İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güzel bir reklam dizilimi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://versicherung.facpedia.info/zürich-versicherungen.html

1- Adsense Menü - Sitenin kendi menüsüymüş gibi en üste yerleştirilmiş.
2- Reklamlar çerçeve içine alınmış. Aynı ebatta yanyana iki adsense girilmiş.
3- Adsense yanlarına resim konulduğu için tıklama oranı artırılmış.
4- Sitedeki gerçek içeri sayfanın çok altına konulduğu için girişte pek ilgi çekmiyor ve scroolbarı indirmeye gerek duyulmuyor.
5- Bir eksiği var.. O da scrool barın da rengini beyaz görünmez falan yapsaymış tam olacakmış :)

Sayfada kurallara aykırı bir yerleşim yok. Fakat aynı ebatta iki reklam oluşu ve bunların hemen yanına sanki reklamlara ait gibi gösterilmeye çalışılmış resimler bir kural ihlali olabilir.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunun "içerik olmayan sayfaya reklam yerleştirme" den hiç bir farkı yok. direk uyarı veya ban sebebi olması gerekir.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yuhh yani artık millet iyice aşmış durumu.Alttaki yazıları beyaz yapsaymış tam olcakmış.Biz şimdi bunu şikayeti site üzerinden google reklamına tıklayıp yapıyoruz fakat almanca yazıyor bizde almanca yazmak zorundamıyız ??

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Formda "Meldung eines Verstoßes" ı seçip yazıyorsun. Ben ingilizce şikayet ettim. Zaten Google ingilizce bilmeyen eleman çalıştırmaz.

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
Formda "Meldung eines Verstoßes" ı seçip yazıyorsun. Ben ingilizce şikayet ettim. Zaten Google ingilizce bilmeyen eleman çalıştırmaz.
Evet orayı seçiyorum.Fakat ingilizcem o kadar iyi değilki:(Sana zahmet ne yazdığını söyler misin.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Oraya birşeyler karalamak için ingilizce bilmeye de gerek yok :)
Ben uzun uzadıya birşeyler yazmadım. Sadece

Please control this url .............

yazdım : ) Zaten Formdaki subject belli (ihbar). Kontrol etsinler gereğini yapsınlar.

Bu arada control kelimesi yerine "check" demem gerekirdi : )

M

MasterTR

Misafir
arkada$im ayni ebatta 3 reklam bloguda kullanabilirsin yeterli icerik varsa reklam cikar yoksa bo$ gozukur. bu kurallara aykiri bir olay degildir. bu sayfadaki tek yanlis olay reklamlarin yanina resim konmasidir.

adsense derki :
program kurallarımızla uyumlu olan herhangi bir içerik sayfasına en fazla 3 tane normal reklam ve buna ek olarak da bir tane bağlantı birimi koyabilirsiniz.

Kaynak

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"hakanizm" dediğin gibi yazarım.Adamlara bakın dememiz zaten yeterli :)

MasterTR' Alıntı:
arkada$im ayni ebatta 3 reklam bloguda kullanabilirsin yeterli icerik varsa reklam cikar yoksa bo$ gozukur. bu kurallara aykiri bir olay degildir. bu sayfadaki tek yanlis olay reklamlarin yanina resim konmasidir.

adsense derki :

Kaynak
Aynı ebat reklamdan 2tane kullanılamaz.Yani tamamiyle aynı.Arka plan rengi,url rengi,başlık aynı olamaz.Farklı yapması gerekli ama adam bunada uymamış.

M

MasterTR

Misafir
yanli$ biliyorsunuz bununla ilgili bir kisitlama yoktur. istediginiz $ekilde mail ile sorabilirsiniz veya yardim sayfalarinda ariyabilirsiniz.

en buyuk ornek http://forums.digitalpoint.com sitesidir. konu arasinda yer alan reklam bolumunde iki adet 728x90 google adsense kodu bulunmaktadir. yasak olsa ilk orasi etkilenir.

bu konu hakkinda elinizde yasak olduguna dair belge varsa gosterirseniz sevinirim. kulaktan dolma bilgilerle konu$mayalim lutfen

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
MasterTR' Alıntı:

adsense derki :

Kaynak

bak yukarda da yazdım, resimler ayrı bi falso zaten ama bu sayfanın içeriksiz bir sayfadan farkı yok ve aynı muameleyi görür. "google ödeme garantisi vermez" maddesi bu tür konularda "kurallar" listesindeki herhangi bir maddeyi açık olarak kullanmalara engel oluyor. google deseki içeriksiz sayfaya reklam koymuşssun bu adam da diyecek "e içerik var, sayfanın altında", o da tınlamayacak, adamın niyeti ve suistimali belli çünkü.

olayları işine gelen mantıkla değil, ipleri elinde tutanın mantığıyla da düşünmeyi öğrenmelisin

M

MasterTR

Misafir
arkada$im ben kurallara gore o sayfada sorun olmadigini israrla legalpara ediyorum inanmazsaniz $ikayet eder sonucunu yazarsiniz (benim goru$umden farkli bir cevap gelecegini zannetmiyorum) tek sorun resimler ama onlarinda tiklamaya tesvik ettirici bir yani yok her$ey kurallara uygun

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında hep google açısından bakıyorsunuz olaya.Birde kendi açımızdan baksanıza o reklamları sitenin en can alıcı bölümüne koyuyoruz(türkçe siteler için) Tek tıka bazen 0 cent veriyor ve dilediği gibi banlıyor.Tam bir kapitalist düzen.Sevmiyorum google ı ama daha uygunu yok.Yahoo olsada kurtulsak.

