İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google Adsense ile ilgili Sorularınızı Cevaplıyorum

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
iyi geceler benim adsense ile ilgili sorunum biraz farklı , yabancı webmaster forumlarını gezdim bir sürü forum u gezdim fakat ingilizce içerikli sitem için , güncel ingilizce çöp site listesi bulamadım.
Bu konuda bir bilginiz var mı yada bulabileceğim bir yer.
Simdiden tesekkurler.
tık başına ortalama aldığınız ücreti söylemenizde bir sakınca var mıdır ?

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
iyi geceler benim adsense ile ilgili sorunum biraz farklı , yabancı webmaster forumlarını gezdim bir sürü forum u gezdim fakat ingilizce içerikli sitem için , güncel ingilizce çöp site listesi bulamadım.
Bu konuda bir bilginiz var mı yada bulabileceğim bir yer.
Simdiden tesekkurler.

Merhaba Tak0o,

Güncel çöp site adreslerinin toplandığı bir yer söyleyemem ancak bu konu hakkında ufak bir yorum yapabilirim.

AdSense için çöp site kavramımız, tık başına düşük ücret verdiği düşünülen site reklamlarıdır değil mi?

Ancak bunu bilmek kolay değildir, öyle ki düşük ücret verdiğini düşündüğümüz reklamlar aslında bize asıl parayı kazandıran reklamlar olabilir. Bir örneğini çok kısa zaman önce yaşadık. Denizfeneri e.V. ile ilgili bir amcamız kendini aklama yöntemi için Adwords reklamı verdi dünyada, bir çok yabancı webmaster forumunda ve Türkiyedeki webmaster forumlarında bu tartışıldı. Birçok kişi de engelledi bu reklamları. Halbuki işin aslı böyle değildi, amcamız yüksek bütçeli reklam vererek bu aklamayı yapıyordu...

gibi gibi...

AdSense programının engelleme özelliğini çıkarmasının amacı rekabet halinde olduğunuz sitelerin reklamnı yayınlamak istememe hakkınızdı. Ancak kimse bunu dikkate almıyor.

Bence birde bu açıdan bakın olaya.

Tak0o

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anladım fakat ben daha yeni olduğum için indexlenme sorunları yaşıyorum daha adsense de de yeniyim ben turkce cöp siteleri görünce böyle bir arayış içine girdim.peep isimli arkadaşımızın sorusuna göre adsense e kayıt olalı 1 hafta oldu 13 tıkım var daha ve ilk 5 tıkda 0.01 verdi 7 tıkda ise ortalama 0.40-50 arası veriyor.0.01 verdiği zamanlar ben böyle bir arayış içerisinde girdim bilgilendirme için teşekkürler.sitem gangstahomie.com daha yeniyim hatam varsa soylerseniz sewinirm.

Araştırma sonucu da adsblacklist.com isimli siteyi buldum fakat üyelikler kapatılmış en az ücret veren siteleri kullanıcılar hergün ekliyorlar böyle bir top 20 filn yapmıslar üye olamadığım için ise de sadece o 20 yi görebildim bende iyi geceler.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Mitat, yeni kazanç önerilerin var mı? Adsense kazançlarım son 1 yılda çok çok düştü ve geçen koca ocak ayında 12,5 dolarcık kazanabilmişim :( Adsenseyi ilk kullandığımda 1 ayda bunun 10 katından fazlasını kazanıyordum.

Sanırım artık ingilizce site yapma zamanı geldide geçiyor bile. Önerdiğin sektör var mı?

