İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

google yine dalgalanıyor mu?

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim mütevazi 800 tekil hitim vardı. Öyle k lara falan hiç geçemedim.
ama var olan 800 de 195 lere düştü, bekliyoruz.
Sonuç nereye çıkacak.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba Arkadaşlar herkeze kolay gelsin Yalnız şöyle bir durum var Artık herkez google`de ana sayfaya yükselmenin yolunu buldu gibi düşmenizin sebebi diğer siteler emek verilip yukaralara çıkmak için birşeyler yaparken siz sadece google bana hit versin sitem eskiş tanınmış derseniz ilgiyi keserseniz. zamanla siteniz dahada gerilere gidecektir. 4 senelik sitem var hiç kıpırdamadığım yerdenm 2 gün önce kıpırdadım buda benden kaynaklanıyor ilgisizliğimdem dolayı ama inanınıyorum :) 2 gün içinde eski yerimi alacağım sorunu google`de değil kendinizde arayın saygılarımla

Sorunun kendinizde arayın demişsin ama şu durumuda göz ordı etmemen gerekiyor.

1-Sitem eski bir site dmoz indexli pr değeri yüksek. Kaliteli backlinklere sahip

2-sitemi yapıpta bir köşeye atmadım. Güncellemeler yapıyorum.

3-Ve bir gece de hitim neredeyse sıfırlandı bu normal bir durum değil. Sitelerin google da üst sıralara çıkması bir günlük bir iş olamaz.

4-Üst sıralara çıkan siteler genel de spam siteler...

Peki bu durumda spam mı yapmalıyız. Tabiki hayır. İnternetimiz para kazanma uğruna çöplük haline çevrilmemeli.

Bu durumda sorunun bende olmadığını google'dan kaynaklandığını düşünüyorum. Ama bu bir sorun mu yoksa google tarafından bilerek yapılan birşey mi onu bilemiyorum tabiki.

İnşallah herşey bizi çok fazla uğraştırmadan eski haline geri döner...

Arkadaşlar bu arada yabancı forumları takip edediniz var mı ? Oralar da butür durumlar var mı ?

Saygılarımla...

R

rhifat

Misafir
benim ingilizce içerikli sitem var aynı problemler var. yavaş yavaş düzelmeye başladı inşallah daha da düzelir

L

linkdefteri.com

Misafir
bu düşüşü görmek için iyinet ve zirve100 gibi toplistlerin sıralmalarına bakın durum apacık ortada..

Bundan 5 gün öncesine göre akşam 50. sıradaki bir site 10.000 ve üzeri hit alırken bugün bu rakam 5000 veya altında kalıyor...

Türk sitelerine genel bir tırpan vurulmuş durumda bu apacık ortada.. Yani google tüm siteleri hallaç pamuğu gibi attı....

pageranki 2 olan bite 4-5 olndan daha üstte çıkabiliyor.....

...Hayırlısı bekleyip göreceğiz... İnşallah bir an önce düzelir... Yoksa burda herkes kaybediyor... Hem site sahipleri hem reklam verenler.... Hemde google

sonuçta o da aldığı reklamları göstereceği alanları kaybetti......

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba Arkadaşlar herkeze kolay gelsin Yalnız şöyle bir durum var Artık herkez google`de ana sayfaya yükselmenin yolunu buldu gibi düşmenizin sebebi diğer siteler emek verilip yukaralara çıkmak için birşeyler yaparken siz sadece google bana hit versin sitem eskiş tanınmış derseniz ilgiyi keserseniz. zamanla siteniz dahada gerilere gidecektir. 4 senelik sitem var hiç kıpırdamadığım yerdenm 2 gün önce kıpırdadım buda benden kaynaklanıyor ilgisizliğimdem dolayı ama inanınıyorum :) 2 gün içinde eski yerimi alacağım sorunu google`de değil kendinizde arayın saygılarımla

Bunları senmi söylüyorsun mırc sitelerinin arabistan toplistlerine bile kayıt olarak google da üst sıralara çıkmaya oynadığını bilmeyen kalmadı.Biz hakkımız olanı almak istiyoruz.Bu arada bugun itibariyle biraz düzelme var ama gelen hitlerin çoğu dandik kelimelerden gelmeye başladı.Sonumuz hayır olsun..

