İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

günde 5 özgün içerik girmekten zarar gelirmi

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
hocam tam anlayamadım :)

4 adet alt link dediğiniz nedir? 4 indexi mi var?

54850310629868460078.jpg

demek istediğim buydu hocam.

ykkazanc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Özgün içerikten kimseye zarar gelmez. Ama bunları günlük olarak ayırırsanız daha iyi olur mesala hergün saat 9'da yazılarınız yayınlansın ve sosyal paylaşım sitelerine gönderin hiçbirşey olmaz. Ama yazılarınızı bir günde yayınlamak yerine günlük olarak ayırmanız siteniz açısından önemli....

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
54850310629868460078.jpg

demek istediğim buydu hocam.

Bağlantılar yeni verilmeye başladıysa ondan olabilir.
En fazla 8 bağlantı şeklinde çıkıyor. Bağlantının popülerliği, linklemede kullanılan anchor text ve bir çok faktörden etkilendiği düşünülmektedir. İptal etmek istediğiniz alt bağlantı olursa Google webmaster bölümünden iptalini yapabilirsiniz.

Spin yaparak eklenen içerikler kalitesiz olarak algılanır bu nedenle pek önerilmez. Yazı daha fazla özgünleştirilirse (copyscaleye yakalanmayacak şekilde) bu durum değişir.

Branşınızla ilgili özgün siteler de yaptığınızı umuyorum.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Bağlantılar yeni verilmeye başladıysa ondan olabilir.
En fazla 8 bağlantı şeklinde çıkıyor. Bağlantının popülerliği, linklemede kullanılan anchor text ve bir çok faktörden etkilendiği düşünülmektedir. İptal etmek istediğiniz alt bağlantı olursa Google webmaster bölümünden iptalini yapabilirsiniz.

Spin yaparak eklenen içerikler kalitesiz olarak algılanır bu nedenle pek önerilmez. Yazı daha fazla özgünleştirilirse (copyscaleye yakalanmayacak şekilde) bu durum değişir.

Branşınızla ilgili özgün siteler de yaptığınızı umuyorum.

Hocam alt bağlantı kötümü ki? neden sileyim yada silmem gerekiyormu? bağlantılar yeni başlamadı.yani emin değilim ama şu an yaklaşık 3500 indeksim var. çevremde çok fazla trafik polisi arkadaşım var ve kardeşimde bu işi yapıyor.Piyasada olmayan bişey yapmak istedim.Nitekimde öyle oldu.Birde yazı daha fazla özgünleştirilirseden kastınız, alıntı yaptığım içerikteki kelimeleri değiştirmemmi yoksa tamamen özgün içerik kullanmammı?

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Kategori bağlantıların görünmüyor bende. Ve evet 3490 indeksi var sitenin ben de baktım ama infosu yok. Eif niye yok infosu? :p

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Hocam alt bağlantı kötümü ki? neden sileyim yada silmem gerekiyormu? bağlantılar yeni başlamadı.yani emin değilim ama şu an yaklaşık 3500 indeksim var. çevremde çok fazla trafik polisi arkadaşım var ve kardeşimde bu işi yapıyor.Piyasada olmayan bişey yapmak istedim.Nitekimde öyle oldu.Birde yazı daha fazla özgünleştirilirseden kastınız, alıntı yaptığım içerikteki kelimeleri değiştirmemmi yoksa tamamen özgün içerik kullanmammı?

Kötü değil tabii. Bazen çok alakasız bir bağlantı çıkıyor orada, insanlar arama yaparken bu alt bağlantılara çok tıklayıp siteye geliyorlar, sadece böyle bir durumda silinebilir.

Özgünleştirmeden kastım cümleyi google'a yazdığınızda o cümlenin aynısının çıkmaması. Bu şekilde tamamen özgünleştirilmiş sayılır. Tabii bu zaman isteyen bir iştir.

"kopya içerikle bir yerlere gelinmez" diyenlerden değilim, çok kopya içerikle üstlerde çıkan siteler de var, ama arama motorları son dönemlerde bu tarz içeriklere karşı savaş açtıkları için bu ileriye yönelik iyi bir yatırım olmayabilir.

EkolNetwork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özgün içerikten hiçbir zaman zarar gelmez aksine yarar sağlar. %100 özgün olduktan sonra istediğin kadar açabilirsin.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Kötü değil tabii. Bazen çok alakasız bir bağlantı çıkıyor orada, insanlar arama yaparken bu alt bağlantılara çok tıklayıp siteye geliyorlar, sadece böyle bir durumda silinebilir.

Özgünleştirmeden kastım cümleyi google'a yazdığınızda o cümlenin aynısının çıkmaması. Bu şekilde tamamen özgünleştirilmiş sayılır. Tabii bu zaman isteyen bir iştir.

"kopya içerikle bir yerlere gelinmez" diyenlerden değilim, çok kopya içerikle üstlerde çıkan siteler de var, ama arama motorları son dönemlerde bu tarz içeriklere karşı savaş açtıkları için bu ileriye yönelik iyi bir yatırım olmayabilir.

Anladım sayılır:) Teşekkürler açıklamalar için.Ama takıldığım yer şu.siteme eklediğim bir konunun başlığını google yazdığımda, aynısı çıkmıycak öylemi? yani bu nasıl mümkün olabilirki tam anlayamadım gerçekten.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Kategori bağlantıların görünmüyor bende. Ve evet 3490 indeksi var sitenin ben de baktım ama infosu yok. Eif niye yok infosu? :p

Bu geçici bir durum olabilir. Bir az özgün yazılar girilmeli durum gözlenmeli. Güven sorunu olabilir. En kötüsünü yazmak istemiyorum. Webmaster toolsa gözatmak lazım. Robots.txt yok.Sitemap yok.