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
arkadaşlar önerebileceğiniz türkçe içerik için yüksek veren kelimeler var?

paylaşırsanız çok sevinirim sitem 1,5k tekil alıyor 10-15tık alıyor verdiği para ise 0,10$

ingilizcemde yok ingilizce içerikli site açmam mümkün değil bu sebepten türkçe içerik için

yüksek veren kelimeleri paylaşırsanız çok müteşekkir olurum

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
güneş enerjisi sistemleri
toptan spor malzemeleri
ikinci el spor aletleri
güneş enerjisi paneli
deniz malzemeleri
polikarbon
yalıtım malzemeleri
koşu bantları

LitmuS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Çok teşekkür ederim arkadaşlar umarım gelir tablom sayenizde değişir

Bedava kuponlar yüzünden perişan olduk, 0,01$ veriyor site giderlerini bile karşılayamıyoruz

Elimde 2 adet kupon var daha kullanmadım kimseye vermeyide düşünmüyorum sırf 0,01$ ödeme yaparlar milleti perişan ederler diye

cafercer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google adsense'e kayıt olunurken kişisel bilgilerimizi veriyoruz.Peki bu bilgilere herhangi bir kişi ulaşabilir mi?

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
ya birşey sorucam. Adsense Hesabını analytics ile bağladım. Hangi sayfadan tık geldiğini vs görebiliyorum. Benim merak ettiğim şu olayı bulamadım. Hangi site bir tıka ne kadar ücret veriyor. Bunu nereden görebilirim?

ciwan_24

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Artık, sayfalarınızda Google sertifikalı harici reklam ağlarındaki reklamları da gösterebilirsiniz. Sayfalarınızda görüntülenmek için rekabet eden reklam sayısı artarsa, kazanç potansiyeliniz de zaman için de artacaktır. Daha fazla bilgi edinin.

bu ileti bugün bana geldi bu konu hakkında ve bu reklamları nasıl ektif hele getiririm

maji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adsense'e park ettiğim domainimi satmak için başka bir sitemde adını yazsam, tıklama oranlarını değiştirecektir. bu banlanma sebebi olabilir mi? yada böyle birşey yapmak yasak mı? Bunu heryere yazayımda tıklattırayım amaçlı sormuyorum, işin hilesini yapmaya çalışmak değil düşüncem. park edince unutmak mı gerekli domaini tamamen..

the_joker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir arama motoru nasıl alınır ben arama motoru ekleıdm siteme 200 üzeri arama var ancak kazanc sıfır

T

trgy

Misafir
bir arama motoru nasıl alınır ben arama motoru ekleıdm siteme 200 üzeri arama var ancak kazanc sıfır

Arama motoru nasıl alınır derken neyi demek istediniz anlamadım. Açıklar mısınız biraz.

adsense'e park ettiğim domainimi satmak için başka bir sitemde adını yazsam, tıklama oranlarını değiştirecektir. bu banlanma sebebi olabilir mi? yada böyle birşey yapmak yasak mı? Bunu heryere yazayımda tıklattırayım amaçlı sormuyorum, işin hilesini yapmaya çalışmak değil düşüncem. park edince unutmak mı gerekli domaini tamamen..

Sizin de sorunuzu tam olarak anlamış değilim açıkçası.

maji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
trgy hocam sagol valla önce teşekkür ederim heryere yetişip yardım ediyorsun. yazılarını cok okudum.
ben google adsense'de domainlerimi parketmek istiyorum. fakat domain satış sitesinde park ettiğim domaini satışa çıkartırsam haliyle ilana bakanlar girip reklamlara tıklayabilir.
Bu durumda tıklamalar bi yerde tamamen organik olmayacak. google bunu hile olarak düşünüp banlar mı beni? yani bu durum yasal mı sayılıyor yoksa yasal değilmi. Sonuçta adrese gidilmesi için herhangi bir yönlendirme falan yapmayı düşünmüyorum elbette. fakat istiyorum ki domain satılana kadar bende park etmiş olayım boş duracagına.

T

trgy

Misafir
google adsense'de park etmek ne demek ben onu anlamadım?

Sanırım sadece boş bir sayfaya reklam kodlarını koyacaksın ve domaini satışa çıkaracaksın yanlış mı anladım?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5