M

MasterTR

Misafir
yahoo yu (yani YPN!) yi de kullanmi$ biri olarak goru$lerimi ve statlarimi yazayim siz kar$ila$tirin. ayni reklam alanina 1 gun adsense 1 gun ypn! koydum ve statlar $u $ekilde

adsense 400 tik 100$
ypn! 400 tik 40$

ypn! gelince cok para kazanmayi hayal eden bo$a umitlenmesin bence

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MasterTR' Alıntı:
yahoo yu (yani YPN!) yi de kullanmi$ biri olarak goru$lerimi ve statlarimi yazayim siz kar$ila$tirin. ayni reklam alanina 1 gun adsense 1 gun ypn! koydum ve statlar $u $ekilde

adsense 400 tik 100$
ypn! 400 tik 40$

ypn! gelince cok para kazanmayi hayal eden bo$a umitlenmesin bence
su konuda haklisin
sayfada resimin yanina reklam koymak yasak degil adsensede

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bence bu sitede herhangi bi ihlal yok legal açıdan düşünürsek.. (sadece reklamların yanında ki resimlere çerçeve eklenmesi veya reklamla arasına bir border konulması lazım) ama etik açıdan yapılan doğru değil... bu yerleşimle bütün tıfıl kullanıcılar reklamlara tıklar... kaç kişi akıl eder ki scroll etmeyi.. bu da insanları bi şekilde aldatmaktır.. kullanıp kullanmamak size kalmış.. bu tarz reklam yerleşimleri barındıran sitelere sıklıkla restlamak mümkün.. özellikle de yabancı sitelerde... örnek vermek gerekirse.. :

http://necromanc.blogspot.com/ (yüksek ziyaretçili yabancı bi blog.. reklamların yanlarına resimler konulmuş.. yalnız resimlerin kenarlarında ki border lara dikkat..)

http://www.thecramerreport.com/ bu sitede de yine aldatıcı bi reklam yerleşimi var.. en üstte dikkat ederseniz.. zannediyorum borsayla alakalı bi siteydu bu... alexa 302 bininci sırada..

ayrıca benim görebildiğim kadarıyla Google TOS ta her reklamı max. 1 defa kullanabilirsiniz gibi bi ibare de yok.. yani isterseniz sayfanıza 3 tane 468*60 koyun, isterseniz 1 tane 250*250 bitane 468*60, bi tane de 336*280 kullanın.. bu seçim tamamen size kalmış...

unutmadan belirtilen adreste iyi ya da kötü bi içerikte var.. sonuçta boş bi sayfa değil... benim fikrim bu.. yanlışm varsa düzeltirseniz eğer sevinirim...

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
culpable' Alıntı:
su konuda haklisin
sayfada resimin yanina reklam koymak yasak degil adsensede
evet resim koymak yasak değil, ama resimi reklamın bi parçasıymış gibi göstermek kesinlikle yasak..! bu yüzden koyduqunuz resimlerin yanına bi border veya bi spacer fln koyarak reklamdan ayrıştırırsanız sorun kalmayacaktır..

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NaCReS' Alıntı:
evet resim koymak yasak değil, ama resimi reklamın bi parçasıymış gibi göstermek kesinlikle yasak..! bu yüzden koyduqunuz resimlerin yanına bi border veya bi spacer fln koyarak reklamdan ayrıştırırsanız sorun kalmayacaktır..
rresim koymak yasak degil binlerce site var ayni sekilde kullanan
Metin reklamin icine reklam yerlestirince metinin bir parcasi olarak gozukmuyormu ??

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NaCReS' Alıntı:
anlayamadım pardon :S
Metinin icine reklam yerlestirince
sayfadaki metinin bir parcasi olmuyormu ??
ben ayni sekilde kullaniyordum resimin yaninda link
+ adsense ye sayfadaki tiklarin incelenmesi icin mailde yazmistim (yani yasak olsa uyari gelirdi herhalde)
2 bu sekilde kullanan binlerce site var
resimin yanina reklam koymak yasak diye bir sey yok
Border kullanirim Bg renginde oda cikmaz
adsense bunu kabul etmese diger bazilarinda oldugu gibi border de bg rengini kabul etmez otomaik olarak baska renk verir gozukecek sekilde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5