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu kadar söylüyorum 5 yıllık bir domain, pr4, spam yok, haftada en az 1 kez haber ekleniyor. günlük tekil 2000+ idi 200-300 lere düştü. (sağlık sitesi)

2 aylık bir başka sitem ise günlük 450-500 almaya başladı... (astroloji sitesi)

Anlayamıyorum,
google ne yaptı :(

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eskiden google'ın veri güncellemeleri daha uzun süre aralıklarında yapılıyordu, üç ayda bir, ayda bir kere gibi. fakat artık gelisen google algoritması, site sıralamalarını günde 1 kere değistiriyor. bu yüzden her gün sıralamalarda oynamalar olabiliyor. bu oynamaların sebebini de bir tek google bilir :p

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim sitelerde pek değişme yok dahada yükseliyor günden güne. 1 kelime var 2. sıradayken listeden kaybolmuş birde ana kelime olmasına rağmen. ama genelde normal gözüküyor.. inşallah düzelir herkesin arkadaşlar..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok ilginç gerçekten şimdi baktım sürekli en yüksek hit aldığım kelimede hiç yokum bile kaldırılmış.. gerçekten algoritmada bir farklılık var..

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok ilginç gerçekten şimdi baktım sürekli en yüksek hit aldığım kelimede hiç yokum bile kaldırılmış.. gerçekten algoritmada bir farklılık var..
Aynı benim sorunum. Benin en hit kelimemdi, 1.dim, şimdi o kelime tamamen uçmuş. Tabi biz de yarı yarıya düştük. Google hem bize kaybettirdi, hem kendi kaybetti. İnşallah düzelir hala bekliyorum 1 hafta old

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı benim sorunum. Benin en hit kelimemdi, 1.dim, şimdi o kelime tamamen uçmuş. Tabi biz de yarı yarıya düştük. Google hem bize kaybettirdi, hem kendi kaybetti. İnşallah düzelir hala bekliyorum 1 hafta old

benim daha yeni oldu bu sorun önce 2. sıradan 5. sıraya geriledi sonra tamamen kayboldu çok ilginç..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Arkadaşalr bugun baktımda benim sitemde sanki yavaş yavaş düzelme var. Çünkü daha önce 1. sırada çıkıp şimdi hiç çıkmadığım ve en yüksek hiti aldığım kelimede şimdi google da tekrar ilk sıraya çıkıyorum...

Sizelerde bugun itibari ile durum nasıl...

aleminfo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google galiba TRyi banlayacak:DBenimde hitlerde yarı yarıya düşüş oldu.Google günlük 1000+ hit gönderirken 100 göndermez oldu:S

S

Sevgimix

Misafir
Google düzeldi

dün gece 01:00 google tekrar düzeldi galiba sistemleri deiştirler galiba artık spam yapmak veya kötü siteyi başa getirilmiyecek ama bir coq site sand box düştü demiştim ama düşmemiş düzeldiler:D

hayırlı olsun:D

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
düşüşlerin asıl sebebi şudur,
birinizin içeriği başka bir sitede bulunabiliyor.
sitenizi barındırdığınız sunucunun hızı google'a yavaş geliyor(yurt içinde barınan siteler genelde)
html'nin 3 adet statik versityonu çıkmasına rağmen bazıları halen hangi html türünü kullandığını bile sitelerinin ilk satırında belirtmiyorlar.
sitelerinizde rss ve xml desteği yok.
sitenizde css ile yapılabilecek şeyleri javascript ile yapıyorsunuz.
bütün sayfalarınızda aynı browser oturumunda aynı css'yi kullanmıyorsunuz. sayfalarınızda ekstra tanımlamalar var.
bir yerde div kullanıyorsanız bir başka yerde tablo kodu kullanıyorsunuz.
sayfalarınıza eklediğiniz resimlerde alt tagı yok.
bir sitenin konusu tek değil. 10larca sitenin konusunu birden içeriyor. bu en önemli husus.

türkçe dil bilginiz berbat.

L

linkdefteri.com

Misafir
dün gece 01:00 google tekrar düzeldi galiba sistemleri deiştirler galiba artık spam yapmak veya kötü siteyi başa getirilmiyecek ama bir coq site sand box düştü demiştim ama düşmemiş düzeldiler:D

hayırlı olsun:D

çok doğru 7 ocak 2007 saat 01 itibariyle siteler eski haline döndü...

inşallah bir daha düşmezler....

durum ortaya koydu ki bu bir dalgalanma idi... sandbox değildi.... zaten tüm sitelerde değişim olduğu belliydi.....

tekrar herkese hayırlı olsun.......

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Lütfen şu google türkiyeyi banlayacak sözlerini bir tarafa atalım bir arama motoru heleki türkiyede ofisi olan bir arama motoru için böyle bir şey söz konusu olamaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5