Anladım sayılır:) Teşekkürler açıklamalar için.Ama takıldığım yer şu.siteme eklediğim bir konunun başlığını google yazdığımda, aynısı çıkmıycak öylemi? yani bu nasıl mümkün olabilirki tam anlayamadım gerçekten.

Başlığın aynısı çıkmayacak, aynı zamanda içeriğin aynısı çıkmayacak :) Sadece sizin site çıkacak.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Bu geçici bir durum olabilir. Bir az özgün yazılar girilmeli durum gözlenmeli. Güven sorunu olabilir. En kötüsünü yazmak istemiyorum. Webmaster toolsa gözatmak lazım. Robots.txt yok.

webmaster tools a daha kayıt yaptırmadım hocam.bununla alakalı olabilirmi?

Başlığın aynısı çıkmayacak, aynı zamanda içeriğin aynısı çıkmayacak :) Sadece sizin site çıkacak.

Bu dediğinizde imkansıza yakın birşey :) Ama sanırım anladım:)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
robots.txt ve sitemap eklenip webmaster toolsdan hatalar gözlenmeli. özgün içerik girilmeli. durum düzelebilir.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Şu cümleyi Google'da arat:
"bu cümleyi kendi düşündüğüm gibi yazdım"
Google bu cümle içindeki kelimeleri arama sonuçlarında koyulaştırarak gösterir.
Bu cümlenin aynısı olmayacak arama sonuçlarında.
Mesela bunu özgünleştirelim:
"bu söz dizisi benim düşüncelerimle yazılmıştır"

WPDesing

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İstediğin kadar içerik ekle, sadece sosyal imlemelere konu 1 haftasını tamamladıktan sonra imlemeye başla.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
robots.txt ve sitemap eklenip webmaster toolsdan hatalar gözlenmeli. özgün içerik girilmeli. durum düzelebilir.

Bende sitem çok iyi gidiyor diyordum.Demekki tam tersiymiş :) Hemen özgün içeriklere başlıyorum.Peki subdomain açtım ben.subdomaine özgün içerik eklesem,şu anki siteme bişey eklemesem ( forum olarak kullanıcam sadece ) şu anki adresimde bir düşüş yaşarmıyım? Yani subdomain ile domainim google ın gözünde tek bir sitemi? bilmiyorum anlatabildimmi:)

Şu cümleyi Google'da arat:
"bu cümleyi kendi düşündüğüm gibi yazdım"
Google bu cümle içindeki kelimeleri arama sonuçlarında koyulaştırarak gösterir.
Bu cümlenin aynısı olmayacak arama sonuçlarında.
Mesela bunu özgünleştirelim:
"bu söz dizisi benim düşüncelerimle yazılmıştır"

Demek istediğinizi anladım hocam.Ama nasıl yapılacağını öğrenmem lazım:) Buda sanırım konuların tamamının kendi cümlelerimle olması neticesinde olacak..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bende sitem çok iyi gidiyor diyordum.Demekki tam tersiymiş :) Hemen özgün içeriklere başlıyorum.Peki subdomain açtım ben.subdomaine özgün içerik eklesem,şu anki siteme bişey eklemesem ( forum olarak kullanıcam sadece ) şu anki adresimde bir düşüş yaşarmıyım? Yani subdomain ile domainim google ın gözünde tek bir sitemi? bilmiyorum anlatabildimmi:)

Demek istediğinizi anladım hocam.Ama nasıl yapılacağını öğrenmem lazım:) Buda sanırım konuların tamamının kendi cümlelerimle olması neticesinde olacak..

subdomain tamamen farklı bir sitedir. yeni bir site gibi. ana siteden bağımsızdır.

ana siteye sağladığı bazı faydalar vardır. subdomaine içerik ekleyip eklememek ana siteyi etkilemeyecektir.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
subdomain tamamen farklı bir sitedir. yeni bir site gibi. ana siteden bağımsızdır.

ana siteye sağladığı bazı faydalar vardır. subdomaine içerik ekleyip eklememek ana siteyi etkilemeyecektir.

Teşekkürler hocam.Kafamda daha 10'larca soru var ama çok sıkmak istemiyorum sizleri..Şimdilik geri çekileyim.Çok teşekkürler..

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38

Öğrenmen gereken bi şey yokki. Hatta cümleleri falan değiştirmekle uğraşma, mesela "şehir içi hız limiti" diye bi konu açacaksan bununla ilgili 2-3 siteden makaleler oku, sonra anladıklarını yaz. İlkokulda yapardık, kitap özetleri falan, aynen öyle işte..
(Takıldığın yerlerde kopya çekebilirsin :D)

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Öğrenmen gereken bi şey yokki. Hatta cümleleri falan değiştirmekle uğraşma, mesela "şehir içi hız limiti" diye bi konu açacaksan bununla ilgili 2-3 siteden makaleler oku, sonra anladıklarını yaz. İlkokulda yapardık, kitap özetleri falan, aynen öyle işte..
(Takıldığın yerlerde kopya çekebilirsin :D)

Eski bir öğretmene kopa çekmi diyorsun hocam:) şaka bi yana anladım ne yapmam gerektiğini.Zaten dediğim gibi kardeşim trafik polisi onun dışında arkadaşlarımda var çok fazla.Direk onlardan alıyorum bilgileri zaten.Ama bikaç konu ile ilgili röportaj olayına giriyim ben en iyisi:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5