İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google yine dalgalanıyor mu?

L

linkdefteri.com

Misafir
google yine dalgalanıyor mu?

yılbaşından sonra bazı sitelerin hitleri bir anda 10/1 oranında düşerken olmayacak sitelere hit gitmeye başladı....

bu dalgalanma mı yoksa pagarenk update mi gerçekleşti...

Bitmez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google galiba yenı sistem denemeleri yapıyo çogu sıte alt ust oldu ufak defek yaralarla kurtulduk ama düzeleceğini tahmın edıyorum

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Dediğin gibi bu aralar kıpırdanmalar var herhalde pr güncellemeleri yaklaşıyor :)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
bir sitemin ziyaretçi sayısı 2 günde 16000lerden 3000lere indi.........bende forumda bu soruyu bekliyordum..

neden , acaba.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Böyle saçmalık olamaz yaw nerede spamcı gereksiz siteler var üst sıralara çıktılar bizim kaliteli ve hilesiz siteler dibe vurdu saçmalık bu yaw...2 gün önce 15000 tekil aldım bugun 280 tekil neye güvenerek bu işi yapacaz anlamadım :(

gokhandnzl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
resmen dibe vurduk.biar anda düştü hitler.kendi sitemin ismini yazdığımda bile ancak 2. sayfada geliyor olacak iş değil..

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pr4 dmoz'da ekli web sitem var 1.5-2 yıldır açık, bugün hiti 4000'den 500-600'lere kadar düştü. Sandbox'a düştüm galiba.

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pr4 dmoz'da ekli web sitem var 1.5-2 yıldır açık, bugün hiti 4000'den 500-600'lere kadar düştü. Sandbox'a düştüm galiba.

aynı sorun bende de var. dmozda ekli site 1.5-2 yıllık site bir anda hiti %60 düştü ama düzeliceğini düşünüyorum. sandbox olamaz.

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Belkide siteleriniz okadar kaliteli değildir. Yada bundan önce hak etmediğiniz hitler geliyordu şimdi normale döndü.

Madalyonun ikinci yüzü :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google ın klasik kafa karıştırma oyunları, pr ile falan alakası yok. ama bu spam siteler yüzünden google çöküşünü hazırlıyor

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Benimde pr4 DMOZ indexli 2 yıllık bir sitem var. Dün googledan toplam 25 kişi geldi ! Bir çok kelime de birinci sıralarda yer alırken şimdi o kelimelerde kendimi bile bulamıyorum...

L

linkdefteri.com

Misafir
bu sefer kalıcı gibi çünkü 3 gün oldu ve düzelme olmadı.... İşin ilginci üste çıkan sitelerde anlamlı siteler değil.. Hatta çok saçma hiç ilgisi olmayan siteler üst sıralara geldi...

Bakalım bu durum daha ne kadar devam edecek...

mgora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yılbaşı ve Bayramı gözönünde tutun ,işyerlerinden internet kullanan büyük bir kitle var.
Şu an bir dalgalanma görünmüyor bende google yine şaşırtmaya devam ediyor en son bir backlink - pagerank güncellemesi değil bir data güncellemesi yaptı.Yeni sitelerde bundan faydalandı eski sitelerin hitleri iyi çalışmazlar ise zamanla düşecek çünkü pastayı ısırmaya gelen sayısı artacak.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Yılbaşı ve Bayramı gözönünde tutun ,işyerlerinden internet kullanan büyük bir kitle var.
Şu an bir dalgalanma görünmüyor bende google yine şaşırtmaya devam ediyor en son bir backlink - pagerank güncellemesi değil bir data güncellemesi yaptı.Yeni sitelerde bundan faydalandı eski sitelerin hitleri iyi çalışmazlar ise zamanla düşecek çünkü pastayı ısırmaya gelen sayısı artacak.

dediklerinde haklısın ancak bu bir anlık değşim ile mümkün değildir. yani bu dediklerinin gerçekleşmesi birden değil uzun bir süreç sonunda gerçekleşebilir. Bir gece de google tarafından gelen ziyaretçi 2000 lerden 20 lere düşüyorsa nedeni bu olmasa gerek.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
dediklerinde haklısın ancak bu bir anlık değşim ile mümkün değildir. yani bu dediklerinin gerçekleşmesi birden değil uzun bir süreç sonunda gerçekleşebilir. Bir gece de google tarafından gelen ziyaretçi 2000 lerden 20 lere düşüyorsa nedeni bu olmasa gerek.

Katılıyorum.Ayrıca sitelerimiz içeriği de sağlam spam yapmıyoruz millet gibi spamcılar suan üst sıraslarda..

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sorun genelmi acaba benim sadece google değil diğer arama motoru hitlerimde düştü

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5