üzerinden size AdSense hesap yönetimi hizmeti verebilmek için AdSense reklam kodunuza ve raporlarınıza erişmesi gereken siteler veya hizmetlerdir. Sunucuların adres veya ödeme bilgilerinize erişimi yoktur ve AdSense hesabınıza erişimlerini istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz.

Siteler Barındıranın Gelir Payı İşlemler
blogger.com BEKLEMEDE
erişim ver | erişimi devre dışı bırak
İçerik (AdSense Online) 0.0 %
Arama (AdSense Online) Uygulanamaz
Tavsiye (AdSense Online) Uygulanamaz"

erişim ver diyor yukarda bloggera benim bloglarımda da adsense reklamlarım var. Yani erişim vermediğim sürece bloglardaki reklamlar sayılmıyormu? Ne yapmalıyım?

Aynı Soruyu BBende Soruyorum bu erişimin mantığı nedir yani erişim verdiğimde sanırım kazanclardan belli bir komisyon alacak pekiş ya erişim hakkı vermezsem sitede reklam gösterimi yapmayacak yada gösterimi yapılan reklamların tıklarını saymayacak mı ? bunu açıklarmısınız ?

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Aynı Soruyu BBende Soruyorum bu erişimin mantığı nedir yani erişim verdiğimde sanırım kazanclardan belli bir komisyon alacak pekiş ya erişim hakkı vermezsem sitede reklam gösterimi yapmayacak yada gösterimi yapılan reklamların tıklarını saymayacak mı ? bunu açıklarmısınız ?

Hayır o farklı birşey. Sen ona erişim hakkı vermezsen hiçbir sorun olmaz. Tabii, blogger sayesinde Adsense kodlarını eklemediysen.

Centilmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye için düşünürsek yine VERGİ ön saflarda yer alabilir.
Biliyoruz ki Google Türkiye Ofisinde Adwords satışı yapılmakta ancak Adsense , resmi olarak işlev görmemektedir. Bu nedenle ABD dışı ülkelerde vergi kesmemektedir ya da amiyane tabirle kendi vergisini başka ülkelere yedirmemektedir.

Adsense konusu değil Google konusu olarak düşünebiliriz.

Adwords programındada öyledir çünkü fatura kesilmiyor. no vergi :)

kindarxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi benım bi sorum olucak adsense ye basvurdum ve 2 haftadır gırıyorum aktıflestırlmemeıs onay beklıyor dıyor yanı sıtem ınceleme altınmdamı ?

X

Xman

Misafir
konu sahibinin forumla alakası kalmamış, sorular yanıtsız kalıyor, sabit konu olarak kalmasına gerek yok bence.

Tak0o

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi geceler benim adsense ile ilgili sorunum biraz farklı , yabancı webmaster forumlarını gezdim bir sürü forum u gezdim fakat ingilizce içerikli sitem için , güncel ingilizce çöp site listesi bulamadım.
Bu konuda bir bilginiz var mı yada bulabileceğim bir yer.
Simdiden tesekkurler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5